Prestigio - dobrá značka?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 23. 5. 2006 11:27

Tak, uvažuju o koupi notebooku od této značky, ale co jsem se dočetl tady na fóru (a právě že toho moc nebylo, proto zakládám nové téma) to s ní není zrovna nějak úžasné. Ale mají dobrý notebooky a hlavně dobrý ceny, co si o značce Prestigio myslíte? Dík ;)
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod pavelcent 23. 5. 2006 11:42

Taky jsem nad ním uvažoval,ale nakonec jsem vsadil na osvědčenou značku Asus a trochu horší konfiguraci.Je to o schopnosti riskovat.Papírově vypadají Prestigia dobře.Jinak poradit neumím.
obyčejný uživatel
pavelcent
Junior

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 23. 5. 2006 11:46

tak reklamace je možná snad vždy. Mě jde hlavně o subnotebooky které ma cenově dostupné jen Prestigio...
Kryštof Korb
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod non@me 23. 5. 2006 11:50

sam ma Prestigio N157

spokojenost urcite je, ackoliv jsem byl 2x v service s LCD. 2 x bylo měněno. Jednou v servise byly problémy, ale jinak v pohode.

Zbývá mě jěště 1,5 roku z 3 leté záruky, takže jse v klidu.

Btw. dej si pozoz na prodejce. Nejlepší prodejce Prestigio dle mne
http://www.elektro4u.cz/

Můj názor je: Prestigio je dobrá volba.
non@me
Junior

Odeslat příspěvekod kromec 23. 5. 2006 12:07

[quote="Kryštof Korb";tak reklamace je možná snad vždy. Mě jde hlavně o subnotebooky které ma cenově dostupné jen Prestigio...t/quote]

JAsne ,ale hodne dulezite jak reklamaci rychle a kvalitne vyridi. On je docela podstatny rozdil v tom jaky servis poskytuje napr. DELL a nebo naka mala znacka.
Pokud ma clovek NTB na praci tak ho pekne nastve hlavne se mu to prodrazi pokud by musel cekat mesic na svuj NTB. Na to hodne lidi zapomina a hledi jen na cenu.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 23. 5. 2006 12:12

To je jasný. Ale já bych ho bral spíš do školy a na net, doma nějaký PC vždycky budou takže bych bez něj třeba dva-tři týdny asi vydržel. Názory na Prestigia jsou hodně odlišné a težko říct, možná zaleží také na tom na jaký narazím kus.
Kryštof Korb
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod bronicka 23. 5. 2006 12:14

Naše škola jednou koupila ACER od AutoContu a jejda, to bylo průtahů, když došlo na reklamaci. AutoCont prý Acer neservisuje, takže jsme musely shánět Acer servis v ČR a tak se s nimi domlouvat a .... Záruka sice byla, ale těch keců.... Neumím si představit, až budeš shánět Prestigio servis :)
I žena může být živě ;-)
bronicka
Junior

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 23. 5. 2006 12:19

Servis se asi bude schánět těžko. Viz tady. Ale Český Servis vypadá na celkem dobrou firmu, já sjem z Prahy 4 taky, takže pro mě by to asi tak hrozný nebylo...
Kryštof Korb
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ___MARK___ 23. 5. 2006 12:20

[quote="Kryštof Korb";To je jasný. Ale já bych ho bral spíš do školy a na net, doma nějaký PC vždycky budou takže bych bez něj třeba dva-tři týdny asi vydržel. Názory na Prestigia jsou hodně odlišné a težko říct, možná zaleží také na tom na jaký narazím kus.a/quote]
Pokud se hodne lisi v cene od lepsich znacek a pozuival by jsi ho jen na to, co jsi uvedl, tak bych do neho sel. Ma ho kamoska a je s tim spokojena, vyuziti hlavne skola a net.
Ono hodne zalezi, kde si zaneses ten notas opravit. Kdyz do autorizovaneho servisu a ne k prodejci, kde jsi ho koupil, tak muzes ocekavat rychlejsi vyrizeni. Sam jsem pri porizovani notasu se dostal do dilema, kterou znacku zvolit, ale kdyz se dostalo IBM temer do stejne cenove relace stejne vybaveneho ACERu, tak jsem byl rozhodnut. Na reklamaci v autorizovanem servisu oprava trvala 2 nebo 3 dny.
___MARK___
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 23. 5. 2006 12:32

bronicka:

Velki predajcovia nemaju radi Acer prave kvoli kazivosti a dost laxnemu pristupu zo strany servisu (t.j. len na jednom mieste, nutnost vzdy poslat NB do strediska atd.).

Subnotebooky od Prestigia:
Prave so subnotebookmi od Prestigia som mal tu "cest" robit - co je teda dost zle. Ovladace sa akosi nevedeli dohodnut, ergonomia (rozmiestnenie portov a pod.) nie velmi dobra atd. Proste setria na takychto veciach len aby stlacili cenu co najnizsie.

C.
Naposledy upravil CeCo dne 23. 5. 2006 13:22, celkově upraveno 1
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod green 23. 5. 2006 12:34

Cus take jsem vybiral pritelkyni notebook a rozhodoval se mezi Presigio a Asusem a HP risknul jsem Prestigio 1590W a zatim po cca roku spokojenost.Vzheld supr, a Hw vybava za ty prachy super. Jedina vec co muzu porovnat trba s HP 6110 je to ze to sasi je z mekciho materialu takze oproti tomu HP se na Prestigio musi davat celkem pozor.Napr Displej zezadu vcelku lehce promacknu coz u HP lze tezko.Ale zas ten design h HP to je hnus.Ono u me zalezelo hodne ze v za tu cenu to melo 5400 ot/min HDD slusnou grafiku a procak.Jinak doporucuji jiz zmineny obchod http://www.elektro4u.cz
green
Junior

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 23. 5. 2006 12:51

___MARK___ píše:Pokud se hodne lisi v cene od lepsich znacek a pozuival by jsi ho jen na to, co jsi uvedl, tak bych do neho sel.

Pak bych ale zase od něj očekával, že by na něm jely aplikace jako je Photoshop, PÄcrobat a ty náročnější, ale procesor 1,7 GHz by to měl zvládat...

Možná bych se snažil ten NB koupit někde, abych jej mohl třeba za dva týdny vrátit bez údání důvodu...
Kryštof Korb
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kromec 23. 5. 2006 12:58

POkud je koupis pres internet a ne v kamene prodejne tak mas ze zakona pravo vratit do 14 dnu zbozi bez udani dovodu.
Doporucuji ti vybrat takovy na ktery jsou dobre reference abys nemel apripadnym vracenim penez problemy.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 23. 5. 2006 13:24

jj, to už bych nějak našel a asi bych taky vybíral podle ceny :)
Kryštof Korb
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod black j3sus 23. 5. 2006 14:00

___MARK___ píše: Sam jsem pri porizovani notasu se dostal do dilema, kterou znacku zvolit, ale kdyz se dostalo IBM temer do stejne cenove relace stejne vybaveneho ACERu, tak jsem byl rozhodnut.

:shock: kde si to nasiel :?:
black j3sus
Junior

Další stránka