Má cenu investovat do centrina???

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod slager 6. 10. 2006 21:57

Chtel bych se zeptat jestli ma cenu vrazet takovy prachy do centrina??? Jestli mate nekdo zkusenosti s timto procesorem tak prosim napiste v cem je dual core lepsi??? Dal bych se chtel zeptat jestli je u notebooku standartne nabizenych 512 DDR2 RAM k tomuto procesoru dostacujicich???
slager
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PC 6. 10. 2006 22:00

Kup si Dual Core - do budoucna to je lepší investice. Na normální kancelářštinu bude ale i to Centrino či Mobile Sempron stačit...
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior

Odeslat příspěvekod Tom(SVK) 6. 10. 2006 22:03

boze moj tento prispevok bzch hned trash.radsej si si mal cosi precitat.
1.centrino nie je procesor ale technologia ktora setri energiu
2.ja mam tie centrino a zaroven aj core duo
3.512 dostacujucich k akemu?
nenapisal si nic ani linkk ani typ ani naco to chces proste nic
nabuduce si precitaj faq
CPU: Intel Core Duo T2300 1.66GHz/667/2MB | Memory: 512MB/533MHz DDR2 DualChannel | Sound: SoundMax High Definition (AC´97) | GPU: nVidia Go7300 128MB (256MB TurboCache) | HDD: Hitachi TravelStar 5K100 80GB,5400 otč. |
Tom(SVK)
Junior

Odeslat příspěvekod airmt 6. 10. 2006 22:52

slager: jak tak koukam, tak nebudes asi PC maniak a nebudes to mit na nic narocnyho. Takze vezmi si to "centrino", tedy sadu s Pentium M procesorem, pokud chces usetrit a dostat podobnou hodnotu, vezmi si AMD Sempron (pokud mozno z tech novejsich... maji lepsi spotrebu a vykon). 512 MB RAM je rozumne, avsak casto dostacujici minimum, pokud jde o cenu pocitace/notebooku. Pro narocnejsi vyuziti (hry, grafika, obecne rychlejsi chod pocitace, je lepsi koupit 1GB RAM nez silnejsi procesor). Hlavne neber harddisky s 4200 otackama, koukej na to at to ma 5400 otacek.
airmt
Junior

Odeslat příspěvekod Tonda-B 6. 10. 2006 23:13

slager píše:Chtel bych se zeptat jestli ma cenu vrazet takovy prachy do centrina???

Když se na to musíš ptát, tak určitě ne.
Tonda-B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tonda-B 6. 10. 2006 23:25

slager píše:Jestli mate nekdo zkusenosti s timto procesorem tak prosim napiste v cem je dual core lepsi???

Současné notebookové procesory mají přebytek výkonu všechny.

Core Duo v notebooku je spíš omyl a nedorozumění, stačí bohatě Core Solo.

Jsou optimisté, kteří soudí, že budou v pohodě vypalovat DVD a díky druhému jádru budou nerušeně pařit hru.

Čeká je trpké zklamání. To, co to celé nabourá, je pomalost notebookového disku.

Nedokáže načítat kvanta dat pro vypalování a současně vyhledat a načíst data pro umělou inteligenci hry.

Takže i nejrychlejší a mnohajádrový procesor musí ukázněně počkat až bude mít co počítat.

Kup si klidně noťas s Pentiem M a dej do něj 7200 ot. disk.

Můžeš se pak chodit posmívat těm, co mají Core Duo a 5400 ot. disky.
Tonda-B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tonda-B 6. 10. 2006 23:28

slager píše:Dal bych se chtel zeptat jestli je u notebooku standartne nabizenych 512 DDR2 RAM k tomuto procesoru dostacujicich???

Pro bežné použití - ode všeho trochu - a Windows XP je to rozumné minimum.
Tonda-B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mobil-man 7. 10. 2006 08:58

souhlasim s tonda-b
Kup si Dual Core - do budoucna to je lepší investice.e/quote]

myslis, ze ma smysl neco kupovat do budoucna? V IT bych tu budoucnost videl tak na 6mesicu...dal clovek nevidi, jelikoz prijde zas neco novyho, "lepsiho" atd...takze bych spis kupoval podle aktualnich potreb
Pripomina mi to dobu asi pred 2ma roky (presne nevim), kdy jsem skladal PC a vsichni mi radili, at vemu Athlon 64bit, ze do budoucna jinak nema cenu :mrgreen: a vse bude 64-bit...a jak je to dnes? to uz si asi doplnite sami :-B
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Cj 7. 10. 2006 09:31

Já mám DualCore a nemůžu si stěžovat, nárůst výkonu oproti jednomu jádru je evidentní, mám jen 512 MB Ram a to momentálně brzdí, přidám ještě další 1GB a vypnu odkládání winu na disk ,pak očekávám plné využití dvoujádra.
Cj
Junior

Odeslat příspěvekod chemistry 7. 10. 2006 09:45

to slager: jojo centrino je platforma nie procesor, záleží hlavne čo s tym chceš robiť . pak upresníme. ale tiež sa skôr sústreď na hdd, niekedy maš zostavy super procesor kontra 4.200 otačkovy HDD / nechápem politiku výrobcu ale neva :) / takže upresni
chemistry between us
chemistry
Junior

Odeslat příspěvekod Tonda-B 7. 10. 2006 11:44

Cj píše:Já mám DualCore a nemůžu si stěžovat, nárůst výkonu oproti jednomu jádru je evidentní, ...e/quote]

A předtím jsi měl stejně taktované Core Solo?

Chci říct srovnáváš srovnatelné?

Jestli koupíš výkonnější disk, budeš mít pocit, že máš Core Quadro.
Tonda-B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tom(SVK) 7. 10. 2006 12:08

Tonda-B píše:Jestli koupíš výkonnější disk, budeš mít pocit, že máš Core Quadro.o/quote]

vav to su nazory tak si kupim 10 000 otc disk a pentium 1,7 a mam lepsi NB ako core duo 2,dik za radu :roll: :lol:
CPU: Intel Core Duo T2300 1.66GHz/667/2MB | Memory: 512MB/533MHz DDR2 DualChannel | Sound: SoundMax High Definition (AC´97) | GPU: nVidia Go7300 128MB (256MB TurboCache) | HDD: Hitachi TravelStar 5K100 80GB,5400 otč. |
Tom(SVK)
Junior

Odeslat příspěvekod Mobil-man 7. 10. 2006 12:33

urcite to poznas vic. v tom ma tonda pravdu.
Napr. me neprijde velky rozdil (pri bezne praci) mezi Athlonem XP 1800+ (7200rpm HDD) a nynejsim Core Duo T2400 (5400rpm HDD)...
Ovsem zduraznuji beznou praci! samozrejme pokud budu pocitat velmi slozite ulohy (coz asi dela kazdy, podle toho, jaky potrebuji CPU :mrgreen: ), tak to uz je znat...
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tonda-B 7. 10. 2006 13:10

Tom(SVK) píše:vav to su nazory tak si kupim 10 000 otc disk a pentium 1,7 a mam lepsi NB ako core duo 2,dik za radu :roll: :lol:

To, že se ti můj názor nelíbí, ukazuje, že toho nevíš dost.

Já mám v noťasu (FS V3205) shodou okolností stejně taktované Core Solo (1,66 GHz), jako ty máš Core Duo, ale 7200 otáčkový disk Hitachi.

V HD Tune má ten disk průměrnou rychlost načítání dat 35,8 MB/s.

Nabízím ti zkoušku.

Vymysli si úlohu jakou chceš a já tvrdím, že ji budu mít rychleji než ty.

A to v tom poměru, ve kterém je můj disk rychlejší, než tvůj.
Tonda-B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 3xP053r 7. 10. 2006 14:04

Tonda-B píše:Vymysli si úlohu jakou chceš a já tvrdím, že ji budu mít rychleji než ty.

A to v tom poměru, ve kterém je můj disk rychlejší, než tvůj.
[the podpis]
3xP053r
Junior

Další stránka