ASUS A6TC problem s behom na baterku

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod johny208 23. 9. 2006 15:14

Zdravim,
pred tyzdnom som kupil notebook ASUS A6TC ( Sempron64 3400+, 80GB disk, 512 MB RAM, GeForce 7300.. ), ktory v predajni este doplnili o 1GB modul RAM ( bohuzial dali 533kovu DDR2ku, ktoru mi vsak vymenia vo stvrtok za 667kovu). Notebook sa pri napajani zo zdroja chova normalne, avsak ked ho necham bezat len na bateriu, tak po chvili sa vypne displej a naspat sa zapne. Po rozsvieteni uz nevidno ukazovatel mysi, no pokial beham po touchpade s prstom tak sa daju napriklad oznacit subory ( cize ukazovatel nevidno, ale touchpad reaguje ). A naviac sa sem tam objavia aj cervene vertikalne pruhy, pricom notebook zacne reagovat znacne spomalene. Konkretne v 3DMarku klesa fps napriklad z 30 na 1. Spyware a virusy to urcite nesposobuju. Prosim odpiste mi co sa s tym da robit.
johny208
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Izmail 23. 9. 2006 21:03

Zdare, taky jsem si ted tento notebook koupil a tohle se mi nestava, ale zpozoroval jsem neco jineho. Kdyz nainstaluju ovladace na grafiku z prolozeneho cd, tak jde vsechno v poradku, ale jakmile nainstaluju novejsi verzi ovladace, upravenou na grafiku 7300 go, tak se mi stane to, ze kdyz zavru notec a pak otevru, tak se obrazovka nerozsviti, ale tak divne tmave problikava, nekdy se tak po 3 vterinach rozsviti a je OK, ale nekdy taky nezbyde nic jineho nez notebook vypnout.

//Mývalice: Nepoužívej citaci, když reaguješ na předcházející příspěvek. Je to zbytečné. Jak citovat příspěvky, na které reagujete
Izmail
Junior

Odeslat příspěvekod skvedo 23. 9. 2006 21:09

ja mam A6Tc-AP012 a mam ovladace od giriho (par prispevku niz) a nemam problem
Mb:SE K550i + Navibe GB735 GPS
PMP: Cowon iAudio D2 4GB+16GB SDHC+Boxwave ClearTouch™ Anti-Glare + SENNHEISER MX 65 VC Street II
NB: Lenovo Tp SL410+ 19" LCD LG W1952TQ-PF; Kubuntu 11.04
skvedo
Junior

Odeslat příspěvekod 4daPeace 23. 9. 2006 21:53

Nehonte se porad po nejnovejsich ovladacich, proste tam mejte ty z Asus CD a cekejte na vydani dalsch Asus driveru, jestli mate s temi puvodnimi nejake problemy, jako ze si to nemyslim.
4daPeace
Junior

Odeslat příspěvekod Izmail 24. 9. 2006 09:04

No nevim, cekat na ovladace od ASUSu, to by ses asi nacekal pekne dlouho, ASUS uz nove verze ovladacu nevydava.

//Mývalice: Nepoužívej citaci, když reaguješ na předcházející příspěvek. Je to zbytečné. Jak citovat příspěvky, na které reagujete
Izmail
Junior

Odeslat příspěvekod Fujitsu 24. 9. 2006 09:52

Mám ten samý notes ale spíš mne zaráží, že mi pořád svítí kontrolka Wifi, jde to nějak vypnout nebo je to normální?
Fujitsu
Junior

Odeslat příspěvekod skvedo 24. 9. 2006 10:03

taky se tomu divim
Mb:SE K550i + Navibe GB735 GPS
PMP: Cowon iAudio D2 4GB+16GB SDHC+Boxwave ClearTouch™ Anti-Glare + SENNHEISER MX 65 VC Street II
NB: Lenovo Tp SL410+ 19" LCD LG W1952TQ-PF; Kubuntu 11.04
skvedo
Junior

Odeslat příspěvekod MichalŠ 24. 9. 2006 11:46

Fujitsu píše:Mám ten samý notes ale spíš mne zaráží, že mi pořád svítí kontrolka Wifi, jde to nějak vypnout nebo je to normální? /quote]

Tak to nemáš nainstalovanou utilitu "Wireles Console 2", najdeš jí na přiloženém CD s drivery. Po nainstalování ti začne fungovat i horká klávena Fn+F2, která ti teď určitě nefunguje, že? :-) Vpravo dole na liště se objeví kulatá modrá ikona, tou se také dá ovládat wifi nebo bluetooth. Když zvolíš vypnout obojí, kontrolka zhasne.
MichalŠ
Junior

Odeslat příspěvekod Izmail 24. 9. 2006 13:23

Presne tak, ty klasicky ovladace maji windows a ty bych nepouzival, nainstaluj si tu kozolu a WLAN utility, je to mnouhem lepsi nez naastavovat wifinu pres klasicky ovladace.

Izmail
Junior

Odeslat příspěvekod johny208 24. 9. 2006 17:59

No prave preto pisem tu, lebo som nainstaloval len tie veci co su na cd, ziadne nove ovladace. Si to viem fakt vysvetlit uz len tou RAMkou.
johny208
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fujitsu 28. 9. 2006 14:58

Díky za rady. Ovladač jsem nainstalovaný měl ale omylem jsem si ho zakázal spouštět při startu systému.
Fujitsu
Junior

Odeslat příspěvekod mvp 13. 10. 2006 06:41

johny208 píše:Zdravim,
pred tyzdnom som kupil notebook ASUS A6TC ( Sempron64 3400+, 80GB disk, 512 MB RAM, GeForce 7300.. ), ktory v predajni este doplnili o 1GB modul RAM ( bohuzial dali 533kovu DDR2ku, ktoru mi vsak vymenia vo stvrtok za 667kovu). Notebook sa pri napajani zo zdroja chova normalne, avsak ked ho necham bezat len na bateriu, tak po chvili sa vypne displej a naspat sa zapne. Po rozsvieteni uz nevidno ukazovatel mysi, no pokial beham po touchpade s prstom tak sa daju napriklad oznacit subory ( cize ukazovatel nevidno, ale touchpad reaguje ). A naviac sa sem tam objavia aj cervene vertikalne pruhy, pricom notebook zacne reagovat znacne spomalene. Konkretne v 3DMarku klesa fps napriklad z 30 na 1. Spyware a virusy to urcite nesposobuju. Prosim odpiste mi co sa s tym da robit.

EDIT : vyřešeno , jak jednoduché :-) update bios :-) a je po problémech

Prosimte povedlo se ti to nejak odstranit,koupil jsem to vcera a mam presne ten stejny problem ..... dik
mvp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Krcho 13. 10. 2006 13:03

Ja som kupil ten sami notebook A6-Tc ale nejde mi spojazdniť zvuik. potrebujem radu. NMainstaloval som si win xp, potom som chcel zvuk a chcelo to odo mna Sp1 tak i to som tam hodil nainstaloval audio drivery ale zvuk nie a nie ist neviem co mam robiť. Prosim poradte mi
Krcho
Junior

Odeslat příspěvekod Fujitsu 15. 10. 2006 11:54

Krcho píše:Ja som kupil ten sami notebook A6-Tc ale nejde mi spojazdniť zvuik. potrebujem radu. NMainstaloval som si win xp, potom som chcel zvuk a chcelo to odo mna Sp1 tak i to som tam hodil nainstaloval audio drivery ale zvuk nie a nie ist neviem co mam robiť. Prosim poradte mim/quote]

Podobný problém se řeší víše, myslím, že už ti někdo odpověděl :D

All: Vyskytl se mi další menší problém s mým A6TC a to, že když ho zavřu a nechám puštěné programy tak se mi asi po půl minutě restartuje a přitom mám v možnostech napájení nastavené neprovádět žádnou akci při zavření výka...nevíte čím by to mohlo být? Díky moc
Fujitsu
Junior