Prestigio - dobrá značka?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod Saker 23. 5. 2006 14:11

Tiez nieje odveci zistit si kde je servis na tu znacku a ako to funguje...ked mne povedali ze Asus by som priniesol k nim do firmy, oni ho odoslu do Ciech, tam ho opravia, odoslu spat do tejto firmy a ta ho potom da mne...tak som si povedal ze dakujem, dovi...

Taketo veci si treba vyzistit, clovek si moze usetrit vela nervov, penazi a casu...

PS: Nakoniec som zobral Dell...a reklamaciu som zatial nepotreboval, nastastie. Keby som bral inu znacku, mohol som mat lepsiu konfiguraciu, ale stanovil som si priority na spolahlivost, servis a bezproblemovost...
Saker
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ___MARK___ 23. 5. 2006 14:17

black j3sus píše:
___MARK___ píše: Sam jsem pri porizovani notasu se dostal do dilema, kterou znacku zvolit, ale kdyz se dostalo IBM temer do stejne cenove relace stejne vybaveneho ACERu, tak jsem byl rozhodnut.

:shock: kde si to nasiel :?:

To uz je pres dva roky zpatky, v dobe kdy technologie centrino a pentia M 1,3 byly hitem, ted je tomu uz davno pryc
___MARK___
Junior

Odeslat příspěvekod black j3sus 23. 5. 2006 15:11

tak to hej, lebo som pozeral ako blazon a ceny boli stale ine :oops:

ovsem je pravda ze IBM Thinkpad je daleko dostupnejsie cenovo ako tomu bolo v minulosti
black j3sus
Junior

Odeslat příspěvekod ___MARK___ 25. 5. 2006 09:13

To Krystof: nevim zda ses rozhodl a ani nevim kolik do toho chces presne vrazit penez, ale nasel jsem zajimavy notebook od znacky HP, 1,73GHz procak, pentium M atd. Sice tam nemaji extra popisek, ale zkusit si tam napsat. Myslim si, ze ta cena je hodne pekna, ale muzu se plect:)) http://www.amilo.cz/index.php?productID=830
___MARK___
Junior

Odeslat příspěvekod pafka 25. 5. 2006 11:56

Záleží na tom, kolik do toho chceš vrazit. A taky na zkušenosti se servisem, jeho ochotě, kulanci a jednání. Mám zkušenost se 2 značkovými servisy IBM. Zkrácená debata mezi mnou a technikem, vynechávám zdvořilostní pozdrav:

1. Pafka: bliká mi LCD při práci disku
Technik: nic nevidím
P: ale jo, koukejte.
T: nic nevidím, ale nechte to tu. Proměříme to a přijďte si za 2 týdny.
P: nešlo by to dřív?
T: nešlo.

...2 týdny...
P: dobrý den, je tu technik?
Sekretářka: není, ale nechal mi tu pro vás notes
P: dyk to bliká stejně!
S: No jo, trošku jo. Viďte.
P: je tu vůbec někdo ze servisu?
S: už ne. Je pátek, jsou na obědě a půjdou už domů.
P: nechám mu to tu a zavolám mu v pondělí.
S: jak chcete.
P: můžete mi napsat papír, že jsem to odmítl převzít, protože závada trvá?
S: ne, to může technik

... 5 dní...

P: tak jak to je s tím notebookem?
T: nic mu není.
P: viděla to i sekretářka
T: ta tomu nerozumí
P: tak já si pro to přijedu, ale rád bych všechnu dokumentaci na papíře, včetně razítek a datumů.
T: máte to připravené

Ve skutečnosti tam nevykázali 1 opravu, nikde jsem nenašel doklad o vrácení notesu s trvající vadou, no prostě hnus!

2. firma
P: bliká mi LCD, vidíte to?
T: no jo, s tím se skoro nedá dělat.
P: no právě. Ale v 1 to neviděli.
T: já se k nim nevyjadřuju. Necháte mi to tu a zavoláte si zítra?
P: jo.

...1 den...
P: tak co?
T: je tam špatný inverter, co vám 2x měnili. Ale je nějaký špatný záznam o servisních úkonech u IBM.
P: No a je OK?
T: Díly budu mít odpoledne, přijeďte si zítra.

Ještě jsem reklamoval 2x, a vždycky to bylo hotové do 3 dnů. K mojí naprosté spokojenosti.

Tenhle sloh je proto, aby sis nevybral jen značku, ale pokud možno značku i s blízkým servisem, který má dobré reference. Na IBM můžu dát reference na servis v Praze. Hlavně ne na ITS na Želivského!!!!
pafka
Junior

Odeslat příspěvekod ___MARK___ 25. 5. 2006 12:10

To pafka:
souhlasim s Tebou, urcite je to servis od servisu, ja jsem mel zkusenosti se servisem http://www.pcnet.cz ktery je jak v Praze tak v Brne. Prvni reklamaci jsem mel problem, ze mi to nebralo dvd romku a plus zpozdoval se cas. Napsal jsem jim problem a jeste nez jsem jim ho tam stacil dovezt, uz meli objednany dil (jednalo se o celou desku), za 2 dny, jsem si jel pro neho znovu.
Druha oprava, vylel jsem si kofolu do klavesnice a asi to zateklo i nekam, kam nemelo, takze se mi displej cely rozhodil, opet zavezl jsem to na vycisteni a za 2 dny hotove.
Hold jsem mel stesti a narazil hned na zacatku na dobry servis:)
___MARK___
Junior

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 25. 5. 2006 19:36

S tím servisem se toho trochu bojím, ale pro prestigio rozhodnutej ještě 100% nejsem... ;)

___MARK___ píše:To Krystof: nevim zda ses rozhodl a ani nevim kolik do toho chces presne vrazit penez, ale nasel jsem zajimavy notebook od znacky HP, 1,73GHz procak, pentium M atd. Sice tam nemaji extra popisek, ale zkusit si tam napsat. Myslim si, ze ta cena je hodne pekna, ale muzu se plect:)) http://www.amilo.cz/index.php?productID=830

jj, díky, ale je to 14.1 a to je moc velký ;)
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
VIP uživatel

Předchozí stránka