Dell Inspiron 1501

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod Vady 6. 6. 2007 19:51

Kryshna:

Opravdu se neraduj predcasne,vzhledem k tomu ze v dellu ted maji bordel nejen v tom systemu sledovani tak se ti klidne muze stat neco podobnyho co me...z tech telefonatu s nima jsem mel pocit ze sami ani netusi co se stema objednavkama deje a prijde mi divny ze pri kazdem mem telefonatu tu objednavku delali uplne znova. asi je to jen zase nejaky docasny zmatek ale fakt je, ze ted tam podle me vladne docela chaos.zkus tam zavolat a uvidis co ti povi,vsadim se ze budou 5 minut zjistovat stav a pak ti reknou ze bude treba tu objednavku udelat znova.
Vady
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 6. 6. 2007 21:38

Vady: mno nevim co tam maji za zmatky, u mne byl pri jedne objednavce taky zmatek (nevedeli jestli to chci na ICO nebo ne), ale nez abych cekal na ne, sehnal jsem si tel na finnacni a dal si to tam s nima dohromady a do 2 hodin mi volal manik z5 ze uz je vse ok :D

Jinak - primnou soustrast, vyzral sis to jak tak vidim za nas za vsechny :) Ja nemel pri reseni s dellem zadny poblemy a komunikace byla opravdu vzdy rychla.

PS: klid, urcite ti to notasek vynahradi ,) i kdyz by bylo mile nejaky present prihodit za tve trapeni :)

Info vsem: sledovani objednavek u dellu dle cisel nefungovalo nikdy :) a obavam se ze ani nebude :) Vim ze by se Vam ten luxus libil, nejlepe sledovat na webce vyrobu na pasu, ale spokojte se s prdcasnym datem dodani popr upresnenim mailem, tel. :)
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kryshna 8. 6. 2007 07:37

Tak mi to nedalo a zavolal jsem na DELL abych se ujistil ohledne meho booku... a svete div se - problem byl na svete.Platbu jsem udelal, prijali ji - bylo naspano ze book odesel.Ale po telefonatu jsem se dovedel ze jsem v jakemsi holdu a jeste nebyl vydan prikaz pro vyrobu, sama obchodnice nevedela jak je to mozne, opakovala tedy prikaz a za chvili volala, ze by melo byt vse OK a pokud se budu chtit ujistit at si zavolam znovu dnes.To jsem zvedav jak to dopadlo.

Gruppe: na zaklade tve super recenze a doporuceni mysi - jsem koupil BacPac Extreme a Microsoftku 4000 - oboji vypada velmi dobre i ohlasy jsou vesmes pozitivni.Diky
Kryshna
Junior

Odeslat příspěvekod Kryshna 8. 6. 2007 08:58

Vady píše:Kryshna:
Opravdu se neraduj predcasne,vzhledem k tomu ze v dellu ted maji bordel nejen v tom systemu sledovani tak se ti klidne muze stat neco podobnyho co me...

Ano ano... zavolal jsem a opet mi bylo sdeleno ze moje zakazka i kdyz uz dvakrat potvrzena a odeslana k vyrobe STALE VISI v jakemsi HOLDU kvuli jakemusi PROBLEMU, ktery mi nikdo nedokaze vysvetlit.Odpoledne mi ma zavolat... tak uz to zacina.Proste ja musim mit vzdycky nejaky problem a smulu... jeste aby mi tak zavolali, ze konfigurace mi nepujde sestavit, nebo podobne blaboly a ja pujdu vrazdit... vse probehlo korektne a ja okamzite zaplatil, tak doufam ze pro me odpoledne budou mit konecne nejake pozitivni informace.
Kryshna
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 8. 6. 2007 09:02

Kryshna: jestli na centrale Dellu nahodou neco min tyden neslavili :D ze jsou chudaci tak mimo :D

OOOO diky, vcera v te brasne notasek prezil pad ze stolu prave na spodni (pokladaci) hrabnu batuzku, kde jsem prave bal ze je slabe polstrovani...nastesti prezil ale dusicka ve mne byla mala :) asi pad castecne utlumily i 2kg mrazenych hranolek :D ( holt nekdo musi cestou i nakoupit :D )

Ja ted pracuju s kabelovou M. Notebok Optical Mouse 3000, ale presne jak uz jsem kdesi psal, je sice presna, rychla, netrha se, ale je sileny nezvyk jak je lehka, v tomhle ohledu bych dal prave te druhe 4000 o neco vice. Vim ze notaskova mys musi byt i mobilni a tedy i lehka, ale mne to vadi a radsi bych tu s baterkama (tu ma ted zabavenu pritelkyne v Praze :D )
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod H4NS 12. 6. 2007 15:25

pls lidi kam chodite na ty ceny? chci taky koupit 1501 a v konfigu na netu mi za turiona 64 x2 tl52 s truelife, 1024mb ram, 80gb disk, combo, 9čl, baterka, 1490 wifi, a xpa vychazi cena 23 540 bez dph to je shruba 28 000 s daní a bez dopravy asi, četl sem že to tady někdo kupoval za 20 000 nebo co?????
H4NS
Junior

Odeslat příspěvekod digiking 12. 6. 2007 16:09

H4NS, musis na ne udelat dobry dojem ;)
digiking
Junior

Odeslat příspěvekod H4NS 12. 6. 2007 16:12

:D:D:D jasny no tak pak to pujde :D
ne uz asi vim, byl sem v konfigu primo dellu, tedka sem to samo udelal v tom dell obchodnim dome CR a tam mi to hodilo specialni nabidky inspiron tam sem dal 1501 advanced a po tom co sem si vybral komponenty asi 23 000 s dph coz je teda trochu jiny kafe navic tam slo dat jeste turion tl56, jinak teda jeste furt nevim jestli ty dve jadra vyuziju ale na skodu to snad neni ne?
H4NS
Junior

Odeslat příspěvekod digiking 12. 6. 2007 16:28

no tak zalezi jak moc notebook budes vytezovat, jestli to mas na surfovani na netu a nejakej ten office a zalezi ti na spotrebe, tak je druhe jadro akorat na obtiz.
digiking
Junior

Odeslat příspěvekod H4NS 12. 6. 2007 16:39

mam to jednak do školy takže jak řikaš office ale i cad 2006 možna inventor, photoshop, no chtěl sem na tom zkusit aji střihat video :D asi tak jako jinak toto sem do ted valil na mym kompu doma normal PC pentium III 933mhz s 256mb ram :D (2001) :D jo a k tomu dellu beru 9čl baterku takže zas tak moc o spotřebu druhyho jadra nejde, aji tak to vydrži dyl než konkurence
H4NS
Junior

Odeslat příspěvekod Kryshna 12. 6. 2007 16:51

Hans - precti si tohle forum cele... zavolej do dellu, rekni co chces za konfiguraci a ten clovek ktereho jsem doporucil ti na 90% udela nabidku ktera se neodmita... ja chtel neco jako ty... CAD Office Archicad atd. a slo mi o vydrz, ne o vykon...
Kryshna
Junior

Odeslat příspěvekod H4NS 12. 6. 2007 16:53

no ja sem to prave cetl cely, nechapu na co narazis, a neni jedno jestli to udělam po telefonu nebo sam v konfigu? nebo telefonem je to jako jistějši? jo a jinak jak to dopadlo s tim tvym notem? uz ho mas?

edit: uz sem asi pochopil, tak ja tam teda zavolam, nevim jestli se jim bude libit, ze si vyzadam primo jednoho operatora ale co uz,
H4NS
Junior

Odeslat příspěvekod Vady 12. 6. 2007 18:01

Tak musim rict ze dell se nakonec pochlapil a i presto ze mi po tech nekolika urgencich tvrdili ze mi prijde az 27.6 tak bych ho mel mit zitra doma.asi vazne slavili a teprv ted zacinaji pracovat:D
Vady
Junior

Odeslat příspěvekod Kryshna 12. 6. 2007 18:45

Nemyslel jsem to nijak zle samozrejme, chtel jsem ti jen dobre poradit... ten clovek od ktereho jsem objednaval mi dal na vyber z komponent ktere prave v PROMO akcich nejdou pres web objednat...
Sestavu jsem tu tusim psal.Dvoujadro je pro me zbytecne a pro tebe v celku taky,dle toho co pises.Navic Sempron ma spotrebu max. 25Watu coz je nejnizsi hodnota z nabizenych procesoru.Dle zkusenosti nekterych uzivatelu znamena cca 6-7 hodin kancelariny na 9clankovou baterii.Jeste bych doporucil okamzite objednat RAM z nejakeho sikovneho PC shopu, dokud jsou ceny tak brutalne nizko, nebot DELL je ma za nechutne priplatky :-/
A nedelej si zadne starosti s tim ze chces konkretniho cloveka.Proste zavolej na recepci a rekni ze chces prepojit na pana Simika z obchodniho a vybal svuj pozadavek.Snad ti vyjde vstric tak jako mne.Dulezite je zminit ze bys rad notebook z PROMO akce,ale ze ti tam chybi nejake moznosti vyberu ;)
Jeste jednou preju hodne stesti.
Jinak s noutem se to ma tak (po dnesnim novem telefonatu) ze uz byl postoupen do vyroby, ale nekde to vazne na nejakem komponentu nebo co... takze mi daji zitra behem dne vedet, kdy to vyleze z vyrobni linky.
Kryshna
Junior

Odeslat příspěvekod H4NS 12. 6. 2007 19:00

vow to uz je ale nejaka doba taky, tak dikec za rady a doufam ze uz se taky brzo dockas cece ;)

jinak vis co klidne bych koupil toho semprona, ale mam strach z toho ze bych se pak byl do hlavy ze sem nedal litr navrch za turiona tl56, kdyz napriklad delam net stranky mam pusteny photoshop firefox winamp totalcomander flash a program na web stranky a prepinam mezi nema takze tim bych ty dve jadra vyuzil ne??? a s tim ze mi tam v nabidce chyby komponenty vim jak to myslis ale videl sem to asi takto:
turion 64 x2 tl56 1,8ghz, 2x512ddr2, 120gb 5400 hdd, ati radeon 1150 253mb jasny ze, 9cl bater. a to mam vsecko z vyberu u promo akce inspiron advanced, cely to dava asi 23 000,- jestli delam neco blbe nebo zbytecne, tak prosimte porad moc se v tom zas nevyznam a kupuju to za svoje vydelany prachy takze to jeste asi min mesic dva musi vydrzet, nebo myslis ze ta promo akce muze skoncit za chvilu a pak budou zas drahy ?
H4NS
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka