Dell Inspiron 1501

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod sidbin 12. 1. 2008 15:57

jerry
Wear level mas v poho, ja mam uz 36procent za 14 mesicu

Tu hlasku me to hodilo taky, mel jsem ji tu i vyfocenou, ale nemuzu to najit...ale NB v poho jede dal

edit:
------------
ta hlaska:
http://sweb.cz/sidbin/DSC00103.JPG
DELL Inspiron 6400: Core Duo T2050, 2GB RAM, GMA 950, HDD 120GB@ WD 320GB BJKT scorpio black, WiFi + BT, 85Wh AKU, Win XP Pro.
TV karta: Aver TV Hybrid + FM Volar USB
sidbin
Junior

Odeslat příspěvekod H4NS 22. 1. 2008 13:55

tak hlasku sem jeste nevidel ja mam wear 13% po 7 mesicich se snizenym displayem procikem na 800 grafikou na 100 vydrzim na internetu okolo 5 hod, jinak disk mi skřipal taky a spravilo se to nastavenim hdd v nhc na default od te doby ani tuk
H4NS
Junior

Odeslat příspěvekod Sias 15. 2. 2008 10:56

Ahoj klucí po dlouhý době čtu zase tohle fórum, mám už asi rok Inspirona 1501.

K servisu Dell: Vždy bez problémů, perfektní domluva, vždy přijeli kam jsem chtěl, měnili baterku - bez problémů, čtečku karet = celá deska, bez problémů, mechaniku DVD bez problémů. Na servis si fakt nemůžu stěžovat.

Cvakání disku: Jestli máte Samsung, tak je to na okamžitou výměnu, je to chyba disk, jde do kopru, bavil jsem se o tom s technikem.. doporučujě okamžitou výměnu než bude pozdě. Kámošovi ho už měnili, mě zatím necvaká.

A teď můj dotázek, mám Visty Business a když kopíruju něco přes vestavěnou čtečk na libovolnou SD kartu, zátěž procáku je na 100% a nejde s tím nic dělat.. tak jako blbec používám čtečku do USBčka.. nestává se vám to ve Vistách taky?
Sias
Junior

Odeslat příspěvekod jerryy 19. 2. 2008 15:09

Sias píše:K servisu Dell: Vždy bez problémů, perfektní domluva, vždy přijeli kam jsem chtěl, měnili baterku - bez problémů, čtečku karet = celá deska, bez problémů, mechaniku DVD bez problémů. Na servis si fakt nemůžu stěžovat. /quote]

Na zaklade ceho si baterku vyreklamoval?
jerryy
Junior

Odeslat příspěvekod Sias 19. 2. 2008 15:27

Přestala komunikovat... prostě jednou jsem zapnul nouta a napsal chybu nabíjení, po restartu hláška biosu - baterii nelze identfikovat.
Sias
Junior

Odeslat příspěvekod vomix 27. 2. 2008 21:10

Zdravim,

Jakou cenu muze mit 10 mesicu stary Inspiron 1501 Turion 64 X2 TL52 (1,6GHz)?
TruLife 1280x800
Win XP home
120 GB HDD
512 + 1GB DDR2
9-clankova baterka

Diky moc
vomix
Junior

Odeslat příspěvekod Slash_luke 28. 2. 2008 09:27

K tomu wear levelu se taky můžu vyjádřit, protože mě tak týden-dva zpátky taky naštval.
Do té doby jsem měl wear level třičtvrtě roku tuším 5% (zavinil jsem si to tím, že jsem ntb odpojoval od sítě, přenesl ho třeba do postele, půl hodiny-hodinu jsem jel na baterii a pak jsem ho zase připojil do sítě..což jsem asi dělat neměl a měl jsem ho nechat co nejvíc vybít :roll: ), ale teď už mám wear level 18% a ta změna o 13% proběhla během asi 4 dnů, kdy jsem notebook nepoužíval.

A jak k tomu došlo? No podle mě je to tím, že jsem měl na zaklapnutí obrazovky nastavenou funkci hibernace, kterou jsem využíval, když jsem měl v plánu se ještě ten den k notebooku vrátit. Naposledy na tom notebooku ale byla přítelkyně a ta ho "vypla" tím, že ho pouze zaklapla a já ntb pak několik dnů nevyužíval, takže jsem ho poté nevypnul normálně. No a když jsem ho po té dlouhé době zapnul a kouknul se do NHC, tak mě čekal šok 18% wear levelu :| .. takže se raději taky dejte pozor na to, jak využíváte fci hibernace. Délku výdrže jsem na tento wear level ještě nezkoušel, pravděpodobně otestuju příští týden (taky mám 9-cell battery, tak snad ještě něco utáhne)
Slash_luke
Junior

Odeslat příspěvekod jerryy 7. 3. 2008 00:31

zdravim,
prave jsem zjistil ze mi nehraji repraky vedle klavesnice. chci se zeptat zda se s tim taky nekdo z vas taky setkal a zda jdou opravit, nebo je vymenen cely notebook...
mam notebook vice nez rok, jak probiha reklamace nyni? pokud se nepletu tak zaruka next by day plati jen rok ne?
jerryy
Junior

Odeslat příspěvekod JanHavlicek 7. 3. 2008 08:02

Repráky vedle klávesnice ? Myslíš ty repráky na přední hraně notebooku pod touchpadem, nebo ty větrací průduchy na bocích klávesnice ?
JanHavlicek
Junior

Odeslat příspěvekod jerryy 7. 3. 2008 11:39

:lol: aha, tak to se omlouvam, zil jsem v domneni, ze to jsou taky repraky a dokonce jsem mel zato ze i hraji :lol:
jerryy
Junior

Odeslat příspěvekod Slash_luke 9. 3. 2008 11:30

Zdravím, měl bych takový malý dotaz..určitě někteří z vás nepoužívají na přenášení vašeho Inspironu jen brašnu (která je na delší a častější nošení dost nepraktická), ale i nějaký ten batoh. Mohli byste mi poradit nějaký slušný do cca tisíce Kč? (já vím, není to moc, ale víc do toho opravdu nedám)

Mám 15,4" Inspirona 1501..nejdříve byl můj horký kandidát Targus Campus Notebook Backpack a byl jsem pro něj už prakticky rozhodnutý (líbil se mi a funkčnost se mi jevila dostatečná), ale pak jsem na ofic. stránkách zjistil, že rozměry 33 x 28 x 5 cm jaksi na Inspirona nestačí :x . Inspiron asi patří k největším 15,4" mrchám, protože u jiných batohů pro 15,4" je to podobné..když se mi líbí, tak mají nedostatečný rozměr a ty co mají dostatečný rozměr jsou povětšinou buď dražší, nedostupné (nejsou skladem apod.) a nebo téměř "ošklivé" o které bych si notebook snad ani neopřel :) (viz. třeba nejlevnější Dicoty, Logo apod.).

Rozměry Inspironu jsem zběžně změřil na 36,5x26,5x4cm (nemám ho teď u sebe, tak si nejsem 100% jistý) a z těch levnějších 15,4" batohů to zatím vypadá na Case Logic VNB15, který je sice nic moc, ale aspoň by se do něj vešel. Koukal jsem se i na batohy pro 17" notebooky a z těch dostupných nevypadal špatně třeba Hewlett-Packard Pavilion Sport BackPack, ale tam si zase nejsem jistý, jestli by ten prostor pro notebook nebyl až moc velký (a notebook neměl moc velkou vůli - neposkakoval tam apod.)..možná víte vy.

Dále se mi zalíbil (zase) Targus BTS 2007 Backpack, který by byl asi super, ale nejsem si jistý rozměry..na odkazu výše žádné nejsou (zase jen to "do velikosti 15,4", což ale nemusí znamenat "pro 15,4" Inspiron :x :evil: ) a na ofic. stránkách není nikde ani zmíněný..pokud ale na tom bude stejně jako ty ostatní, tak se holt Inspiron nevejde.
Slash_luke
Junior

Odeslat příspěvekod TuT 9. 3. 2008 20:24

http://www.topgal.cz/batohy/na-notebook ... -Red-Grey/ tam se vleze urcite, ja mam cerno uvariantu ktera jiz neni k dostani

jinak kamos ma tento http://www.topgal.cz/batohy/na-notebook ... A---Black/
a pohoda.
TuT
Junior

Odeslat příspěvekod Slash_luke 9. 3. 2008 20:33

TuT: díky za tipy, ten BAG-012 se mi zamlouvá, takže ho prozatím beru jako kandidáta č.1 . Škoda, že ten RB-826 není v nějaké neúchylné barvě (třeba té tvé černé)..jinak ještě, jak se tak dívám, nevypadá špatně DNF389D..hmm, promyslím si to a ještě jednou díky za tip na zajímavého výrobce! :-)
Slash_luke
Junior

Odeslat příspěvekod TuT 9. 3. 2008 20:45

nemas zac, cesky vyrobce to je, tak to asi kazdy nezna......
TuT
Junior

Odeslat příspěvekod H4NS 15. 3. 2008 14:42

Slash_luke píše:K tomu wear levelu se taky můžu vyjádřit, protože mě tak týden-dva zpátky taky naštval.
Do té doby jsem měl wear level třičtvrtě roku tuším 5% (zavinil jsem si to tím, že jsem ntb odpojoval od sítě, přenesl ho třeba do postele, půl hodiny-hodinu jsem jel na baterii a pak jsem ho zase připojil do sítě..což jsem asi dělat neměl a měl jsem ho nechat co nejvíc vybít :roll: ), ale teď už mám wear level 18% a ta změna o 13% proběhla během asi 4 dnů, kdy jsem notebook nepoužíval.

A jak k tomu došlo? No podle mě je to tím, že jsem měl na zaklapnutí obrazovky nastavenou funkci hibernace, kterou jsem využíval, když jsem měl v plánu se ještě ten den k notebooku vrátit. Naposledy na tom notebooku ale byla přítelkyně a ta ho "vypla" tím, že ho pouze zaklapla a já ntb pak několik dnů nevyužíval, takže jsem ho poté nevypnul normálně. No a když jsem ho po té dlouhé době zapnul a kouknul se do NHC, tak mě čekal šok 18% wear levelu :| .. takže se raději taky dejte pozor na to, jak využíváte fci hibernace. Délku výdrže jsem na tento wear level ještě nezkoušel, pravděpodobně otestuju příští týden (taky mám 9-cell battery, tak snad ještě něco utáhne)a/quote]

to je blbost ne při hibernaci se obsah ramek akorat uloži na disk a komp se vypne nema to s baterkou co dělat, ja sem měl wear level 10% a ted mam 16. podle mě to prostě je na jednom bodě a pak to poskoči o několik procent
CybershotWalkman™ k550i@w610i cid52red R6BC002 acousticdriver -byrawk, camdriver tunned k550i, custom flash menus, prison break font, no operator logo
H4NS
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka