Fujitsu-Siemens Amilo Pro V3205 - overview, postřehy

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod neoyoz 9. 9. 2007 16:32

swarm píše:Čtečka mi fungovala, když si Windows stáhl driver hned po nainstalování automaticky driver ze serverů MS.r/quote]

Tak ani po pripojeni k netu nebyli schopny visty najit vhodny ovladac na ctecku karet :( Nevim co je spatne
PS: ve spravci zarizeni je u "adaptery hostile SD", ze pracuje spravne. Tak fakt netusim co delam spatne :(
neoyoz
Junior

Odeslat příspěvekod clie 10. 9. 2007 10:59

Mě osobně čtečka nemohla zaboha chodit pod Win Xp, ale přešel jsem na Visty, dal tam ovladače a vše bez problému chodí :D
Toastuji, tedy jsem ;o)
clie
Junior

Odeslat příspěvekod :o)ndra 10. 9. 2007 11:45

Tak typ s procesorem T2350 už prý není a ani nebude k dispozici. Už druhý eshop mi musel stornovat objednávku bo prý dodavatelé už je nemají a nabízené T2350ky v eshopech jsou jen chyby dodavatelů přenesené do katalogů v eshopech...takže asi budeme muset jít do těch C2D stejně 8)
Může mi ještě někdo vysvětlit co je to za procesor ten T5200 když ani není v oficiálním seznamu na Intel.com??? Viz http://www.intel.com/cd/products/services/emea/ces/core2duo/359878.htm#e6700
:o)ndra
Junior

Odeslat příspěvekod :o)ndra 10. 9. 2007 12:08

:o)ndra píše:Tak typ s procesorem T2350 už prý není a ani nebude k dispozicii/b]. Už druhý eshop mi musel stornovat objednávku bo prý dodavatelé už je nemají a nabízené T2350ky v eshopech jsou jen chyby dodavatelů přenesené do katalogů v eshopech...takže asi budeme muset jít do těch C2D stejně 8)
Může mi ještě někdo vysvětlit co je to za procesor ten b]T5200
když ani b]není v oficiálním seznamu na Intel.com????/b] Viz http://www.intel.com/cd/products/services/emea/ces/core2duo/359878.htm#e6700

Aha, tak už jsem to našel (stará zpráva z PC Tuningu):

Mobilní procesory Core 2 Duo s jádrem Merom se dočkají nového modelu T5200, zaměřeného hlavně na nízkou cenu.

Procesory Core Duo s jádrem Yonah, první notebooková dual-core, jsou rychle nahrazovány modernějšími Core 2 Duo. Stejně jako jejich desktopoví sourozenci, ani mobilní Core 2 Dua nejsou zrovna levná (zvláště pak v porovnání s konkurencí od AMD, dvoujádrovými Turiony). Zachránit situaci má Core 2 Duo T5200, který má být uveden v říjnu.

Tento procesor bude pracovat na 1,6GHz s 533MHz sběrnicí (model T5500 používá 667MHz FSB a běží na 1,66GHz). Přestože T5200 je jen o 60MHz pomalejší, cena má být daleko nižší než $209, kterých si Intel účtuje za C2D T5500.

Core 2 Duo T5200 nebyl v původních roadmapách, podobně jako Core Duo T2250 a T2050, neoficiální varianty Core Dua (stručně jsme je zmínili zde), které T5200 nahradí. Jedním z notebooků, který jej bude používat, bude například Toshiba Satellite P105-S6134.

Takže tak to je :-B
:o)ndra
Junior

Odeslat příspěvekod swarm 10. 9. 2007 16:52

V podstatě je to stejný jako mám já ten Core Duo T2050. Ten je taky 1.6GHz, 533MHz FSB. Je to jen náhrada na novějším jádře. Předpokládám, že spotřeba bude asi úplně stejná.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod neoyoz 10. 9. 2007 16:55

clie píše:Mě osobně čtečka nemohla zaboha chodit pod Win Xp, ale přešel jsem na Visty, dal tam ovladače a vše bez problému chodí :D-/quote]

Tak to nevim v cem delam chybu. Jako on pise za HW pracuje bez problemu ale strcim tam SD kartu a napise mi ze "windows potrebuje nainstalovat ovladac zarizeni Ricoh MMC disk device" :(
neoyoz
Junior

Odeslat příspěvekod clie 10. 9. 2007 17:47

neoyoz píše:Tak to nevim v cem delam chybu. Jako on pise za HW pracuje bez problemu ale strcim tam SD kartu a napise mi ze "windows potrebuje nainstalovat ovladac zarizeni Ricoh MMC disk device" :(

Osobně jsem použil drivery pro Win XP (který pod XP nefungovali) a normálně nainstaloval. Je tam napsaná verze 1_01_08 a myslim si, že se od té doby neaktualizovali :D . Jinak mám Vista Bus. 32bit
Toastuji, tedy jsem ;o)
clie
Junior

Odeslat příspěvekod neoyoz 10. 9. 2007 19:17

Takze ani s ovladacema co jsou pod XP jsem byl neuspesny :( Uz fakt nevim cim to je
neoyoz
Junior

Odeslat příspěvekod wntcz 10. 9. 2007 20:58

Uvazuji o zakoupeni modelu s procesorem T5500 pripadne T5200. Bohuzel vetsina modelu ma realne obsazeny oba sloty pro pameti (2x512), takze si rovnou budu kupovat dva gigove moduly.

Chtel bych se proto zeptat, zda-li tento model umi i pameti na 667MHz. Informace se dodavatel od dodavatele lisi a rad bych vedel co a jak. diky :)

PS: Modely s procesorem T2350 jsou stale k mani. Nevim kde :o)ndra nakupoval, ale nejvetsi dodavatele v CR je maji stale v nabidce a nekolik desitek kusu skladem (BGSLevi, Techdata)
wntcz
Junior

Odeslat příspěvekod swarm 10. 9. 2007 22:12

667MHz paměti běží v pohodě. U své konfigurace s 512MB 533MHz jsem přidal 1GB modul 667MHz a běželo to stále na 533MHz. Po vyjmutí modulu se rychlost automaticky přepla na těch 667MHz. Dva stejné moduly jsem nikdy nezkoušel, ale s tim 512+1G dual channel samozřejmě neběhal.... ale ten je stejně k hovnu, tak jsem to neřešil.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod clie 11. 9. 2007 08:28

Když už jsme u té výměny RAM... jak to je u tohohle modelu? Mám tu třeba jeden ASUS a ten má v manuálu rovnou napsaný, že RAM mi může vyměnit/rozšířit jen autorizovaný servis. Zase vzhledem k ceně práce technika FSC = 2000/hod by se to krapet prodražilo :| .
Toastuji, tedy jsem ;o)
clie
Junior

Odeslat příspěvekod sevenw 11. 9. 2007 09:34

v3205 mam cca 2 mesiace, zatial spokojny, len mi vadi, ze hreje dost na spodnej strane - spodok - cize praca na kolenach je mozna len tak do hodinky, potom sa nahreje a uz je to dost neprijemne. Ventialtor sa zapina tiez castejsie ako sa mi paci, a to mam v NHC nastavene Max Battery - rozmyslam nad tou vymenou pasty, ale neviem ci to pomoze - mam pocit ze zdroj tepla je disk - ten po dlhsom pouzivani ide cez 50stupnov, pri defrag aj cez 55st.
S thinkpadom T40 som takyto problem nemal - v3205 musim mat stale polozeny na knihe alebo podlozke, ale aj ta sa po case dost nahreje...

baterka je v pohode, celkom drzi, len tiez mi piska ked nemam zapojeny hsdpa modem...(cez 3 hodiny pripojeny na net cez hsdpa usb modem)

prestala mi svietit cervena diodka v sluchatkovom jacku - neviem preco....ale jack funguje

citacka kariet mi funguje bez problemov - ale musel som nainstalovat dodavane drivery Ricoh co boli na CDcku...

este ze par krat sa mi stalo, ze ked som ho castejsie daval spat (sleep mode - nie hibernacia) tak raz za cas sa nezobudi - nejde ani power button - musim odpojit zo siete a vybrat baterku....

resume: dobry notas, ale ma svoje chyby - najma to chladenie mi vadi - teda ze sa nahrieva na pravej strane - najma dole ale aj pravy palm rest je dost teply.. bojim sa hlavne o disk, neviem ako dlho vydrzi take vysoke teploty...a este mi vadia tie LED diody - v noci sa idem zblaznit - niektore som musel prelepit, ale stale to presvecuje... kto to takto naprojektoval musel byt nejaky diskotekovy manik:)
sevenw
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KoFi 11. 9. 2007 14:29

Vyměnil jsem zvykacku pod chladicem za stribrnou pastu a myslím ze se teplota CPU znatelne zlepsila. Vetracek se zapne az tak po hodine kancelarske prace a pak spina urcite minkrat. (budu moct poradne zhodnotit az me zacne skola a budu notas vyuzivat denne).
A to ze se po par hodinach v prave casti rozehreje mi nak nevadi.
Cervene svetlo v JACK audio konektoru neni jen LEDka ale je to optický výstup audia-je vypnout/zapnout nekde v nastaveni.
KoFi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod neoyoz 12. 9. 2007 21:11

Tak me ty visty zacianj docela stvat :( Ted jsem pripojil fotak a oni ho nebyly zchopny najit! To je fakt des. PS: ctecka mi porad nejde :(
Chci se zeptat tech co si koupili tento nt s origo vistama co k nemu dostaly za cd(dvd). Mam u nej mimo vist od fs jeste nejaky upgrade. Je v plastovym dvd obalu. To je to zac? Ma to cenu instalovat?
neoyoz
Junior

Odeslat příspěvekod siem 13. 9. 2007 17:53

tiez by som chcel vediet, ci ma vyznam instalovat Upgrade Visty a este sa chcem opytat, ci ak mam po ruke vzdy siet, napajat a pracovat s notasom tak, alebo vyuzivat skor bateriu, alebo je to jedno? Dik
siem
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka