Snimac odtlackov prstov

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod falco_23 25. 11. 2006 19:07

Nazdar uvazujem nad kupou NB s touto funkciou? Co na to hovorite? Je to dobra vec?
Nemohli by ste mi poradit nejake notebooky s touto funkciou, poznam akurat tak asusy - rada F2 lenze to su bud moc slabe alebo moc drahe na mna....najlepsie nejaky AMD, Turion X2.
Vdaka.
falco_23
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 25. 11. 2006 19:18

Snimac odtlackov prstov je draha vec a predovsetkym urcena do business sektoru, kde sa na peniaze az tak velmi nepozera...

Najlacnejsie NB s fingeprint readerom su tusim HP nx6325, pozri sa teda tam...

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod packy 25. 11. 2006 19:21

Ahoj - ja to mam na IBM R52. Krome prihlasovani to k nicemu nepouzivam. Ale staci abys mel prst treba suchy po pouziti nejakeho mydla, nebo naopak mastsi a mas smolika :) Myslim, ze bych se bez toho klidne obesel ;-)
Geomatika for ever...
packy
Junior

Odeslat příspěvekod wojta 25. 11. 2006 19:46

Otec má nějaké HPčko a mně se na jeho účet podařilo přihlásit se svými otisky. Takže zase až tak spolehlivé mi to nepříjde.
Takhle DNA nebo oční sítnice by byla asi lepší... :mrgreen:
Naposledy upravil wojta dne 25. 11. 2006 19:52, celkově upraveno 1
wojta
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PC 25. 11. 2006 19:49

Já to na hápéčku nx6125 mám ale nakonec mě to přestalo bavit a tak to nepoužívám, je to taková náladová věcička...
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior

Odeslat příspěvekod falco_23 25. 11. 2006 20:06

ale ako celkom zaujimava vecicka to vypada, pekna machrovina :))))
Skoda ze ten model co chcem sa s nou nepredava... :(
falco_23
Junior

Odeslat příspěvekod dodo_mt 25. 11. 2006 20:34

No tak moja mama to ma tiez na IBM Thinkpad T60 (myslim :D ) a zatial sa mi to nepodarilo odrbat mojim otlackom :lol: ale osobne to nepotrebujem kedze v pc nemam nic take co by som potreboval schovavat :lol:
TV: Panasonic TC-P50UT50, Reciver: Onkyo TX-SR608, MP: Xtreamer PRO, DVD: Pioneer DV-400V-K, Repro: JAMO S 608 + JAMO S 606 HCS 6, Remote: Logitech Harmony One, File server: Ubuntu 13.10 server, 5T PC: Apple Mac Mini, Phone: iPhone 5 32Gb FW 7.1.1
dodo_mt
Junior

Odeslat příspěvekod Lumpi 25. 11. 2006 20:42

falco_23 píše:ale ako celkom zaujimava vecicka to vypada, pekna machrovina :))))
Skoda ze ten model co chcem sa s nou nepredava... :(

radsi investuj do rychlejsiho HDD nebo RAM nez tohle :roll:
Lumpi
Junior

Odeslat příspěvekod falco_23 25. 11. 2006 20:52

sak ja tiez myslim, len ze sa mi to celkom zapacilo... :(
falco_23
Junior

Odeslat příspěvekod dodo_mt 25. 11. 2006 20:58

investuj do niecoho ineho :wink:
TV: Panasonic TC-P50UT50, Reciver: Onkyo TX-SR608, MP: Xtreamer PRO, DVD: Pioneer DV-400V-K, Repro: JAMO S 608 + JAMO S 606 HCS 6, Remote: Logitech Harmony One, File server: Ubuntu 13.10 server, 5T PC: Apple Mac Mini, Phone: iPhone 5 32Gb FW 7.1.1
dodo_mt
Junior

Odeslat příspěvekod Skye 26. 11. 2006 02:47

Patrně se bavíme o dvou rozličných věcech:

1) snímač otisků prstů

2) zabezpečení laptopu

Je sice fajn, že se můžete přihlásti do Windows za pomocí otisku prstu, namísto psaného hesla, ale kromě velice relativní úspory času to nemá žádný význam. Naopak, otisk prstu dostává jiný rozměr při využití PC s TPM čipem. Uvedu příklad, který to patrně nejlépe vysvětlí. Mám ThinkPad T60 - nastavil jsem heslo na power-on, na hdd a pochopitelně jej používám i ve Windows. Všechna tato tři hesla jsou rozdílná. Při spuštění PC (a jedno, zda-li se jedná o start "načisto" či obnovu systému z hibernace) se laptop zeptá na otisk prstu. Jakmlie mě zautorizuje, tak automaticky vyplní všechna tři uvedená hesla - pro spuštění, šifrování pevného disku i přihlášení do operačního systému. To jednak šetří čas a jednak je to potencionálně bezpečnější, než psát všechna tři hesla na klávesnici. A samozřejmě, možnosti tím nekončí - s operačním systémem dále spolupracuje utilita z balíku ThnikVantage, která umí v čipu uchovat i další hesla, např. k Intranetu, k osobnímu účtu apod. A samozřejmě, implicitně je ověřuje oproti otisku prstu.

Chápu, že těžko se toto dá využít u laptopu, který je tak nebo tak zamčený doma, na koleji či podobně, ale v situaci, kdy jde o firemní PC, firemní data apod., tak se podobná záležitost může hodit pro ochranu citlivých firemních dat. Ale více než o senzoru otisku prstů mluvím o TPM. Ale tyto dvě věci chápu spojeně, nevím na co by byl podobný senzor bez TPM.
Skye
Junior

Odeslat příspěvekod Skye 26. 11. 2006 02:56

CeCo píše:Snimac odtlackov prstov je draha vec a predovsetkym urcena do business sektoru, kde sa na peniaze az tak velmi nepozera...

Najlacnejsie NB s fingeprint readerom su tusim HP nx6325, pozri sa teda tam...

C.

V business sektoru se na peníze VELMi pozerá...právě proto iniciativa ohledně TPM čipů. Vtip je v tom, že co je pro domácího uživatele drahé, nemusí být v konečném součtu drahé pro firmu. Ale to neznamená, že vyhazuje peníze z okna. Ostatně, proč většina "business" laptopů nejsou nijak extra výkonná, nemají často žádné "multimediální" funkce, výkonné grafické karty apod? A na druhou stranu, proč mají odolné šasi, větší výdrž, adstandartní zabezpečení a záruku?

Ano, pro běžného uživatele může být podobný laptop drahý, stejně tak koneckonců i pro firmu, ale ta zase ušetří na záručních prodlevách, potencionální ztrátě dat a i odolnosti laptopu - nezřídka se po konci morální živostnosti a "odpisech" odprodávají zaměstnancům. Hádejte, který laptop pak po dvou-třech letech vypadá nejlépe...ano ten "drahý". Ale pouhý rozdíl ceny při odkupu zaměstnancem zaplatí ten zbytek od "levného". Takže naprosto nesouhlasím s tím, že v business sektoru se nehledí na peníze. Na peníze se v něm hledí v prvé řadě - od toho je to business sektor.
Skye
Junior

Odeslat příspěvekod PC 26. 11. 2006 03:05

Zrovna HP nx6125 nepatří mezi nejdražší laptopy a tuto fičuru má... Takže to asi není o ceně, spíš o tom jaký má k tomu která firma přístup.
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 26. 11. 2006 03:11

Skye:

Toto plne ovladam (co koniec koncov robia velke znacky? Ceny nasteluju na 120% predpokladanej ceny a ked pride firma a chce 100ks NB, tak proste tych 20% usekne...); ale vysvetli to "beznemu uzivatelovi", ktory hladi akurat tak na MHz a GB...

Preco som koniec koncov bratovi ako hernu masinu kupil business model HP nc8430, ktory sice nema multimedialne cudliky, ale je zatial ako jediny NB zo vsetkych jeho spoluziakov nespadol, neprehrieva sa a displej vymenili u mna doma (celkovy cas opravy 20 minut)?

Firma proste pozera i na celkove naklady, nie ako vacsina tunajsich uzivatelov, pre ktorych naklady na prevadzku NB koncia jeho kupnou cenou (aspon to si teda myslia); ono kupna cena je v podstate len ciastkovou investiciou, dalsie peniaze zozerie prevadzka NB (to vsak bezny domaci uzivatel akosi opomenie...)

Business je koniec koncov o peniazoch; lenze v trosku inom ponimani (firma si nemoze dovolit byt 3 tyzdne bez NB => par tisic na rozsirenu zaruku na mieste je pre nu lacnejsia varianta nez byt 3 tyzdne bez pracovneho nastroja) a co mam napr. skusenosti, tak prave firmy si radsej vopred priplatia za stabilitu, kvalitu (citaj vysoku istotu funkcnosti) nez domacnosti (ktore chcu tak GB a MHz).

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod simikmato 26. 11. 2006 12:21

ja mam hp 6125, a na nom je tiez snimac odtlackov prstov. pouzival som ho, len ma prekvapil velmi dlhy nabeh windows XP vzdy po overeni odtlacku. Takk som to prestal pouzivat, hlavne kvoli tomu aby som tu casovu minutku usetril. Inak je to fajn vec, hlavne tam kde ti pozeraju na klavesnicu ked pises heslo :lol:
simikmato
Junior

Další stránka