Má cenu investovat do centrina???

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod kukin 7. 10. 2006 19:28

A jaké bylo vytížení Core Solo procesoru? U mě (CD 1,86) to trvalo 1:05 min, jedno jádro vytížené skoro naplno, ale druhé jádro se flákalo na asi 15%. Systém jel celkově úplně svižně (jak bylo psáno výše, jako by byl idle).
Po nás potopa.

na doma: foobar2000 + Carat RUBY2 / NAD C545BEE + C352BEE + KEF iQ30 + Audio-Technica ATH-A900X
do práce: HRT microStreamer + Audio-Technica ATH-A500X
kukin
Junior

Odeslat příspěvekod geoRG77 7. 10. 2006 19:37

Zkoušel jsem to taky na mém NB (Pentium M 750 1,86GHz) a výsledek je 0:18, asi dělám něco špatně.

Multithreading mám zaškrtlý(i když ho nemám), low priority odšktlé. Komprese: ZIP, nejlepší.

Výsledný soubor má 34,7 MB, původní soubor přesně 10e7 B, WinRAR 3.61.
geoRG77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tom(SVK) 7. 10. 2006 21:38

ja viem ze aj disk spravy nejaky rozdiel ale len pri procesoch kde sa vyuziva pri renderovani a tak.ALE moja otazka:kde zistim ako mam vytazene procesy ked stlacim ctrl+alt+del v tabulke vykon ?tam som este nikdy nepostrehol nad 50%
CPU: Intel Core Duo T2300 1.66GHz/667/2MB | Memory: 512MB/533MHz DDR2 DualChannel | Sound: SoundMax High Definition (AC´97) | GPU: nVidia Go7300 128MB (256MB TurboCache) | HDD: Hitachi TravelStar 5K100 80GB,5400 otč. |
Tom(SVK)
Junior

Odeslat příspěvekod LC3 7. 10. 2006 22:40

CS bolo vytazenie CPU bolo 100%..
mozno trochu hlupa otazka ale preco sa to druhe jadro flakalo?
LC3
Junior

Odeslat příspěvekod dressler 8. 10. 2006 07:43

"Core Duo u notebooku je omyl a nepochopení důvodu, proč jsou NTB nevýkonné, správné řešení pomalosti notebooků se jmenuje HDD Duo." to si kde cital? V tyzdenniku Kvety? :D
[/quote]
dressler
Junior

Odeslat příspěvekod kukin 8. 10. 2006 08:39

LC3: no asi ten multithreading nemá RAR dobře zmáklý, nebo Windowsy... Faktem ale je, že se s notesem dalo úplně normálně pracovat.
Po nás potopa.

na doma: foobar2000 + Carat RUBY2 / NAD C545BEE + C352BEE + KEF iQ30 + Audio-Technica ATH-A900X
do práce: HRT microStreamer + Audio-Technica ATH-A500X
kukin
Junior

Odeslat příspěvekod rb 8. 10. 2006 08:48

3xP053r píše:Napr.

Obsah tohoto archivu (nie samotny archiv!):

http://cs.fit.edu/~mmahoney/compression/enwik8.zip
(ide to trochu pomalsie, ale s 10 vlaknami stiahnute za 6 minut)

zbaleny WinRARom 3.61 s nastavenim na Best, zaskrtnutym multithreadingom a odskrtnutym Low Priority za 1:02 minuty. Plus pocas kompresie system absolutne svizny, reakcie ako za idle stavu.

Mam sice 1.83 GHz, ale skus to na Core Solo a uved cas.

----------

EDIT:

Tonda-B píše:Necituješ mě správně.

Citát ze mně je následující:

"Core Duo u notebooku je omyl a nepochopení důvodu, proč jsou NTB nevýkonné, správné řešení pomalosti notebooků se jmenuje HDD Duo."s/quote]

Moj zrak sice nie je to co byval, ale ja tam vidim toto:

Core Duo v notebooku je spíš omyl a nedorozumění, stačí bohatě Core Solo.e/quote]

S cim jednoznacne nesuhlasim. Ano, dva HDD zdvihnu vykon, ale narast jeden HDD 7.2 vs 5.4 nie je az taky vyrazny ako CS vs CD (samozrejme za predpokladu dostatku RAM).

A Core Solo teda v porovnani s Core Duo rozhodne "bohato" nestaci - to by znamenalo, ze dve jadra su uplna zbytocnost.

Zatial co _jeden_ HDD s viac otackami ti zdvihne vykon o par desiatok percent (a to ten disk musi mat porovnatelnu hustotu zapisu), dve jadra ti otvoria uplne nove moznosti, ako napriklad spominane sledovanie multicast TV na pozadi, praca popri enkodovani, komprimovani...

No ja som to vyskusal na AMD Turion 2GHz, a spakovalo to za 1min 10s na Best. Takze nieco na tom dvojjadre bude.
Human knowledge belongs to the world;-)
rb
Junior

Odeslat příspěvekod puck 8. 10. 2006 09:12

Tonda-B píše:Core Duo v notebooku je spíš omyl a nedorozumění, stačí bohatě Core Solo.e/quote]

Tonda-B mam pocit, ze velky omyl je pocuvat tvoje rady. Cure Duo v notebooku je omyl ? Nie kazdy iba tuka do notepadu. Vykon v notebooku moze byt potrebny. Napriklad ja pouzivam na sluzobkach notebook na vyvoj a doladovanie aplikacii a bezi mi na nom naraz databaza, aplikacny server a aj klient. Tiez obcas pouzivam notebook na hry atd... takze ten tvoj nezmyselny nazor ze Core Duo je omyl pre mna vobec neplati.
puck
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tom(SVK) 8. 10. 2006 09:32

puck píše: Tiez obcas pouzivam notebook na hry atd... takze ten tvoj nezmyselny nazor ze Core Duo je omyl pre mna vobec neplati.

ja sa pripajam
kde zistim ako mam vytazene procesy ked stlacim ctrl+alt+del v tabulke vykon ?tam som este nikdy nepostrehol nad 50%
CPU: Intel Core Duo T2300 1.66GHz/667/2MB | Memory: 512MB/533MHz DDR2 DualChannel | Sound: SoundMax High Definition (AC´97) | GPU: nVidia Go7300 128MB (256MB TurboCache) | HDD: Hitachi TravelStar 5K100 80GB,5400 otč. |
Tom(SVK)
Junior

Odeslat příspěvekod Czulibrk 8. 10. 2006 09:45

Delate, jako kdyby vetsina uzivatelu nedelala nic jineho nez pakovala archivy ...

Cela to slepa obhajoba dualcore je absolutne smesna. Myslim, ze Tonda-B chtel akorat poukazat na VELMI nevyvazeny pomer rychlosti cpu a ostatnich komponent NB.

Tento problem se projevuje i u stolnich pc a u notebooku je jeste markantnejsich. Vzdyt procesory jsou na tom vykonove podobne, ale ne tak pevne disky. U desktopu se taky mnohem casteji prechazi na RAID, kterym se tento neduh castecne resi... u NB to tak jednoduche neni.

Snad taky proto Intel premysli, jak z toho ven, napr. vyrovnavaci flash pameti mezi diskem a (nejspis) jiznim mostem o velikosti v radech stovek MB (snad GB).

Samozrejme lze vymyslet uloha, kde bude mit DC smysl (napr. dve instatnce SuperPI :)), ale je nutne se divat na realne vyuziti. Druhe jadro se proste v 99% casu flaka. To jedno zbyle procento pada na mirne vetsi komfort uzivatele kvuli rychlejsi odezve systemu v case kritickeho nedostatku procesoroveho casu.

Ano, nekdo DC vyuzije. Troufam si ale tvrdit, ze vetsina lidi ne. Na prednaskach vidim v okruhu nekolika metru desitky NB, polovinu s DC. I pres to, ze se jedna o fakultu aplikovane informatiky, vetsina lidi ma dual core jen proto, ze je to v dnesni dobe in ...

edit: NAND Flash v budoucnu NB
http://notebook.cz/__/,clanky,technolog ... index.html
Naposledy upravil Czulibrk dne 8. 10. 2006 10:10, celkově upraveno 1
Olé!
Czulibrk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tonda-B 8. 10. 2006 09:58

dressler píše:"Core Duo u notebooku je omyl a nepochopení důvodu, proč jsou NTB nevýkonné, správné řešení pomalosti notebooků se jmenuje HDD Duo." to si kde cital? V tyzdenniku Kvety? :D -/quote]

Ne, je to citát ze mne.

To není vyčtené z knih ani časopisů.

Takže klidně lidem povídej: "Tonda-B říká, že ...."
Tonda-B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tonda-B 8. 10. 2006 10:06

puck píše:
Tonda-B píše:Core Duo v notebooku je spíš omyl a nedorozumění, stačí bohatě Core Solo.e/quote]

Tonda-B mam pocit, ze velky omyl je pocuvat tvoje rady.

To, co ze mne cituješ je sice pravda, ale když to pořád nechápeš, navrhuji, aby sis koupil až noťas se čtyřjádrovým procesorem.

Natolik jsem demokrat, že bych nechtěl, abys měl pocit že děláš omyl a měl jen dvoujádrový.
Tonda-B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tonda-B 8. 10. 2006 10:10

rb píše:No ja som to vyskusal na AMD Turion 2GHz, a spakovalo to za 1min 10s na Best. Takze nieco na tom dvojjadre bude.

To myslíš ironicky, ne?

Rozdíl mezi 62s a 70s je cca o 11% lepší výkon.

To má být argument pro dvoujádro?
Tonda-B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tonda-B 8. 10. 2006 10:16

Cj píše:To Tonda-B: Mám sata disk Hitachi 54OO otáček a dává přenosovou rychlost cca 31 Mb/s, takže nemám pocit, že by byl nějak pomalý.a/quote]

Pokud jsi jako já měřil s pomocí HD Tune 2.52,
pokud to není přenosová rychlost, ale průměrná rychlost načítání dat
a pokud to není 31 Mb/s, ale 31 MB/s,

souhlasil bych s tvrzením, že to není pomalý disk.
Tonda-B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tonda-B 8. 10. 2006 10:35

3xP053r píše:Obsah tohoto archivu (nie samotny archiv!):

http://cs.fit.edu/~mmahoney/compression/enwik8.zip
(ide to trochu pomalsie, ale s 10 vlaknami stiahnute za 6 minut)

zbaleny WinRARom 3.61 s nastavenim na Best, zaskrtnutym multithreadingom a odskrtnutym Low Priority za 1:02 minuty. Plus pocas kompresie system absolutne svizny, reakcie ako za idle stavu.

Mam sice 1.83 GHz, ale skus to na Core Solo a uved cas.

Tak teda:

takhle nastavené
(zvláštní, že multithreading přinese cca 2% zrychlení i u Core Solo)

to dává čas 1:08.

Ano, souhlasím, není to rychlejší.

Ale i ty bys měl souhlasit s tím, že Core Solo stačí.

Ty máš DC 1,83 GHz, já CS 1,66 GHz, takže máš o 10 % výš taktovaný procesor.

62s oproti 68s je cca o 9% lepší výkon.

Zajímavé by bylo, kdyby to změřil Tom(SVK). Má DC 1,66 GHz.
Možná by ten čas byl identický s mým.
Tonda-B
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka