Kolik se vyplatí investovat do NB?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod computer_analfabet 29. 7. 2006 20:35

Chtěl bych se zeptat na vaše názory, kolik se podle vás při současném rychlém vývoji kupředu vyplatí investovat při nákupu NB. Chtěl bych si koupit NB kvůli VŠ, na kterou nastupuju v říjnu a pořád nevím, jaký zakoupit. Rozhoduji se mezi 25 - 35 tisíci a stále váhám mezi tím, k jaké hranici se raději přiklonit. Už jsem se smířil s tím, že si na NB hry moc nezahraju a ani na to zřejmě nebudu mít čas :-) spíš bych ho chtěl na programování, net, filmy a tak, a vím, že na to mi bude stačit klidně za 25, ale zase mi jde o to, aby jeho výkon nějakou dobu vydržel a nezastaral moc rychle.
Když už toho píšu tolik, tak bych rád slyšel vaše názory, co se týče šířky displeje, jestli 14 na práci stačí a jestli raději widescreen, či normál.
Dík
computer_analfabet
Junior

Odeslat příspěvekod potkanus 29. 7. 2006 20:52

vsechno je to o spechu, jesli nespechate, tak bych pockal do konce srpna, to de core duo 2 do notasu a urcite to zlevni dnesni prociky do ntb, jesli chvatate, bral bych cokoli kolem 30.000 (pod tricet je to uz na ukor vykonu), neco od znacky na urovni asuse a vyssi, aby to melo aspon x1600 grafarnu, atd. atd., nakej mainstream, ale de o vyuziti, kazdopadne mainstream kolem 30.000, mozna lehce nad. urcite se nevyplati usetrit 5.000, to uz je lepsi si priplatit napr. za dalsi ramku atd. nez vzit skoro dobrej notas. Jinak ja mam A6KT-Q008 od asuse a ten byl za 30.000 skvelej, ale taky sem si pridal za necely 3.000 1 GB RAM navic. Bral bych jeho nastupce, ale to je na vas.
AMD Orleans 3500+, chladič AC Freezer 64 Pro, MSI K9N Platinum, 1 GB RAM DDR2 Corsair Value sel., HIS X1600XT 256 MB IceQ, 160 GB HDD ATA Barracuda, case Aspire X-Discovery BK, zdroj Cooler master 430W, DVD-RW Lite On 8x
potkanus
Junior

Odeslat příspěvekod BinLadin (novy) 29. 7. 2006 21:07

Tak ja kdybych kupoval notas.. jako, ze nejspis jo a ze stejnyho duvudu jako ty... VŠ... cenovy hranice je spis do tech 30ti
a po zkoumání všech možnejch modelů sem dospěl k tomuhle:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=38412
Dvou-jadrovy 64-bit CPU... to se hodi pro to, aby nejakou dobu byl pouzitelnej :D, ma aspon nejakou grafiku... NV7300, RAMky je jen 512.. ale kdyz nebude stacit tak se muze dokoupit... disk: podle lidi z CC je to ATA?... no kazdopadne je disk dycky brzda :D. nevim za ty penize mi prijde docela good
BinLadin (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod stano.mania 29. 7. 2006 21:20

Ja mám značkový firemný - slušný a už bola výmena HD, v záruke.
Ak sa niečo pokazí, je 2-ročná záruka.
Inak držím palce, ja som pre 30 rokmi skončil špec. Elektronické počítače a to bez kalkulačky - len s logaritmickým pravítkom, a stačilo, kalkulačky mali niektorí, tak ako dnes budú mať viacerí NB.
OK, doba ide dopredu a aj nám profesori hovorili, že treba sa naučiť NIELEN memorovať, ale analyzovať a robiť syntézy, bolo zopár skúšok, kde sme mohli použiť čokoľvek, bez obmedzenia - učebnice, skriptá ťaháky... a boli to najťažšie skúšky.
Hovorili nám, že informácie sa dajú nájsť v encyklopédiách, a chceli nás naučiť inému, čosi sa im podarilo, čosi nie.
Teda veľa úspechov nielen pre Teba ale aj svet okolo nás. :idea:
stano.mania
Junior

Odeslat příspěvekod WarCZ 29. 7. 2006 22:39

taky jsem tento problem řešil a koupil asi brzo. stal dost a dneska stoji tak 3/4 ceny :o) doporučil bych 1) počkat 2)myslet na přislušenství. Druha baterka, Brašna nebo myš se hodi. Ja třeba kupoval externi vypalovačku protože ty v NB stoji za pendrek :o(
WarCZ
Pokročilý

Odeslat příspěvekod computer_analfabet 30. 7. 2006 12:20

potkanus píše:Jinak ja mam A6KT-Q008 od asuse a ten byl za 30.000 skvelej, ale taky sem si pridal za necely 3.000 1 GB RAM navic. Bral bych jeho nastupce, ale to je na vas.

Jaky Notebook je nastupcem A6KT-Q008?
computer_analfabet
Junior

Odeslat příspěvekod Obyvatel 30. 7. 2006 12:57

Tolik kolik uznas za vhodne. Nekomu staci za 25000, jiny povazuje nb pod 60000 za vyhozene penize. To je prece individualni. Samozrejme za pul roku bude vzdy vykonnejsi typ za stejnou cenu, ale to by sis pak nemohl poridit nic :-) Lepsi modely nikterak moc nezlevnuji, dokonce se nektere vlastnosti presouvaji az do drazsich cenovych kategorii.
Obyvatel
Junior

Odeslat příspěvekod perseus.p 30. 7. 2006 13:36

souhlasim, vraz do toho maximum a budes litovat, vraz minimum a take budes litovat, vraz do toho penez podle tveho usudku, tak abys mohl pak treba neco dokoupit atak dale
NB: i3, nVidia Optimus a Win7 64bit = spokojenost
Mobil: Samsung Galaxy S = spokojenost
perseus.p
Junior

Odeslat příspěvekod swarm 30. 7. 2006 13:37

computer_analfabet píše:
potkanus píše:Jinak ja mam A6KT-Q008 od asuse a ten byl za 30.000 skvelej, ale taky sem si pridal za necely 3.000 1 GB RAM navic. Bral bych jeho nastupce, ale to je na vas.

Jaky Notebook je nastupcem A6KT-Q008?

Já bych tipoval nějaký A6T - viz. http://www.alzasoft.cz/SearchAdvanced.a ... rtNumber=1

Já osobně jsem si objednal (a zítra doufám dorazí) A6KT-Q058 ...dražší modely mi přišly pro mou práci zbytečné, tak jsem tentokrát udělal trochu kompromis, o dvoujádrový procesor nestojim a jinak mi nový model nenabízel nic moc nového.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Peshi 30. 7. 2006 22:06

myslim ze 14" na praci bohate staci, ja jsem byl zvykly na normal monitor, koupil jsem si notebook s widescreen a ani mi to neprislo ...
osobne bych nevrazel co nejvic prachu do notebooku, dobry je myslet na ruzny doplnky jako kvalitnabagl, wi-fi reuter abys nemusel tahat kabel po baraku, pripadne bezdratova mys, externi klavesnice atd. podle potreby ...
Peshi
Junior

Odeslat příspěvekod sazkarik2 31. 7. 2006 13:09

//edit C.: Odstranena reklama.
sazkarik2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Kroxigor 31. 7. 2006 13:14

investice do PC/notebooku nikdy nebude výhodná :( (vždy se objeví lepší a lacinější kousek Murphyho zákony jsou neúprosné)
pokud je to do školy určitě by stačil nějaký do 25000,- a radši si koupit i nějaké vybavení (kvalitní myš, bágl/aktovka ...)
Kroxigor
Junior

Odeslat příspěvekod wojta 31. 7. 2006 13:28

Já jsem vrazil taky 30kKč do nb - Aceru se Sempronem a super grafikou, který tehdy neměl konkurenci v poměru cena/výkon, no a o půl roku později seženu daleko lepší stroje a výběr je i u jiných značek za celkem rozumnou cenu.
Myslím, že ale okolo těch 30kKč je ta rozumná volba. Ovšem další peníze jsem vrazil do dodatečného vybavení - DVB-T TV karta (3k), baťoh (2k), bluetooth (400).
wojta
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Matysek 31. 7. 2006 13:32

Kdyz uz s vyhledem na 3 roky, chce to preci jen stroj, ktery bude plne zvladat 64bit a nemusi byt nutne vicejaderny. Oni Vista do 3 let budou a mesic sem, mesic tam uz nema takovy vliv. Take jsem studoval, takze moc dobre vim, ze ty Vista budete chtit taky a na kolejnim HUBu se najdou rychle, cili bych pocital uz s 64bit. Sirokouhly LCD je prijemny jak pro praci, tak i multimedia. Graficka karta pokud to neni na hry staci i intel 915, ale vyhodnejsi bude se podivat na HW ready pro vistu a podle toho se pokusit vybrat notebook, ktery bude pripraven a soucasne snese maly upgrade pameti.

Za uvahu stoji pocet USB, PCMCIA,BT.... atd jinak se to da samozrejme vyresit pres externi USB hub, ktery je prakticky a nestoji mnoho (vl. napajeni). Spatne neni zvazit moznost Care-Packu ci Servisu, cimz se da predejit mesicnimu pustu s NTB.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod computer_analfabet 31. 7. 2006 18:05

Děkuji moc za vaše názory.
Nad 30 tisíc zřejmě nepůjdu a spíš si koupím cestovní baterii, klávesnici, myš a další přislušenství.
Další věc, která by mě zajímala je displej. Už podle mého nicku jde poznat, že se v tom moc nevyznám a proto bych vás poprosil, jestli byste mi někdo mohl vysvětlit, co znamená XGA, WXGA, SXGA atd. Také by se mi hodili vaše zkušenosti se šířkou displeje a tak. Mám totiž dost skript v pdf formatu a říkal jsem si, jestli je pohodlné si z notebooku třeba i číst večer v posteli, nebo jestli je to únavné na oči (obnovovací frekvence, svit atd.) Kamarád mi říkal, že půjde do 14 palcového widescreen displeje, tak bych se chtěl zeptat na vaše zkušenosti, jak se vám s tím, či oním pracovalo, jestli jste někdo třeba vyměnil větší za menší, nebo obráceně.
computer_analfabet
Junior

Další stránka