Fujitsu-Siemens Amilo Pro V3205 - overview, postřehy

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod wakkee 4. 5. 2007 09:51

MrPep píše: Pripadne by mozna slo pouze koupit US klavesnici a namontovat si ji svepomocne, to by pak bylo za 1852 vcetne DPH.

a co takto vymontovat povodnu CZ klavesnicu a dat si na nu napalit US znaky?
wakkee
Junior

Odeslat příspěvekod MrPep 4. 5. 2007 11:41

wakkee píše:a co takto vymontovat povodnu CZ klavesnicu a dat si na nu napalit US znaky?
Netusim, ale uz kdyz se nad tim zamyslis, tak je to trochu divna uvaha. Hlavni problem je, ze se znaky na CZ/SK klavesnici olupuji, takze to budes cekat az se oloupou vsechny a pak si nechas vypalit CZ/US znaky? Navic to bude urcite drazsi, ponevadz se pak bude jednat o vypaleni cele klavesnice.
MrPep
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod waldauf 4. 5. 2007 18:01

ruka píše:Co se tyka matlabu, tak ten by pod tuxem mel bezet v pohode. Spolubydlici je linux pozitivni a matlab mu tam uz nejaky patek slape (konkretne Matlab.7.1.0.183.(R14)). Nainstalovat zvukovku pod widlema by nemel byt problem. Mela by to byt otazka paru kliknuti (doporucuju stahnout nove ovladace). Jo a co jsem se ptal bydly, tak rikal ze s touchpadem po suspendu do RAM nema problem. Pry to chce kdesi nastavit, jak se to uspava, at se neodmontovava modul zodpovedny za touchpad. Ja linuchum nerozumim, tak ti nereknu jak presne.

Zvukovka se pod widlema nechyta ani s novyma ovladacema (zkousel jsem ty z prilozeneho CD a i je stahnout z webu). proste se pri instalaci vypise errorova hlaska. nastesti chodim do widli jen kvuli tomu matlabu...

No rozbehnuti matlabu neni pod tuxem problem. na skole mame multilicenci a tak matlab bezi v poho. problem je, ze tato multilicence potrebuje k rozbehnuti pripojeni na net, coz matlabu ve vlaku bo v praci neposkytnu. proto bych potreboval "rozbehnout" matlab i jinak :)
fungujici touchpad je zatim u me v suspendu do RAM snem. zkousel jsem ruzne kejkle, ale houby z toho :/. pokud je tvuj spolubydla naladen i pro kratickou konzultaci, tak at se mi ozve na waldauf{zav}centrum{tec}cz (pro rychjlejsi komunikaci pak klidne reknu i ICQ, ale nechce se mi ho davat verejne kvuli robotum). rad bych ten touchpad rozjel...
fungujici ctecka karet je zatim taky v nedohlednu. mam zakompilovany (zkousel jsem i jako modul) ovladace v jadre a nebezi...
waldauf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomask 5. 5. 2007 18:02

waldauf píše:Zvukovka se pod widlema nechyta ani s novyma ovladacema (zkousel jsem ty z prilozeneho CD a i je stahnout z webu). proste se pri instalaci vypise errorova hlaska. nastesti chodim do widli jen kvuli tomu matlabu...

Už to tady zaznělo ... není to vyloženě v ovladači. Je nutné nainstalovat určitou záplatu (konkrétně tedy balicek kb888111xpsp2). Na CD je také přiložen a jestli se nepletu, tak je uveden shodou okolností jako první. Takže nainstalovat balíček, ovladač ... v tomto pořadí ... a už zde doufám nikdo nebude psát ohledně ovladačů zvukovky :)
tomask
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod swarm 5. 5. 2007 18:35

tomask: Vsadim se, že za pět stránek threadu to tu bude znovu ;-). Lidi jsou líný číst ty thready celý a radši se snaží přidělávat práci druhým. I když řešení se zvukovkou znám, tak jsem se ho sem už neobtěžoval napsat právě z tohoto důvodu.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Poofy 5. 5. 2007 19:52

nepodarilo se vam nekomu nejak vyresit ten problem s chlazenim?
teplota narusta bez pusteni vetraku do cca 74°C v core - ochladi se a porad znova.
Mam Visty... speedfan nedetekuje zadny fan takze neni moznost to regulovat. Neni nejaky treba stary bios kde jede vetrak porad -pomalu - neslysne?
jinak RMClock nastaven klidne na 800Mhz - 550Mhz throttling 0,950V (niz to asi nejde) a stejne se to porad hreje.

Jinak RMC ac nastaveny na 800Mhz 0,950V tak stejne frekvence a napeti vyskakuje nahoru.. :/

Jinak super subnotebook mam ho 3. den a jsem spokojeny az na to prehrivani (hluk) a taky vyborny LCD sice mene kontrastni ale zato na NB dobre uhly a atnireflexni vrstva na leskly taky dobra.

ps: diky za thread-pomohl pri rozhodovani a pozdrav pro cyber.FEL ;)
Poofy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod swarm 6. 5. 2007 00:57

heeej, já jsem taky z felu :-D

Btw starší bios chladí na o 5° nižší teplotě (1.10?), zkus ten. Jo a to chlazení neni problém ale vlastnost (cílená)...já jsem za to třeba rád.
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Poofy 6. 5. 2007 01:36

tak vazne nevim... zda se mi ze ten RMC blbne ....i s vypnutym Aero u Vist proste frekvence skace nahoru dolu bez zjevne priciny.

na chvili jsem donutil notebook aby nezapnul vetrak asi 15min a to na 800mhz, 350mhz throtling s tim ze to s vypnutym aerem chvili dokazalo neskakat a to jsem se ho radsi ani nedotkl...

stacilo brouzdat po webu a uz se objevily napetove spicky a vetrak se opet spoustel kazde 3-4minuty

ted jsem vypnul RMC a dal rezim tichy (throtling) a vetrak se opet pravidelne ozyva co 4minuty cca

a jeste jedna zajima vec s RMC ...
pusteny orthos - 100% vytizeni obou jader - nastaveno 800mhz --presne je to drzi a neprekroci.
a druhy pripad hned po vypnuti orthose .idle windows skoro zadne vyuziti cpu a procesor vesele hopsa na 1300, 1860 mhz wtf!?
Poofy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Poofy 6. 5. 2007 01:40

swarm píše:heeej, já jsem taky z felu :-D

/quote]

vsak proto to pisu - docetl jsem se to

swarm píše:Btw starší bios chladí na o 5° nižší teplotě (1.10?), zkus ten. Jo a to chlazení neni problém ale vlastnost (cílená)...já jsem za to třeba rád.t/quote]

no nevim u me je to tak ze na 74C se sepne chladic a ochladi na 64C... jenze na ten i "throtlovaci mod" se to pousti tak po 5min. A z toho teda vubec nadsenej nejsem. Kdyby radsi bezel pomalu a vyfukoval to porad. (ty teploty jsou coretemp)
Poofy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod swarm 6. 5. 2007 09:11

Poofy píše:no nevim u me je to tak ze na 74C se sepne chladic a ochladi na 64C... jenze na ten i "throtlovaci mod" se to pousti tak po 5min. A z toho teda vubec nadsenej nejsem. Kdyby radsi bezel pomalu a vyfukoval to porad. (ty teploty jsou coretemp)
Já mám teď po půl hodině pořád teplotu na 52°C CoreTemp a ventilátor se ještě hodně dlouho vůbec nespustí. Doporučuju tedy ten postup, co je tu popsán možná už na minulé stránce threadu.
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kuba1982 6. 5. 2007 11:25

take jsem mel stejnej problem. Stvalo me to, volal jsem do servisu, tam me rikali, ze to neni uplne normalni, ale jak to tu ctu, tak to normalni bude. Jelikoz me to fakt iritovalo a navic jsem si nezvykmul na 12,1, tak jsem to vratil a vybral si V3405. Ma sice horsi displej, ale jinak tak netopi a je tissi.
Kuba1982
Junior

Odeslat příspěvekod Poofy 6. 5. 2007 11:31

no nevim kolik lidi tu ma visty... ale v tom bude mozna ten problem nebo celkove v prepinani multiplikatoru CPU ...me se totiz i se skoro nulovou zatezi prepina na max frekvenci ... to pochopitelne vede k vetsimu vykonu a ztratovemu teplu a tim se tolik toci ten vetracek...

musim vyresit predevsim toto a myslim ze to bude ok ... rozdelavat ho beru jako krajni reseni (stacily mi ty nervy kdyz jsem druhy den po koupeni Asusu M6Va za skoro 50tacu jsem ho mel skoro celej rozdelanej pac shodou okolnosti taky piskal ale brutalne moc - po vikendu reklamace kus za kus to vyresila)

RMC mi s takdy nepomohl ted budu zkouset NHC

chtel jsem koupit co nejmensi notebook takze se 14 kou se nespokojim ;)

diky za rady

btw: mate na nem nekdo visty ? prej jsou na tom tragicky s baterkou
Naposledy upravil Poofy dne 6. 5. 2007 12:30, celkově upraveno 1
Poofy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Poofy 6. 5. 2007 12:29

tak jsem problem s neustalim zapinanim vetracku vyresil:

Ve Vista Bussines nastavil misto power plan balanced POWER SAVER a nainstaloval NHC... a tam kdyz nastavim dynamic switching tak to tak priserne neskace (frekvence nahoru dolu) nebo kdyz dam maximum batery tak jede na 800Mhz a vetrak se skoro vubec nespusti.

teplota se drzi povetsinu casu na 50-53°C podle ACPI a vetraky se spousti tak na 56°C (bios 1.20)

mimochodem pokud nekdo jeste neprisel na to co dela druhe tlacitko pod LCD - vetracky tak:
3lopatky - Throtlling cca 55-60% cili z 1860Mhz to dela cca 800Mhz pouzitelny zbytek null instrukce
vicelopatek - bez throtllingu - k dispozici celych 1860Mhz
//pripad meho Core Duo T2350
//kdyz mate 800mhz podtaktovano tak i presto to throttluje - cili pak jede na cca 350Mhz

treba to nekomu pomuze.... ja jdu testovat vydrz baterky na vistach s aerem..
Poofy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Poofy 6. 5. 2007 17:16

pridavam par poznatku se spotrebou na win Vista

tak jak jsem predpokladal ....jeste to nemam overene ...ale lidi siri FLAME, zaprve neumeji si nastavit poradne power plan ..takze jim to pak hodne zere. pak ze pry aero zere vic ...testy to neprokazaly (ani moje testy) a v nasem pripade kdy mame nenarocnou grafiku by se zravost aera opravdu nemela projevit (s takovou Ati X700 by to bylo jine)... hodne prej zere indexovani disku coz se prave v tom power planu da omezit... nemuzu sam zatim potvrdit presne jak mi to vydrzi protoze baterka byla jen jednou vybita a ukazuje jen 41Wh (80% designed capacity)

moje testy (vydrz pouze teoreticka):

baterka ma nova dobre nabita 51Wh
Vista business, power saving power profile, Notebook hardware monitor -maximum batery

prumerny odber je 14W pri internetu stahovani atd jas3....-3,6hod (spickove max 17W)
minimalni odber 12W pri internetu jas3... 4,25hod
minimalni odber idle 10W,jas0, psani txt ...5,1hod
prehravani videa min jas0 bere 15W ..3,4hod (media player classic, zvuk max)
prehravani videa max jas9 bere 19W ..2,7hod (media player classic, zvuk max)

...odpojeni net kabelu - zadna zmena
...zapojeni wifi (bez spojeni) 0-0,5W (nastaveno power save profil)
...zapojeni BT (bez spojeni) 0,5-1W
...vypnuti aera ubere 0,5W
...maximalni jas9 ubere 3,5W

maximalni zatez na maximalni vykon (vista-power save, NHC- maximum performance 1860Mhz) ...39W
maximalni zatez na power saving (vista-power save, NHC-maximum baterry 800(350Mhz)...20W

prepinani vetracku(2.tlacitko)-throttling - nema vliv na spotrebu...pouze pri max zatezi

moje konfigurace Core Duo T2350 1,86Ghz , 2x512RAM 120disk ...takze pokud mate starsi verzi s 1,7Ghz 1x512RAM a 80GB disku muzete na tom byt jeste lepe
Poofy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod randim 12. 5. 2007 14:43

Tak jsem poradne zaparil C&C generals, notebook pěkně na břichu v peřině. Vše o.k. akorát teplota Hardisku po několika hodinách 58 ... to se mi zdá hodně. Snad to vydrží. v datasheetu píšou 5-55 teplota okoli , a 5-60 teplota hdd.
Karel Kopfrkingel
randim
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka