Dell Inspiron 1501

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod H4NS 15. 7. 2007 11:51

stava se taky někomu že sem tam "zaskřípne" hdd?
H4NS
Junior

Odeslat příspěvekod TuT 15. 7. 2007 11:53

jo stavalo, v NHC sem si nasvail hodnoty na maximalni vykon a acustic managment na default (254) a uz to neskripe :))
TuT
Junior

Odeslat příspěvekod H4NS 15. 7. 2007 12:13

stejně moc nechapu rozdil mezi těmi profily na disku, nezaznamenavam mezi něma nějakej rozdil, za to se mi zda že teďka se ten vetrak zapina jak chce absolutne nechapu na jakym principu se to zapina, nekde kolem 40° tedka mi to uz dva dny zapina az za 50° nekdy pri 60° nekdy na stredni otacky nekdy na maly fakt ulet
H4NS
Junior

Odeslat příspěvekod Vady 18. 7. 2007 12:49

Tak Dell me s broukem v monitoru poslal do hajzlu. Udajne se jedna o pusobeni vnejsiho vlivu. Ti idioti nejsou stale schopni pochopit to, ze nereklamuju pohyb brouka,ale to, ze se mi i presto, ze by to lcd melo byt zalepeno do nej dostal. Dodnes mi nebyli schopni vysvetlit jestli je to bezne mozne, nebo se jedna o chybne vyrobeny lcd,posilaji mi jen odkazy na sve obchodni podminky. Skutecne musim rict, ze jak vidim ty problemy, ktere jsem mel s objednavkou (5 krat meneno cislo objednavky, neschopnost podat informace co se s notebookem deje,opozdene dodani atd.), kdyz se podivam na uroven jejich uz nekolik let prepracovavanych napul prelozenych stranek plnych vsemoznych chyb a spatnych odkazu,a konecne na svadeni spatne vyrobeneho lcd na vnejsi vliv, zacinam mit pocit ze česky dell je banda amaterskych sasku horsich nez acer. Vsadim se, ze az mi nekdy za rok shori deska tak to svedou opet na vnejsi vliv.Opravdu jsem s DELL definitivne skoncil,priste jedine IBM.
Vady
Junior

Odeslat příspěvekod swarm 18. 7. 2007 14:58

To je jako když se na mě ***** s odlupující se barvou (chyba výroby) na krytu víka u DELL D600. Prostě se vůbec nechtěli bavit o tom a přitom jak jsem pak zjistil, tak se nejedná o ojedinělý problém.

Vady: no jako na druhou stranu ty sis koupil to nejlevnější, co na trhu maj. Za tu cenu žádný Thinkpad s NBD ani neseženeš... a nedělej si iluze, že v Lenovu se s tebou při standardní záruce budou bavit nějak víc.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod CeCo 18. 7. 2007 15:06

Vady:
Takze nabuduce len repas? Lebo IBM uz notasy davno nerobi a nemarketuje...

Kazdopadne potvrdzujem swarma - za nadstandartne jednanie sa plati velmi vela, kedze to musi robit clovek zaplateny daleko viac nez cinan niekde navyrobnej linke a je to v podstate cisto manualno-intelektualna praca, ktoru nemoze nahradit stroj. O tom je carepack - namiesto platby "po" chybe si zaplatis pausal "pred" chybou, a potom neplatis nic, ked sa chyba v ramci danej lehoty vyskytne.

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Vady 18. 7. 2007 21:31

Tim IBM jsem myslel lenovo.Nerikam ze se se mnou budou bavit v ibm vice,ale kdyz reklamaci na "brokuka" v monitoru uzna i mrzky acer tak dell by mohl take.navic mam informace z dobrych zdroju,ze tento problem se u dellu ubejvuje casteji (hmyz a ruzne larvy v LCD)a reklamace uznavaji naprosto bez problemu. Chapu ze mam to nejlevnejsi,nadruhou stranu, pokud se jedna o levny vrak,nemaji k nemu davat next business day service,coz je business druh zaruky, a na ten maji reagovat bez namitek a okamzite bez rozdilu zda se jedna o inspiron nebo o precision. Servise NBD byl pro me jeden z hlavnich argumentu pro volbu Dell,kdybych ale vedel, ze se jedna jen nejaky pseudo NBD,radeji bych si vyrazne priplatil a vzal se stejnym druhem zaruky uplne jiny nout jine znacky. Proste z chovani ceskeho dellu mam pocit ze tam nekdo potrebujedostat par lekci normalniho chovani k zakaznikum,v usa je pristup urcite zcela jiny a cesly dell je ostudou znacky ktera jinak ma sve kvality.
A jinak mi opravdu mi neprijde normalni aby se v LCD na mesic starem notebooku prochazela nejaka hmyzi havet ktera tam nema co delat a ja to ani nemohl reklamovat.
Vady
Junior

Odeslat příspěvekod cartman77 26. 7. 2007 20:22

Tak dnes mi dorazil "mazlík", a to přesně 10 dní od objednávky :) Ale zase je to zcela standardní konfigurace za 15k, takže v Limericku nemuseli na nic čekat :P
Budu sledovat, jestli se mě taky neobjeví nějaký "pohyblivý pixely".... doufám, že se mně vyhnou obrovským obloukem :roll:
A ještě bych se chtěl zeptat, jak je to s velikostí paměti, kterou si pro sebe bere grafika...tu velikost si určuje grafika sama? Na dellu píšou, že paměť je používána "depending on system memory size and other factors" . Chápu teda správně, že čím víc paměti, tím víc si jí grafika schlamstne? Mám celkem 1GB (včera sem si koupil druhý půlgigo), takže mě to nijak netrápí, jen mě to zajímá :)
cartman77
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 26. 7. 2007 22:33

Vady: no mne vymenili baterii (skolabovala po zaruce) bez jedineho slova, ani nechteli videt starou, proste druhy den manik dovalil a dal nam novou bat.

Jinak bohuzel neznam ani jeden pripad dell+zvire, resilo se tu to s iwigirl a Acerem a celkem se cukali, ale myslim ze lzeargumentovat tim ze z vyroby ma byt LCD neprodysny ci uzavreny pokud na nem neni nejaka folie a zvire by meli odstranit. Urcite bych to s nima resil.

Na dellackych strankach je navod jak rozebrat cely book, myslis ze by ti to nepomohlo? ja uz kuchal - ze zvedavosti a neni to nic sloziteho. Pod tema kulatyma ,,gumickama,, LCD jsou sroubky kteryma rozdelas LCD, predtim je ale myslim nutne z leve strany,,vyloupnout,, horni stribrnou listu nad klavesnici :)...ja jen kdybys byl Cesky kutil :)

(omlouvam se jestli uz jsi o tom vice psal, dostal jsem se na tu diskusi az ted)

Kryshna: jinak na tu domaci WiFi opravdu potrebujes dve AP, doporucuji mrknout na http://www.inwifi.cz nebo http://www.i4wifi.cz . Maji tam APcka uz od par stovek a na tve pouziti idealni...treba takove http://www.i4wifi.cz/?cls=stoitem&stiid=26

Jinak antenu vybirej podle vzdalenosti at moc nezarusis okoli, na 300metru ti staci i nejlevnejsi panelovky. Obri síto ti net nijak neurychlí, jen naseres lidi v okoli :) navic ne kazdy ma misto na hyzdění baráku obří anténou. Já mám na 500m pidipanelovku 10x10cm :)

cartman77: jednoduse grafika si veme tolik kolik potrebuje, na hry vice, na 2D mene :)
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Vady 27. 7. 2007 18:58

Gruppe: No na me se dell sproste vykasla,argumentoval jsem jim presne tim co jsi psal,ve trech mailech jsem jim vysvetloval ze nereklamuju brouka (vnejsi vliv) ale to ze se dostal do lcd ktere ma byt zalepene. Odpovedi mi byla porad stejna hlaska o nepripustnosti reklamace,kdyz jsem je v poslednim mailu uz skutecne zvyraznenym pismem pozadal potreti o odborne vyjadreni k tomu,zda se hmyz a necistota mohou do dispeje bezne dostavat tak uz mi neprisla zadna odpoved (uz to ukazuje pristup dellu k zakaznikovi). Uz na to ted kaslu,nebudu si kvuli tem debilum drazdit nervy,ale jakmile se to bude opakovat budu se s nima hadat do krve. Muj znamy dela informatika v jednom dost velkem statnim podniku ktery delly taky kupuje a vzdy kdyz se to objevilo(a pry je to dost casto)tak dell bez problemu meni lcd. Proste nejsem velka firma a misto precisionu mam jen inspiron. To ze mam stejny next business day jakko oni ty hajzly v dell.cz vubec nezajima.
Jo a rozebirat to lcd taky radeji nebudu, jeste by to pak az budu reklamovat treba disk zjistili a rekli by mi ze se disk pokazil protoze jsem kdysi rozebral lcd.
Vady
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 27. 7. 2007 19:05

Vady: co tak zavolat jim? Ono se to mozna lip resi rovnou ,) ja zatim nemel jediny problem s nicim , asi si to za mne vyziras ty :)

Notasek si muzes rozebrat cely bez ztraty zaruky ,) proto i ten jednoduchy navod ,) pohledam a poslu ,)
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod swarm 27. 7. 2007 19:47

Vady: hehe...mám podobnou zkušenost. Teďka budu v pondělí zase reklamovat jednoho della, tak uvidim, jestli je to opravdu tak špatné.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod tomfi 12. 8. 2007 14:22

re: "H4NS: stava se taky někomu že sem tam "zaskřípne" hdd?"
Jo me se to stava taky ... Vždycky se leknu jestli se ted disk ještě rozjede :( ... Dělá mi to jak ve Windows tak v linuxu takže na OS nezavisle.
zaskřípnutí: já bych to viděl jako by se odstavila hlavička a zase projela celym diskem zpět... nebo tak něco).. ale zvuk to je nepříjemnej.
radu s NHC vyzkouším.
tomfi
Junior

Odeslat příspěvekod H4NS 12. 8. 2007 17:38

po te zmene v nhc to fakt prestalo delat :wink:
H4NS
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka