HP nx7400 - zkušenosti

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod psychocowboy 13. 7. 2006 12:54

No a HP pri optimalni zatezi vydrzi cca 3 hodky... Ja mam rekord neco kolem 4:15, ale v kompletne osekanem nastaveni...

Jestli hledas opravdu neco v pomeru cena/vykon, tak jdi do Aceru. Sice te kazdy bude kamenovat za znacku, ale obchodnici budou radi ze se tech zgarbu konecne zbavi... :) Za stejne penize mas lepsi NB od toho Aceru. Jen skoda ze je toliko zavrhovan v povedomi mnoha lidi...
psychocowboy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Suving 13. 7. 2006 12:57

No, tak do Aceru bych opravdu nesel, nechci porad litat do servisu, poslouchat jak hlucny to je a radsi si priplatim za kvalitu..Acer jsem jeden cas mel doma a totalni nespokojenost, moji velci favorite jsou Toshiba a HP a jelikoz budu brzo porizovat nb tak se porad rozmyslim..
Suving
Junior

Odeslat příspěvekod Matiasf 13. 7. 2006 13:18

nie zaruka ti urcite nepadne pokial sa jedna o ram, hdd, a ine veci ktore sa daju vymenit bez rozobratia hlavneho krytu alebo poskodenia plomby.
Matiasf
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Suving 13. 7. 2006 13:44

Jinak nema tu nekdo link na nejaky zahranicni web zaobirajici se notebooky? Recenzemi....a testovanim..
Suving
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 13. 7. 2006 13:46

CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Czulibrk 13. 7. 2006 14:08

psychocowboy píše:Jinak ten NB je celkem v klidu, ten Svideo vystup je mozno dokoupit do PCMCIA slotu, prinejhorsim, nebo redukce do VGA.
Hodne stesti...


Mohl by si to trochu rozvest ? TV kartu si kvuli s-video vystupu urcite kupovat nebudu ...

kdyby byly i nejake odkazy, bylo by to super ;)
Olé!
Czulibrk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod x0rcist 2. 8. 2006 19:45

NX7400 - kvalitni robustni notebook za skvelou cenu. Osobne mi prijde zajimavy model EY505ES#AKB ve verzi s DOSem a se SoloCore procakem T1350 s vedomim nutnosti rozsirit RAM na 1024MB. Bohuzel jsem od stejneho vyrobce(HP) nenalezl nic lepsiho - v dane cene -- samozrejme je velmi pekny model dualcoreovy nc6325 - ale prilis drahy (i to je ovsem relativni).

Pokud nekdo mate lepsi tip, dejte urcite vedet ;) Do te doby je mym favoritem HPnx7400!

co takhle ta 6310? stoji stejne ve stejne vybave... ale nema WXGA:(((
x0rcist
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod darkwar 2. 8. 2006 23:27

Název nx7400 Intel Core Solo T1350, 512MB 667Mhz, 60GB 5.4krpm, 15.4 WXGA+ Brightview, DVD+/-RW, Intel 802.11 b/g, BT, DOS

Part No. EY505ES#AKB

hp compaq nx7400 Intel Core Solo T1350, 512 MB DDR II 667MHz, 60 GB 5.4krpm, 15.4" WXGA+ Brightview, DVD+/-RW DL fixed, Intel GMA 950 224MB, Modem/NIC, Broadcom 802.11b/g, Bluetooth, 8-cell Li-Ion Battery, HP travel battery connector, VOIP, 3x USB2.0, docking, 1394, 2.54kg, FreeDOS

Jak mám chápat VOIP?
darkwar
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 2. 8. 2006 23:32

Ze WiFi podporuje uz nativne VOIP protokol (ktorusi jeho verziu), cize to nemusi prekladat do ineho sposobu transferu.

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod high pressure 6. 8. 2006 14:11

Dobry den,
Take bych si chtel poridit tento nb, myslim ten s Core Solo T1350, ale par veci by mne zajimalo:

1) Jak je to se spotrebou procesoru Core Solo (dale jen CS) v porovnani s Pentium M (dale jen PM) a to:
a) cetl jsem, ze CS ma o tretinu vetsi spotrebu nez PM. Je tomu tak?
b) pokud ano, je tim mysleno na stejne frekvenci?
c) nema CS nejaky hospodarnejsi rezim ktery se nastavuje dle vykonu, ze by se tento rozdil ve spotrebe alespon trochu vyrovnal?
d) a konecne, znamena to v praxi o tretinu mensi vydrz?

2) Jak je to s instalaci operacniho systemu WIN XP a ovladaci:
a) cetl jsem, ze je nutna externi FDD mechanika, ale take ze pouze staci neco vypnout (prepnout) v BIOSU ohledne SATA, lze tedy provest tato uprava BIOSU a pak odpada nutnost externi FDD?
b) pokud ano, znamena to, ze by se system nainstaloval za cenu vypnuti nejake dulezite funkce, ktera by potom jiz nesla v prubehu pouzivani zapnout? Byl by tento stav vyrazne pomalejsi?
c) jsou nejake problemy s ovladaci pod WIN XP?

3) Rad bych na notebooku mel i jine systemy a to konkretne LINUX a SOLARIS, zajima me:
a) lze na tento notebook uspesne nainstalovat tyto systemy v plne podpore vsech vlastnosti notebooku?
b) existuje zdroj ovladacu pro unixove systemy pro tento notebook? na oficialnich strankach jsem nasel pouze podporu WINDOWS.

4) Docetl jsem se, ze CS T1350 jede na FSB 533 MHz, cimz se lisi od T1300 ktery jede na 667 MHz, zajima me:
a) je toto jediny rozdil mezi temito dvema procesory?
b) pokud je zde podpora DDR2 na 667 MHz, pojede vubec ramka na 667, kdyz procesor jede na 533? A pokud ano, bude to znatelny vykonovy skok oproti PM s FSB na 533 MHz?
c) existuje jeste neco jako Dual Chanel? Pokud ano podporuje ho i tento notebook?

5) dekuji vsem :
a) za se nelekli meho stukturovaneho seznamu
b) ze na me moc nenadavali za chyby a neznalosti
c) za jakekoliv i castecne odpovedi a doufam ze pomohu i jinym, kteri tak jako ja hledaji ten "spravny" notebook
high pressure
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod CeCo 6. 8. 2006 14:19

2, SATA driver treba len na nenativne radice; v tomto pripade by to malo ist aj bez diskety. Zatial som v zivote nepotreboval SATA driver pri instalacii WinXP na SATA disky - disk bol vzdy napojeny priamo na southbridge (cize bez pridavnych radicov).

4, Je to jediny rozdiel. Ramka pojde na 667MHz, procak na 533MHz (cize asynchronne). Ci to bude vykonovy skok neviem; zalezi od toho, v com to predosle P-M bezalo...
Dual Channel existuje, ale ci ho vyuzijes neviem - brzdit ta totiz bude disk... A vykonovy skok bude urcite nizsi ako pri Core Duo - ono totiz ten vykon vzrasta len niekedy, ale pri 2 jadrach vzrastie urcite skor nez pri jednom.
EDIT:
Teraz cakam na jedno nc8430 a pamat kupujem 1x1024/667 s tym, ze po prichode WinVista (mozno aj skor) dokupim dalsich 1024/667 - takze sa zvysi jednak velkost pamate, jednak zapracuje DualChannel.

5, V pohode, aspon sa to jasne cita a dobre na to odpoveda.

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pepeq86 6. 8. 2006 14:55

Jinak o tretinu vetsi odber CS nesnizi vydrz baterie o 1/3, protoze celkovy odber je dan vice faktory (grafika, displej, zvuk, WiFi, atp.), takze promitnuti do vysledne vydrze neni o 1/3, ale treba o 1/10 nebo o este mene. Abych byl konkretnejsi, tak myslim, ze PM ma odber 21W a CS 28W asi tak nejak - podrobnosti na http://www.intel.com. I kdyz jsem tam u nich z toho trochu na vazkach, protoze prodejce neuvadi, o ktery typ CS konkretne se jedna, takze presne udaje to byt nemusi. Ty udaje co jsou tady jsem nekde zahledl pro bezne verze (zadne ULV atp.) .

Hospodarnosti lze mozna docilit podtaktovanim nebo necim podobnym, to jsem ale nezkousel, kazdopadne bude odber ovlivnen stylem a druhem prace.

K instalaci XP, - neinstaloval jsem to, ale vim, ze na http://www.alfacomp.cz/php/zbozi.php?ak ... ETTPACKARD uvadeji u cele rady HP nx7400, ze je pro instalaci treba vypnout native SATA mod vBIOSu, takze pro podrobnosti mozna bude dobre napsat e-mail a poptat se.

Jinak jak je to s temi 533/667 ,ktere uvadi nekteri prodejci u CS1350 a ktere se pry lisi od toho co jsi videl, tak to nevim, protoze vyhledavac na strankach intelu se chova, jakoby v zivote zadnou 1350 nevidel. Kazdopadne konci-li u PM oznaceni model 5kou ,pak ma pomalejsi sbernici, lze tedy ocekavat, ze ukonceni u Core Solo 50kou bude znamenat take pomalejsi sbernici.
Pepeq86
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod high pressure 7. 8. 2006 10:28

Jeste jedna otazka: Jak je to s temi bateriemi, prodava se verze s 8 clankovou nebo ne? Zatim jsem vsude videl jen variantu s 6ti clankovou baterii. Dekuji
high pressure
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod CeCo 7. 8. 2006 10:50

CS1350 je urceny len pre velkych OEM zakaznikov a nie je uvedeny na Intelovskych strankach.

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pepeq86 7. 8. 2006 12:06

http://www.dxt.cz/?Mode=Sti&StiId=55018 tady uvadi 8-Cell, ale jestli je to pravda, tot otazka...
Pepeq86
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků