Fujitsu-Siemens Amilo Pro V3205 - overview, postřehy

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod swarm 1. 6. 2007 20:21

Teď nedávno jsem kopíroval 10GB hodně fragmentovaných dat a měl jsem ten NB položený na posteli....tak to když jsem příšel, tak tam byla teplota disku 65°C...normálním způsobem, když nebylo zablokované chlazení, jsem se ale nad těch 58°C ještě taky nedostal....i když normálně to nejde ani nad 55°C (kritická je u mýho disku 60).
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Poofy 2. 6. 2007 11:18

tak jsem zjistil neprijemnou vec ze ta integrovana grafarna nema hardware T&L takze si na tom stary hry ktery uz docela dobre vypadaj moc nezahrajete.
zatim sem narazil s Painkiller a RCT3
Poofy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wolfenstein 8mm 4. 6. 2007 23:33

No, nevím jak vy, ale pokud se jedná o přehrávání 720p či 1080i v MPEG2 tak je to pohoda, mám 2,8 P4 a běží na 50%, pokud to je MPEG4 / H.264 tak mám film 720p a ten přes media player classic jede vpohodě, akorát si dává něco do bufferu, ale s VLC playerem mě to zlobí, ale to dávám zavinu spíše zasviněným windows...spíěe by mne zajímalo jestli to už někdo připojil přes DVI-HDMI redukci k slušnému LCD/PLASMA displeji a pouštěl HDTV video....wolf
wolfenstein 8mm
Junior

Odeslat příspěvekod wolfenstein 8mm 5. 6. 2007 11:41

Zdravím Swarme, mohl bych tě poprosit o foto, nebo odkaz na fotku tvého notebooku? Myslím že by to bylo docela fajn vidět notes jak vzpadá při pořádném zatížení, vžyť je tu on pro nás a ne my pro něj....Rád vidím věci tak jak jsou. Kolega si koupil docela našláplý Acer s Core Duo, X1600, 1GB a je to teda také ohřívaš myši, pokud nejste leváci. Horký vzduchz toho smaží jako z horkovzdušné trouby, ale neřeší to, prostě na tom maká...Jinak ten nápad s tou výměnou chladící pasty je asi nejlepší řešení, Čiňani jsou fakt zvěř co se týče kvality práce, kdyby mohli tak tam nasypou třeba jed na krysy aby to bylo levnější. Teď právě řeším dilema, co si poříídit. Jinak někde byla zmínka o víku ze slitiny hořčíku, není to fór? Dají se ty plasty třeba srovnat s levnou řadou HP Compaq? Také si rád zahraji nějakou tu hru, když mám nervy z práce,nebo jsem na služebce na hotelu, je nějaká možnost připojit externí 3D akcelerátor k GMA950? Nedělá někdo něco k notebookúm jako kdysi 3DFX ? Neslyšeli jste o tom něco? Notesy takovýchto rozměrů jsou jenom s GMA950 a to je někdy málo, ale pokud na tom poběží CounterStrike 1.6 tak to oželím....na nic jiného ani nezbývá čas. Díky wolf
wolfenstein 8mm
Junior

Odeslat příspěvekod wolfenstein 8mm 5. 6. 2007 11:51

Máte někdo zkušenost s OSX na tomto notesu? Macbooky používají také čipset Intel G945 s int. grafikou GMA950, tak si myslím že by to mohlo fachat, prosím jakékoli info vítáno. Díky wolf
wolfenstein 8mm
Junior

Odeslat příspěvekod sdmn 5. 6. 2007 23:17

wolfenstein 8mm píše:Máte někdo zkušenost s OSX na tomto notesu? Macbooky používají také čipset Intel G945 s int. grafikou GMA950, tak si myslím že by to mohlo fachat, prosím jakékoli info vítáno. Díky wolf
sdmn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ruka 8. 6. 2007 19:26

wolfenstein 8mm píše:No, nevím jak vy, ale pokud se jedná o přehrávání 720p či 1080i v MPEG2 tak je to pohoda, mám 2,8 P4 a běží na 50%, pokud to je MPEG4 / H.264 tak mám film 720p a ten přes media player classic jede vpohodě, akorát si dává něco do bufferu, ale s VLC playerem mě to zlobí, ale to dávám zavinu spíše zasviněným windows...spíěe by mne zajímalo jestli to už někdo připojil přes DVI-HDMI redukci k slušnému LCD/PLASMA displeji a pouštěl HDTV video....wolfs/quote]


Prehravani HD videi je i na tomhle booku docela v klidu. S mym cpu (T2050 - 1,6GHz) jsem prehral v pohode i 1080p (napr. jsem zkousel NASA.Space.Shuttle.Discovery.Launch.STS-116.20061209.x264.1080p a mnoho dalsich).
To ze ti ti video ve MPC jede plynule a ve VLC se sem tam hryzne je spis nez bordelem v systemu dane tim, ze kazdy prehravac pouziva jine kodeky. VLC si kodeky taha v sobe a MPC bere ty co mas nainstalene v systemu. Me se nejlip osvedcily na prehravani x.264 kodeky CoreAVC. Verze 1.2.0.0 a vys umi oproti predchozim vyuzit obe jadra.
ruka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod armin_tamsarian 10. 6. 2007 15:17

Mam teplotu disku 51C a v klidovem stavu.. nic na nem nedelam...

cpu kolem 58C pri klidu... pri zatezi se dokaze vytopit az na 70.. mozna i o trosku vic...

asi nejsou normal hodnoty? jak sem cetl thread..? nejake doporuceni?

pouzivam notebook harwadre control
this armin is mortal
armin_tamsarian
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wolfenstein 8mm 10. 6. 2007 22:41

Asi jsi si to špatně přečetl, myslím že nejlepší je to otevřít a vyškubnout tu žvýkačku mezi CPU a chladičem jak zde bylo psáno a dát tam normální teplovodivou pastu. Ach ta Čajna.....
wolfenstein 8mm
Junior

Odeslat příspěvekod puck 11. 6. 2007 18:15

dnes som pozeral na chladic CPU, u mna je tam taky modry obdlznikovy kusok cohosi. ty myslis tu zuvacku ?
zatial som si netrufol to rozoberat dalej
puck
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armin_tamsarian 12. 6. 2007 20:13

wolfenstein 8mm: aha takze jine reseni teda neni... ?
tak ja si skocim do kramu poridit pastu abych mohl aplikovat..:-)
neprijdu tim o zaruku... nema s tim nekdo zkusenosti?
this armin is mortal
armin_tamsarian
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armin_tamsarian 15. 6. 2007 10:24

takze dalsi vec co me mirne znepokojuje.

Pri zapojeni noutu do napajeni se mi rozne nabijeni baterie.. ackoli je baterka na 100%
pri uplnem vypnuti z napajeni..(napr nekam du) a kdyz jej znovu zapnu do napajeni rozne se indikator nabijeni... ktery sviti cca minutu. az dve..
Neskodi to baterii? dela tot taky nekomu nejake doporuceni...? jeste zkusim nout uplne vybit..a znovu nabit
this armin is mortal
armin_tamsarian
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swarm 15. 6. 2007 10:32

neškodí
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ruka 17. 6. 2007 01:29

wolfenstein 8mm píše:...spíěe by mne zajímalo jestli to už někdo připojil přes DVI-HDMI redukci k slušnému LCD/PLASMA displeji a pouštěl HDTV video....wolfd/quote]
Takze jsem zkousel pripojit notysek u kamose na jeho HD 720p projektor. A musim rict ze se mi to moooc libilo. Neco take si musim taky v budoucnu poridit. Vzhledem k velikosti (malosti) pokoje byla uhlopricka na zdi cca 2,5m a clovek se ty 2m od toho citil jak v soukromem kine ;-) Ale chce to na tom poustet videa s rozlisenim 1280*720 a nebo vetsi. Protoze DVD na tom vypada, asi jak kdyz se clovek diva na kinorip (mozna trochu lip) a rozliseni 512 x 384 na tom vypdalo uz hodne skarede.

armin_tamsarian píše:Mam teplotu disku 51C a v klidovem stavu.. nic na nem nedelam...

cpu kolem 58C pri klidu... pri zatezi se dokaze vytopit az na 70.. mozna i o trosku vic...

asi nejsou normal hodnoty? jak sem cetl thread..? nejake doporuceni?

Ty hodnotry jsou v normalu. Disk jsem pred vymenou (mel sem Seagate) za Hitachi mival na 50°C v klidu zcela bezne, pri trochu delsi praci a zatizeni i 60°C. S Hitachi se to zlepsilo na cca 56°C pri zatizeni.
A co se CPU teplot tyce, tak to je taky normal. Taky mam takove podobne.
ruka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod swarm 17. 6. 2007 15:22

Anduril píše:
LNC píše:este k tomu vystupu na monitor. ani po upgrade driveru, nedokazem zvolit rozlisenie 1680x1050. Ma niekto nejaku radu?


Prisel jsi na nejake reseni? Chci si koupit LCD s timto rozlisenim, ale zaroven ho chci pouzit i s ntbookem a rozliseni neni v seznamu zvolitelnych u GMA950 :-/


Tak jsem to taky musel řešit a přes DVI mi to na tomto notebooku (V3205) funguje. Při VGA jsem to ale ve WindowsXP nedokázal nijak zprovoznit ani s jedním ze dvou monitorů, kde jsem to zkoušel. Přes to DVI by to ale snad mělo být bez problémů a to je pro majitele V3205 asi hlavní. Stejně ale v každym případě doporučuju někde s konkrétním monitorem vyzkoušet. Jinak Visty už to maj prý v pořádku.

Obrázek
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků