HP nx7400 - zkušenosti

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod M. 30. 8. 2006 14:13

Mam nx7400 treti den. Rozliseni 1280 x 800 celkem jde, ale jsem zvykly na mnohem vetsi rozliseni, takze si musim zvyknout (na PC mam taky tech 1280, takze to snad pujde), jen jsou trochu horsi pozorovaci uhly.
"Systém GPS není určen pro přesné určování polohy
a nikdy byste neměli výhradně spoléhat na data
o poloze získaná z přijímače GPS a rádiových sítí pro
zjišťování polohy nebo navigaci."

Nokia 6
M.
Junior

Odeslat příspěvekod Suving 30. 8. 2006 19:55

Leskly nebo matny mas?
Suving
Junior

Odeslat příspěvekod M. 30. 8. 2006 21:22

Leskly - Brightview.

Nokia 6
M.
Junior

Odeslat příspěvekod pulux 30. 8. 2006 23:17

mam model s T2400, vsechno beha vpohode. jediny co me dost stve je grafika! za ty penize uz tam mohli dat X1600 jako napriklad u aceru ci asusu ve stejne cenove kategorii.
pulux
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod CeCo 30. 8. 2006 23:24

A za take peniaze ako ma HP by zasa mohol mat Acer ci ASUS servis v kazdom vacsom meste, turn-around pri 95% do 5 pracovnych dni ci moznost rozsirenia zaruky na on-site, Security manager s kryptovanim pevneho disku, pravidelne updaty ovladacov atd...

Proste kazdy robi pre inych ludi...

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vans77 31. 8. 2006 08:50

tak ja by som jednoznacne siel do Core Duo a to asi ako kukam do T2300 a nie T2250, pretoze T2300 ma FSB 533Mhz, co je dost malo a T2300 ma 667Mhz. A ta masina s 1440x900 je tiez HP a tiez NX7400 a myslim ze ju aj robia, len sa nedovaza na Slovensko
vans77
Junior

Odeslat příspěvekod altaria 6. 9. 2006 19:41

Ahojte chcel by som si kúpiť tento notebook http://www.bgslevi.sk/showdoc.do?docid= ... 9&i6page=8
a zaujímal by ma Váš názor - niekoho kto tento notebook má /NX 7400/.Zaujímalo by ma ako je spokojný s displejom,s kvalitou spracovania a s výkonom graf.karty a procesoru. Je veľký rozdiel medzi Core solo a core duo u NX 7400? S ktorým notebookom by sa dal porovnať? Dosť je tu preferovaný Asus... Ďakujem za každý názor
altaria
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 6. 9. 2006 19:57

Rozdiel CSolo - CDuo:

Zalezi od toho, na co to budes vyuzivat a z coho na tento NB prechadzas.
Pri praci Office, Wlan a pod. ten rozdiel asi neucitis, ale pri niecom narocnejsom (alebo 15 otvorenych oknach) ten rozdiel uz spoznas.
Kvalita spracovania je standart HP - tvrdeny lisovany plast. Mne sa na tom (materiali) robi celkom dobre.

Inac je to velmi schopny NB - celkom prijatelna suma (pri troche stastia do 30000 bez DPH => okamzity odpis) za taky vykon (Core Duo, 1GB RAM, 80GB SATA), solidny vyrobca atd.

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod altaria 6. 9. 2006 20:39

Ahoj, no je to tak že som prešiel z Asusu A6 B-143,ktorý som mal asi týždeň, a musel som ho reklamovať kvôli prehrievaniu a následného vypnutia,a hlučnosti.Reklamácia v pohode prešla ,ale aj tak som ho nakoniec predal. Takže Asus už asi nie. Robil som v práci na HP staršieho typu,pohoda robota aj keď predsa to boli len kanc.aplikácie tak asi budem stále inklinovať K HP. Pokukujem aj po IBM http://www.alza.sk/notebook-ibm-lenovo- ... d63188.htm ale už je to dosť aj keď je na ňom zaujímavá zľava .
Na tomto Hp NX 7400 je určite zaujímavé že je možnosť pripojiť dokovaciu stanicu. Ďalej som pozeral niečo od Fujitsu-Siemens,ale odrádzali ma skôr od kúpy tejto značky. No je to dosť ťažké vybrať z toľkých značiek a modelov.
Pochopil som to tak že tento model NX 7400 máš?/CE-CO/?
JA hľadám taky univerzálny stroj,aj kancelária,aj zábava,občas nejaká hra-nenáročná. Vďaka za odpoveď.
altaria
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 6. 9. 2006 20:58

Ja mam ASUS M6VA, ale obcas robievam na roznych HPckach (nc6120, nx6325, nx9420, tento tyzden na nc8430 a pozajtra na par dni aj nx7400).

Pri HP su vsak pouzite materialy v podstate rovnake, lisia sa teda len vnutornosti. Napr. rozlozenie portov pri nx7400 je rovnake ako pri nc8430 (ta ich ma akurat viac).

Znamemu som pred rokom dal nc6120 (skolske prace, upravy foto, internet + hry typu Fallout2, AoE3 a pod.) - a je plne spokojny (NB je stabilny, tichy a na pocudovanie zvlada tie hry uplne v pohode), takze ak nenarocnymi hrami myslis nieco na takej urovni, tak je nx7400 vhodnym NB na take pouzitie.

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod altaria 6. 9. 2006 21:16

Tak ak budeš na ňom robiť /NX7400/,tak mi daj vedieť aký máš z neho pocit,čaves.
altaria
Junior

Odeslat příspěvekod M. 6. 9. 2006 21:31

Me u nx7400 stvou boky - mely by byt naopak - mechanika a 2 USB nalevo, dalsi USB napravo.
Trochu horsi jsou pozorovaci uhly, ale jsem rozmazlenej z nx9420 a Satellite Pro, takze si jenom musim zvyknout.
Alespon ze napajeci konektor je vzadu a ne na boku.

Nokia 6
M.
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 6. 9. 2006 22:02

M.:

Praveze mechanika vpravo je podla mna super - vpravo mam obycajne mys a mechaniku pouzivam velmi zriedka, takze porty vpravo by mi len vadili...

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod altaria 6. 9. 2006 22:18

Ak by som chcel tento notebook spojiť s projektorom,nepotrebujem na to s-video,čo tento notebook nemá???Alebo je na to určené VGA?
altaria
Junior

Odeslat příspěvekod M. 6. 9. 2006 22:24

CeCo:
Jenze do portu vlevo davam mys a taham ji doprava a kdyz potrebuji pripojit flashku, tak uz mi zavazi u mysi (protoze vlevo je jen jeden port) no a kdyz jeste potrebuju naladovat mechaniku, tak je to fakt tezky.

Nokia 6
M.
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka