HP nx7400 - zkušenosti

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod vans77 9. 9. 2006 17:36

no to som cital Milan M. ale neviem ze co mam pri tych uhloch sledovat. 45horizontal 25vertical. aky by bol lepsi? co si mam vsimat?
vans77
Junior

Odeslat příspěvekod Milan.M 9. 9. 2006 18:08

To vans77: Projdi si testy monitorů třeba na http://www.svethardware.cz/branch.jsp?name=Monitory ( http://www.svethardware.cz/art_doc-F051 ... 6B406.html). Při pohledu z boku nebo zhora/zdola se mění barvy obrazu (jsou např. tmavší nebo v horším případě se mění úplně). U dnešních LCD jsou úhly pohledu horizontální/vertikální např. 170stupňů/170stupňů. U notebooků je to podstatně horší (90/50 u HP - ostatní výrobci je raději ani neuvádějí :? ).
Milan.M
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod CeCo 9. 9. 2006 21:45

Velkost pamate byva vacsinou nastavena fixne (a u HP je to v podstate pravidlom). Takze velkost pridelenej RAM pre VGA na 99,99% nenastavis.

Kapacita 6clankovej baterie je 43Wh.

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Anduril 9. 9. 2006 21:55

Kapacita vga pameti je u intelu dynamicka a meni se podle potreby..

43Wh vim, to udava vyrobce, jde mi ale o skutecnou hodnotu..nebo moje se docela meni behem jednoho tydne, co ten notes mam...
Anduril
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 9. 9. 2006 22:03

Anduril:

Je dynamicka; avsak jej maximum/minimum moze bud nastavit vyrobca NB, alebo to nechat na uzivatela. A v tomto pripade je to nastavene fixne.

Kapacita sa moze v podstate menit len smerom nadol; od vyroby by vsak mala byt plnych 43Wh (ak nie je, tak reklamovat).

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Anduril 10. 9. 2006 08:40

Ano, to je pravda..max velikost nastavuje vyrobce notebooku a obycejne se neda menit (u intelu). U tohoto HPcka je to 224MB, nektere jine booky s i945GM maji max "jen" 128MB. Min velikost zavisi na rozliseni, ktere pouzivate..pri 1280x800 32bit u tohoto ntbooku je to 10MB.

Ad kapacita. opravdu bych uvital, kdyby tu nekdo napsal, jakou kapacitu mu ukazuje RMclock nebo MobileMeter.
Pred tydnem jsem mel 44Wh, pak to rychle kleslo na 41Wh a neco a ted to kazdy den trosku klesa v ramci tech 41Wh. Uvidim, jestli to bude jeste klesat nejak drasticky.. nekdo rika, ze je to ok.
Anduril
Junior

Odeslat příspěvekod LC3 10. 9. 2006 09:49

aku ma ten display odozvu? resp da sa na tom zahrat nieco jednoduchsie ako napr cs 1.6 ? hlavne kvoli grafike a odozve
LC3
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 10. 9. 2006 11:32

No s tou velikosti sezrane RAM pro video bych si nebyl 100% jisty. Nektere PC i notebooky maji tuto volbu v BIOSu (ta NX7400 jestli si vzpominam dobre, ne).
Ale kdysi jsme s tim delali pokusy, a zjistili jsme, ze taky zalezi na oper. systemu - napr. pod WXP bez, s SP1 a s SP2 se ty velikosti lisily.
Z hlavy si ted uz nevzpomenu, ale v jednom to vzalo napr. 64 MB, a ve druhem napr. 196 MB..?).
Abox
Pokročilý

Odeslat příspěvekod M. 10. 9. 2006 17:47

Kdyz se kouknu do Systemu, tak mi pocitac tvrdi, ze mam 504 MB RAM a kdesi jsem nasel udaj, ze grafika si bere 8 MB. To dava dohromady 512, ale stejne to nechapu, proc by to delil.

Jinak pozorovaci uhly jsou opravdu nic moc, da se na to koukat pouze primo.
"Systém GPS není určen pro přesné určování polohy
a nikdy byste neměli výhradně spoléhat na data
o poloze získaná z přijímače GPS a rádiových sítí pro
zjišťování polohy nebo navigaci."

Nokia 6
M.
Junior

Odeslat příspěvekod LC3 10. 9. 2006 19:42

M. : no nahodou vyborna sprava, aspon mi do toho nikto na prednaske cumet nebude :lol:
ako je to stymy hrami ako napr cs: je vysoka latencia?
LC3
Junior

Odeslat příspěvekod M. 10. 9. 2006 21:58

Jedine, co jsem na tom zkousel bylo NFS Most Wanted Demo...
Sice Ti tam nikdo cumet nebude, ale za komfortni koukani to urcite nepovazuji. Zmenis polohu sedeni a okamzite musis hybat s displejem.

Nokia 6
M.
Junior

Odeslat příspěvekod Am!go 11. 9. 2006 16:32

A jak ti NFS:MW šly? rozlišení, detaily.... dík
Am!go
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 11. 9. 2006 16:37

Takze, uz mi lezi EY508ES (CD2250, 2x512/667, 80/5400 SATA, WXGA BW) na stole; prebehnem ho zopar testami a mozno tak 2-3 hrami; takze ak chcete nieco viac, tak sa pytajte - cas je do utorka poobedia.

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod M. 11. 9. 2006 18:27

to Am!go: pocitac sam vsechno shodil na minimum, jen jsem si dal vetsi rozliseni a k memu udivu se to dalo i hrat. Jestli chces, zkusim si s nastavenim trochu pohrat, jestli to zvladne vic...

Nokia 6
M.
Junior

Odeslat příspěvekod darkwar 11. 9. 2006 19:41

Budu kupovat model EY505ES Myslíte, že má cennu do něho koupit 1GB Ram, nebo bude stačit koupit 512MB?
darkwar
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka