Celkom zaujimavy MSI M655 Megabook

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod Trovaricon 7. 9. 2008 17:37

acts: pozeram ze mas v podpise napsiane aj podvoltovanie.

mne RM CPU Clock ukazoval napatie o 0,1V nizsie > pri loade 1,2V pri idle 0,9V (nie len jedna verzia RM clock ale viacere datovane z roznych obdobi vyvoja) ako vsetky ostatne programy vratane AMDckarskeho Power monitora (tj ukazuju 1V - 1,3V). Takze momentalne mam v RM CPU Clock nastavene pri full load 1,125V a pri idle 0,8V. Len neviem ktorym hodnotam verit ...
+ mozem sa opytat na teploty cipsetu po dlhsej prevadzke (par hodin) v zatazi ?

AD prehrievanie, ja som minule vytiahol chladenie z notebooku a na vnutornej strane rebier, ku ktorym vedie heatpipe od procaku bol doslova koberec z prachu, ktory som samozrejme pri normalnom cisteni vysavacom (len odobratie spodneho veka > "system door") nemal sancu dostat von, a ktory branil vyfukovaniu vzduchu von z notebooku - nie ze by ventilator nevyfukoval ale v orthose sa dostavala teplota CPU cez 80 stupnov - momentalne orthos po pol hodine stabilne bez vykyvu 65 stupnov (dnes 8.9. 2GHz@1,2V (podla AMD power monitor, tj 1,1V v RM CPU Clock) 59stupnov - mozno sa len pasta musela "zapiect", to prve meranie bolo tesne po vymene pasty). A ked som to uz mal takto rozobrate tak som spavil par fotiek.

Na hlinikovej platni - chladici su sice vystupky pre pamate avsak neboli na nich teplovodive podlozky.
Na CPU som vymenil pastu. Teplovodive podlozky mi vsak velmi "nevonali", takze som ich dal dole, pruser vsak bol, ze bez nich na seba nedoliehali chladic a cipy (grafika a SB) a tak nasledovala uprava chladica (tek kus s vacsou plochou na GPU a SB) aby sa odstranila medzera medzi cipmi a hlinikovym chladicom. GPU aj 2 pamatove cipy sa mi podarilo dostat do kontaktu s chladicom ale cipset nie a kedze som v meste nevedel nikde zohnat teplovodive polozky, tak som tam pouzil povodnu (ja viem, somarina).

AD druhy obrazok - graficka karta je osadena pamatovymi cipmi Samsung K4J52324QC - BC14, ktore podla datasheetu zvladaju maximalne 700MHz (v zavislosti na nastaveni latencie) a maju kapacitu 512Mbit. Tak som zacal hladat dalsie 2 cipy, kedze "karta" v notebooku ma 256MB. Nanestastie tie su umiestnene z druhej strany na rovnakych miestach ako tieto 2 cipy. A teda ich chladenie neprichadza do uvahy.

ObrázekObrázek
MSI M655X: 15,4" + LG W2253TQ, AMD Turion MT-37, 2048 MB DDR, Fujitsu 5400ot. 100GB + Raidsonic ICY BOX 351UE-B-BL(Seagate Barracuda 7200.10 250GB), ATi Mobility Radeon X1600 256MB DDR3 (c/m: 450/450@500/670), WindowsXP 64bit SP2
Trovaricon
Junior

Odeslat příspěvekod Michal.Maniak 15. 9. 2008 07:00

Tenhle topic mě utvrzuje v tom, než koupit takový šmejd, to jet raději na nějaké staré plečce a pak si koupit něco pořádného. Ale kdo chce kam, pomozme mu tam...
niio: Ty tady bavíš... ;-)
Michal.Maniak
Junior

Odeslat příspěvekod Vykook 15. 9. 2008 21:21

Michal.Maniak píše:Tenhle topic mě utvrzuje v tom, než koupit takový šmejd, to jet raději na nějaké staré plečce a pak si koupit něco pořádného. Ale kdo chce kam, pomozme mu tam...
niio: Ty tady bavíš... ;-)
Presne tak, nejsem tak bohatej abych si mohl koupit levnej notebook...
"Stará, kup husu, dostal jsem nápad!" Jakub Arbes
Vykook
Junior

Odeslat příspěvekod Puchino 15. 9. 2008 22:14

:D Vidim ze reakcie nenechali na seba dlho cakat. Nadherny sposob ako urobit antireklamu na MSI. Kupim lacny kvalitativne diskutabilny ntb. Potom doma na kolene opravim display. Neskor privyrobim chladiacu podlozku aby nezhorel (tie teploty ma fakt pobavily)...Ako ktosi napisal nadomnou "Nie som tak bohaty aby som si kupoval lacne veci" A tym nemyslim len dodatocne investicie vo forme penazi ale aj casu. Chapem ze niio sa doma majstrovanim okolo ntb zrejme bavi ale ja radsej kupim drahsi ntb a miesto opravovania LCD a vytvarania chladiacej podlozky zoberem zenu a dieta a ideme do prirody. Nechcem sa stat otrokom par kil kremika, plastu a tekutych kristalov za co som ochotny zaplatit vyssiu cenu. Tak by som sa ta Niio opytal. Nechces prehodnotit svoju odpoved Cecovi ohladne toho ci si si isty ze tento NTB bola dobra kupa ?

Po precitani dalsich prispevkov som dosiel k nazoru ze majitel ntb MSI musi mat nutny predpoklad ze vie v ruke drzat srubovak a musi byt rozhodne pripraveny ze svoj ntb skor ci neskor bude musite rozobrat :D
Bart wrote: I will use Google befor asking dumb questions.
Puchino
Junior

Odeslat příspěvekod Trovaricon 24. 9. 2008 14:39

problem vysokych teplot nieje neefektivne chladenie ale zanesenie chladenia... a to je dovod preco maju notebooky s dedikovanymi grafikami vacsinou na spodnej strane tzv system door > tj nie len male "vratka" na HDD a vymenu/doplenie RAM modulov ale komplet pristup ku chladiacemu systemu aby cistenie pri pouzivani v prasnom prostredi nevyzadovalo rozoberanie sasi notebooku. A cistenie chladiaceho systemu si vyzaduje aby dana osoba vedela co je to krizovy srubovak alebo aby si to dala urobit u znameho alebo sito zacvaka v servise.

AD blikanie displeja - pokial viem tak sa tu uz spomina, ze to bola vada prvych serii tohto booku navyse plne reklamovatelna.

To, ze na jednom mieste je tolko negativnych reakcii na tento notebook je sposobene tym, ze je to JEDINE miesto kde sa o nom diskutuje alebo aj v minulosti diskutovalo > jednoznacne najvacsi topik o tomto booku na CZ/SK strankach. V zahranici zase je vobec problem najst ucelene informacie vobec o existencii tohto modelu .. vacsinou len ako MSI 1039 OEM notebook, predavany pod roznymi znackami.
Tento notebook v case svojho uvedenia bol produktom pre uzku skalu ludi a pochybujem, ze niekto co sa vobec v HW nevyzna a "vcera sa naucil klikat na ikony" si takyto notebook kupoval (uz len z dovodu kde bol dostupny, myslim, ze bezne ludia nekupuju z agemu alebo rovno od dovozcu -penty)> dalsi dovod preco tu je zvysena miera takychto ohlasov, ono totiz normalni* ludia na taketo fora nechodia. Bezny uzivatel si ani nepamata ako sa jeho notebook vola a keby nanho na veku nekukalo logo znacky vyrobcu takych rozmerov, ze mu musi oci vybit tak ani tu by nevedel povedat osobe, ktora by sa ho to pytala 5 minut po tom, co notebook prestal pouzivat (o poznani konkretneho modelu nieje vobec rec). To z tych menej znalych vedia tak maximalne deti co sa tym chcu pred spoluziakmi vytiahnut - aj ked toto je skor bezne u desktopov.

S tym, aka skupina ludi si tento notebook kupovala suvisi aj to, co s nim robili. Su tu prispevky od viacerych ludi ktori sa snazili o OC ci uz procesor alebo grafickej karty > toto ja za spravanie bezneho uzivatela nepovazujem.

*normalni - mainstream, vacsina ludi, ktori necumia do monitora tolko co my a na internete navstevuju najme pokec, vyuzivaju IRC a podobne. dianie co sa noviniek HW a SW maju asi tam, kde (napr. ja) moderne celebrity a bulvar...

ale aby to nebol cisto len OT tak pridam moj vcerajsi vizualny mod :-D

ObrázekObrázek
MSI M655X: 15,4" + LG W2253TQ, AMD Turion MT-37, 2048 MB DDR, Fujitsu 5400ot. 100GB + Raidsonic ICY BOX 351UE-B-BL(Seagate Barracuda 7200.10 250GB), ATi Mobility Radeon X1600 256MB DDR3 (c/m: 450/450@500/670), WindowsXP 64bit SP2
Trovaricon
Junior

Odeslat příspěvekod niio 24. 9. 2008 17:42

zdielam nazor trovaricona z predch. prispevku...
AMD X2 5000+ BE 2.6@3.1,ASUS EAH3870 512DDR4 890/1196,ASUS M3A AMD770FX,Samsung 16MB 250GB HD252HJ + 32MB 1TB HD103UJ ,WD320GB 7200rpm USB2.0, 4x2GB DDR2 800MHz, LG 20" LCD L204WT-BF 5ms 1680x1050,Artic freezer pro64,Fortron 400W Blue storm II
niio
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Trovaricon 24. 9. 2008 20:35

Ja by som len doplnil reakciu na spominanu vycitku - potrebu chladiacich podloziek.
Pokial viem, tak ich tu spominali iba ludia, ktori mali pretaktovany CPU alebo graficku kartu v tomto notebooku.

Neviem, koho tu ake teploty "pobavili" ale rad by som videl ine notebooky s dedikovanou grafikou aku maju teplotu pri ATT benchmarku (resp atrifacts scane) > orthos/prime sa "plosnym" vytazenim t.j. vsetkych cipov v notebooku, ktore vyzaduju aktivne chladenie na toto ani zdaleka nechyta - to na margo ak ste si mysleli, ze ak vam notebook vydrzi takyto test (orthos a pod.) tak, ze ma automaticky dobre chladenie.

Jedna vec je pretaktovat grafiku v notebooku a pochvalit sa screenom popripade vysledkom testu a ina vazne na takych taktoch dlhodobo pouzivat grafiku v notebooku > to je skutocny dovod pridavneho chladenia aby pripadne nedoslo k trvalemu poskodeniu (ktoreho riziko sa so zvysovanim taktu zvysuje koli zvysovaniu produkovaneho tepla).

Nikde som tu nenapisal aky je to "super najlepsi" notebook, lebo nim urcite nieje. Ma plno nedostatkov asi ako kazdy notebook co nestoji majland ale niesu to veci, ktore by ho robili nepouzitelnym.
Nepacia sa mi vsak reakcie "varovali sme vas" a niesom taky bohaty aby som si mohol dovolit kupit lacny notebook atd... a to aj od ludi, ktory maju s tymto notebookom negativnu skusenost. Takleto cosi moze skonstatovat servisak, ktoremu preslo cez ruky XY tychto notebookov a nie niekto co narazil na zly kus - toto sa stava u vsetkych vyrobcov. A teraz v jedinom poriadnom topiku v ramci 2 krajin pisat 20 krat dookola ako ten notebook stoji za prd ...
Trovaricon
Junior

Odeslat příspěvekod Honzikkk 13. 10. 2008 19:57

k tem negativnim přizpevku taky je treba brat v uvahu je tu tolik negativnich přizpevku protože 80 procent jich je od niia ktery mel prote smulu na vadny kus. Ja mam doma dva tyhle notebooky a jeden delsi ma kamarad a vsechny jednou do dnes bez problemu a až na jednu vadu praskly kloub což je bežne i u ostatnich notasu s tim nic nebylo tak asi tak.... až si tu bude stezovat alespon 10 lidi tak pak mužeš delat zavery ale ne když si tu stezujou jeden nebo dva ze sta.... asi tak... v te dobe to byla skvela koupe a na jinem notasu tehle tridy si nikdo nezahral tak jako na tomto protože tenhle mel proste nejlepsi parametry grafiku.

Navic dnes jsou MSI jinde než před dvema lety kdy byl tenhle notas novinka a msi s notakama zacinal ... a vzledem k tomu že je na trhu MSI notaku cim dal vic tak to asi svedci o tom že je po nich poptavka a tak spatne nebudou... ja bych do MSI sel klidne znova urcite radsi než třeba do aceru se kteryma mam zase ja tu nejhorsi zkusenost a ne s jednim nebo se dvema ale s desitkami.
MSI Megabook M655X, AMD Turion64 MT35 1,8GHz, 2x512MB DDR400 Kingston, HDD Fujitsu 100GB 5400rpm, ATI Mobility Radeon X1600 256DDR3, 15,4´´Glare 1280x800
Honzikkk
Junior

Předchozí stránka