ASUS A6T

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mayday 15. 3. 2007 00:32

Tak som skusil na tomto NB Novy windows vista ultimate 64bit. A ako je na to pripraveny?
Pouzivam Aero mod. To sa prejavuje zvysenou hlucnostou grafiky-pri XP32bit zaplo ventilator len obcas. Teraz ide v kuse na strednych otackach. Samotny Windows zabera okolo 11GB. A bezne mi pohlti 520 az 800 MB Ram. Niekde som cital ze tu ramku vyuziva windows vo velkom len vtedy ked ju nepotrebuju ine aplikacie. Uvidime.
Problemy s ovladacami su nejake ale da sa nieco pozhanat. Zatial som nerozchodil repro na NB. Tie externe repro idu v pohode.
A tiez funkcne klavesy nejdu okrem zvysovania a znizovania jasu. Nevie niekto poradit ako ich spojazdnit?
Veci ako kamera a modem, citacka kariet, pcmcia nevyuzivam takze este neviem ci funguju. Takze vcelku som zatial spokojny, len asi by to kcelo este 1GB ram. len ma stve ta klavesnica a repro...
mayday
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lepermessiah 15. 3. 2007 13:33

ja som kupil ten moj v septembri a uz bol 2x na reklamacke...bol tam dlhsie ako som ho mal doma, takze mierne nervy a poucenie...ASUS uz v buducnosti urcite nie...servis ma uplne zarazil. Kupil som notebook s "mierne" nevyvazenym podsvietenim displaya, a po reklamacii mi prisiel v rovnakom stave (ale reklamoval som dodrbanu citacku kariet+ten display)reklamacia vyse 4 tyzdnov!!...tyzden a pol vydrzal doma a zas na reklamacku..pocas prace sa vypol a pri zapinani som sa dalej ako na bliknutie diod nedostal...takze cakam ze mi zajtra pride z opravy, a ak bude display v ***** ako nexcem, tak posielam znova na reklamaciu, a xcem naspat prachy, aby ja som bol stale ten dobry co si necha skakat po hlave? kupim si nieco, co ma dobry servis, lebo vsetko sa moze pokazit, ale nech to ten servis vie dat rychlo dokopy...
to je moj nazor na A66 ;)
...inac to prehrievanie grafiky v F3T som si mal moznost odskusat..a A6T take problemy urcite nema...
lepermessiah
Junior

Odeslat příspěvekod dresic99 4. 5. 2007 23:07

musím nesouhlasit s názory ohledně přehřívání. vlastním tento NB od září loňského roku a tak po 4 měsících intenzivnějíšího používání se začal více zahřívat. větrák je teď při chodu NB zbačně hlasitý :(
dresic99
Junior

Odeslat příspěvekod Mirďa 2 6. 5. 2007 16:53

Já mám tento noťas půl roku a s přehříváním ani sekáním vůbec žádný problém a teploty v pohodě ,zatím kromě reklamace lcd naprostá spokojenost
Mirďa 2
Junior

Odeslat příspěvekod mayday 17. 5. 2007 18:29

Inak, docital som sa na zahranicnych forach, ze vlastne to ze nefunguju tie funkcne klavesy v pripade windows vista je sposobene nekompatibilitou ovladacov ATK100, ktore nejdu nainstalovat. Mozno uz su, ale ja uz sa medzitym vratil ku XP. Tiez vecne hlucny vetrak je pricinou tiez nekompatib. ovladacov Power4Gear a da sa to odstranit programami RM clock. tot vse. Uz 8 mesiacov spokojne uzivam tento NB a ziadna chybicka, som nadmieru spokojny 8)
mayday
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod M3dz!k 17. 5. 2007 19:03

Ja tiez asi 8 mesiacov, a tiez spokojnost :D

dresic99: pokial ho mas v prasnom prostredi, pokladas ho na zem a podobne, tak sa necuduj. Vetrak sa nezanesie sam od seba.
M3dz!k
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mayday 2. 11. 2007 12:38

Necely rok po kupe a hlasim prve nedostatky. V letnych mesiacoch sa zacal NB prehrievet. Prejavovalo sa to tym ze ked som hral narocnejsiu hru na hardware tak sla dobre prvych 5 minut a potom zacal obraz trhat. Pouzitim fraps bolo vidno velke vykyvy FPS a to sposobovalo trhanie. Jednoducho mam pocit ze pri vyssej namahe sa hardware-grafika, procesor-prehrievaju a nestiha to chladit, tympadom sa automaticky podtaktuju co ma za nasledok one trhanie v hrach. A teraz sa prehrieva aj pocas zimnych dni. Pomohlo jednie to ze som stolny ventilator namieril na NB a tak mi to jedine uchladilo.
Nejaky napad ako to vyriesit?
:idea: :cry:
mayday
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bitxiak 3. 11. 2007 13:03

Mam Asus A6Tc, kupoval som ho v novembri 2006. Sprvoti sluzil velmi dobre, neskor troska zacal hriat, ale dalo sa to vydrzat, ale cez prazdniny zacal "vypadavat" LAN driver. Jednoducho, niekedy z nicoho nic, mi nejde lan, restartujem comp (aj to musim rucne vypnut a zapnut, lebo inak sa nerestartuje v tomto pripade) a nerozpozna mi to LAN, aj ked ovladac je nainstalovany. Riesim to naslednou odinstalaciou a nainstalaciou drivera ale nie vzdy to pomoze, tento postup musim opakovat niekolko krat. Najviac na*ere ked clovek portebuje nieco rychlo vybavit a teraz sa ma s*rat 20 min. s takouto hlupostou. Pokusal som sa uz niekolkoktra preinstalovat OS, nepomohlo, takze posielam ho na reklamaciu buduci tyzden.
Este u tohto modelu sa zosuchava farba a ostava tam cierny flak. | dosledku casto polozenych ruk na NB.

Ale aj nadalej proti ASUSu nic nemam, clovek musi mat stastie aby dostal NB co sa nepokazi, tak sito sa moze pokazit HP, IBM alebo aj Dell. Akurat u tychto znaciek je podstatne lepsi servis.
bitxiak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod samson010 11. 11. 2007 15:37

ahojte , mam asus A6T , 1024 ram , n vidia 7600 , xem si tam dokupit este jednu ramku , mozete mi niejaku odporucit? mam tam este jeden slot na ram , tu co mam teraz je 1024 , 677MHZ myslim , mohla by tam ist ramka 1024 800MHZ? k tej 667MHZ ? vyberam z tychto http://www.qcomp.sk/shopping/product_de ... at20379075
667MHZ , alebo http://www.qcomp.sk/shopping/product_de ... at20379081
800MHZ , dakujem
samson010
Junior

Odeslat příspěvekod Vortexx 11. 11. 2007 17:49

ked mas 667 mhz ram tak aj tu novu musis kupit 667.
Inak mam taky problem. Nemozem spustit svoj NB. Po zapnuti blikne dioda, zapne ventilator ale ani nenabotuje ani do biosu sa neda ani dvd nenabotuje a to mam nastavene aby mi najprv bootovao dvd. Nic len cierna obrazovka, no po par pokusov sa spusti a ide ok.

Za posledne dni sa mi to stalo uz 4x. Vzdy to zacina tym, ze vypne lcd a nefunguju ani klavesy, pritom film alebo winamp ide dalej. Da sa len vypnut notebook a potom uz nenastartuje, robi to co som popisal vyssie.
Neviete co moze byt chyba?
skusil som vybrat novu ramku co som dokupil, vymenit ich, dvd rom som vyberal, vse co sa dalo skusit som uz skusil a nic... :evil: :cry:
Asus P5Q-E, Intel C2Q6600@3.4Ghz 1,4V,IFX-14+Noctua, Asus EAH5850 1GB, Patriot Viper 3x2GB 1007Mhz CL5,SSD OCZ Vertex 3 MI 120Gb, 2x WD Black 640GB, Asus Xonar DX/XD, Case Antec Ninehudred, PSU Enermax MODU82+ 525W
Vortexx
Junior

Odeslat příspěvekod Vortexx 11. 11. 2007 18:08

a este otazka, ako sa vybera HDD v Asus A6T? neviem na to prist
Asus P5Q-E, Intel C2Q6600@3.4Ghz 1,4V,IFX-14+Noctua, Asus EAH5850 1GB, Patriot Viper 3x2GB 1007Mhz CL5,SSD OCZ Vertex 3 MI 120Gb, 2x WD Black 640GB, Asus Xonar DX/XD, Case Antec Ninehudred, PSU Enermax MODU82+ 525W
Vortexx
Junior

Odeslat příspěvekod samson010 11. 11. 2008 11:25

ahoj , na kingston.com ked si vyberiem svoj notebook A6T da mi na vyber od 256mb do 2 gb ram , teraz mam 1gb ram , takze mozem dokupit dalsiu 2gb ram a budem mat 3gb ? dakujem
samson010
Junior

Odeslat příspěvekod skvedo 11. 11. 2008 18:37

Mb:SE K550i + Navibe GB735 GPS
PMP: Cowon iAudio D2 4GB+16GB SDHC+Boxwave ClearTouch™ Anti-Glare + SENNHEISER MX 65 VC Street II
NB: Lenovo Tp SL410+ 19" LCD LG W1952TQ-PF; Kubuntu 11.04
skvedo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod samson010 21. 12. 2008 22:31

mam problem s tymto notebookom , mal som ho v reklamacii , nechcelo mi nastartovat LCD , teraz mam podobny problem , ked ho zapnem niekedy zapne LCD niekedy nie , musim sa trocha pohrat s polohou LCD , a mam stastie ked sa zapne pri startovani PC , ak sa nezapne musim restartovat a hybat s LCD ci sa nezapne , ak nabehne tak uz nieje ziaden problem , je mozne ze LCD ma niejaky startovaci kablik ktory na zaciatku LCD vystartuje ? mozno ho mam prelomeny a nastartuje ho len v spravnej polohe, dakujem moc
samson010
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků