Budou se ceny NB snižovat ???

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod perseus.p 29. 7. 2006 23:26

je ted vhodna doba na koupi NB ted, nebo až po prázdninách???
perseus.p
Junior

Odeslat příspěvekod aarfy 29. 7. 2006 23:55

taky si budu kupovat NB a rozhodně počkám až do doby kdy to bude vyloženě nutnost. Ceny sleduju asi půl roku a zatím zhruba platí, že každý měsíc cena klesne o 500-1000Kč (sleduji kategorii kolem 25 000). Navíc kdoví co s cenami teď udělá masivnější příchod dvoujáder
aarfy
Junior

Odeslat příspěvekod perseus.p 30. 7. 2006 00:01

to me taky zajima
NB: i3, nVidia Optimus a Win7 64bit = spokojenost
Mobil: Samsung Galaxy S = spokojenost
perseus.p
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 30. 7. 2006 01:27

Takto:

Ceny sa znizuju tak narazovo (raz za 3-5 mesiacov), ale kym sa to premietne do cien tu v CR/SR (nakup + vyroba + doprava), tak to chvilu potrva - a u kazdeho vyrobcu inac. V konecnom dosledku je pomaly kazdy tyzden v "dozvukoch" toho-ktoreho zlacnenia (vzdy pri inej znacke a modeli).

Strategia velkych vyrobcov je totiz trochu menej flexibilna - do vyroby sa proste zada x00 000 notebookov a tie sa potom cenovo "napasuju" na trh. A CR/SR zasa nie je az tak velky trh na akcie typu "back-to-school", resp. na ovplyvnenie tychto cenovych pohybov, takze u nas sa vypredaj bude tykat len tych najlacnejsich modelov (tie drahsie sa proste dopredaju a potom sa do nich da novsi, cenovo ekvivalentny procesor, VGA, RAM a pod.; nevyraba sa ich zasa az tolko, aby vyrobcovia v necakanej situacii zrazu mali 10000 kusov modelu NB urcenych pre SR).

Cakat teda nema velky zmysel; maximalne tak pri velkych zmenach (typu prichod dvojjadrovych procesorov a pod.); tie ceny sa budu pohybovat stale. Koniec koncov sa este teraz dopredavaju "povodne" Pentia-M (735a, 725 a pod.), takze vypredaj bude vzdy - niekedy sa vypredavaju stare "leziaky", inokedy zas nove "leziaky" (resp. nove lacne modely, ktorych ostalo par ks na sklade, resp. je potreba ich chytro predat, aby sa z nich nestali echt leziaky).

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod swarm 30. 7. 2006 09:41

Já si nemůžu pomoct, ale přijde mi to jako hloupost. Ve středu jsem musel začít nutně řešit nový notebook, abych měl na čem dělat a ještě ve středu jsem prostě telefonoval porůznu, kde by se dal sehnat ten konkrétní model, co jsem si stihl vybral. Kvůli určitě chybě jsem ho musel v pátek odmítnout, když přišel a to nové, co jsem si vybral má dorazit v pondělí a musim uznat, že už jsem z toho čekání vážně *****ý.
Je mi jasné, že když počkám na konec léta, že si budu moct koupit lepší model, ale nějak si myslim, že mi to čekání pozdějším užitkem nepokreje ty měsíce bez notebooku. Můj léty prověřený postup je takový, že si vyberu něco, na čem půjde nějak dělat následující dva-tři roky s tim, že do investice si zahrnuju, jedno rozšíření RAM a jednu novou baterku - tj. věci, co se koupí někdy v polovině životnosti toho přístroje. Až mi přestane vyhovovat, tak ho prodám za 10 tisíc a koupim si jiný.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Peshi 30. 7. 2006 22:41

No ja nevim no, ono asi taky hodne zalezi na modelu a znacce ... ja si napriklad loni v rijnu kupoval notebook za 31,8k a tato cena se behem pul roku temer nezmenila, jeden cas byl dokonce notebook o 0,5k drazsi nez jsem ho koupil ..
Peshi
Junior

Odeslat příspěvekod OS 31. 7. 2006 08:22

Rozhodně je dobré čekat, čekat, čekat a čekat, člověk pořád na něco čeká a nikdy se nedočká a nic si nekoupí.
Zvlášť v oblast kompů pořád dělaj něco novýho, tak opravdu čekat asi nejde.
OS
Junior

Odeslat příspěvekod perseus.p 31. 7. 2006 08:26

to je mi jasne, cekani je se nevyplaci, ale zajimalo by me, jestli doba po prazdninach prinasi slevy, nebo ne
perseus.p
Junior

Odeslat příspěvekod Mobil-man 31. 7. 2006 08:55

doba po prazdninach uz zacina byt doba pred vanocemi, takze spis zdrazeni;)
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod prometka 1. 8. 2006 07:25

Taky jsem uvazovala ze pockam az po prazdninach na novej notas, ale jelikoz ten muj vzbranej byl uz vyssi cenove relace tak to nemelo cenu...Dokonce jsem zjistila, ze cena toho notase mirne stoupla(cca o 500kc).
U nas to proste cenu nema, jsme nesmirne zavisli na cenach za dovoz sem, na kurz koruny a podobne....
prometka
Junior

Odeslat příspěvekod Mobil-man 1. 8. 2006 08:48

¨jj, ty drazsi dokonce i stoupaji...sice o malo, treba 1tis. ale dolu nejdou
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod sazkarik2 1. 8. 2006 10:36

//edit C.: Odstranena reklama.
sazkarik2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Mobil-man 1. 8. 2006 11:27

jezis ty se mrnin, doufam, ze te zaBANujou!
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod netopa 1. 8. 2006 11:42

sazkarik2 píše:***

Dobra volba, ale pristi rok muzes koupit novy :D a mimochodem zapomnel si na DPH takze 21.409 .

edit C.: Odstranena reklama z quote, nech je vynicena uplne.
netopa
Junior

Odeslat příspěvekod Mobil-man 1. 8. 2006 12:05

vis co on sem dava vsude reklamy...furt to samy, tak proto sem to napsal;)
Mobil-man
Pokročilý

Další stránka