ASUS F3T (AP007 a AP008)

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod x.pierre 29. 10. 2007 00:07

olso píše:Tak seka to aj s tymto ovladacom >:-[]

jojo mě bohužel taky i stímto:( zkusil sem ještě i starší verzi ATK, taky nepomohlo....Už fakt nevím co zkusit :-/

Nevim jestli se mi to zdá, ale řek bych že se mi to zasekavaní začíná stavat čim dál časteji, první měsíc bych řek že mi to nedelalo vůbec(ale nb sem použival malo tak si nejsem jistej) ale pak to začlo trochu zlobit víc...ale pořád to nevadilo...ale poslední dobou dvakrát třikrát do hodiny >:-[] a to už se nedá vydržet..během filmu třikrát zásek třeba...Jak ste na tom vy? taky se vam zaseky zintenzivňujou nebo pořád stejny? :?:
x.pierre
Junior

Odeslat příspěvekod MKabar 29. 10. 2007 02:13

Zdar chlapi,
sorry ze sem tak dlouho nenapsal :-(.
Porad me v posledni dobe pronasleduje prvni veta Jacka Bauera co rekl sotva se naucil mluvit - There is no time! :-).

Tak stim ovladacem od AMD na CPU meto napadlo uz driv bohuzel potom co sem videl ze Pierre comi poslal fotky softu ho nema a Kniper ma a dokonce stejny jak ja a seka muto tak sem to opustil.
Jinac docela hodne softu mame stejnych nebo podobnych.
No jeto proste zahada.

Podotykam znova ze mam model F3T031 a jestli se nepletu tak vetsina ma F3T007/008 co jim to seka ale nekdo tu ma urcite F3TC ze 7300Go a seka muto a jeden muj znamej ma taky TCecko a z mojim preklonovanym systemem a nic mu neseka.

No proste koukal sem naty fotky comi prisly ale nic kloudneho sem nevymyslel :-(.

Zbyva posledni ultimatni test. Potrebuju jeden sekajici exemplar.
Provedu kompletni zalohu stavajiciho systemu majitele naklonovanim disku C a obnovim tam pak svuj klon a uvidi se cito bude sekat nebo ne. Datum na decku se nic nestane plus je mozna zaloha pro jistotu (mam dost mista momentalne na stolnim compu).

Jak to nebude sekat tak to bude chtit dukladne prezkoumat (hlavne ty sluzby apod) a porovnat to. Jetu nekdo z Ostravy a okoli kdoby byl ochotny zapujcit svuj sekajici exemplar na test nebo pripadne dat sraz nekde v Ostrave v centru v nake knajpe tak na 2 hodky nez to pretepu a upravim ten system.
Ale stejne idealni by bylo kdyby mi nekdo pujcil aspon na vikend ten sekajici kus. Meto sakra neda a neni boha aby seto nevymyslelo proc to seka a me ne.
Nic zato nechcu a klidne vam podepisu prevzeti plus si muze dotycny opsat cislo obcanky pokud bude chtit. Proste bysme se uz nejak domluvili pokud mi teda naky dobrovolnik zapujci sekajici exemplar na test. Budu mit cas nejdrive pristi vikend.
Jestli ma nekdo zajem ozvete se na ten muj mejl.
Jenom este podotknu ze bez GPS kume domu nikdo netrefi kdyby to chtel nahodou nekdo dovest :-).
Pokud se potvrdi ze na sekajicim exemplari ten muj system nebude sekat tak uz nato nak snad prijdu coto dela. A pokud to sekat bude tak je ten muj exemplar proste haluz ale porad sem presvedceny zeto je zpusobeno necim na soft bazi, kombinaci ovladace a neceho z WinXP nebo programu.
MKabar
Junior

Odeslat příspěvekod x.pierre 29. 10. 2007 10:15

MKabar píše:Tak stim ovladacem od AMD na CPU meto napadlo uz driv bohuzel potom co sem videl ze Pierre comi poslal fotky softu ho nema a Kniper ma a dokonce stejny jak ja a seka muto tak sem to opustil.
Jinac docela hodne softu mame stejnych nebo podobnych.
No jeto proste zahada.

Podotykam znova ze mam model F3T031 a jestli se nepletu tak vetsina ma F3T007/008 co jim to seka ale nekdo tu ma urcite F3TC ze 7300Go a seka muto a jeden muj znamej ma taky TCecko a z mojim preklonovanym systemem a nic mu neseka.

Jo eště aby nedošlo k omylu..já mam taky F3TC... Jinak to neni vůbec špatnej nápad zkusit to testnout na sekacim kousku...Ale ja sem bohužel z jižních čech a to je do Ostravy pěknej kousek cesty :?
Tak třeba se tu najde nekdo z okolí Ostravy.. Ale je to hodne divny že by to bylo instalací xpéček...I když podle mě mi to na začátku nedelalo při čistejch xp, ale už je tam mam půl roku, takže už sou pěkně zasekaný...
x.pierre
Junior

Odeslat příspěvekod Mailo_F3T 29. 10. 2007 10:29

Čaute,
nechci zbytečně zakládat nové téma, a nevšiml jsem si že by tady někdo řešil stejnej problém jako mám já, tak snad se mě někdo ujmete a poradíte.
Takže před týdnem jsem si koupil Asus F3T AP031C. První krokem byla odinstalace Visty a nahrazením XP MCE, drivery jsem nějakým spůsobem posháněl a celej týden notebook šlapal jako hodinky. Včera se ovšem vyskytl problém v tom že mechnika nenačte CD(DVD), vložím tedy jakýkoliv disk do mechaniky, windows trošku chroustá a pak disk zobrazí jako prázdný, s možností dopálení souborů. Chybu jsem "odstranil" tak že jsem vlezl do Biosu, nic jsem neměnil, jen jsem dal odejít a uložit změny (které jsem teda žádné nedělal), po spuštění winu vše šlape jak má. Pokud ovšem počítač vypnu a zapnu ho znova musím celý proces opakovat, jinak se mi CD opět nenačte. Podotýkám že v sobotu všechno jelo a neděli už ne, během toho jsme nic neistaloval, žádné drivery a tak. Nevíte čím to může bát, popřípadě jak chybu odstranit, o reklamaci jsem zatím ještě neuvažoval, protože tuším že mi bude řečeno že jsem si tam měl nechat Vistu a že je to můj problém, taky můžu být teda mile překvapenej, ale zatím bych to chtě vyřešit sám, s vaší pomocí.
Předem díky za rady.
Mailo_F3T
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod olso 29. 10. 2007 11:16

x.pierre píše:
olso píše:Tak seka to aj s tymto ovladacom >:-[]

jojo mě bohužel taky i stímto:( zkusil sem ještě i starší verzi ATK, taky nepomohlo....Už fakt nevím co zkusit :-/

Nevim jestli se mi to zdá, ale řek bych že se mi to zasekavaní začíná stavat čim dál časteji, první měsíc bych řek že mi to nedelalo vůbec(ale nb sem použival malo tak si nejsem jistej) ale pak to začlo trochu zlobit víc...ale pořád to nevadilo...ale poslední dobou dvakrát třikrát do hodiny >:-a] a to už se nedá vydržet..během filmu třikrát zásek třeba...Jak ste na tom vy? taky se vam zaseky zintenzivňujou nebo pořád stejny? :?:-/quote]

Aj mne, stavalo sa mi ze to seklo raz za tyzden a teraz 2-3 krat za film. Vcera za prvy film nic a za druhy film 3 krat, slak ma isiel trafit :(
olso
Junior

Odeslat příspěvekod tomahafk 29. 10. 2007 11:36

ahoj, tak slyšte moje zkušenosti s F3Tc, při použití Win XP SP2 a všech ovladačů od Asusu včetne ATK0100, při sledování filmu nebo poslechu mp3, wav, stream-radio, atd. zhruba každou minutu a pul tak pulsekundový zadrhnutí, tohle vyřešeno odinstalací ATK0100, filmy i muzika v pohodě, jenže poté nastaly záseky popsaný jinými tady, zhruba každou hodinu 5-10s totální zásek celýho ntb i při "kancelářské práci". Někdo se tu ptal jestli to dělá i ve Vistách, tak jsem to zkusil a nedělá! Snažil sem se tam narvat všechen soft co používám v XP a ovladače sem tam hodil origo Asus co byly k ntb k Vistám. Zatím se neprojevil jediný problém tady ani mnou zmiňovaný. Je možný, že to bude chtít delší testování, (mam za sebou asi 6 hodin v kuse). Odezva systému a fungování softu ve Vistách lepší nebo stejná jako v XP. Některý Asus soft je dost změněný oproti XP a příde mi, že se soudruzi snažili všechno optimalizovat na Visty lépe než na XP. Snad to někomu pomůže
tomahafk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod x.pierre 29. 10. 2007 11:51

tomahafk píše:ahoj, tak slyšte moje zkušenosti s F3Tc, při použití Win XP SP2 a všech ovladačů od Asusu včetne ATK0100, při sledování filmu nebo poslechu mp3, wav, stream-radio, atd. zhruba každou minutu a pul tak pulsekundový zadrhnutí, tohle vyřešeno odinstalací ATK0100, filmy i muzika v pohodě, jenže poté nastaly záseky popsaný jinými tady, zhruba každou hodinu 5-10s totální zásek celýho ntb i při "kancelářské práci". Někdo se tu ptal jestli to dělá i ve Vistách, tak jsem to zkusil a nedělá! Snažil sem se tam narvat všechen soft co používám v XP a ovladače sem tam hodil origo Asus co byly k ntb k Vistám. Zatím se neprojevil jediný problém tady ani mnou zmiňovaný. Je možný, že to bude chtít delší testování, (mam za sebou asi 6 hodin v kuse). Odezva systému a fungování softu ve Vistách lepší nebo stejná jako v XP. Některý Asus soft je dost změněný oproti XP a příde mi, že se soudruzi snažili všechno optimalizovat na Visty lépe než na XP. Snad to někomu pomůžen/quote]

No přesně na todle sem se tu ptal, jestli to sekaní je i pod vistama, ale si první kdo napsal výsledek. Ale určite bych se eště neradoval, protože mě se zdá že první tejden dva se mi to taky určite nesekalo, akorát ted se to zintenzivňuje čim dál víc :? Hele moh by si sem prosimťě napsat zkusenosti tak po tejdnu používání? nebo mi napiš na mejla prosim (x.pierre@seznam.cz) , jestli po tom tejdnu se ti to seklo nebo ne...Kdyžtak bych tak klidně přešel na Visty...protože už z toho začínam chytat nerva pomalu při každym dalším zaseku >:-[]
x.pierre
Junior

Odeslat příspěvekod tomahafk 29. 10. 2007 12:27

určitě dám vědět sleduju tohle forum a vyzkoušel jsem všechny, opravdu všechny rady, i ty údajně modifikované ATK0100 se kterými to má fungovat a výsledek stále stejný = jeden nebo druhý typ záseků, nafrkám tam všechen soft a odzkouším. Jinak Visty šlapou pěkně co se rychlosti týče opravdu žádný problém, zahrát je možno na stejné grafické nastavení jako v XP Stalkera nebo PES06 (víc jsem nestihl odzkoušet)
tomahafk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomahafk 29. 10. 2007 12:29

jen upřesním že mám 2x 1GB RAM, v dual-channel
tomahafk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Amor33k 29. 10. 2007 13:22

Mohl by jste mi tu někdo napsat, kde najít autorizovaný servis ASUS v Praze, díky (teda pokud tam nějaký je :-) )
Amor33k
Junior

Odeslat příspěvekod x.pierre 29. 10. 2007 15:29

tomahafk píše:určitě dám vědět sleduju tohle forum a vyzkoušel jsem všechny, opravdu všechny rady, i ty údajně modifikované ATK0100 se kterými to má fungovat a výsledek stále stejný = jeden nebo druhý typ záseků, nafrkám tam všechen soft a odzkouším. Jinak Visty šlapou pěkně co se rychlosti týče opravdu žádný problém, zahrát je možno na stejné grafické nastavení jako v XP Stalkera nebo PES06 (víc jsem nestihl odzkoušet)b/quote]

Ok, to budeš hodnej! Tak ja pařim stejne jen PES, a PES2008 mi de vpohode na xpéčkách...tak doufámm že na tech vistách to pude stejně... Tak se mej zatim a dej vedít jak si dopad :)
x.pierre
Junior

Odeslat příspěvekod olso 29. 10. 2007 20:27

Aky pouzivate ovladac audia? Ja Audio_xp_061024.zip z asus webu, mna tak napadlo ci to nejak nesuvisi s nim
olso
Junior

Odeslat příspěvekod x.pierre 29. 10. 2007 21:33

olso píše:Aky pouzivate ovladac audia? Ja Audio_xp_061024.zip z asus webu, mna tak napadlo ci to nejak nesuvisi s nim

Hele řek bych že nesouvisí, protože ja používal taky sice prvně z cd asusu, ale pak sem si nahral novější přímo z webu realteku a tenhle tejden když sem zkoušel už všechno možný na to sekání, tak sem si dal zpátky ovladače z asus webu a žádnej rozdíl, seká se pořád...
x.pierre
Junior

Odeslat příspěvekod vlado.k 30. 10. 2007 08:31

Nevie mi niekto poradit preco po nainstalovaní Office 2007 Enterprise na F3T 0031 s Geforce GO 7600 po restarte ale aj po vypnutí sa spáva tak, ako keby nemal grafiku a ide len hardwarovo. Dik
vlado.k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod olso 30. 10. 2007 23:34

Tak to teda netusim, mne Office 2007 idu v poho.

Ludia, tym co to seka, mate nainstalovany driver pre chipset? Ja nemam, ma napadlo ci to nejak nesuvisi. Na asus webe som ovladac pre chipset ani nenasiel pre XP
olso
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka