hp pavilion dv6100ea -zkušenosti,názory

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod Ota123 18. 2. 2007 18:19

Díky repanovi za jeho odpověď opravdu se musí na dálkové ovládání pořádně zatlačit.
Ota123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stik 19. 2. 2007 10:11

1) pouzivate nekdo u DV6151 nejakej soft na snizeni otacek vetracku?
Zkousel jsem Speedfan, ale asi nepodrporuje tu desku, nebo nemam neco doinstalovany....

2) Notebook hardware control me neukazuje templotu HDD a jestli jsem to dobre pochopil, tak nemam ACPI drivery pro tento NTB. Dival jsem se na netu, ale nasel jsem pro nejaky Compaqy a jiny HPcka, ale pavilion nic. Nevite kde ho sehnat nebo radu jak to rozchodit?
dik
HP Pavilion dv6151, Core2Duo T5200, 1GB RAM, 120GB HDD, NVIDIA Go 7400
stik
Junior

Odeslat příspěvekod blino 19. 2. 2007 10:56

R.I.P. Baky *16.3.1984 - +25.12.2007

i5 2500K, Noctua NH-U9B SE2, Asus Maximus IV GENE-Z, Asus HD5770 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance 1600MHz, Crucial M4 128GB, 850W Enermax Revolution 87+ , Fractal Core 1000
blino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod stik 19. 2. 2007 11:39

no ty mam nainstalovany, ale stejne me ten Speedfan a NHC nejedou asi tak jak by mely. Ten HNC chce nejakej ACPI driver a Speedfan asi nepojede, protoze kdyz jsem se dival na to jaky desky podporuje, tak jsem tam tu svou nikde nevidel :(
asi budu muset pocka nez to nekdo dodela....

me totiz prijde, ze me ten vetracek docela huci, ze by klido mohl jet pomaleji...
HP Pavilion dv6151, Core2Duo T5200, 1GB RAM, 120GB HDD, NVIDIA Go 7400
stik
Junior

Odeslat příspěvekod repan 19. 2. 2007 12:52

Mě se ten větrák taky nezdá. A zatim se mi nepodařilo žádný ze zmiňovaných programů rozchodit :( Kdyby jste někdo na nějaký způsob přišli, tak to sem prosím hoďte. Ď.
repan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mkodaj 19. 2. 2007 17:36

Ja mam tento notebook uz od zaciatku novembra a musim povedat, ze panty na displeji zatial drzia, dufajme ze to task zostane :)

Jedinou chybou je len vydrz baterie - pri filmoch tak hodinku a pol
A co sa tyka hier, tak problem je len v najnovsich - na to ta grafika nestiha
mkodaj
Junior

Odeslat příspěvekod brox 20. 2. 2007 22:21

Cafte, ja mam 6151cz asi 3 tyzdne a zatial uplna spokojnost. Mne to nepiska. A niekto chcel vediet o tych hrach: Bez problemov na tom ide NFSMW (800x600-plus aj nejake tie vizualne nastavenia,treba skusit) a napriklad som hral vo vlaku NFSU2 na baterku a vydrzala mi cca 1hodinu 50 min, a ta zataz to bola urcite velka. Len treba naozaj stlmit monitor a este som dal na Power Schemes: Max Batery.Este chcem vyskusat aj NFSCarbon, typujem, ze to rozchodi, lebo vraj bezi na tom istom engine ako MW.
A bol som prijemne prekvapeny procakom. Dal som ratat Super PI na 1M desat miest a bolo to 35 sekund. Kamos mal na Turione X2 asi 1 minutu aj 5 sekund.
brox
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod skuska 21. 2. 2007 11:14

no ja vaham nad 6134, a som fakt zvedavy na vydrz baterie pri nejakom pisani vo worde, ak by to dosiahlo tak 2hod a viac tak asi nebudem vahat. No som prekvapeny ze na tom NFS U2 vydrzal tolko. dakujem za odpoved
skuska
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 1jaro 21. 2. 2007 11:50

No ja mám dv6134 a vydrží to cca 2 hodiny (Winamp, Word apod.), ale to, že tá hra vydrží bežať 1 hod. 50 min., to prekvapilo aj mňa. Asi to bude tým, že som to ešte neskúšal. Záleží možno aj na power management nastaveniach.
1jaro
Junior

Odeslat příspěvekod Ota123 21. 2. 2007 21:18

Chci se zeptat na váš názor. Mám hodně špatný kontakt mezi konektorem napájení a notebookem, po startu mi hodně dlouho bliká LCD hlavně na levé straně a notebook neustále píská pokaždé jiným tónem. Myslíte si že je to na reklamaci ? Děkuji za každou odpověď.
Ota123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 1jaro 22. 2. 2007 07:31

Ak pokiaľ ti to ide tak už od rozbalenia, tak áno. V prípade, že si NB púšťal z útesu a podobných miest, tak, či si ho nezničil. Ale, keďže verím v inteligenciu čitateľov, tak predpokladám tú prvú možnosť. Divné asi je, že prečo to bliká na ľavej strane, keď konektor je na pravej. Btw. je to na reklamáciu, veď za normálnych okolností je to niečo nemysliteľné.
1jaro
Junior

Odeslat příspěvekod MartinRa 6. 3. 2007 14:53

Chci poprosit, zda by byl někdo ochoten za menší poplatek zhotovit kopie recovery DVD pro tento notebook (dv6151ea).
Moje recovery DVD byly zničeny a také již není recovery oddíl na pevném disku. Předem děkuji. m.raszka@post.cz
MartinRa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod CatX 11. 3. 2007 18:12

Ahoj lidi, nenašli jste už nějaký program, u kterého by se dala nastavit teplota, při které by došlo ke spuštění ventilátoru? SpeedFan nefunuguje - jak už tady někdo výše psal, není kompatibilní se základní deskou. Přijde mi, že větrák běží neustále (i když je teplota dost nízká - i kolem cca 30stupňů). Díky za odpověď
CatX
Kolemjdoucí

Předchozí stránka