Odhad ceny notebooku...

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod Krevety 20. 7. 2006 17:04

ta cena by se mohla vysplat i na tech 20k, to je fakt...
Samsung NP730U
Xperia Z1 Compact
Krevety
Junior

Odeslat příspěvekod WarCZ 20. 7. 2006 21:58

i ja se přidavam s těma baterkama a vydrži 20K+ a vubec proč si ho nenechaš ??? to chceš kupovat NB za 100 000 ?
WarCZ
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tnemo 21. 7. 2006 13:29

WarCZ píše:i ja se přidavam s těma baterkama a vydrži 20K+ a vubec proč si ho nenechaš ??? to chceš kupovat NB za 100 000 ? /quote]

Jako vývojář potřebuju mít počítač, se kterým můžu využívat nejnovější nástroje a programy. Takže si potřebuju pořídit notebook "vista ready". Předpokládám investici cca 50-60 tisíc.
tnemo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jurajda 21. 7. 2006 15:14

Tak to dúfam, že viete, čo robíte...

Na slušnú prácu vo Windows Vista treba počkať aspoň na 64-bit Merom, tak 1,5 až 2 giga RAM a odporúčam, aby to za niečo stálo, dva hdd v notebooku zapojiť do RAIDu 0. Je totiž známe, že s Vistou príde nový nb čipset, ktorý bude obsahovať mnoho hardwareových výpomocí, napríklad zabudovaný flash disk pre načítanie operačného systému.

Ďalšou vecou k uváženiu je grafika, a síce, či nie je na Vistu vhodné počkať na už ohlásené ActiveX 10.

Za pozornosť stojí ako betaverzia Visty "spriemerovala" známkou 3, poprípade 4 vcelku nadupané desktopy:
http://forum.pctuning.cz/viewtopic.php?t=70287

Je pravdou, že keď sa už takýto nb bude dať kúpiť, tak Dell spadne na cene, no rovnako aj platí, že nepripravenosť všetkých nb na Vistu mu dáva tak vysoké odhady ceny.

Inak, s terajším hardwareom to podľa mňa bude len trápenie pri nálepke Vista ready....
Naposledy upravil Jurajda dne 21. 7. 2006 17:03, celkově upraveno 2
Jurajda
Junior

Odeslat příspěvekod tnemo 21. 7. 2006 16:12

jurajda píše:Tak to dúfam, že viete, čo robíte...

Na slušnú prácu vo Windows Vista treba počkať aspoň na 64-bit Merom, tak 1,5 až 2 giga RAM a odporúčam, aby to za niečo stálo, dva hdd v notebooku zapojiť do RAIDu 0. Je totiž známe, že s Vistou príde nový nb čipset, ktorý bude obsahovať mnoho hardwareových výpomocí, napríklad zabudovaný flash disk pre načítanie operačného systému.

Ďalšou vecou k uváženiu je grafika, a síce, či nie je na Vistu vhodné počkať na už ohlásené ActiveX 10.

Za pozornosť stojí ako betaverzia Visty "spriemerovala" známkou 3, poprípade 4 vcelku nadupané desktopy:
nurl]http://forum.pctuning.cz/viewtopic.php?t=70287 [/url]

Je pravdou, že keď sa už takýto nb bude dať kúpiť, tak Dell spadne na cene, no rovnako aj platí, že nepripravenosť všetkých nb na Vistu mu dáva tak vysoké odhady ceny.

s terajším harwareom to podľa mňa bude len trápenie pri nálepke Vista ready....e/quote]

Děkuji moc za odkaz a informace o plánovaném HW pro Visty. Abych pravdu řekl, tak jsem ještě neměl čas si pořádně přečíst novinky. Myslel jsem, že mi bude stačit Dell 820 s 1GB RAM, 512MB NVidia Quatro, 100GB 7200rpm HD, 2,16GHz Intel Dual Core... Ale flash disk by byl opravdu vychytávka :)
tnemo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod banks 26. 7. 2006 09:04

Dobrý den, já bych ten notebook od vás za 15 000 kč koupil, sháním notebook na kterém bych mohl stříhat a ukládat video z kamery. Vypadá to že ten váš by mi mohl vyhovovat, snad jen větší HD by se hodil. Když tak napište odkud jste, já jsem z Ostravy a kontakt na mě je majklbuco@seznam.cz
banks
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod banks 28. 7. 2006 19:15

Prosím napište zda jste notebook již prodal, ať zbytečně nečekám a poohlídnu se po jiném. Děkuji.
banks
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sazkarik2 1. 8. 2006 10:37

//edit C.: Odstranena reklama.
sazkarik2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod banks 5. 8. 2006 22:29

Hmmm, tak vám "děkuji" za odpověď .......
banks
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tnemo 11. 8. 2006 14:07

Omlouvám se, že se ozývám tak pozdě, ale nepředpokládal jsem zájem tak brzy. Toto vlákno jsem zakládal proto, abych se dozvěděl cenu, za kterou bych eventuelně mohl prodat. Jak jsem však psal v úvodu tématu, prodávat (a tudíž koupit nový) budu moci až na podzim, pravděpodobně říjen/listopad, takže teď to není aktuální.
tnemo
Kolemjdoucí

Předchozí stránka