IBM ThinkPad R51 - skusenosti + Linux.

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod Hans.Wolfenstein 3. 6. 2006 22:02

Chtěl bych si koupit výše zmíněný notebook a provozovat na něm SuSE Linux, který má (měl by mít) dobrou potporu pro tyhle notebooky. Zajímalo by mě, jak jste s tímhle notasem spokojeni jak po výkonové stránce, tak i po stránce mechanické odolnosti.

//edit C.: Upraveny titulok.
PC: Intel Xeon E3-1230, 16GB DDR3, Asus P8B WS, GF 460 GTX OC, Seasonic S12 II 520W, Chieftec LBX-02B-B-B, EIZO EV2455
Hans.Wolfenstein
Junior

Odeslat příspěvekod Mobil-man 4. 6. 2006 10:47

no vykon asi nebude uplna spica, ale kdyz kupujete ibm, tak kupujete takovou tu vseobecnou spolehlivost (aspon doted to si myslim platilo). A tenhle NB je pro linux idealni;)
v jake konfiguraci ma byt?
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Maxicek 4. 6. 2006 22:01

S dovodu dobrej podpory pre linux som si kupil tento notebook. Nemal som zatial problem rozbhenut ziadnu distribuciu, skusal som debian, fedora, centos.
Myslim, ze ma velmi dobru mechanicku odolnost, hlavne ma kvalitne kovove panty, ktore sa tak lahko nezlomia, neprasknu. A pouzite plasty su tiez v pohode. Vykonovo je to tiez dobre, len si treba dokupit nejaku tu ramku, ktora sa velmi lahko pridava. Pokial je notebook zalozeny na platforme intel, tak ziadny problem tam vacsinou nie je.

Pozri si tiez stranku http://www.linux-on-laptops.com/
Maxicek
Junior

Odeslat příspěvekod ___MARK___ 4. 6. 2006 22:10

Myslim ze budes spokojen, sam mam R40, uz trosku v dezolatnim stavu (2 a pul roku se na tom podepsaly), kolem displeje odlomeny kus plastu, nebot kdyz se naseru, tak ho zaviram velmi svizne:) Ale jinak diky kloubum displej drzi v jakekoliv poloze, neni s nim problem, idkyz uz mi parkrat spadl, sice vypnuty ale i tak.
Jedine co se tykalo linuxu, jsem mel problemy s rozjetim WI-FIny, ted uz je to jine. Bylo to tak rok zpet
___MARK___
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.boy 6. 6. 2006 13:54

Mam R51e asi tri mesice.
Linux zatim zkousim jen v podobe Live distribuci.
Sel mi v pohode kazdy Slax a ABClinux2003. ABClinux 2005 mel problemy s grafikou ATI a zobrazoval se jen v 800x600.
Integrovana Wi-Fi mi nesla, ale nic jsem taky nenastavoval.
Mr.boy
Kolemjdoucí