Aky notebook pre CAD a grafiku?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod marepa 24. 5. 2006 11:26

Ahoj,

chtel bych si poridit notebook pro praci na vikend, kdy sem mimo pracovni pc, jednalo by se o neco celkem vyhoneho pro CAD aplikace a poc. grafiku (photoshop)

urcite bych do toho nechtel dat vic nez 30 tisic

tady na foru sem cetl celkem o sony viao , ktere se mi libi, ..ale neplati clovek zbytecne penize navic za to, ze je to SONY?
navic sony mi neprijde jako dobra firma (ovsem nevim, jak je na tom s notebookama)

docela se mi libily ACER, ale o tech se tu psalo nebrat., ... co treba Fujitsu Siemens?

je pro grafiku lepsi leskly display? FS sem videl, ze delaji i s lesklym displayem :)

//edit C.: Upraveny titulok. Notebook tu totiz kupuje polovica ludi, tak sa pls. snazte nejako odlisit, aby Vam uz podla nadpisu +- vedeli ludia poradit.
BMW E92 M3 | dlouhodoba spotrba 13.2l/100km, holt 75mph na dalnici nezere az tolik
marepa
Junior

Odeslat příspěvekod Fojťan 24. 5. 2006 11:36

pred asi tremi tydny jsem koupil sony vaio fs495vp, 38 000 vc. dph. asi uz to ale nezasahuje do Tveho limitu... mno ale jestli chces sony, tak o moc levnejsi ani neprodavaji.

jinak bych mozna vybral fujitsu siemens V2045, myslim cca 28 000,- a nebo nejaky HP, ty se prodavaji uz okolo 25 000vc se vcelku dobrou konfiguraci, samozrejme s integrovanou grafickou kartou.
learnin' to fly
Fojťan
Junior

Odeslat příspěvekod marepa 24. 5. 2006 11:48

a jak je to s tim sony ?? opravdu je to cena za "kvalitu" ? nebo se tady priplaci (a to ne malo) za to, ze je to sony?
BMW E92 M3 | dlouhodoba spotrba 13.2l/100km, holt 75mph na dalnici nezere az tolik
marepa
Junior

Odeslat příspěvekod kukin 24. 5. 2006 11:54

marepa píše:je pro grafiku lepsi leskly display? FS sem videl, ze delaji i s lesklym displayem :)

No leský display je celkem nanic, přes den tam uvidíš víc sebe než ten obraz...
SONY, hodně se platí za značku, vzhledem k obvykle slabší konfiguraci, osobní zkušenosti ale nemám.
Po nás potopa.

na doma: foobar2000 + Carat RUBY2 / NAD C545BEE + C352BEE + KEF iQ30 + Audio-Technica ATH-A900X
do práce: HRT microStreamer + Audio-Technica ATH-A500X
kukin
Junior

Odeslat příspěvekod Fojťan 24. 5. 2006 12:05

marepa píše:a jak je to s tim sony ?? opravdu je to cena za "kvalitu" ? nebo se tady priplaci (a to ne malo) za to, ze je to sony?

podle svych kratkodobych zkusenosti mohu rict ze kvalita je opravdu super, nic neskripe (taky jeste aby... :wink: ), displej drzi a obecne notebook vypada o hodne lip nez bezne sedive asusy nebo hp. jako bonus mas na vrsku pekne vyvedeny napis VAIO, ktery tomu dava styl.

samozrejme, notebook neni svym vykonem na spici dnesni techniky resp. za tyhle penize se da koupit neco s lepsi konfiguraci, ovsem provedeni je naprosto stoprocentni a vyrobce mysli na uzivatele dopredu. mas predinstalovany windowsy, spoooustu programku, cely notebook je naprosto stoprocentne nakonfigurovan a vse funguje jak ma.
ja jsem si rekl, ze uz nema smysl vybirat veci podle absolutniho vykonu, proste jsem si ho vybral z osobnich sympatii. mam totiz zkusenost, ze nez porad neco porovnavat jestli je lepsi to nebo ono neni dobre, protoze pak clovek koupi vec, ktera je sice nejvykonnejsi, ale ty "vychytavky" podle kterych porovnaval stejne nevyuzije.
navic i graficka karta je u tohoto sony na slusne urovni, proste pro mne jasna volba...

edit: k displeji: displej na tomto sony ma fakt povedene barvy, kvalita zobrazeni je subjetivne o dost lepsi nez na lcd u pocitace (samsung 710TM). ovsem je to vykoupeno znatelnymi odlesky, ovsem neni to nic hrozneho. jen to pro mne bylo trochu prekvapujici pac vyse zminovany stolni lcd neprodukuje odlesky prakticky zadne i proti primemu svetlu.
jeste snad - odezva displeje je vylozene spatna, je to tak 20 - 30 ms...proste neni to na hry, zvlast ne ty online.
learnin' to fly
Fojťan
Junior

Odeslat příspěvekod Wolfheart 24. 5. 2006 12:12

to je něco! :lol: jde vám o styl ale vrážet peníze se vám do NB nechce a to to chcete na CAD a grafický programy
Wolfheart
Junior

Odeslat příspěvekod Fojťan 24. 5. 2006 12:17

no myslim ze na CAD staci i intel gma915 popr. 950, takze za tehc 30tis by se asi dalo neco sehnat co ma styl i trochu vykonu.
learnin' to fly
Fojťan
Junior

Odeslat příspěvekod Příjmení a jméno 24. 5. 2006 12:21

U Sony jde hodně o značku, i když kvalita je na vysoké úrovni. Předinstalovaný Windows a spoustu dalších programů mají dneska asi všechny rozumné značky. Zhlediska poměru výkon/kvalita/cena bych uvažoval o ASUSu, Fujitsu-Siemens a HP.
Check your six!

Linux je nejlepší operační systém. Za ty peníze. :-D
Příjmení a jméno
Junior

Odeslat příspěvekod Fredy999 24. 5. 2006 12:33

marepa píše:a jak je to s tim sony ?? opravdu je to cena za "kvalitu" ? nebo se tady priplaci (a to ne malo) za to, ze je to sony?

nehovorim ze je to zla kvalita, ale najviac platite za znacku. A Sony uz nie je tym co byvalo, myslim v spotrebnej elektronike mam asi nejaku smolu alebo co, ale co som mal od Sony to sa mi po skonceni zaruky pokazilo :-(
Fredy999
Junior

Odeslat příspěvekod Fojťan 24. 5. 2006 12:34

marepa: jinak v tomto foru je topic o noteboocich sony tak tam pripadne mrkni... jmenuje se to tusim sony VAIO
learnin' to fly
Fojťan
Junior

Odeslat příspěvekod psychocowboy 24. 5. 2006 12:50

Vzhledem k tomu, ze to chcete na CAD, tak bych na cene rozhodne nesetril. Osobne mam zkusenosti s HP nx6125 v slabsi konfiguraci - 3100+ Sempron, 512 RAM, X200 graf., 40 HDD a bohate staci na vektorovou grafiku, sice barvy jsou trochu neverohodne, ale budiz..

Jinak ACER od ceny 35k uz stoji za to. Ma to jeden znamy v tehle konfiguraci:

http://eshop.kak.cz/zbozi/ntc238-acer-t ... t2300-154/

a je s nim naprosto spokojen. Je tam grafika s VRAM, takze se da ocekavat docela dobry graficky vykon. Urcite je to velmi vyhodne v pomeru cena/vykon.
psychocowboy
Junior

Odeslat příspěvekod Fojťan 24. 5. 2006 12:53

jenze cena/vykon neni vsechno.... acer bych si nekoupil
learnin' to fly
Fojťan
Junior

Odeslat příspěvekod psychocowboy 24. 5. 2006 12:57

Neni? A na cem potom zalezi, kdyz dotycny nechce platit vic jak 30k?

Osobne bych si ACER taky nekoupil, mam slabost pro HP, ale vzhledem k tomu, ze jsem na nem pracoval a neshledal jsem zadne vytky, tak muzu doporucit.
psychocowboy
Junior

Odeslat příspěvekod dachstein (novy) 24. 5. 2006 14:34

Nevim jak vás ale taky vás štve jak jsou displaye u Aceru(nevim jestli vsechny - měl jsem v ruce notes za 28 a za 45 papiru) takovy houpací ?? kdyz ho dávate do pracovní polohy... ja mam FSC a kdyz manipuluju s displajem tak jeho cesta jen je jista ... vim že to trochu mimo ale =)
dachstein (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod psychocowboy 24. 5. 2006 14:46

Tohle bylo driv...dneska uz to neplati, pro zmenu vypadavaji tlacitka...:)
psychocowboy
Junior

Odeslat příspěvekod Fojťan 24. 5. 2006 14:47

psychocowboy píše:Tohle bylo driv...dneska uz to neplati, pro zmenu vypadavaji tlacitka...:)

:roll: :D :D :D :mrgreen:
learnin' to fly
Fojťan
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 24. 5. 2006 20:50

CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod marepa 25. 5. 2006 09:54

diky za komety...

ano chci to na CAD (3ds max) a grafiku ..ale pouze jako ZALOZNI pocitac .. tzn. na vikendy, kdyz nekam odjedu, apod :)

doma mam Prescott 3.0, 1giga ram ddr2, ale od toho notebooku ani necekam stejny vykon :)
kdybych chtel.. tak ten notebook by stal treba kolem 60tis.. a to bych si radejji koupil znovu muj pocitac a mel ho v mem druhem domove :)
marepa
Junior

Odeslat příspěvekod marepa 25. 5. 2006 09:55

CeCo.,, jak si podle odpovedi videl, tak sem to uz cetl ;) (jeste nez si to postnul) ..

ale prave proto, ze sem nenasel presne info ktere chci, a tam kde sem neco napsal lidi neodpovidaly, tak sem zalozil novy tread
marepa
Junior

Odeslat příspěvekod Fojťan 25. 5. 2006 16:23

marepa píše:CeCo.,, jak si podle odpovedi videl, tak sem to uz cetl ;) (jeste nez si to postnul) ..

ale prave proto, ze sem nenasel presne info ktere chci, a tam kde sem neco napsal lidi neodpovidaly, tak sem zalozil novy tread

to vis, nejsi na autorevue :D
learnin' to fly
Fojťan
Junior

Odeslat příspěvekod marepa 27. 5. 2006 11:26

jj.. to bude asi ono :) clovek si zvykl na rychlou odezvu :)
marepa
Junior

Odeslat příspěvekod marepa 27. 5. 2006 11:38

psychocowboy: diky za link .. tenhle noutas vypada fakt dobre :)
urcite jeden z kandidatu :)
marepa
Junior