Kdy je nejvýhodnější koupě notebooku?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod Hermon 7. 6. 2006 19:30

Chtěl bych se zeptat jestli někdo máte přehled o tom kdy jak padají ceny notebooků?... Který měsí se to nejvíc vyplatí. A jestli třeba teď stojí za to počkat do půlky prázdnin nebo třeba do září nebo října. Dík za pomoc :)
Hermon
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 7. 6. 2006 22:23

Toto zmysel NEMA - ceny su na kazdy NB v kazdom obchode ine, akcia neprebieha obycajne vo vsetkych shopoch, ale len vybranych a ceny sa menia tak rychlo, ze v podstate nema zmysel projektovat ceny na viac nez na najblizsiu dodavku...

Okrem toho sa znizenia cien vacsinou riesia tak, ze sa zacnu montovat o jednu triedu lepsie procaky (napr. Core Duo T2400 namiesto T2300), cize cenovo tie NB stoja +- rovnako, akurat ten vykon sa postupne posuva vo vsetkych triedach. Takze ak cakat na NB kvoli cene, tak maximalne mesiac-dva.

Trochu ine to je, ak NB nepotrebujes a mas vyhliadnute, ze prave tento model by sa ti pacil (ja som tak nedavno riesil par ludi - chceli taky a taky NB a ja som zistil, ze lepsie bude pockat 2-3 mesiace a potom im kupit NB nez im ho kupit uz vtedy).

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod xoj 7. 6. 2006 22:27

cena tez castecne zavisi na kuzu $ takze ted je prava chvile, nebot koruna je na maximu. Jinak ale plny souhlas s CeCom. Loni na zacatku prazdnin jsem si vyhlidl notes, ale nespechal jsem, tak jsem si rikal ze urcite za 3 mesice prazdnin zlevni. Nakonec stal v zari o 300 vice, protoze koruna oslabila. :(
Naposledy upravil xoj dne 7. 6. 2006 22:30, celkově upraveno 1
hp nx6125, ~~~ ~~ ~~ ><(((°> ~~ ~~~ ~~ ~~~ ~~~ ~~~ ~~ ~~ ~~ ~~ ~~~
xoj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod CeCo 7. 6. 2006 22:30

Alebo aj na kurze eura (niektore znacky typu Fujitsu-Siemens ci Toshiba maju tovarne na business modely v EU...).

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Chupacabras 7. 6. 2006 22:35

Ceny notebookov klesajú priebežne po celý rok...

Pokiaľ čakáš, že ti niekto napíše, že na rozmedzí jún/júl ceny pravidelne každý rok klesnú o 30%, tak sa nedočkáš.

Akurát nemá význam kupovať notebook v sezóne (tj. pred Vianocami a pod.).
Chupacabras
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Hermon 7. 6. 2006 22:43

CeCo píše:Trochu ine to je, ak NB nepotrebujes a mas vyhliadnute, ze prave tento model by sa ti pacil (ja som tak nedavno riesil par ludi - chceli taky a taky NB a ja som zistil, ze lepsie bude pockat 2-3 mesiace a potom im kupit NB nez im ho kupit uz vtedy).
C.

Přesně tohle teď řeším!!!... Vyhlídl jsem si A6... nevěděl jsem jestli KT nebo JC(nakonec vyhrál JC)... Ale teď jsem peníze co jsem na něj měl utratil za něco jiného. Za jak dlouho si myslíš že by se cena A6Ja mohla přiblížit na hranici 30-35000 Kč BEZ DPH? Do půl roku je to asi nereálné co? :( Je to totiž můj vysněný model!!!...
Hermon
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 7. 6. 2006 22:45

Doporucuji rano, to byva moudrejsi vecera

VAZNE se odpovedet neda, vyvoj novych modelu jde rychle kupredu takze za 1/4 roku bude za stejne penize urcite lepsi model. Samozrejme je vhodne vyvarovat se nakupu v "spickach" typu vanoce - back to school atd. kdy obchodnici jedou jako fretky a na kvalitu sluzeb zbyva mene casu.

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod CeCo 7. 6. 2006 22:58

Takto:

Trh je tak presyteny modelmi a vyrobcovia maju tolko modelovych rad, ze prilisne zlacnenie nie je na mieste (inac by si vytlacili z trhu svoje lacnejsie produkty). Preto zlacnenie nepride len tak lahko; cenove zmeny budu riesit skor vyssim vykonom (lepsi procak, viac pamate, vacsi disk a pod.).

Takze tych 35 by A6Ja-Q020 (bez OS) dosiahla leda tak v casovo obmedzenej akcii (ak by vobec taka bola).
Koniec koncov, teraz stoji 36500 bez DPH (bez OS), co od tych 35 nie je velmi vzdialene...

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod sir.Basy 7. 6. 2006 23:11

Kupa notebooku je najvyhodnejsia ked ho potrebujes a notebook dokaze na seba zarobit.
Respektive si to otoc uplne opacne : ak by si kupil notebook teraz a o mesiac by stal trebars o 10% menej, stala by ti vyprodukovana praca na NB za danu financnu "stratu"??? Nehovorim o tom ze by ta to mrzelo, (to by mrzelo kazdeho), ale ci by ti to za to stalo...
Ked si dokazes na to sam odpovedat, tak vlastne nemas co riesit...
:-) Ja osobne pouzivam tuto nakupnu metodu na neustale padajuce ceny elektroniky (fotoaparaty a pod.) Inak by som asi v zivote nic nekupil....
B A S Y
sir.Basy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 3xP053r 7. 6. 2006 23:50

sir.Basy: Dobry pristup, ja teraz idem kupovat ntb a sice na nom asi moc nezarobim (ak vobec), ale si vravim, ze aj keby siel o 1000-2000 Sk dole (coz je mozne, kedze pred par dnami cena o 1000 Sk zo dna na den vyskocila [vecer tlacim popisy notebookov, rano pozriem na net a tam o 1000 Sk viac]), tak za to, ze ho budem mat k dispozicii [tzn. na hry ;-), surf a programovanie] sa mi za tu cenu oplati, pretoze uz nebudem musiet sediet pri tomto kompe so zvukom stihacky a nikto ma od neho nebude vyhadzovat ;-) .

Problem moze byt akurat v tom, ze zatial co teraz 64 bit dual core nedostat, tak za tie dva mesiace sa moze objavit nejaky zaujimavy model, ale to nie je problem zlacnenia, ale lepsieho HW. Tu ale zase plati, ze 64 bit dual core s x1600 (a neAcer) bude urcite drahsi ako Core Duo s x1600 teraz....
3xP053r
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 8. 6. 2006 00:35

Takisto treba brat do uvahy marketingove strategie - napr. ASUS tu predava uz takmer 3 mesiace NB s Dual Core (a to uz stihlo vylepsit nejake modely), ale take HP vypustilo NB s DualCore len pred níeco vyse mesiaca...

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dolnajs 8. 6. 2006 08:44

Hermon píše:Za jak dlouho si myslíš že by se cena A6Ja mohla přiblížit na hranici 30-35000 Kč BEZ DPH?E/quote]

http://petracomp.netdirect.cz/DetailPage.asp?DPG=25176

Snizuje se to skoro porad. Ted ho maji za 36.000 bez DPH, me pred mesicem stal skoro o 1.500 vic. Myslim, ze za par mesicu se dostanes i na tech 30.000. Doufam, ze staci takto. :)
dolnajs
Junior

Odeslat příspěvekod Hermon 8. 6. 2006 09:14

dolnajs píše:
Hermon píše:Za jak dlouho si myslíš že by se cena A6Ja mohla přiblížit na hranici 30-35000 Kč BEZ DPH?E/quote]

Snizuje se to skoro porad. Ted ho maji za 36.000 bez DPH, me pred mesicem stal skoro o 1.500 vic. Myslim, ze za par mesicu se dostanes i na tech 30.000. Doufam, ze staci takto. :)

Teď jsem našel tohle a zdá se mi to docela nedějný!!!...

http://www.dxt.cz/?Mode=Sti&StiId=53190

Hlavně ten graf když srolujete úplně dolů je super :)
Je to jak sledovat vývoj na burze!!! :lol:
Hermon
Junior

Odeslat příspěvekod 3xP053r 8. 6. 2006 09:30

Hermon píše:že by se cena A6Ja mohla přiblížit na hranici 30-35000 Kč BEZ DPH? Do půl roku je to asi nereálné co? :( Je to totiž můj vysněný model!!!... /quote]

A6J poznas? Rozdiely oproti A6Ja:

1,6 GHz procesor x 1,8 GHz
128 MB graf. karta (ale stale x1600) x 256 MB
disk 4200 ot. x 5400 ot.
512 MB RAM x 1024 MB

cena cca 30 tis. Kc bez DPH (bez OS)

Inac je to skoro to iste v rovnakom sasi. Operacnu pamat doplnis za 1000 Kc bez DPH. Je to sice slabsie ako A6Ja, ale v porovnani s A6Jc mas graficku kartu v uplne inej triede.

Navyse, pripadna neskorsia vymena disku (prichadzaju disky s kolmym zapisom, po nejakej dobe ceny opadnu a... :-) ) v A6J je omnoho jednoduchsia ako vymena grafickej karty v A6Jc.
Naposledy upravil 3xP053r dne 8. 6. 2006 09:45, celkově upraveno 1
3xP053r
Junior

Odeslat příspěvekod WarCZ 8. 6. 2006 09:32

Hermon píše:
dolnajs píše:

Teď jsem našel tohle a zdá se mi to docela nedějný!!!...

http://www.dxt.cz/?Mode=Sti&StiId=53190

Hlavně ten graf když srolujete úplně dolů je super :)
Je to jak sledovat vývoj na burze!!! :lol: /quote]

Burza vypada ted takhle
http://www.patria.cz/marketmap/marketmap.aspx
a čez za posledni pul rok takhle
http://www.akcie.com/graf.php?TYP=close&ID_CENINA=11392&inOD=10.12.2005&inDO=08.06.2006
https://zabovreska.webnode.cz/
Hodinky: Pebble Steel
Registrován od 19. 2. 2006
WarCZ
Pokročilý

Další stránka