Poznam na vykonu rozdil mezi dual channel a non dual channel

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod Tonda-B 30. 8. 2006 20:14

Mr.Gentleman píše:Ale jak říkám - je to můj názor a nemůžu za něj ručit :wink:w/quote]

Já si to spíš předstvuju jako rozdělení dat na sudé a liché adresy a ukládání sudých na jeden disk (modul) a současně lichých na druhý disk (modul).

Ta současnost je původce toho zrychlení.

Proto mám dojem, že musí být vždy do páru. A tedy i stejná obsazená velikost na každém kanálu.

Taky za nic neručím. Jak jsem řekl, nikde jsem to nečetl.
Tonda-B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod AD 30. 8. 2006 21:57

Tonda-B píše:
Mr.Gentleman píše:Ale jak říkám - je to můj názor a nemůžu za něj ručit :wink:w/quote]

Já si to spíš předstvuju jako rozdělení dat na sudé a liché adresy a ukládání sudých na jeden disk (modul) a současně lichých na druhý disk (modul).

Ta současnost je původce toho zrychlení.

Proto mám dojem, že musí být vždy do páru. A tedy i stejná obsazená velikost na každém kanálu.

Taky za nic neručím. Jak jsem řekl, nikde jsem to nečetl.j/quote]

no aj u raidov sa da vyuzit zvysna velkost na jednom disku na vytvorenie dalsieho logickeho disku alebo dokonca dalsieho raidu
AD
Junior

Odeslat příspěvekod Tonda-B 30. 8. 2006 22:15

U RAIDu 0 ze dvou fyzických pevných disků různé velikosti?

S integrovaným RAID řadičem na desce, nebo obdobným na kartě v nějakém slotu desky?

Aniž by sis musel koupit RAID řadič od Adaptecu za 25.000?

Nemyslíš doufám tvorbu softwarového RAIDu 0 na jednom fyzickém disku?

Tak mi, laskavě, prozraď jak.

Já takovou možnost se vší vehemencí popírám.
Tonda-B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Frc 30. 8. 2006 22:44

Nejsem odborník na IT, ale pokud vím Dual využívá vzestupné i sestupné hrany impulsu. Pokud by tedy nic jiného tomu nebránilo, byla ba rychlost dvojnásobná. Realitaje poněkud trochu jiná a záleží i na dalších vlastnostech jako je šířka sběrnice, různé priority, velikosti cache a nevím co ještě. Samozřejmně záleží i na druhu a objemu zpracovávaných dát atd. Z toho plyne, že realné rychlost kolísá, ale je větší než v single. Z toho také plyne, že 2 x 512 je vždy 1024 a ne jen 512, jak to někdo ve svém příspěvku chápe. Snad někdo znalejší vysvětlí lépe.
Frc
Junior

Odeslat příspěvekod AD 30. 8. 2006 23:33

2Tonda-B ->eaglovi na svethardware niekdo poznamenal, ze tato moznost tu existuje a vysvetlil ju celkom vecne link

//ja to teda beriem ako fakt, ale kedze dotycny poznamenal, ze je to znacne pomalsie riesenie nema pre mna cenu si o tom googlit nieco viac (dneska sm zrovna cital ten clanok, preto to mam este tak zive v hlave)
AD
Junior

Odeslat příspěvekod Jaruna007 31. 8. 2006 09:23

Mr.Gentleman píše:
Jaruna007 píše:Skoda, ze notebooky nemaji FDD pac na propustnost je skvely Memtest86.

Pokud je mi známo, pak není problém spustit Memtest86 z boot CD.

Na internetu se dá najít dost bootovacích CD, která obsahují program na kontrolu paměti - ať už zmíněný Memtest86, tak i jiné, jako WinMemoryAnalyzer, Memtest86+, atd. Např. UBCD, UBCD4Win a taktéž instalační DVD Windows Vista :wink: :lol: . /quote]

JJ mas pravdu Mr.Gentlemane. Memtest86 se da spustit i z boot CD nebo flashdisku pokud to umi Bios. A taky mas pravdu s tim co pises o raidu a dualu pameti. Mimochodem jsem nejaky cas bezproblemu jel v dualu s 1x256 a 1x512 na MSI K7N2Delta, takze potvrzuji tva slova.
Jaruna007
Junior

Odeslat příspěvekod marmok 31. 8. 2006 21:55

dik lidi za prispevky, skoda jen ze nekdo netestoval nejak to zrychleni pri pouziti dualu.... zeby jel dual ale na kombinaci 1024 + 512... to jsem nikde nevidel, ale mozne to je :)
marmok
Junior

Odeslat příspěvekod Jaruna007 1. 9. 2006 10:11

marmok píše:dik lidi za prispevky, skoda jen ze nekdo netestoval nejak to zrychleni pri pouziti dualu.... zeby jel dual ale na kombinaci 1024 + 512... to jsem nikde nevidel, ale mozne to je :)

Jde to, sam jsem to zkousel. Pisu o tom o par radku vys.
Jaruna007
Junior

Odeslat příspěvekod Jaruna007 1. 9. 2006 11:17

Koho zajima jak je to s dualem u chipsetu 915M nebo jak to s tim dualem vlastne doopravdy je:

http://notebook.cz/__/,clanky,technolog ... index.html
Jaruna007
Junior

Odeslat příspěvekod Brut 1. 9. 2006 11:50

Neví někdo, jak je to u AMD? Kolik reálně získám výkonu při zapojení v Dualu? Myslel jsem, že se dvojnásobně zvětší šířka paměťové sběrnice, a propustnost tak bude jen o málo menší než dvojnásobná. Omlouvám se pokud melu blbiny, ale rád bych toto věděl.
Brut
Junior

Odeslat příspěvekod marmok 1. 9. 2006 23:12

u chipsetu I945 je poznat narust, ale minimalni, kolem 5%, spise jen v testech... MAM 2*512
marmok
Junior

Předchozí stránka