NB za 25000, 3hod vydrz, kvalitny servis, odolny

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod Gruppe 3. 10. 2006 12:31

qwertik: Dell nebo co takhle ASUS F3JC-AP013. Resp chce to vypsat jake mas na notebook pozadavky, muzes mit silne dvoujadro, ale to ti muze byt na prohlizeni www stranek k nicemu, nebo treba takovy Sempron 3400+GF6100... je toho moc, co od toho chces????

Ten ASUS A6KM-Q067 je taky dobrej, ale ja ted radeji sazim na Intel :) za 25K muzes mit ale v pohode ten Dell s CoreDuo 1,66 a x1300 ,)

muter: s rou vydrzi to ber vazne orientacne, ta vydrz je AZ a podle konfigurace se muze lisit :) obecne pocitej kolem 3 hodin. Tohle bych moc vazne neresil :)
Naposledy upravil Gruppe dne 3. 10. 2006 12:39, celkově upraveno 1
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod qwertik 3. 10. 2006 12:39

Gruppe: no moje pozadavky jsou kazdodenni pouzivani, delsi vydrz, v budoucnu bych na tom rada i pracovala, takze aby to taky nejaky cas vydrzelo, aby to nebylo nejak extra opozdene, kdyz do budoucna bych na tom treba chtela programovat, delat grafiku atd., pokud zainvestuji tolik, tak uz bych rada i nejakou tu kvalitu, pritel ma Acera programuje sice na nem, ale je to hruza strasne se to prehriva je to dost pomale apod. a kamarad mi zase doporucoval ten HP, tezko rict moc se v notasech nevyznam..
qwertik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gruppe 3. 10. 2006 12:43

qwertik: grafiku znamena udelam si upravu domacich fotek nebo profi??? Na profi zapomen na nouty s lacinym LCD-to rovnou rikam ne:) Jestli chces aby ti to vydzelo a na programovani ber jednoznacne CoreDuo cili Dell inspiron s cenou zacina na 22 000, priplatit si muzes za lepsi display (kdybys to s tougrafikou opravdu myslela vazne), operacni pamet + muzes mit i silnejsi baterii :). Nevim jake mas presne cenove pozadavky.

To ze ma pritel Acer neni zasaz takove minus, zalezi na konfiguraci toho notebooku. Kvalitni dostupne znacky jsou dell, asus, hp...
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod qwertik 3. 10. 2006 13:00

ta grafika spis profi... proste, aby se na tom do budoucna dalo poradne neco delat a vydrzelo to vim, ze je to malo penez, ale vic neni a ja spis potrebuji notebooka, abych ho mohla tahat sebou do skoly atd., jinak bych si poridila vykonejsi PC za ty penize...
qwertik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gruppe 3. 10. 2006 13:11

qwertik: pokud jsi graficka (jako ma mala skromnost) tak vis ze LCD ti nenabidne takovou vernost barev a pri tisku nebo tvorbe web to pak na kazdym vystupu vypada uplne jinak :) cili na skolni prezentaci ok, na profi grafiku jen LCD stoji min 10K (EIZO nejlepe). Zachranit to ale mzes DVI vystupem DVI kvalitni LCDn, ci CRT ,)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod qwertik 3. 10. 2006 13:15

to spis pocitam do budoucna s tou grafikou, protoze by me to bavilo a rada bych se tim zabyvala, ale tapu tapu fakt nevim co, jestli by bylo lepsi si nakonfigurovat ten dell podle vlastnich predstav nebo uz si vybrat nejaky hotove, ale vic jak 26 do toho dat nemuzu...
qwertik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod male_zvire (novy) 3. 10. 2006 13:29

Podle tvých požadavků na notebook a ceny zapomeň, že si nějaký notebook koupíš. Neexistuje levný notebook, který má kvalitní zpracování, dlouhou výdrž na baterky, dobrej servis a dal by se použít na profi grafiku. Mmj když jsem si přečetl požadavky a cenu, tak jsem se málem udusil rohlíkem.

Ale asi takhle:

HP má strašnou spoustu chyb v konstrukci a technologii výroby, spravují to na každým rohu a náhradní díly nejsou nové.

IBM se snaží, mají kvalitní zpracování, výdrž taky ujde, ale servisní dály a záruka je na kulku do hlavy.

ASUS - zapoměň. Ten notebook nevydrží každodenní používání a nejpozději za rok začne povolovat. Opravuje zatím Sil, ale přebírá to ASUS Cz.

Jedině co bych ti mohl poradit je DELL a těsně před koncem záruky ho prodat. Ale vzhledem k ceně nedostojíš požadované kvalitě a výbavě. Hlavně si na ten notebook pořiď rozšířenou záruku. Většina výrobců má rok, maximálně dva dané občasnkým zákoníkem. Ale žádný notebook se nevyplatí spravovat pozáručně. To jsou vyhozené peníze.
male_zvire (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 3. 10. 2006 13:36

male_zvire: tak tak. Snad jen abychom slecnu az tak nestrasili, musi si uvedomit ze notebook je pc ktere se nosi, taha, otlouka ,proste casem se nejakym zvadam asi nevyhnes. Za 25 000 je sto spousta koromisu ale i uz celkem slusna nahrazka klasickeho pc. Vydrz...hodne dlouha...no pocitej max se 3 hodinama, ale malokdo pouziva notebook jinak nez ze ho ma napojeny na sit. Nepredpokladam ze budes delat grafiku nekde cestou ve vlaku,ze :)
K noutu se musis chovat slusne a pocitat s tim ze je to holtnachylne zarizeni. Pak ti vydrzi. doporucuji tiuvedomit si, ze jestli ho chces ,,otloukat,, parkrat tydne ve vlaku, buse apod, musis pocitat s par tisicovkama jeste na kvalitni batoh ,)

PS: jeste k te grafice: pouvazuj taky ze by sis do skoly/domu/prace ci kde ho budes pouzivat prikoupila napr nejaky starsi 19´´ (a vice) CRT monitor. myslim tim bazarve kousky od Eiza,Samsungu, Sony. Nout pak budes mit jen jako prac stanici. Ceny takovych CRT jsou nekde od 2-3 000 a uzes si byt pak jista ze na vystupu v tiskarne ti pak misto zelene nevyleze zluta. Lepsi spravu barev na dle meho nazoru nVidia ,)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod male_zvire (novy) 3. 10. 2006 13:43

To není strašení. Já notebooky spravuju už tři roky a jsem vlastníkem
RTI04 - Servicing IBM ThinkPads a APS - HP Comercial Desktops, Workstations and Notebooks a už jsem viděl dost, abych si žádný notebook nekoupil. :0)
Je pravda že dobrej batoh pomůže hodně prodloužit životnost, ale pokud ho má do školy, tak se do roka začnou projevovat drobné vady.
DELL je v tomhle směru na tom nejlíp.
Jo a mimochodem. Nikdy nevěřte obchodníkovi, že vám notebook vydrží dvě hodiny na baterku, když v něm budete mít Celeron. To je blábol.
male_zvire (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 3. 10. 2006 13:45

Ono podla mna fakt kvalitny NB so zodpovedajucim servisom treba hladat tak za 50 000 Kc a vyssie; vsetko pod je nejaky dost zasadny kompromis (ktory je pre vacsinu ludi opomenutelny, ale predsa je to kompromis - vola sa to "pridana hodnota", ktora robi to zelezo pouzitelnym a to v lacnych modeloch velmi nie je).

male_zvire:
Viacmenej suhlasim, avsak ma to 2 problemy:
- Dell podla mna exceluje najma zarukou; mechanicky sa mi velmi nepacia a celkovo su take "proprietarne" (divne?) - kazdy Dell, s ktorym som sa stretol mal nejaku podstatnu vadu, ktora vadila v riadnom pouziti
- Thinkpad je fajn vec, ale skus sa pobavit s obchodakom z Lenova o kupe par takychto NB - posle ta dokelu. Prenho je zaujimavy bud obrat tak 200NB a viac na fakturu, pripadne ked si zoberiem Lenovo Branded (v kazdej kazducickej prilezitosti tlacia Lenovo branded notebooky do popredia). Ak chcem kupit len par kusov Thinkpadov, tak mam na vyber az z 3-4 variantoch kazdeho modelu a pristup vselijaky...

V tomto sa mi pacia zasa HPckari (produktaci NB) - tym je kazdy kus dobry, ochotne poradia a dokazu sa dohodnut aj pri par kusoch. Akurat treba vediet spravne zaklopat na dvere...

Ad Celeron a 2 hodiny - zalezi najma od baterie; nc6120 da v pohode 3 hodiny (ma totiz 52Wh bateriu).

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Gruppe 3. 10. 2006 13:48

male_zvire: uau, :) myslim ze nejlepsi je neverit zadnymu obchodnikovi :D

Celeron vazne nema zadne setrici funkce, hodne se ted blejsknul Sempron s 512kB L2Cache a setricima funcema, kdy je schopny pracovat napr na 800MHz a vykonem je nekde jako Turion resp desktipovy Athlon :) takze kdo nepotrebuje dvoujadro a chce levny vykon, hura na nove Semprony :) i kdyz ve spotrebe je AMD ponekud ,,zahadne,, Vi nekdo kolik vlastne oficial zere? :)

PS: ja uz u skoly i videl jak si holka nouta prejela autem-pri preparkovavani ho nechala na strese, hapal a donotebookoval :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pafka 3. 10. 2006 14:13

qwertik: podívej, nedokážeš splašit BMW za cenu Lady. To prostě nejde. Za 25 tkč s DPH pořídíš jen lowend. Měl jsem jich několik a žádnej moc nevydržel. Podotýkám, že život mých notesů se odehrává v trapném rytmu ráno do tašky, zadní sedačka v autě, v práci z tašky na stůl, párkrát za den zavřít a přenést po baráku a zpět a večer zase do tašky, zadní sedačka v autě, stůl doma. Občas proloženo cestou na chatu. Takže nic netradičního - Acer padnul za vlast, HP nx900? se rozpadlo, IBM R40 vydržel 3 roky (prasknul plast u ocelového kloubu displeje).
Když se podíváš do tašek lidem, co potřebují k práci notes a hodně cestují, co tam uvidíš? IBM, Dell, HP. nic jiného (většinou).

Takže na tvém místě bych se zeptal, co od toho chci - jestli mi stojí za to hazardovat a vzít Acer/ASUS - větší výbava, větší výkon, ale servis chabrus a zpracování nic moc. Nebo snížit nároky na výkon a vzít IBM něco z řady R, Z (eventuálně zvážit bazarový T4x). A nebo kompromis mezi tím - HP.
Pro tvojí informaci - jako náhrada pracovních stanic jsou považovány Txxp. Jejich cena je někde na trojnásobku tvého maxima. Stačí?

Hodně lidí opěvuje Dell - má ho pár kolegů kolem mě a zcela bezkonkurenční je servis. Spadnul mu notes z klína na podlahu wc (už to brát si notes na tohle místo je trochu podivný;) ), rozštípnul lcd. Druhý den přijeli, vyměnili, odjeli. Za 14 dní mu na to položili nějaký tašky s papírama v autě, promáčkli víko a druhý den také opraveno. To jinde seženeš málokde, nebo za dost peněz. Jinak jsem měl Dell v ruce a nezdá se mi nijak extra pevnej - víko jde promáčknut rukou, když se chytí za roh tak vrže... Ale je pravda, že byl používanej 2 roky normálně v terénu.

Moje zkušenost je tedy taková - jestli opravdu chceš používat notebook k čemu je určený (tedy mobilní práci a ne na parádu, hraní her, multimediální centru a XY jiných), tak jdi do ověřených značek - IBM, HP, Dell, pak s mírným odstupem Toshiba. Acer, Umax, ASUS, Premio, Mironet, MSI... zapomeň. Začínal jsem u Aceru a skončil u T42 - proč myslíš?

btw - gruppe má pravdu. až se trošku finančně sebereš z koupě notesu, dokup si docking station + bazarovou klávesnici, myš a kvalitní CRT monitor. Vyjde to o dost levnějc.
pafka
Junior

Odeslat příspěvekod male_zvire (novy) 3. 10. 2006 14:16

CeCo píše:Ono podla mna fakt kvalitny NB so zodpovedajucim servisom treba hladat tak za 50 000 Kc a vyssie; vsetko pod je nejaky dost zasadny kompromis (ktory je pre vacsinu ludi opomenutelny, ale predsa je to kompromis - vola sa to "pridana hodnota", ktora robi to zelezo pouzitelnym a to v lacnych modeloch velmi nie je).

Svatá pravda.

quote="CeCo"]
male_zvire:
Viacmenej suhlasim, avsak ma to 2 problemy:
- Dell podla mna exceluje najma zarukou; mechanicky sa mi velmi nepacia a celkovo su take "proprietarne" (divne?) - kazdy Dell, s ktorym som sa stretol mal nejaku podstatnu vadu, ktora vadila v riadnom pouziti
- Thinkpad je fajn vec, ale skus sa pobavit s obchodakom z Lenova o kupe par takychto NB - posle ta dokelu. Prenho je zaujimavy bud obrat tak 200NB a viac na fakturu, pripadne ked si zoberiem Lenovo Branded (v kazdej kazducickej prilezitosti tlacia Lenovo branded notebooky do popredia). Ak chcem kupit len par kusov Thinkpadov, tak mam na vyber az z 3-4 variantoch kazdeho modelu a pristup vselijaky...

Notebook je tak kvalitní, jak má kvalitní servis. A v tom případě DELL vede.

No já nevím. My je taky prodáváme a náš obchodník vám namíchá všechno co IBM dovolí. A není toho zrovna málo. A klidně jenom jeden.

lquote="CeCo"]
Ad Celeron a 2 hodiny - zalezi najma od baterie; nc6120 da v pohode 3 hodiny (ma totiz 52Wh bateriu).

C.

Přerávat DVD? To už jsem dlouho neviděl notebook, co přehraje DVD na jedno nabití baterky. A ty s Celeronem ho většinou přehrajou kousek za půlku.
male_zvire (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod pafka 3. 10. 2006 14:27

CeCo: záleží na tom, k jakému dealerovi IBM jdeš. Samozřejmě když vezmeš 30ks T60p, tak jsi mnohem zajímavější, než studentík s uškudlenými 30tkč v kapse a hledající slevu ;) tady to ještě není moc rozšířený, ale venku je i zákazník s dredy v džínách taky zákazník ;) jednou se z něj může stát kravaťák a vzpomenout si, že ti hoši od XY se k němu chovali hezky když měl ještě na fakultě vysoko do žlabu ... (moje zkušenost ze SRN a kupování notesu).

Na jejím místě bych si omrkl notesy lidí kolem, zkusil si je do ruky, něco na nich napsal a hlavně se poptal co je na nich štve. Pak bych zašel do Thinkcentra, HP centra a vyzkoušel si to na místě. A nakonec bych si to objednal přes net ve slevě. Nebo si to nechal přivézt z ciziny (třeba v SRN ceny o 15% nižší). A vyšší přidaná hodnota - např. za příplatek tuším 12€ ti zkontrolují, jestli to nemám mrtvý pixlík, než ti ho pošlou...
pafka
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 3. 10. 2006 14:29

pafka:

Nemam na mysli dilerov, ale priamo produktakov daneho vyrobcu (t.j. clovek z Lenovo Slovakia si HP Slovakia atd.).

Mal som zaujem o Thinkpad T60 s SXGA+ IPS panelom a v dobrej konfiguracii (akurat trosku upravit konfig)...
Zato HPckar mi hned dal dole 20% z ceny len tak fukom a konfiguracia nie je velky problem (i pri jednom kuse).

Ono problem je v tom, ze Lenovo sa snazi do consumer segmentu tlacit najma Lenovo Branded NB a tak sa Thinkpady vykazuju najma v bulkovych mnozstvach (a predaj kusoviek je zasa dolezity pri Lenovo branded; pri Thinkpadoch Lenovo nerado vidi predaj kusoviek).
HP vsak zatial (uz nie dlho - prichadzaju Paviliony) tlaci do consumer segmentu svoje business notebooky, takze tam sa rataju tak bulky, ako aj kusovky a za kazdy takyto NB ma dane oddelenie bod.

C.
Naposledy upravil CeCo dne 3. 10. 2006 14:32, celkově upraveno 1
CeCo
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka