pokazeny acer 8002

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod red 8. 9. 2006 10:47

Muj notebook zacal po dvou letech mit problem. Kdyz na nem pracuji, tak se po urcite dobe od zapnuti se objevi chybova hlaska a zacne divne vrzat hdd. V chybove hlasce je napsano, ze windows byl ukoncen,aby nedoslo k poskozeni pocitace. Nevite cim by to mohlo byt? Dal bych sem fotku te chybove hlasky, ale nevim jak.

//edit C.: Upraveny titulok.
red
Junior

Odeslat příspěvekod red 8. 9. 2006 11:02

Nikdo nevite co by to mohlo byt? Nechci to davat do servisu, aby se v tom zbytecne rypali, kdyz by to byl treba jenom disk.
red
Junior

Odeslat příspěvekod Anonymous 8. 9. 2006 11:03

Chtelo by to začít trochu testovat.. Stáhnout prográmky na testování HDD (např. HDtune), pamětí (např. Memtest), teplot disku, grafiky, atd.. (např. Speedfan, Everest) a pak sem hodit, co jste vykoumal..
Anonymous

Odeslat příspěvekod Azbas 8. 9. 2006 11:10

rek bych ze ti odchazi HDD do vecnych lovist... byt tebou tak co nejrychleji udelam zalohu vsech dat na disku a skusim otestovat HDD v nejakym sikovnym programu Hard Drive Inspektor nebo podobnym
Azbas
Junior

Odeslat příspěvekod red 8. 9. 2006 11:20

Ok otestuji...ted mi prominte hloupou otazku...co mam tim testovanim zjistit? V pocitacich moc zbehly nejsem.
red
Junior

Odeslat příspěvekod Anonymous 8. 9. 2006 11:47

Jestli se například na disku nevyskytují nějaké chyby, či jestli se Ti něco nepřehřívá, atd.. Otestujte, a pak jsem dejte výsledky, my Vám tu snad poradíme :-) (memtest nechte běžet několik hodin, i když to na paměti nevypadá) Také to vidím na ten disk, ale těmi testy nic nezkazíte..
Anonymous

Odeslat příspěvekod red 8. 9. 2006 11:48

ten pocitac mi pojede..pokud pujde dobre maximalne cca 40 minut..pak se opet naskoci modra obrazovka se zpravou a konec. Nic delsiho nezjistim.
red
Junior

Odeslat příspěvekod Anonymous 8. 9. 2006 11:54

OK, to nevadí, tak Memtest vynechte a zkuste ty teploty a ten disk a pokud je možnost, tak na nic nečekejte a ZÁLOHUJTE!
Anonymous

Odeslat příspěvekod CeCo 8. 9. 2006 11:54

Aky notebook to je?

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Chupacabras 8. 9. 2006 11:55

Taktiež si myslím, že ti odchádza hdd.

A čo máš zistiť? No minimálne ti tie utility dokážu skontrolovať SMART a napíšu ti, aké chyby boli detekované...
Chupacabras
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod red 8. 9. 2006 11:56

teplota disku pred vypnutim byla 49 °C, zalohu uz jsem vcera vecer provedl....nervy pracovaly.
red
Junior

Odeslat příspěvekod red 8. 9. 2006 11:56

Je to acer 8002. Je stary 2,5 roku a doted nebyly absolutne zadne problemy.
red
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 8. 9. 2006 12:07

1, Zalohovat data (to uz vraj mas)
2, Ak ho mas este kryty zarukou (rozsirenie), tak reklamovat. Ak nie, tak ho prehnat diagnostickymi nastrojmi (napr. http://www.ultimatebootcd.com), skusit identifikovat vadnu suciastku a tu potom nahradit (pokial sa to da).

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod red 8. 9. 2006 12:12

Tak jsem to prohnal HDtune...mam obrazky,ale nevimm jak je sem dat.Co z toho je pro Vas dulezite?
red
Junior

Odeslat příspěvekod red 8. 9. 2006 12:45

Benchmark:
Minimum 0,6 MB
Maximum 24,4 MB
Average 16,6 MB

Access Time 19,7 ms
Burst Rate 62,4 MB
CPU usage 3,4%
red
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků