ASUS A6J-Q008 T2300 100G 512M ATI DVDRW

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod Mejzo 31. 5. 2006 09:41

Zdar vseci:)
Potrebujem trosku helfnut s vyberanim Notebook resp. s jeho odobrenim ! ako som tak bruzdal po nete tak som nasiel tento ASUS vcelku sa mi pozdava .

Parametre :

15.4" WXGA (1280x800)-color shine displej, Centrino Duo, Procesor Intel Core Duo procesor T2300 (1.66GHz, 667MHz FSB) pamäť 512MB DDR2, 100GB (5400rpm) pevný disk, optická mechanika DVD+/-RW Dual double layer, grafika ATI Radeon X1600 128MB/256MB HM, Gigabit LAN, modem 56k, WiFi 802.11g, Bluetooth. 4-in-1 Čítačka kariet, IEEE1394, 4xUSB 2.0, DVI, S-video, PCMCIA slot, Video kamera 1.3M pixels, Intel High definition audio, Audio DJ, Asus Power 4 Gear+, Batéria Li-Ion 8 článková. Rozmery 354 x 284 x 35.2 mm, váha 2.8 kg
odkaz : http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=7944700

No tak k tomu na co ho potrebujem, potreboval by som skor lepsiu Grafiku a pride mi ze ta ATI X1600 by to mala zvladat . Programs typu : Mathematika , matlab, autocad , ansys , alberta , Volview a dalsie by mal comp bez problemov zvladat ... teda musi :)dalej by som rad aby sli aj Photoshop, corel , 3D max a dalsie programs na 3D modelovanie . Obcas by som aj rad kukol nejaky Film , hry moc nehram ale premyslal som ze ked raz budem mat book na ktorom pofici nieco tak si to aj zahram .. ;)
Neviem aky je vas nazor staci tento ASUS?
Na nete som nenasiel ziadne recenzie ani moc diskusii k nemu :) ..
Hej a cena je 45000SK bez DPH

// Howard - upraven nazev
Mejzo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Klesta490 31. 5. 2006 10:45

No já jsem uz nejakych 5 dni majitelem A6Jc. Takovej slabsi bratříček. Myslim ze jediný rozdíl je že já mám grafickou kartu NVidia 7300. Která mi ale plně dostačuje. Doporočuju ti dokoupit si dodatečných 512 MB RAM(jak jsem udělal já). V tech grafických bude book o dost svižnější. Naví taky teoreticky by se to mohlo projevit ve výdrži baterie(nebude se tam moc hrabat v HDD). Jinak jsem maximálně spokojen. Display supr. Ale je pravda že se v něm opravdu všechno leskne. Nejak mi to ale nevadí, třeba teď sedím zády k oknu a NO PROBLEM(ono to bude tím že tady u nás v Holomócu jsme neviděli slunko tak týden :-)))) ). Display fakt nádherka, stíhá v poho všechny filmy a hry. Navíc nevím jak to je u ostatích booků ale líbí se mi takové vychytávky jako, hmmmm nevím presný název. Prostě na touchpadu je na kraji takovej prostor kterej funguje jako kolecko na myši. Popřípadě vyhrazené tlačítko na zypnutí/vypnutí touchpadu. Pokud potřebuješ psát čísla tak máš možnost přes zapnutý NUM LOCK psát čísla na bookové klávesce.

Výkon procesoru mi plně vyhovuje, dělali jsme s kamarádem testy a muj procesor byl buď o lepší nebo stejně dobrý jak jeho desktopové P4 taktované na 3,7 GHz. Mohu jen doporučit. Akorát trafo s dost hřeje. Ale v ruce se udrřet dá. :-)

Jo a recenze byla na http://www.notebookreview.com Zdareq
EDIT: přesně tady
Naposledy upravil Klesta490 dne 31. 5. 2006 17:12, celkově upraveno 1
Co můžeš udělat dnes, odlož na pozítří a získáš tak 2 dny volna!!! :-)
Klesta490
Junior

Odeslat příspěvekod Mejzo 31. 5. 2006 15:53

:D
jeee dikes dost si ma ukludnil ..
Asi do toho idem .. ten tvoj som tiez kukal ale nejak ta grafika je pre mna dost potrebna takze idem do toho drahsieho .. tu Ramku rozmyslam ze im napisem ci mi to nepredaju uz s novou .,.. tak uvidime lebo som to chcel aj tak .. .. :twisted:
Inak takze ti na tom fici all .. to je pecka .. to snad bude OK .. :) tesim sa jak mala hus :shock:
Mejzo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mejzo 1. 6. 2006 18:57

juj som nasiel na jednaj stranke ten comp aj s 1gigovou Ram .. tak ho asi zoberem .. dokonca tam mam aj 5percentnu zlavu :P .. no jezis to fakt ma iba jeden clovek ten compl ? :P .. tu je stranka http://www.notebookshop.sk/inshop/scrip ... temId=4414
Mejzo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod accord 1. 6. 2006 19:39

Klesta490
Trafo ti hřeje?Ja mám ten stejny a trafo mám skoro studené.
accord
Junior

Odeslat příspěvekod accord 1. 6. 2006 19:44

Klesta490
Chci se zeptat:ty jsi přidaval pamět?Jest-li ano kolik ted máš a kolik ti vypisuje velikost grafika? Ja přidal pamět na 1GB a velikost grafiky mi to vypisuje 512MB.Před tím jen 256MB.
accord
Junior

Odeslat příspěvekod Klesta490 1. 6. 2006 20:18

Jo trafo mi hřeje. Na notebookreview.com to psali taky :-) Newim. Divny ze ti nehreje. Jo mel sem 512 a pridal sem si na 1024. Kolik mela grafarna predtim nevim, ale tedkom mi pise taky 512. Zrejme je to nekde nastaveny na automatiku :-) Aby si to bralo podle velikosti RAM. Newim. :-)
Klesta490
Junior

Odeslat příspěvekod Mejzo 1. 6. 2006 20:43

No dufam ze to nebude hriat az moc ... teda ...
Hej ta Grafika vam hlasi 512 zdielanych,?
kua kua niektorym veciam vobec nerozumiem :(
Mejzo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SaturninM 1. 6. 2006 20:45

Já notebook ASUS A6Ja mám už skoro 2 měsíce a nemůžu si ho vynachválit 8) Výkon je úžasný, grafika parádní, prostě super. Rozhodně kup ale verzi s 1GB RAM, odlehčíš tak hardisku a celková práce na stroji s 1GB je mnohem rychlejší. Dokonce se mi minulý týden podařilo na tomto notebooku konečně rozdýchat Linux - konkrétně nová distribuce UBUNTU 6.06, takže doporučuji :wink: Na ostatních distribucích - SUSE, Fedora byl problém nainstalovat síťovku.

No ale na konec horší zpráva, můj notebook asi poputuje na reklamaci, protože mám něco s grafikou, občas se mi bílá barva změní na azurově modrou a blíká... Po čase to ustane ale je to otravné. Nejdříve jsem myslel, že je to ovladačema, ale zkoušel jsem je vyměnit a dělá to pořád. Navíc se mi to stalo i v linuxech, takže je téměř 100% že je to hardware :cry: No snad si ho nenechají v servise dlouho 8)
Kam vy se chystáte, od tamtud já se vracím.
SaturninM
Junior

Odeslat příspěvekod SaturninM 1. 6. 2006 20:53

Mejzo píše:No dufam ze to nebude hriat az moc ... teda ...
Hej ta Grafika vam hlasi 512 zdielanych,?
kua kua niektorym veciam vobec nerozumiem :(

Grafika má 256MB a vzhledem k rozlišení displaye je to až moc. Jinak celý notebook je při normální práci, nebo koukání na film příjemně tichý a vlažný, ale když pustíš nějakou pořádnou hru, tak se zapne ventilátor a ten jde docela slyšet. To je prostě daň za výkon :wink:
Kam vy se chystáte, od tamtud já se vracím.
SaturninM
Junior

Odeslat příspěvekod Mejzo 1. 6. 2006 21:18

kurna ale aspon je to aj s tym pravym zvukom ako keby okolo teba fical vietor :D ...
Vntilator nevadi sak hry tak casto nehram ale fakt sa tesim ako si nejaku zahram ...
Uz ho zajtra objednam len musim tie prachy dat dokopy .. a urcite s gigovou Ramkou .. tiez si myslim ze je to good este otazocka ako baterka drzi? lebo dost casto som mimo home .. a nieco tam pisali o nejakom systeme roznych urovni spotreby baterky ale to sa mi zda nejaka hovadina - aleboje to real ??? ... a funguje to ?? .-
Inak ten hardver je svina .. no snad to pojde dat do servisu no problem ked sa nieco stane ... :mrgreen:
Mejzo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Klesta490 3. 6. 2006 08:43

No baterka. Mam to slabsi A6Jc takze vam asik trochu min nez me. Kdyz dam maximalni setrici rezim tak se dostanu nekam dost pres 4 hodky s zapnutym Wifi. Ale to je extrém :-)
Klesta490
Junior

Odeslat příspěvekod dolnajs 3. 6. 2006 19:33

Mejzo píše:este otazocka ako baterka drzi? lebo dost casto som mimo home .. a nieco tam pisali o nejakom systeme roznych urovni spotreby baterky ale to sa mi zda nejaka hovadina - aleboje to real ??? ... a funguje to ?? .-

Stejně jako SaturninM vlastním necelý měsic A6Ja a taky se nemůžu neustále nabažit kvality a výkonu. :)

Baterka mi při "Battery saving" módu vydrží zhruba 3,5 hodiny běžné činnosti. Profilů je tam hodně a musím uznat, že jsou nastaveny vcelku v pohodě. Díky nim se snižuje jas displeje, takt procesoru atd... Určitě to funguje a je to vynikající věc. Trošku zbytečný mi přijde výběr tolika profilů, když mám notebook zapnutý do sítě, osobně by mě stačily tak maximálně 2. U provozu na baterii je to samozřejmě něco jiného. :)

Ale určitě to funguje a hlavně nemusíš používat standardní profily, které dává výrobce k notebooku (třeba u Power4Gear nelze většina profilů nastavovat), ale můžeš používat jiné prográmky, kde si pevně definuješ co požaduješ u daného profilu. Tam si myslím, že by se dala energie ještě nějaká ušetřit, ale nehodlám se v tom vrtat, takže zůstanu u toho standardního. :)
dolnajs
Junior

Odeslat příspěvekod pajta 4. 6. 2006 17:17

mám též A6jc ,ale strašně se mi přehřívá,mám ho chvilku na nohách a za chvlku už to nejde vydržet,nevíte co stím ?

Jinak ,ale mám ho 14 dní a je moooooooc super :P :P :P :P :P
pajta
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Klesta490 4. 6. 2006 17:54

pajta píše:mám též A6jc ,ale strašně se mi přehřívá,mám ho chvilku na nohách a za chvlku už to nejde vydržet,nevíte co stím ?

Jinak ,ale mám ho 14 dní a je moooooooc super :P :P :P :P :Pe/quote]

Vím :-) Nedávat ho na nohy :-D Dneska sem prolistovával manuál protože sem hledal pres jakou klavesu do BIOSU a nahodou sem narazil zrovna na hlasku ze se nema nechavat na nohach protoze se pritom zahriva/prehriva :!:
Klesta490
Junior

Další stránka