Dell Inspiron 1501

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod CeCo 11. 10. 2007 18:51

Staci. Napr. LG.Philips ide do modra, AU Optronics do ruzova a Samsung do zlta... Ak si das cojaviem na Samsung monitor profil, ktory ma vyssiu zltu tak to nemusi mat zelany efekt...

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Předseda 12. 10. 2007 20:14

Pánové na Inspironu mě irituje jedna věc - normálně je teplota CPU dejme tomu 40°C - vetráček není slyšet. Při 55 nebo kolika se zapne větrák a dostane teplotu na přijatelnou hodnotu a zase není slyšet. Ale jakmile přestanu dělat a spustí se mi spořič, tak CPU se rozpáli přes 60°C, větráček se rozjede, ale neuchladí to. Akorát dělá kravál a efekt žádnej. Jakmile začnu zase dělat tak jde okamžitě teplota CPU dolu. Během chvilky je ok a větrák se vypne.
Kua tohle mě vážně štve.. Proč ten větrák nemuže fungovat stále stejně? Když si nechám comp puštěnej přes noc tak to je neskutečnej bengál.. Kdo to má poslouchat? Kde je sakra problém? :hm
I shock the angel in you...
Is that what devils do?

I need to know now - can you love me again?
Předseda
Junior

Odeslat příspěvekod H4NS 12. 10. 2007 21:04

jn taky sem koumal ten větrak se zapina jaksi haluzově, někdy při 40 něky při 50 někdy při 60 :D zaleži na činnosti, jinak nevim jak vam ale ja mam běžnou teplotu hadru kolem 45 jakmile pustim nějakou hru nebo naročnějši aplikaci, tak procak a hadr sou kolem 50 pořad větrak jede jako blazen a nevi si s tim rady, myslel sem že dell tolik netopi, např kamoš ma acer a ten ma notak zespoda skoro studenej na inspironu se daj na hadru vařit vajička :D, jinak nevim neni nahodou pro hadr max. provozni teplota prave tech 50? ja ho mam kolikrat i 53
H4NS
Junior

Odeslat příspěvekod Předseda 12. 10. 2007 21:12

H4NS: já mám ted teplotu hadru 52 a to dělám houno...
jinak to že se ta teplota dostane na 60 mi nevadí - větrák to za chvili srovná a je klid ale když prostě běží spořič tak teplota stoupne na 60, po chvili se zapne vetrák, ale teplota neklesá. Furt se drží na 60ti a tim pádem verák dělá strašnej bengál. Když zas začnu pracovat tak se teplota vrátí do normálu během chvilky a větrák se vypne.
Is that what devils do?

Předseda
Junior

Odeslat příspěvekod H4NS 12. 10. 2007 21:15

tak to nevim mužu zkusit, ja nepouživam spořič rovnou vypinam monitor tak max takto bys to moh vyřešit, zas zaleži na jaky otačky se ti to v tom spořiči zapne a dalši věc, jak přesně to ty teploty dokaže měřit že
H4NS
Junior

Odeslat příspěvekod Předseda 12. 10. 2007 21:32

h4ns: mě to příjde, že jakmile naskočí spořič (po nějaky době comp zahesluje a musim se pak znova přihlásit) tak se CPU s něčim musí patlat že tak furt drží teplotu :hm Nějakej proces co nemuže pořešit nebo co :? Ted jsem se nemohl přihlásit na ICQ. Klient to zkoušel furt sám a cpu furt drželo 60° :roll: jen co jsem se nalogoval šla teplota okamžitě dolu
Is that what devils do?

Předseda
Junior

Odeslat příspěvekod H4NS 12. 10. 2007 21:34

použivaš v nhc profil dynamic switching ? s timto problem nemam teda
H4NS
Junior

Odeslat příspěvekod Předseda 12. 10. 2007 21:48

nhc jsem zkusil, ale celkem to na mě házelo bobek když to nic moc neovlivnilo. Na určení teploty používam mobilmeter. Ale jak říkám - teplota mi nevadí - vadí mi to že ten větrák jede při spořiči furt.
Is that what devils do?

Předseda
Junior

Odeslat příspěvekod H4NS 17. 10. 2007 14:25

tak se mi system chova nejak divně budu dělat reinstall, pravě nevim jestli mam nainstalovat system ručně a ovladače pak normal z toho diva co bylo u toho nebo je na disku nějaka zaloha ? jako specialni oddil ? pač disk ma byt 120 a ukazuje 108Gb

Edit: na disku mam jeste jeden skrytej oddil E kerej ma cca 3gb a na nem je 1.6 gb dat nahrano, takze to je zaloha pocitam akorat nevim jak se da vyvolat
// tak dik uz sem na to ctrl F11 prisel
H4NS
Junior

Odeslat příspěvekod kuba.kuku 30. 10. 2007 07:34

Mám ve své 1501 vypalovačku ad 5540a (Sony/NEC/Optiarc) a nero mi hlásilo že disk je nečitelný a nelze začít vypalovat disk najednou: DAO (disc at once)...dělalo to zatím jen u DVD BenQ. Po upgradu firmware sice vypalování proběhne jenže jen poloviční rychlostí...po vypálení je stopa přerušovaná a nečitelná :-/ ...nevíte někdo čím to je :?: Díky

Edit:teď sem testoval BenQ +RW a v pohodě takže to je jen u BenQ -R (firmware 102c)
Naposledy upravil kuba.kuku dne 30. 10. 2007 12:03, celkově upraveno 2
kuba.kuku
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod H4NS 30. 10. 2007 10:37

některy mechaniky si s některejma mediama prostě nerozumi řek bych, ja mam problem třeba s jenim druhem emgetonu ne na dellu teda
H4NS
Junior

Odeslat příspěvekod Předseda 7. 12. 2007 01:30

Mno... notes mám něco pulrok a poslední dobou strašně topí. Ale neskutečne. 55°C normál, 65°C to taky dokáže držet celkem bez problému.. Už jsem se dostal i na takovej extrém jako je 73°C :shock: Dřív se teplota pohyboval od cca 38 do 55.. přes 60-63°C jsem se nikdy nedostal.

Ted to hřeje furt.. příšerný. A tim jak to furt topí tak ventilátor taky furt běží..

Je jasný, že tam za tu dobu bude prachu, ale kurci aby to udělalo takovej čurbes?! :shock: To je mazec.. Uvidíme co se stane až to pořádně pročistim..
Is that what devils do?

Předseda
Junior

Odeslat příspěvekod H4NS 7. 12. 2007 08:43

cece zalezi taky hodne na okolni teplote, jinak me jede bezne hadr na 50 a procik taky tak
H4NS
Junior

Odeslat příspěvekod Předseda 7. 12. 2007 09:11

okolní podmínky jsou stále stejný. Rozhodně nemužou za to že to topí jak kamna
Is that what devils do?

Předseda
Junior

Odeslat příspěvekod jerryy 12. 1. 2008 15:35

zdravim,
cca pred mesicem pri zapnuti notebooku se objevila hlaska, neco s AC adapterem, nevenoval jsem tomu pozornost, pak jsem si vsiml, ze pri zapojeni do site nesviti kontrolka napajeni, obcas ze zacaktku blikne, ale jinak permanentne nesviti. Je to na reklamaci?

A dalsi... notebook budu mit skoro rok a porad me trapi skripani hdd, neni to jen zaskripani ale nekolikrat behem minuty i kdyz je notas v klidu. Kdyz jsem se na to ptal ze zacatku, tak by bylo receno ze je to tim ze mam ramku jen 512, pak jsem si dokoupil gigo, takze mam 1,5gb a je to porad stejny...

A posledni wear level 21 procent po necelem roce je optimalni? Mam tam deviticlankovou baterku a pri nejmensim osvicenim vydrzi cca4h max, jak jste na tom vy?
jerryy
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka