Toshiba Satellite M100 - skusenosti

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod Krevety 27. 6. 2006 13:37

DamaGer píše:v BIOSE nic nie je....mam 512 MB RAM a len 8MB mam automaticky pridelenych na videoram.... ako vysit???

je to nastavovano dynamicky, az bude neco vyzadovat vice, system priradi vice pameti grafice.
Samsung NP730U
Xperia Z1 Compact
Krevety
Junior

Odeslat příspěvekod kkaarreell 27. 6. 2006 16:36

to rsolarik: No ja bych ani nerekl, ze je to britske rozlozeni. Z casti mozna jo, ale spis mi prijde, ze tu klavesnici daval dohromady nesikovnej cinan. Jinak si neumim vysvetlit, ze misto symbolu "carka ve vete" na ceske klavesnici je "carka nad pismenem". Ale jak rikas, taky pisu temer po pameti.

Jinak co se tyce videopameti, tak ve win mam uvedeno, ze je pridelovana dynamicky, maximalne 64 (nema snad byt 128?) a nastaveno je 8. Nevim, jestli nekdy nastavi vic, ale vlastne me to ani netrapi, hry na tom nehraju.
kkaarreell
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rsolarik 27. 6. 2006 18:43

to kkaarreell: Teraz som to pozeral a je to urcite britska klavesnica. Skus si nastavit klavesnicu English (United Kingdom) a znaky pojdu preste tak ako su nakreslene na klavesnici.

S grafikou som sa tiez este moc nezapodieval. Iba som stiahol najnovsie ovladace na 945GM.
Dell Inspiron 6400: Core 2 Duo T5500, 2GB RAM, 120GB HDD + 160GB ext. WD Passport II, x1400 256MB, 9cell battery, 1440x900 TrueLife, Vista Business EN, MS Wireless NB Optical Mouse 4000; Dell Axim x51v PDA, 2GB SD Card, Dell BT GPS;
rsolarik
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 27. 6. 2006 21:47

kkaarreell:

Velkost pamati zalezi na nastaveni vyrobcu; takze ak povoli max 64MB, tak je to na fest a uz to nezmenis.

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kobli 1. 7. 2006 20:37

Jeste nikdo nevlastni model M100-166? Podelte se o zkusenosti.... vykon ve hrach, rychlost, hluk vetraku .... atd.
Diky K.
kobli
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod CooperJm 9. 9. 2006 11:56

Mam cca 2 mesice tenhle 14 palcovej notebook, ktery se myslim lisi od 166-ky jen velikosti pameti, disku a o trochu vykonejsim procesorem.
Nechal jsem si tam pridat dalsi modul, takze mam take 1GB ;-). A me zkusenosti? Z her jsem na tom hral jen Fahrenheit a nebyl zadny problem. Nejak vic jsem to netestoval. Postrehy jsou asi takove, ze mne rozciluje leskly display-odlesky jsou vsude. Perfektni zvuk integrovanych repraku Harman-Kardon-na notebook super. Avsak pri napojeni na mini system pres sluchatkovy vystup je to des bes. Sluchatkovy vystup proste hraje moc potichu a to problem se sluchem nemam. Je to pro mne jedno z mala zklamani.
Klavesnice vyborna, mozna mi trochu chybi funkcni klavesa pro vypinani obrazovky.
Touchpad take velmi dobry.
Hluk minimalni, pri vetsim zatizeni se obcas zapina vetracek, ale nepusobi moc rusive.
Zahrivani se odehrava ve spodni casti ntb, nahore necitim temer nic.
Jeste to mohlo mit Bluetooth a DVI vystup ;-)

Jinak jsem velmi spokojen, je to lehky, vykonny (Core Duo je super) a skladny notebook mohu jen doporucit.

Jestli by te zajimalo neco konkretniho, klidne napis.
Honza
CooperJm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vans77 12. 9. 2006 10:55

prosim ta HONZA. napises aj nieco ohladom teplot. proste zaujimaju ma prevadzkove teploty. pri max zatazi. min zatazi, prehrievanie, ventilator (hlucnost) a celkovo vychytavky o notebooku. ale prosim ta pravdivo a realne. mam velky zaujem o tento model ale neviem sa rozhodnut. a este ohladom LCD. je velmi zly ten leskly display? a co pozorovacie uhly? ako je to? moc dik :)
vans77
Junior

Odeslat příspěvekod vans77 12. 9. 2006 13:58

este by ma zaujimalo ze aky mate vrchny kryt na vasej toshibe m100-165 preotze cez google mi naslo viacero farebnych prevedeni. prosim vas od coho to zavisi aky kryt dostanete... diks
vans77
Junior

Odeslat příspěvekod CooperJm 13. 9. 2006 11:00

Co se tyka vrchniho krytu, nevidel jsem jinou modifikaci-priznavam. Ja mam tmave sedou barvu+stribrnou barvu kolem klavesnice (uvnitr).
Pozorovaci uhly:
z boku je to v pohode, zadne barevne prechody apod., z horniho a dolniho pohledu se to trochu zhorsuje, ale myslim, ze dulezite jsou bocni pohledy, ktere jak rikam jsou OK. Toshiba ma jedny z nejlepsich displeju ;-)
Odlesky jak uz jsem psal jsou, konkretne v techto slunecnich dnech neprijemne, ale dnes uz temer vsechny ntb maji takoveto LCD. Bohuzel... Ale da se na to zvyknout. Zalezi na tve citlivosti a nazoru. Nejlepsi je podivat se na to sam ;-) Mne se to muze zdat v pohode a tobe ne...
Jeste jsem si vzpomnel, ze ntb nema vestaveny mikrofon. Co se tyce audia, tak jsou k mani jen vstup pro mikrofon a vystup na sluchatka :-( DVD mechanika muze i DVD-RAM a da se ztisit dodavanou utilitkou, treba pri filmech. Jinak utilitek dodava Toshiba docela dost. Jsou na tom Win XP Home+SP2.
Teplotu jsem mel moznost zmerit jen pomoci SpeedFan a tam byla 46st. C na HDD. Jiny software na teploty nemam.
Ventilator je hlucnejsi zejmena pri zakryti spodniho vstupu, kde si taha okolni vzduch, napr. kdyz ntb polozis na neco mekkeho (polstar, pohovka, deka) a timto se vstup "ucpe" Hlasitost tezko popsat. Meni se i podle aplikaci zrovna spustenych. podle mne je v pohode. Kdyz je CPU zatizen, tak ventilator stridave zapina a vypina, coz muze byt pro nekoho neprijemne.

Jestli vis o nejakem softu na mereni teplot, dej mi prosim vedet a ja to otestuji.
Jestli vsak chces ntb jako plnohodnotnou nahradu vykonneho PC, asi je velikost tohoto ntb mala a bude se pri plnem vykonu vice chladit, nez ty vetsi.
Honza
CooperJm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Demultiplexor 13. 9. 2006 11:14

http://www.geocities.co.jp/SiliconValley-Oakland/8259/
dobry programek, nemusi se ani instalovat :wink:
Demultiplexor
Junior

Odeslat příspěvekod vans77 13. 9. 2006 20:36

dakujem HONOZOVI za prispevok.... :wink:
vans77
Junior

Odeslat příspěvekod janekjankovatej (novy) 4. 10. 2006 07:44

Zdravim mam tento notebook už chvilku ale začínám přemejšlet o lepší grafice (při koupi nebyli korunky) myslíte že je možnost dostat do tohoto notebooku třeba ATI Mobility Radeon X1400 která je v Satellite M100-165 prodávat a koupit celej notebook se mi nechce asi bych prodělal kalhoty
janekjankovatej (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Spokie 5. 10. 2006 13:24

Nazdar. Som majitelom M105 - S3004 ky uz 5 mesiacov. Je to vcelku to iste len urcene pre americky trh.
Po mesiaci sa mi stala taka vec ze zacali blbnut klavesnice QW a AS. Pristarte islo vsetko okej ale po minute ked sa notebook zahrial tak ked som stlacil Q tak pisalo E a podobne ked som stlacil A pisalo S. Medzi tym bola faza ked sa to striedalo :-) Podozrenie mam na to ze som ho nechal polozeny na posteli a dolny vetrak bol zakryty a tym padom sa tam nieco prehrialo. Inac ak si vsimnete tak tieto klavesy su presne nad dolny priezorom vetraku. Kedze to bolo do 21dni tak mi to vymenili kus za kus. Novy kus isiel uz dobre ale neodvazil som sa ho uz polozit na postel a vzdy sledujem ci nezakryvam otvor na vetranie :-)
Novy notebook po 4 mesiacoch zacal mat problemy s citanim suborov na disku. Stiahol som diagnostiku od hitachi a zistil som ze disk odchadza. Vadne sektory a podobne veci. V ochode mi povedali ze treba vymenit disk. Kedze som v zaruke tak to chceli poslat do toshiby ale nakolko som cestoval tak uplatnim zaruku na slovensku.
Takze pre mna Toshiba nejak nezaposobila. Ale inac dobry buk ak si clovek zvykne na ine rozmiestnenie klavesnice (INS,DEL,WIN,...)
Ale za tu cenu (1250$) intel core duo, 1GB ram, harman kargo repro, fingerreader, 100GB disk a vaha okolo2.5KG Win MCE 2005 je dobra kupa.
Mimochodom ked som sa vracal z US a stravil som na letisku v NY 2 hodin (zmeskany let :-) tak strasne vela studentov vracajucich sa do europy malo tieto notebooky.
Mimochodom kolega kupil v akcii za 650$ Intel core solo 1.86GHz, 512Ram, 14.1 lcd, a myslim 60 alebo 80tka disk. Super kupa.
Spokie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Spokie 23. 10. 2006 15:52

Upss tam malo byt ze 20 hodin ;-)

No disk je vymeneny a baterka tiez(moj notebook spadal do serie ktora vdaka Sony ma narok na vymenu baterky - to potesi ;-)
Vsetko cez Siemens Business Services ;-) v ramci zaruky.
Spokie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod luke0 9. 12. 2006 13:20

Dobry den,

jsem royhodnut v pondeli zakoupit tento notebook, mam problem, na nekterych eshopech pisou vydrz na baterii 2 h, 3, 4:10, nekdei 5. Je mozne ze kazdy eshop dostal stejny model s jinoym Akumulatorem, nebo jenom si poletli popisky.

Predem moc dekuji

LM
luke0
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka