ASUS F3JC-AP025

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod p.batko 30. 4. 2007 13:49

mara88 píše:Já osobně bych do té N vidie moc nešel....raději ati když už:)
p.batko
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Podhy 2. 5. 2007 16:07

vitahrubes píše:Ptal jsem se na ty 64Visty u odborníků a řekli mi toto: momentálně je jedno, jestli si tam dám 32 nebo 64. Fungovat budou dobře obě verze a obě verze pojedou na těch 32 protože více méně všechny aplikace jsou na 32.a/quote]

to mě zajímá co to je za odborníky...je sice fakt že aplikace zkompilovaný pro 32bit CPU ti na vistě pojede v 32bit režimu ale sám OS ti určitě pojede v 64bit(je tak zkompilovanej)

iquote="vitahrubes"]Samozřejmě výhledově je lepší těch 64...h/quote]
výhledově pro normálního člověka je jedno jestli má 32bit verzi a nebo 64bit verzi(nikdy nepozná rozdíl...snad jen v tom že 64bit verze vist je malinko víc "bezpečnější")

equote="vitahrubes"]Nic méně, když jsem se dozvěděl, že Visty Home Premium by mě vyšly v krabici (OEM nejde koupit - jen s počítačem) na 8 500 Kč, tak to se mnou málem prásklo!!!e/quote]
ano krabicová verze tolik stojí ale k čemu jí potřebuješ? stačí OEM...pokud se prohlásíš za system buildera tak jí můžeš mít taky a bez nutnosti koupě novýho PC...navíc můžeš využít upgradu z XP na visty(taky za pár šupů)

iquote="vitahrubes"]Velmi zajímavá cena" operačního systému, ve kterém, oproti původním slibům, nefunguje prakticky žádný program a teprve se spožděním jsou narychlo dodávány nové ovladače!n/quote]
visty mám a každej program co potřebuju mi funguje a co nejde jde většinou spustit v režimu kompatibility(která ve vistách narozdíl od xp skutečně funguje)

nechápu co mají společného ovladače s programama ale budiž
to že nejsou kvalitní ovladače je problém firem(měli na to skoro půl roku před vydáním) kteří je ke svému HW vyrábí a ne problém vist a nebo MS


quote="vitahrubes"]Na příklad já jsem si před rokem koupil Pinnacle 9Plus za 1800Kč a teď jsem se dozvěděl, že pro Visty opravný Patch ani nevydají - vydali ho teprve před týdnem pro verzi 10Plus na kterou můžu program povýšit za cenu asi o 200 Kč levněji než stojí krabice s desítkou normálně... d/quote]
ano je skutečně smutný že výrobce toho SW je "hovado" který neumí vyjít zákazníkům vstříc a není schopný vydat patch...podruhý bych se rozmejšlel jestli bych si od tý firmy něco koupil

iquote="vitahrubes"]Ať si Visty strčej někam - za 8500 Kč si přeci nebudu kupovat další zbytečné investice a spoustu problémů...o/quote]

vždyť tě nikdo nenutí si visty pořizovat stejně dobře ti poslouží i XPčka
Notebook: ASUS F3Jc-AP025, Core 2 Duo T5600, 1GB RAM, 100GB HDD, GeForce Go 7300
PocketPC: ASUS MyPal A632N
Podhy
Junior

Odeslat příspěvekod Enrico Benetti 4. 5. 2007 18:56

Zdravím všechny,

jak jsem očekával... nainstaloval jsem Visty 64bit, průběh v poho, ale nemůžu nainstalovat ovladač GRAFIKY, furt to hláší debilní hlášky..vypadá to, že asus s těma ovladačema není ještě moc daleko..

Nevíte o nějakym fungujícím ovladači grafiky na tenhle notebook, případně o dalších...

Díky
Enrico Benetti
Junior

Odeslat příspěvekod Podhy 4. 5. 2007 22:30

na 64bit verzi vist mužeš instalovat pouze digitálně podepsaný ovladače který projdou kontrolou u MS a to si myslím že v případě GPU ovladačů ještě nějakou chvíli potrvá protože nvidia ty ovladače podle mě nemá ani zdaleka dodělaný tak jak by chtěla

doporučuju teda spíš 32bit verzi kde nebudeš takový problémy mít
Notebook: ASUS F3Jc-AP025, Core 2 Duo T5600, 1GB RAM, 100GB HDD, GeForce Go 7300
PocketPC: ASUS MyPal A632N
Podhy
Junior

Odeslat příspěvekod paramedic 6. 5. 2007 11:44

laptopvideo2go.com ale bude asi problem s tim digitalnim podpisem.ja treba musel sic na xp zmenit ovladac za docela starej kvuli hre STALKER kde nefungovala obloha a misto ni byly rozmazany textury....muzes zkusit za to nic nedas...
paramedic
Junior

Odeslat příspěvekod Enrico Benetti 5. 6. 2007 18:52

Tak jsem Visty nainstaloval a zase odinstaloval:-), když jsem zjistil, že fakt je problém s instalací programů. Vyhledávat programy, který jsou ok, tak na to nemám. Nechci si kazit z Vist dojem, dřív než je opravdu vyzkouším. Takže si ještě nějakou dobu počkám, než je zkusím znova. Jinak tu chvilku co jsem je měl, tak šlapaly v poho a instalace se mi zdála rychlá.
Enrico Benetti
Junior

Odeslat příspěvekod Podhy 5. 6. 2007 20:54

co ti konkrétně nešlo já v podstatě na problém kterej by se vyřešit nedal jsem nenarazil
Notebook: ASUS F3Jc-AP025, Core 2 Duo T5600, 1GB RAM, 100GB HDD, GeForce Go 7300
PocketPC: ASUS MyPal A632N
Podhy
Junior

Odeslat příspěvekod 0x 6. 6. 2007 17:19

Zdravim kluci! Snad pisu do spravnyho topicu. Resim ted posledni dobou zvlastni problem. Vlastnim notebook F3Ja (Core 2 Duo, 1GB Ram, X1600 .. dost podobny F3Jc). Mam ho od listopadu minuleho roku a dotedka naprosta spokojenost! Jenze, najednou se zacal prehrivat... Napravo od touchpadu kdyz tam mam polozenou dlan, tak je ta plocha az "horká". Takze se nejspis prehriva procák, nebo co tam na tom miste je. Nijak jsem to neresil..
Ovsem po delsi dobe jsem si chtel neco zahrat. Pustil jsem nenarocnyho Tomb Raidera. ALE po kazdy cca minute spadne fps asi na 10, a brutalni sekani ... Podle me to bude prehrivanim.. Samozrejme mam na hrani v Power4Gearu nastaveno HighPerformance. U vsech her mi to dela, prakticky nemozny si neco narocnejsiho zahrat (Day Of Defeat Source, CS:Source...).
Poradi nekdo? Nebo je to na reklamaci? S notasem jsem nic nedelal, je uplne v pohode pro práci a na videa/hudbu/tv. Ale na hraní ted neslouzi (i kdyz ma na krabici honosný titul: "gaming notebook").

Díky moc za radu borci.
MK
0x
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Podhy 6. 6. 2007 20:07

0x: upřímě Power4Gear je sr****. je to naprosto nepoužitelnej kus SW kterej se akorát zažere do windowsů zkus zde již několikrát vyzdvihovanej NHC a příslušným ACPI driverem

já osobně jsem se ale Power4Gearu nezbyvil jinak než novou čistou instalací windowsů(po**** mi některý věci v systému) tak bych to tak být tebou zkusil a pokud bude vše OK tak zkus to NHC a pokud bude problém přetrvávat tak leda reklamace nejspíš se ti někam zanesl prach a zasekává se a nebo jede pomalu větrák
Notebook: ASUS F3Jc-AP025, Core 2 Duo T5600, 1GB RAM, 100GB HDD, GeForce Go 7300
PocketPC: ASUS MyPal A632N
Podhy
Junior

Odeslat příspěvekod oolivetti 7. 6. 2007 13:26

Pokud je procesor v 64 bitovem rezimu, tak se samozrejme zvetsuje velikost operandu z 32 na 64 bitu, ale take (a to povazuji za hodne dulezite) z dvojnasobuje pocet registu (a to jak pro obecne pouziti tak pro XMM(SSE)), tudiz pokud je sw plne pripraven vyuzit tento pocet registru tak by melo rozhodne dojit k zvetseni vykonu (predstavte si situaci kdy se casto vola nejaka funkce s neprilis velkym poctem operandu, tak se nemusi operandy a navratova hodnota ukladat na zasobnik ale lze to namapovat na volne registry GPR).

Dalsi vyhoda je zvyseni bezpecnosti, pri pouziti NX bitu lze pomerne efektivne predchazet buffer overrun
64 os bit nelze nez doporucit (ale musi byt i sw 64 bit).
oolivetti
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 0x 7. 6. 2007 15:33

Podhy: nejaky linky by nebyly? Stahl jsem ten NHC, ale je dost omezenej?! Nejdou tam ty profily, protoze to je zakladni verze.. a nejak mi neslo prepinat mezi Office a HighPerformance modem. A co to je ten ACPI ? Kdyztak mi pisni SZ.

Dik
0x
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Podhy 7. 6. 2007 15:44

je to tady všechno v tomhle vlákně...ACPI driver si stáhni na http://nhc.justred.info pokud tam nebude přímo pro tvůj NB tak se to dá upravit to bych ti kdyžtak pomohl

pokud máš v NHC málo položek tak si je v settings otevři je tam odkaz Show all NHC options and settings...profili myslím že nejsou potřeba ty co tam jsou sou podle mě dostačující....pak si ještě v záložce zapni Enable custom dynamic switching aby ti to líp pracovalo s frekvencema

jinak profily by se možná daly nějak editovat v XML konfiguračním souboru ale nějak jsem to nestudoval navíc zdá se mi to divný že by to mohlo být až tak lehký :)
Notebook: ASUS F3Jc-AP025, Core 2 Duo T5600, 1GB RAM, 100GB HDD, GeForce Go 7300
PocketPC: ASUS MyPal A632N
Podhy
Junior

Odeslat příspěvekod 0x 7. 6. 2007 16:08

Takze ACPI soubory jsem v adresari /acpi prepsal. Uz jsem odinstalovat power4gear.
Stejne nechapu, jakprepinat profily? Kdyz dam zalozku "profiles", tak tam mam napsano, ze musim povysit na Proffesional verzi.

Potrebuju to, co bylo perfektni u Power4Gear, ze jsem si prepl mezi tichym rezimem (tj. Quiet Office) a mezi rezimem na hrani: HighPerformance. Tady kdyz vpravo dole klepnu pravou, tak tam je Battery Optimized, ale to kdyz zvolim, tak stejne slysim, ze vetrak jede naplno jak pri HighPerformance. Takze mi to prijde nefunkcni...
0x
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 0x 7. 6. 2007 17:04

Super, uz se mi to neseka pri hre ! Jeste potrebuju najit ten "Quiet Office" u toho NHC, kde to je ?
0x
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 0x 8. 6. 2007 13:08

Hm?
0x
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Zpět na Notebooky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků