HP nx7400 - zkušenosti

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod M. 5. 11. 2006 10:38

Jenze nezapomen, ze Vista ma nekolik verzi. Dal jsem si do nx7400 Vista upgrade advisor a vyhodilo mi to tu nejjednodussi verzi.
"Systém GPS není určen pro přesné určování polohy
a nikdy byste neměli výhradně spoléhat na data
o poloze získaná z přijímače GPS a rádiových sítí pro
zjišťování polohy nebo navigaci."
M.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod voyty 6. 11. 2006 16:49

Zdravim,
uvazuji koupit si tento notasek v konfiguraci s Core Solo (pn: EY504ES), ale dost mi teda vadi ten lesklej displej (Brightview). Takze me napadlo, ze bych si poridil model s Celeronem (pn: EY587ES) s displejem Antiglare a pak do nej dokoupil RAM (min 512) a procesor (Core Solo). Zakladni deska v obou modelech by mela byt stejna, takze by to melo fungovat. Co ale nevim je, jestli je vymena procesoru u tohodle notebooku vubec mozna, resp. jak je obtizna a jestli tim neztratim zaruku....
Nezkousel uz se nekdo podivat, jak vypada procesor tohodle notebooku?
Vyplati se koupit stejne velkou RAMku - umi pamet tohodle notase pracovat v DualChannel rezimu?
voyty
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CeCo 6. 11. 2006 18:09

Otazka - kde by si zohnal Core Solo CPU?

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod voyty 6. 11. 2006 18:49

A Litle Knowledge is a Dangerous Thing
voyty
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CeCo 6. 11. 2006 19:12

Len si daj pozor, aby ti sedel do toho socketu - su totiz dva sockety (479 a 478), lenze BOXovane verzie sa robia len pre jeden socket (tusim 479) a na czc je navyse "dodacia lehota: neznama".

A pre istotu by som si overil v servise HP, co vsetko mozem odmontovat bez toho, aby som stratil zaruku - napr. ja mam na CPU chladici v NB nalepku "Warranty void if seal broken) a ta je spojena s doskou...

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod voyty 6. 11. 2006 20:37

Hmm. Kazdopadne dik aspon za castecnou odpoved:). Ty mas tu nalepku asi na jinem notesu, ze?
voyty
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CeCo 6. 11. 2006 20:47

Ano. Mohol by som teoreticky rozobrat bratovu nc8430, ale to by sa dost hneval...

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod swarm 6. 11. 2006 21:22

Mám za to, že HP a ASUS lepí ty nálepky všude, kde se vejdou. Ale třeba Toshiba a DELL žádné vůbec "pečetě" nepoužívají.

voyty: Koupení horšího modelu a dokoupení procesoru a RAM mi přijde jako dost neefektivní řešení. Myslel jsem, že HP má i nějaký konfigurátor, tak bych hledal spíš to.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M. 6. 11. 2006 23:05

HP Ton Config existuje, ale je pro 3 typy notebooku a cena zacina kolem 30.000.
"Systém GPS není určen pro přesné určování polohy
a nikdy byste neměli výhradně spoléhat na data
o poloze získaná z přijímače GPS a rádiových sítí pro
zjišťování polohy nebo navigaci."
M.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod voyty 7. 11. 2006 12:24

Tak dotazem na Zakaznicke centrum HP jsem zjistil, ze "Notebook neni zaplombovany a pokud si procesor nechate vymenit v autorizovanem servisnim stredisku Hp, tak neprijdete o zaruku." Ted je mi to teda uplne jasne :? ;-).
Na strankach intelu jsem si nasel, ze chipset Intel 945GM Express, ktery je v notebooku, podporuje dual channel DDR2, ale myslim, ze asi bude lepsi koupit vetsi pamet nez stejne maly modul pro dual channel. Cim vic pameti, tim lip, ne?
voyty
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anduril 10. 11. 2006 08:47

Chtel bych se zeptat jak jsou na tom ostatni majitele nx7400 s vrzanim plastu u tohoto notebooku?

Mam tento notes od 4.zari a uz vrze jak ... A to se k nemu nechovam spatne.
Nejvice vrze v mistech vpravo od touchpadu (vedle diry pro zamek displeje), v levem a pravem hornim rohu vedle pantu displeje a pod tlacitkem Power. Dale pak spodni strana - dekliky na hdd a ramku, ale tam mi to nevadi. Vim, ze je to levny notebook, ale od HP jsem teda cekal vice... :( Da se s tim neco delat?
Anduril
Junior

Odeslat příspěvekod M. 10. 11. 2006 10:08

Me trosicku vrze jen napravo od touchpadu, jinak dobry. A to uz bylo od zacatku.
"Systém GPS není určen pro přesné určování polohy
a nikdy byste neměli výhradně spoléhat na data
o poloze získaná z přijímače GPS a rádiových sítí pro
zjišťování polohy nebo navigaci."
M.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LC3 10. 11. 2006 16:34

neviete akym divajsom odstranit dve "keyboard screws" co su zo spodu ntb ? skusil som uz asi vsetko dostupne naradie ale je to nejaka divna skrutka
LC3
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 10. 11. 2006 16:44

Ja som od kohosi dostal sadu a je tam aj hentaky tvar; skus pohladat "Service and maintenance guide" pre nx7400 na strankach HP, tam by mal byt aj zoznam skrutiek (podla ktoreho si potom mozes kupit srobovak).

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod altaria 11. 11. 2006 18:04

Ahojte chcel by som malú radu mám cca 2 dni notebook HP NX 7400.Včera som mal v Hardware notebook contr. batériu na 100% a teraz mi ukazuje 99%,neviete prečo? Mám ho stále pripojený k sieti.
altaria
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků