Celkom zaujimavy MSI M655 Megabook

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod Edgarius 5. 9. 2006 14:25

V Ageme maju tento notebook:
http://www.msi-technology.de/produkte/note_idx_view.php?Prod_id=573
Vyzera celkom zaujimavo, ma X1600, 1GB RAM, 100GB disk 5400, Turion za cenu 27,390 SKK bez DPH. Co vy na to? Je to podla mna lepsie riesenie ako napr. ASUS A6Tc AP011 za priblizne rovnaku cenu. Alebo ma tento NB nejaky skryty bug?
Edgarius
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 5. 9. 2006 14:51

A6Tc ma dvojjadrovy procesor, hento MSI len jednojadrovy. Proste vypredaj skladu. OKrem toho to MSI vazi podla tych udajov 2,9 kg bez baterie (+ CPU, HDD, RAM atd.) - takze to bude asi dost vazit...

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kromec 5. 9. 2006 14:58

Urcite bych si pred pripadnou koupi zjistil jestli ma MSI autorizovane servisni stredisko.
Jinak AGEM je velkoobchod a pokud jsi jen malej zakaznik tak v pripade reklamace muzes met problemy.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Pokročilý

Odeslat příspěvekod niio 10. 9. 2006 22:34

ja som si ho uz objednal, zajtra by som si ho mal ist vyzdvihnut. Posli mi mailadresu na niio@zoznam.sk, mozem ti poslat pripadne postrehy.
niio
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jaruna007 11. 9. 2006 05:46

Urcite se s nama podel o vlasni pocity a zkusenosti s NB od MSI. Verim, ze spousta lidi to uvita a ja budu mezi nima.
Post coitum omne animalia triste.
Jaruna007
Junior

Odeslat příspěvekod kachna 11. 9. 2006 07:25

niio píše:ja som si ho uz objednal, zajtra by som si ho mal ist vyzdvihnut. Posli mi mailadresu na niio@zoznam.sk, mozem ti poslat pripadne postrehy.

proč na mejl? můžes to vše napsat sem, ne? ...
kachna
Junior

Odeslat příspěvekod niio 11. 9. 2006 07:53

okej, tak to napisem sem pre vsetkych...

//edit C.: Ak odpovedate na predosly prispevok, tak ho netreba citovat; staci rovno napisat odpoved.
niio
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod niio 11. 9. 2006 07:56

Inac su dve verzie tohoto notebooku: M655 - to je asi ten lepsi
http://www.pentask.sk/default.asp?cls=s ... tiid=16145
a potom M655X - asi nejaka odlahcena verzia, ktoru maju v AGEME

//edit C.: Ak odpovedate na predosly prispevok, tak ho netreba citovat; staci rovno napisat odpoved.
niio
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cache 11. 9. 2006 09:43

MSI je v oblasti notebookov pomerne neovereny novacik, dobre by som si rozmyslel kupu takehoto notebooku..
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod niio 11. 9. 2006 13:10

uhm, to je pravda, ale v oblasti Hardware je to pomerne kvalitny vyrobca, tak si myslim,ze to potvrdi aj notebookmi...v kazdom pripade ide velmi na odbyt, lebo dnes ho dostali na sklad a uz sa aj minul. A co sa moze pokazit na MSI to sa moze pokazit aj na ASUSe za 70.000

niio
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod CeCo 11. 9. 2006 16:15

MSI tieto notebooky nerobi, nechava si ich vyrabat vo firme Compal.
Co je vsak zaujimave, tak ich nechava predavat aj pod lokalnymi OEM znackami, co zase az taku kvalitu neevokuje (naco si niekto necha pre seba vyrobit u firmy A notebook, aby sa predaval pod znackou B?)...

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod niio 11. 9. 2006 19:11

a to vies odkial? O compale som niekde cital,ze robia lacne notasy, ale zatial nie je s nimi skusenost. Tak preto vychadza tak lacno ten MSI.....

niio
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cache 11. 9. 2006 19:22

niio píše:uhm, to je pravda, ale v oblasti Hardware je to pomerne kvalitny vyrobca, tak si myslim,ze to potvrdi aj notebookmi...v kazdom pripade ide velmi na odbyt, lebo dnes ho dostali na sklad a uz sa aj minul. A co sa moze pokazit na MSI to sa moze pokazit aj na ASUSe za 70.000

Acer tiez robi slusne LCD monitory a dobre PDA, ale notebook ti nikto neodporuci.. ;)

Iny priklad: Sam mam MSI dosku a som s nou spokojny. Ale mam aj MSI DVBT primac a je to totalny smejd.
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod CeCo 11. 9. 2006 20:10

Compal robi aj pre Dell a pod., akurat ze tam je sakra ina vystupna kontrola; okrem toho Compal robi pre Dell len cisto vyrobu; pri MSI mam pocit, ze je to "kooperacia"...

Odkial to mam?
Uz si presne nespominam, ale napr. na tejto stranke to spominaju v poslednom odseku (a kdesi to urcite pisali).

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod niio 11. 9. 2006 20:33

CeCo píše:Compal robi aj pre Dell a pod., akurat ze tam je sakra ina vystupna kontrola; okrem toho Compal robi pre Dell len cisto vyrobu; pri MSI mam pocit, ze je to "kooperacia"...

Odkial to mam?
Uz si presne nespominam, ale napr. na tejto stranke to spominaju v poslednom odseku (a kdesi to urcite pisali).

C.

hej Compal robi aj pre Toshibu....proste je to vsetko o tom, ze pri lepsej znacke mam mensiu pravdepodobnost, ze sa nieco pokazi, ale ked vychytam napriklad NoName kus kvalitny /stastie/, tak mam to iste co znackovy NB a usetril som prachy/ak s nim nebude treba ist do servisu hihi/
niio
Mírně pokročilý

Další stránka