Fujitsu-Siemens Amilo Pro V3205 - overview, postřehy

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod lockheart 5. 4. 2007 14:09

Zdravím všechny, chci se na méně praktickou věc. zkoušel jste někdo pustit HD video (720p, 1080i). Alespoň to první by jít mohlo. Díky za odpověď.
lockheart
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod swarm 5. 4. 2007 14:54

720p jsem zkoušel a šlo v pohodě. Procesor byl někde na hraně, kdy 800MHz je pro něj málo a 1600MHz už zbytečně moc, takže tam rezervy jsou. Myslim, že 1080i půjde normálně taky.

nufnuf7: No jen aby ses dočkal.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod nufnuf7 5. 4. 2007 15:43

to swarm
:-) nooo, aj keby to bolo o par mesiacov. Zatial mi to nesuri. Najhorsie je nakupovat cokolvek s horkou hlavou.
Ale je pravda, ze co ho sledujem tak moc dole to nejde. Akurat mam za rovnaku cenu vykonnejsiu konfiguraciu...

To uz som asi dost out of topic, ale cital som o sales na Intel procakoch koncom Aprila. Mozno je to silna spekulacia, ale pockam si do maja, juna...

Nikdy nezabudnem na svoj prvy notas big deal za ~90 000CZK. Po par rokoch tazka nepredajna tehla na stole :-)
Nene, ja si pockam :-) :-) :-)
nufnuf7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Anduril 7. 4. 2007 12:22

LNC píše:este k tomu vystupu na monitor. ani po upgrade driveru, nedokazem zvolit rozlisenie 1680x1050. Ma niekto nejaku radu?

Prisel jsi na nejake reseni? Chci si koupit LCD s timto rozlisenim, ale zaroven ho chci pouzit i s ntbookem a rozliseni neni v seznamu zvolitelnych u GMA950 :-/
HP nx7400 EY505ES w/ 3GB DDR2, Hitachi 7K200-100
Anduril
Junior

Odeslat příspěvekod puck 10. 4. 2007 11:48

lockheart píše:Zdravím všechny, chci se na méně praktickou věc. zkoušel jste někdo pustit HD video (720p, 1080i). Alespoň to první by jít mohlo. Díky za odpověď.z/quote]

mal som divx s rozlisenim 1080p. VLC player to stihal aj pri 1.0 Ghz
puck
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod camel23 10. 4. 2007 18:01

Zdravim,
nemate nahodou skusenosti s vypnutim touchpadu pocas pisania najlepsie vo viste?

Myslim tym funkcnost ze zacnem stlacat klavesy a touchpad sa vypne a dajme tomu ak pol sekundy nic nestlacim automaticky sa zapne.

Pisem vseckymi prstami a hold obcas dlan zachyti tochpad a kurzor je v *****...

Generics synaptich nist takeho neponukali max funkciu palm, ale celkovo som s tymi ovladacmi nebol spokojny bez driveru externeho ten touchpad funguje stokrat lepsie.
camel23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jaydoo 12. 4. 2007 11:09

A ako je to s hrami ?
Skúšali ste niečo ? Konkretne ma zaujima Need For Speed MW alebo Carbon alebo FIFA. Nie žeby boli hry pre mna podstatne, ale ked ideme na dovolenku, tak syn chce občas niečo zahrať. Tak či to zvládne 800x600 GMA950 ?
jaydoo
Junior

Odeslat příspěvekod camel23 15. 4. 2007 15:51

Konecne vysiel rmclock aj pre vistu.

A vysledky su celkom zaujimave. Konkretne som sa snazil o maximalne snizenie napetia pri max frekvencii procesoru.

Mam verziu s core 2 duo t5500

Napatie na procesore sa da nastavit od 0,950 po 1,250, s tym ze najnizizsie sa pouziva pri nasobici 6 to jest pri 50% podtaktovani.

Po par testoch som zistil ze procak uplne bezproblemov funguje na plnej frekvencii pri najnizsom napeti.
(testovane s orthosom zataz 100% na obe jadra test zameeranyu na CPU, bezalo to 9hodin )

V skratke to znamena v plnej zatazi pokles teplot skoro o 10stupnov, a spotreba klesne o tretinu pri plnej zatazi.

V cislach je to nieco v zmysle (33watov pri 1,250V ful zataz alebo 23watov pri 0,950Vm takisto plna zataz) pri plnom zatazeni a max 6 nasobic je to 18 19 watov spotreba.

Samozrejme spotrebu mozte mat rozne inu zalezi od podsvietenia atd ide o pomerne hodnoty.

V kazdom pripade odporucam sa s tym pohrat, odmenou bude mensie hrianie a vacsia vydrz, rozdiely v cislach su dost razantne.
camel23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod puck 20. 4. 2007 20:25

cim dalej tym viac zistujem, ze 3205 je sracka :-/
strasne sa osuchava klavesnica, touch pad a kryt. klavesnica sa prehyba trochu viac ako na zaciatku. ventilator toci kazdu chvilu, pretoze sa prehrieva cpu. v datasheete fujitsu disku som nasiel, ze max prevadzkova teplota je 55 stupnov - pri zatazi ale teplota ide az na 60 stupnov, cize zase nedostatocne chladenie. dvd mechanika je velmi hlucna. a navyse notebook ma problem s usb zariadeniami. apson ze bol lacny
puck
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod swarm 21. 4. 2007 00:25

Musim dát za pravdu, že ta povrchová úprava je fakt mizerná. Můj noťas už vypadá děsně "použitě", jak je ošoupaný. To je asi tak hlavní věc, co mi vadí (aspoň, že se teda ale neobtiskává klávesnice na displej, to by mě sralo 1000x víc). Chlazení je u mě v pohodě, disk mám ten seagate, který zas moc nehřeje (tak 52 max) a má hranici na 60°C, takže si nestěžuju - tichý to je pořád stejně a až nebude, tak sundám dole kryt a pročistim chladič. USB zařízení taky nezlobí.

Fakt je, že pokud ale někdo chce s noťasem vypadat hodně reprezentativně a má hnidopišské kolegy, tak radši hledět po něčem jiném (jenom bych upozornil, že nastříkané stříbrné acery a asusy jsou to samé)...ale to se pak musí hledat v jiný ceně.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ruka 21. 4. 2007 14:33

puck vidim, ze nejsem jediny, kdo si mysli neco podobneho o tomto booku. Kdybych ho nesehnal vyrazne levneji v dobe kdy stal 28k a mel za nej uvalit fakt tuhle cenu, tak si hodne nadavam. Predtim jsem mel Dell Latitude D400 a to byl notysek, ne jak toto. Klavesnice se asi opravdu casem osoupe (moc to nepozoruju protoze vetsinu veci pisu na externi), s chlazenim a hlukem si moc asi nepomuzes, ale jsou i hlasitejsi notesy.
Co se taky disku. Mam konkretne tento (http://www.seagate.com/ww/v/index.jsp?v ... cale=en-US) tak jsem se schvalne ptal podpory na to, jestli dlouhodobe teploty kolem 60°C disku nevadi a odpovedeli mi, ze to je OK, ze to u techto modelu byva. Tak proste az se to vysere (a drive ci pozdeji to bude neb dnes sem dosahl rekordu a na disku mel 63°C - podle datasheetu je max 65°C), tak na reklamaci s tim. Akorat to hold chce zalohovat, zalohovat.
Jinak me zatim nic dalsiho krom teplot a povrchu netrapi.
ruka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nufnuf7 22. 4. 2007 19:30

Od piatku mam jeden kus doma. Cena 25 000,- s DPH za T2350, 1GB RAM, 120 HDD.

Prve dojmy.
Teplota, zatial iba subjektivne - hreje :-)
Klavesnica - trochu vopruz, ze je vsetko v cestine. Nastastie idem prstoklad aj potme :-)
Materialy a kvalita - osobne som zatial prijemne prekvapeny. Uvidim ako sa osupe za par mesiacov.
Touchpad - na tych par notebookoch co som mal, bol vylesteny do par tyzdnov/mesiacov.

Zatial spokojnost.
Pre mna bolo podstatne, aby som mal nieco lahke a male. Notas vlacim so sebou 24/7/365 a davam mu zabrat. Takze som pokukoval dost aj po cene. Za cenu jedneho Vaia z CR mozem odrovnat tri FS. A to je dost dobre :-)

Dakujem swarm aj ostatnym za toto vlakno. Dost ste mi pomohli pri rozhodovani.
nufnuf7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nufnuf7 22. 4. 2007 20:31

Olala mala chybka v systeme.
Nainstaloval som RM-Clock. Teplota CPU v klude je 70 az 75 stupnov. S RM-Clockom som zatial nelaboroval. Neviem ci to dokazem stiahnut s jeho pomocou.
No nic, idem hladat po nete co s tym.
Po vikende stravenom vyladovanim systemu sa mi ho nechce vracat. Je v zaruke, ak sa odpali, tak sa odpali. Kazdopadne by som rad videl teplotu v klude pod 60 stupnov. :-/
nufnuf7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nufnuf7 22. 4. 2007 21:07

Presiel som forum a som z toho jelen.
Nainstaloval som Everest a ten ukazuje v Menu/Pocitac/Senzory/
CPU 55stupnov
HDD 49 CPU
RM-Clock ukazuje v ten isty moment 73stupnov.

Ak by ste mi to niekto vedel v skratke vysvetlit, nebolo by to zle. Mam sa stresovat, alebo to mozem vypustit?
Asi ma caka prestudovanie dalsich man page :-/
Sak ne ze by som bol lenivy, ale mam kopec dalsich veci na praci...
nufnuf7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod puck 22. 4. 2007 21:25

skus este Core Temp a budes mat treti vysledok :-)
everest sa mi zda ze neupdatuje teplotu, ale nacita ju iba raz
puck
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka