Amilo Pro V3405 - Zkušenosti

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod luke0 27. 11. 2006 19:02

Dobrý den,

muj starý notebook po třetí vyhořel (pokaždé základní deska, Acer 4100 WlMi) nyní se rozhoduji o nákupu nového. Prosím uživatele kteří vlastní výše uvedený produkt o podelení se zkušeností se mnou i ostatníma

a to zejména v bodech

Výdrž (baterie)

Chlazení - Hlučnost - Teplota

Zpracování (hlavne tvrdost plastů a tlak na víko displaye)

Realná hmotnost (pokud nekdo vážil)

Kvalita displaye (dá se na to koukat)

Klávesnice

Reproduktory

Všem předem moc děkuji, rozhoduji se mezi tímto strojem a Toshibou Satelite m100 (Leštený display, menší hmotnost, větší výdrž a rozměry, kvalitní repro?)

LM
luke0
Junior

Odeslat příspěvekod Anduril 28. 11. 2006 16:22

Co jsem mel zbezne moznost pozkouset, tak:
1) vydrz - az 4h, zalezo podle zateze, ale 3,5 da pri mirne zatezi urcite
2) chlazeni - tichy, cpu v normalu, disk hodne teply
3) zpracovani - velmi dobre, nic nevrze, tuhost dobra
4) hmotnost - tech 2.4kg to bude (vc. baterky)
5) display - display odpovida cene, nic extra, ale da se
6) klavesnice - strasna :) je jak česka tak zaroven i slovenska atd. rozlozeni neni idealni, navic je seda
7) repro - des.. na zvuky windows ale staci, mikrofon rovnez nepouzitelny (chyta zvuky z notebooku a nebo je moc tichy)
Anduril
Junior

Odeslat příspěvekod luke0 28. 11. 2006 19:28

Dekuji za odpoved,

snad bude i ostatnim uzitecna.

LM
luke0
Junior

Odeslat příspěvekod robertmac 30. 8. 2007 13:20

Ja mam Amilo Pro V3505V, cize trosku iny model. Kupil som ho pred mesiacom.

Displej: Kvalita displeja je podla mna vyborna, sam ho pouzivam aj na editaciu fotografii, aj ked na tomto matnom displeji zalezi z akeho uhlu sa clovek pozera.

Sietova karta: Avsak teraz mam trochu problem so sietovou kartou. V rezime Standby (XP) mi ju vypne a potom nie a nie nastartovat znovu. Zmizlo internetove pripojenie, atd. Vypnut NB nepomohlo. Myslel som, ze je proste hardverovo odpalena, nainstaloval som Linux, nenasiel ju (nasiel len Wifi adapter). Potom som nahodou pri vypnutom NB odpojil od elektriny (isiel na baterky), zapol, a zrazu sietovka bola! Vcera som aktualizoval driver, takze to budem teraz par dni sledovat, co to bude robit, ci to pojdem reklamovat alebo nie.

Sorry, hry som neskusal. Prehravanie filmu (DVD) sa mi zdalo ok, ale neviem, ci to je podstatna informacia. Baterka mi tusim vydrzi tak 3.5hod pri kacelarskej praci (nie som si isty). Pre mna bol podstatny ten displej. Videl som NB s hroznymi displejmi a leskly som nechcel. Bol som tym kontrastom prijemne prekvapeny.

DVD: Predtym som nemal NB, takze nemam s tymito vecami skusenosti, ale DVD mechanika sa mi zda nejaka divna. Ked tam vkladam DVD s drivermi pre tento kontretny NB, musim v strede poriadne popritlacat prstami s viacerych stran, aby to zacvaklo, inak ta mechanika len vydava divne zvuky a necita.

Este k displejom: Momentalne su v mode leskle, lebo trochu vernejsie zobrazuju farby. Ono vyrobne naklady su vraj mensie. Ale leskly LCD monitor som este nevidel. Osobne by som leskly kupil len keby uz ziaden iny s matnym neexistoval. Tu v kancelarii sa na lesklom odraza neonka, u mna v obyvacke lampa zo stropu, v tme vidim svoj ksicht, sorry - j eto moj subjektivny nazor, ale leskly nikdy.
robertmac
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Katikakus 31. 8. 2007 08:30

2Anduril: to ze je klavesnice seda, je vyhoda - da se s ni pracovat v noci bez potreby dalsiho svetla - treba v aute vzadu - dipslej ti klavesnici osvecuje dostatecne na to, aby se s notebookem dalo pracovat. S cernou klavesnici neco podobneho neni mozne.
Ad rozlozeni - je to standardni rozlozeni definovane MS, akorat je na 5 klavesach (na specialni pozici, odlisnym pismem) pridano 5 znaku SK abecedy, aby FSC mohlo prodavat stejne notebooky v CR i SR. Nevidim v tom problem.
Katikakus
Junior

Odeslat příspěvekod Anduril 2. 9. 2007 17:54

Jake rozlozeni definovane MS?? :shock:
Zkus se podivat na klavesnice od HP nebo Dellu.. ;) Idealni umisteni bloku Home, End, Pgup, Pgdown a spol je nad klavesnici pripadne vedle vpravo. Ne ruzne pres funkcni klavesu, jak to ma tento FSC. Nekomu to vadit nemusi, ale mi treba ano. Navic chybi nektere anglicke popisky, pokud jsem si dobre vsimnul.
Na klavesnici s bilyma popiskama nemam zadny problem ani v seru ;)
.
Ale jak rikam, je to subjektivni..kazdy si zvyka jinak :)
HP nx7400 EY505ES w/ 3GB DDR2, Hitachi 7K200-100
Anduril
Junior

Odeslat příspěvekod swarm 2. 9. 2007 18:13

Popravdě na tyhle věci si člověk zvykne poměrně rychle, když je to jeho vlastní notebook. Za posledních 5 mesíců jsem vystřídal postupně 16 notebooků a nebyl* notebook, kde bych si na rozložení nezvykl do 5ti dní.

*) nezvykl jsem si jenom na ty, kde klávesnice při psaní vynechávala... za to by měli ty výrobce střílet.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jaromir 2. 9. 2007 18:21

luke0: Tebe něco zajímá o notebucích a kupuješ Acer? Se na to vykašli a kup od kterékoliv jiné značky (Fujitsu/Siemes, Dell, IBM, Toshiba) notebook za 30k a více a budeš spokojen.

Tvrdost plastu opravdu neřeš, když pak koupíš Acer... :)
jaromir
Junior

Odeslat příspěvekod Anduril 2. 9. 2007 20:46

2swarm: No treba kamos ma ten V3405 rok a jeste si nezvykl a celkem na tu klavesnici nadava :)
HP nx7400 EY505ES w/ 3GB DDR2, Hitachi 7K200-100
Anduril
Junior

Odeslat příspěvekod swarm 2. 9. 2007 21:13

Za poslední měsíc jsem vystřídal 5 notebooků a dohromady jsem na nich na klávesnici udělal přes 130 tisíc úhozů. Díky takhle intenzivnímu psaní to zbližování je o dost rychlejší :-).
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod koenzim 2. 9. 2007 21:14

Asi to bude individualne, ale ja som si na moj V3505 zvykol takmer ihned. Naopak, neviem sa rychlo prisposobit klavesniciam na inych NB (napr. HP, ASUS)
Nieco k teme: keby som NB kupoval teraz, kupim V3405. Nehal som sa ukecat, ze aj 15,4 je male, a ze 14,1 bude uz moc male. Keby bolo viac nasetrene, kludne aj V3205. Podla mna su to jedny z najlepsich NB v danej cene.
Ked mi moja V3505 vydrzala tahat viac nez 4hod na baterku, nechcel som tomu verit. Sice som len pisal vo worde, ale nieco vyse 3hod je standard.
Hlucnostou sa blizi k dokonalosti. Nikdy by som neveril, ze ma bude stvat sum HDD, ktory pocut iba v tichej izbe (vacsinou v noci)!
Plasty su celkom kvalitne, aj po roku vypada skoro ako novy.
Jedine co mi vadi je vystup zvukovky z prednej strany.
koenzim
Junior

Odeslat příspěvekod Huul 27. 2. 2008 20:38

Mám taky V3405 s T2050 o 1.6GHz. Ale v informacích o systému mi ukazuje je jede jen na polovic. Musí se to někde domastavit nebo jako docílit toho aby jel na 1,6GHz??
Huul
Kolemjdoucí