Acer TM4152 vs ASUS A6R (a ine) - ktory z nich?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod waccky 16. 5. 2006 16:53

Budu kupovat NTB, vybrala jsem Acer TM4152, ale v prodejně mě přemlouvají na ASUS A6R. Prý má i brašnu a myš.
Máte někdo nějaké zkušenosti s těmito NTB?
Acer má prý horší servis, ale myslím, že Asus je daleko hlučnější. Také jsem zvažovala, zda Fujitsu-Simens nebo HP. Chtěla bych RAM 512, HDD min 60MB, TV-out, výdrž min. 3h, aby nebyl hlučný, ale hlavně max. 30 tisíc. Použití na kanc.aplikace, sem tam film a nějaké hry.
Muže mi někdo poradit? Moc, mco díky.

//edit C.: Nadpis "vyber notebooku" je nicnehovoriaci; notebook tu totiz vybera polovica ludi...
waccky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BinLadin (novy) 16. 5. 2006 17:21

zalezi na jaky hry....
ja bych bral tenhle pokud nebude proste herni vyuziti prevladající
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=37509
ma alespon CoreDuo a to se vyplatí :D

a nebo treba:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=36988
ten ma i neintegrovanou grafiku

myslim ze na hry typu Warcraft 3, Half-live (Counter stricke 1.6), COD, Sims... to musi stacit, zalezi proste jaky jsou priority
BinLadin (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod Fojťan 16. 5. 2006 18:07

acer bych si nekupoval, kazdy koho znam kdo ho mel si ho uz podruhe nekoupil. asus je urcite lepsi volba.
learnin' to fly
Fojťan
Junior

Odeslat příspěvekod Peshi 16. 5. 2006 18:40

Ja bych se taky priklanel spis k Asusu. S Acery tehle cenove kategorie (25-30k)se setkavam denne ve skole a kvalita materialu, vzhled a dilensky zpracovani me tedy opravdu nepresvedcilo. Pri porovnani s Asusem ve stejnem cenovem rozpeti je to nebe a dudy. K FS a HP se vyjadrovat nebudu, s temi nemam zkusenosti.
Peshi
Junior

Odeslat příspěvekod alvarez 16. 5. 2006 19:56

[quote="Fojťan";acer bych si nekupoval, kazdy koho znam kdo ho mel si ho uz podruhe nekoupil. asus je urcite lepsi volba.[/quote]

Ja som kupoval uz dva NB Acer konkretne:

http://shop.informedia.sk/product_info. ... cts_id=796

a tento:
http://shop.informedia.sk/product_info. ... ts_id=1772

notebooky super slapu, ani jedna zavada.
alvarez
Junior

Odeslat příspěvekod waccky 16. 5. 2006 23:16

Zatím všem děkuji.
A pokud ještě někdo může poradit, nebo se podělit o zkušenosti, budu moc ráda. Díky
waccky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xnovd 17. 5. 2006 00:08

waccky píše:Zatím všem děkuji.
A pokud ještě někdo může poradit, nebo se podělit o zkušenosti, budu moc ráda. Díkyr/quote]

Urcite Asus, pritelkyne ho ma a za ty penize je OK. Dobre zpracovani, hlucnost je v mezich a celkove je to urcite lepsi volba. Ma integr.kameru, ta brasna je nouzovka, zato mys je dobra (Logitech). Souhlasim s J. Peskem ohledne Aceru, taky ho denne vidam a urcite nebrat. Jedine, jestli vyhledavas riziko...:-)
xnovd
Junior

Odeslat příspěvekod alvarez 17. 5. 2006 08:54

waccky fakt zavisi od kusu aky dostanes, ale vsetko sa kazi ... nepocul som o znacke ktora by sa nekazila :) ale s Acerom spom spokojny :)
alvarez
Junior

Odeslat příspěvekod xnovd 17. 5. 2006 09:09

To je pravda, proc by jinak byly servisy:-) Ale nektere se kazi vice... U toho Aceru me nejvice vadi provedeni, dost nekvalitni plasty..
xnovd
Junior

Odeslat příspěvekod Alnag 19. 5. 2006 15:55

Zrovna tohohle Acera (TM 4152LMi) mam uz bezmala rok a bez jedine poruchy, problemu, zlobicich plastu. Funguje spolehlive a vykonove je tam, kde jsem ocekaval, ze bude. Ale nejsem recenzent a nemam zadne srovnani s jinym notebookem, tak co se k tomu da rict.

Snad jen, ze argument, ze je k tomu brasna a mys mi pripada stupidni. Kazdy si chce prece brasnu vybrat sam ne? Ja mam batoh, brasnu bych nechtel. Proc si krivit pater zatizenim jednoho ramene?
A mys? Takova ryze specificka a osobni zalezitost... bez komentare.
In nomine Ordinis!
Alnag
Junior

Odeslat příspěvekod parana 19. 5. 2006 16:06

Acer? Již nikdy. Teď mám Ausu A6VA a jsem maximálně spokojen. Reklamace u Aceru hrůza, mají tam partu magorů. Jdi do toho Asuse!!!
parana
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod parana 19. 5. 2006 16:10

Jen tak pro zajimavost, po asi 5 uzananých reklamacích se Aceer rozhodl NTB vyměnit, poté co jsem NTB vyzkoušel, jsem zjistil, že má úplně stejnou závadu jak ten předešlý. Si myslím, že toto svědčí o všem ...............
parana
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod waccky 19. 5. 2006 23:36

Alnag píše:Zrovna tohohle Acera (TM 4152LMi) mam uz bezmala rok a bez jedine poruchy, problemu, zlobicich plastu. Funguje spolehlive a vykonove je tam, kde jsem ocekaval, ze bude. Ale nejsem recenzent a nemam zadne srovnani s jinym notebookem, tak co se k tomu da rict.

Snad jen, ze argument, ze je k tomu brasna a mys mi pripada stupidni. Kazdy si chce prece brasnu vybrat sam ne? Ja mam batoh, brasnu bych nechtel. Proc si krivit pater zatizenim jednoho ramene?
A mys? Takova ryze specificka a osobni zalezitost... bez komentare.

Brašna+myš..........přijde mi jako divný argument pro volbu NTB. Přeci chci nějaké parametry a doplňky si dokoupím.
Jinak dík za osobní zkušenost. :)
waccky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod waccky 19. 5. 2006 23:38

parana píše:Jen tak pro zajimavost, po asi 5 uzananých reklamacích se Aceer rozhodl NTB vyměnit, poté co jsem NTB vyzkoušel, jsem zjistil, že má úplně stejnou závadu jak ten předešlý. Si myslím, že toto svědčí o všem ...............
waccky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod waccky 19. 5. 2006 23:39

Všem moc díky, díky :o)
waccky
Kolemjdoucí