Fujitsu-Siemens Amilo Pro V3205 - overview, postřehy

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod neoyoz 13. 9. 2007 19:47

Takze po nainstalovani prilozeneho DVD UPGRADE VISTA jsou pryc problemy se cteckou, fotakem, tiskarnou a se vsim co mi neslo :) Takze doporucuji nainstalovat!!!
neoyoz
Junior

Odeslat příspěvekod clie 14. 9. 2007 09:35

neoyoz píše:Takze po nainstalovani prilozeneho DVD UPGRADE VISTA jsou pryc problemy se cteckou, fotakem, tiskarnou a se vsim co mi neslo :) Takze doporucuji nainstalovat!!!

Je na tom DVD něco extra, nebo jen ovladače co si můžu stáhnout z netu?

Jinak má někdo zkušenosti s externím LCD přes DVI? Koupil jsem si k tomu 22" HP a přes DVI nechce chodit. Když ho připojim, tak se připojí a hned zase odpojí a takhle dokola. Na jiném PC je to OK, takže je chyba někde v notebooku. Přes D.Sub běhá v pohodě. Jo a taky bych rád věděl, jak nastavim rozlišení 1600x1050. Ať jsem prolezl co jsem prolezl, prostě nejde nastavit.
Toastuji, tedy jsem ;o)
clie
Junior

Odeslat příspěvekod swarm 14. 9. 2007 09:48

Já připojuju přes DVI Samsung Syncmaster 215TW (21", 8bit S-PVA, 1680x1050) a šlape to jak má bez problému (nenechte se zmíst podpisem, mluvim o V3205, který také stále mám). S 1680x1050 je problém na XPčkách pod GMA grafikama, protože ty to rozlišení neznaj. Při připojení přes D-SUB VGA se nepřidá. Při připojení přes DVI naštěstí ano.

Pod Vistama mi tu ale všechny notebooky s těmahle grafikama s tim rozlišením fungovaly v pohodě i přes D-SUB VGA. Co mám nastudováno, tak jde především o chybu driverů v XP.

EDIT: teď jsem to zkusil ve vistách na gma950 na notebooku, co mám v podpisu a jede to taky v pohodě
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod clie 14. 9. 2007 10:31

Tak teď jsem nainstaloval nejnovější ovladače stažené přímo od Intelu a... po připojení monitoru přes DVI se počítač úplně zblázní....pípne jako že nalezl novej monitor, na chvilku zhasne LCD pak se zase zapne a pak dokola... tak tohle je fakt krásný..... jdu si s tim nějak pohrát.
Toastuji, tedy jsem ;o)
clie
Junior

Odeslat příspěvekod neoyoz 14. 9. 2007 16:04

clie píše:Je na tom DVD něco extra, nebo jen ovladače co si můžu stáhnout z netu?n/quote]

No asi takle, me ty ovladace z netu ani nestahl, sice se pripojoval na microsoft ale bez uspechu, takze mi ty dvd pomohlo :wink:
neoyoz
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 14. 9. 2007 16:07

Ovladace od Intelu nie su priamo urcene pre taketo znackove notebooky, vyrobcovia typu FS si ovladace upravia. Musis pockat, kym FS vyda nove ovladace.

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod wntcz 15. 9. 2007 01:56

2clie: pameti si muzes vymenit u noteboöku sam, plati to snad u vsech znacek, ostatne nekteri zde rozebiraji cely notas kvuli lepsimu chlazeni atd. a taky zaruku neztraceji (neni zadna pecet)

2swarm: a) uz mas ten notas docela dlouho, muzu se zeptat jak je na tom klavesnice? uz jsem cetl prispevek, ze uz je to na ni poznat, ale jde mi predevsim o to, ze jsem na netu cetl jednu uzivatelskou recenzi, kde si clovek stezuje, ze uz po cca mesici dvou se osoupavaji popisky.. to je docela nemile a znamenalo by to dalsi investici cca 2k do vypaleni nove klavesnice :)
b) i kdyz jsem si vedom ze se snazim srovnat nesrovnatelne, jak bys hodnotil nyni pouzivanou toshibu a nedavno tusim i vaio, s timto notasem? je cenovy rozdil natolik poznat na kvalite nebo by se dalo rict, ze i tento levnejsi notebook odvede stejnou praci a investice do drazsiho modelu se ne prilis vyplati.. ?
wntcz
Junior

Odeslat příspěvekod swarm 15. 9. 2007 12:49

wntcz:

Noťas už mám celkem dlouho. Dost na něm i píšu (řekl bych že o dost víc než jiní). Popisky sice některé vypadají jako trošku vybledlé, ale tak byly už od začátku a to se nijak nezměnilo. Takže všechny popisky zatim drží a žádná nevypadá, že by měla "zmizet". Jinak klávesnice má trošku vyleštěný povrch. Stejně tak je malinko "vyleštěná" i část podložky rukou, kde se dotýká základna s víkem displeje v zavřeném stavu, a touchpad (ten používám taky dost často, protože mi přijde myš jako zbytečnost).

Jinak to, co máš namysli, není stovnávání nesrovnatelného. Mně se evokuje podobné srovnání, kdykoli si něco podobného přinesu domů. Abych se přiznal, tak tento NB vyhovuje mým požadavkům snad nejvíc ze všech na trhu, takže i přes všechny problémy (teď mám ukroucený kabel na adaptéru, tak používám univerzální - to se ale může stát na jakémkoli nb -, a víko má určitou vůli (jako by odešel ten aretační kloub, co to má přichytit) bohužel už asi po měsíci, co jsem ho koupil...naštěstí to ale nijak nevadí), kdyby se mi tenhle rozbil, tak si jdu koupit asi ten samý znovu. Udělám tu schválně srovnání s pár stroji, co jsem tu měl:

ASUS U1F, 11" Core Duo (ULV) 1.06GHz, 3+6cell baterka,...
- 11" displeje jsou 16:9 a mají rozlišení 1366x768. Jestli někomu připadá 1280x800 na 12.1" jako drobné, tak nevim, co by řekl na tu 11". To je totiž něco fakt prťavýho.
- Ačkoli je tam taky 6cell baterka, ale navíc ULV procesor, tak notebook stejně reálně vydrží míň jak to V3205.
- Ačkoli v sobě nemá optickou mechaniku (je externí), takže je tam víc místa na vnitřnosti, tak je chlazení špatně vyřešené, takže jede větrák pořád a navíc neni ani moc tichý.
- I když neni NB o tolik menší, tak má pouze jeden reprák, a to ještě velmi ubohý.
- Krom toho, že na něm neni dokování, tak nemá ani moc portů. Chybí tu pro mě důležité DVI a TVout. TVout používám skoro denně a to DVI by se v tomhle případě hodilo, protože to VGA mělo u tohodle NB strašný obraz. I 1280x1024 bylo pěkně mázlý.
- 1.8" disk je velmi pomalý.
- Procesor taky neni výkonově nic moc extra. Na Visty už mi to přišlo trochu poddimenzovaný.
+ Notebook měl velmi příjemnou váhu, byl tenký a zpracování bylo příkladné. Touchpad se sice taky ošoupával, ale klávesnice vypadala v pohodě. Krom toho bylo na notebooku znát, že je z větší části kovový, takže jsem s nim zacházel opravdu nevybíravě a i přesto nebyl žádný problém. Díky tomu, že měl opěrky na ruce kožené, tak si myslim, že neni taková pravděpodobnost, že po roce budou vypadat jako ty moje.
+ Designově vedle něj vypadá V3205 jak hračka.
+ Klávesnice má sice podobně debilní rozložení (debilnější o to, že chybí pravá Fn klávesa u šipek), ale má příjemnější stisk.

Sony VAIO TZ11XN, 11" Core2 Duo (ULV) 1.06GHz, 6cell baterka
- Stejný problém s displejem.
+ Ačkoli má také 6cell baterku, tak se už konečně projevil ULV procesor a notebook vydrží pracovat skoro 8 hodin. To je jednoznačný plus, který v ceně V3205 čekat nikdo nemůže a je to taky důvod, proč už ten NB může mít cenu takovou, jakou má.
- Ventilátor se už musí občas spouštět. Přišlo mi to celkem často a vnímal jsem to, takže nebyl "neslyšitelný". Je jasné, že tady je to ale tim, že je tam míň místa. Notebook je výrazně menší a tenčí a má v sobě optickou mechaniku.
+ I přes velikost má lepší a hlasitější repráky.
- Zase mi chybí DVI/TVout a VGA neni nic moc (mimochodem VGA na V3205 je tak dobrý, že by tam snad DVI ani nemuselo být.... docela ironie :-)).
- Opět velmi pomalý 1.8" disk a procesor je sice lepší než u U1F, ale na plnohodnotný Core procesory to prostě nemá.
- Když jsem notebook vracel, tak měl obtisklou klávesnici do displeje, což se mi u V3205 nikdy nestalo. Může za to pružné výko. Já to nemám rád, ale někteří výrobci se tim ještě chlubí.
+ Opět byla klávesnice příjemnější.
+ S timhle VAIO se mi poprvé stávalo, že by mě lidi zastavovali (když jsem ho nesl v ruce) na chodbě a nebo oslovovali jinde na fakultě, aby mi sdělili, že mám "fakt pěknej notebook". Opravdu všude, kde jsem to vytáhl, tak se lidi otáčeli a byl to celkem magnet na pohledy :-).
++ Geniální displej. Lepší jsem nikdy u žádného notebooku neviděl. Skoro nebyly vidět odlesky (ani při jízdě vlakem kolem poledne), barvy byly neuvěřitelně kontrastní. Prostě nádhera. Neviděl jsem ani displej, který by se tomuto přibližoval.
+ Má na předku tlačítka na ovládání přehrávače a je možné si něco pustit i bez zapnutí OS.

UMAX VisionBook 7200WXN 12.1" Pentium Dual-Core 1.6GHz, 6+9cell baterka
+ Tenhle notebook je levnější než V3205.
- Je horší úplně ve všem.
- Má slabou výdrž na baterky (hodina nebo tři s velkou baterkou) a velkou spotřebu (skoro 25W), takže pořád fičí větrák.
- Strašně moc vypadá jako noname (však taky je).
- Má horší repráky.
- Má strašně pomalou grafikou, která je ještě pomalejší než ty v předchozích NB, kde jsou ULV čipsety (tj i ty GMA maj nižší výkon)...ta grafika je hlavně dost nekompatibilní.
- SiS čipset :?.
- Klávesy o třetinu zmenšené na výšku... všechny.
- Je těžší.
- Víko nejde moc otevřít dozadu, takže má člověk občas zkreslené barvy, když má NB na nohou.
- Chybí DVI/TVout a VGA je sice ostré ale při 1680x1050 se obraz klepal.
- Vypadá to jak dvířka od mrazáku.

Toshiba Satellite Pro U300, 13.3" Core2Duo 1.8GHz, 6cell baterka
+ Větší displej i přes podobnou hmotnost (pocitově rozdíl ani nepoznám). 13.3" je prostě příjemnější a příští notebook bych si rád koupil s touto úhlopříčkou.
+ Má plnohodnotný procák, takže výkon v pohodě. Stejně tak má novější GMA grafiku (taky plnohodnotnou).
+ Má velmi příjemnou klávesnici s lepším rozložením (ale stále nejsou multimediální klávesy aspoň přes Fn).
+ Má kolečko na regulaci hlasitosti.
- Chybí DVI/TVout. Výstup VGA nebyl nejhorší, ale při rozlišení 1680x1050 už jsou vidět nějaké defekty.
- Ventilátor se spouštěl častěji. Jednou za pár minut. Na druhou stranu to ještě nebylo nic nepřekonatelného. Byl aspoň tichý.
+ Zpracování bych řekl, že bylo podobné jako u V3205. Možná malinko lepší.
+ Je hezčí. Designově se mi moc líbí.
- Výdrž je slabší asi o 45 minut proti V3205.

Sony VAIO SZ61XN, 13.3" Core2 Duo 2.2GHz, 8(9?) cell baterka
+ Díky lepším (a dražším) materiálům je znatelně lehčí a tenčí než V3205.
+ Je výkonnější. Ta zapnutelná dedikovaná grafika fakt potěší.
- Má horší displej. Barvy jsou takové zašedlé. Na VAIO docela slabota.
+ Má výbornou velkou klávesnici, která je pohodlnější a pocitově větší než u většiny 15/17" NB.
+ Má hlasité repráky.
- Chybí multimediální tlačítka (aspoň přes Fn).
- Má jen dvě USB a to ještě navíc v pravo.
+ Má výbornou výdrž na baterky (7 hodin integrovaná, 5 dedikovaná).
+ Má výbornou povrchovou úpravu a je celkem pevný (až na pružící víko).
- Přijde mi, že je tam buď hlučný disk (mimochodem první hybridní, jaký jsem viděl) a nebo pořád jede větrák (pravděpodobnější). Je teda mezi větráky hodně tichý ale i tak je prostě V3205 tišší.
- Zase chybí DVI/TVout. U tak drahého notesu už mě to docela dost sralo (i vzhledem k velikosti). Jsou dostupné jen přes dokovačku.

Toshiba Portégé R500, 12.1" Core2 Duo (ULV) 1.2GHz, 6cell baterka
+ Klávesnice má výborné rozložení a příjemný stisk.
+ Váží to celé jen 1.06Kg a je to neuvěřitelně tenké. V3205 je v podstatě dvojnásobná v obou parametrech a ten rozdíl je fakt hodně viditelný.
+ Je to hodně pevně a velmi kvalitně zpracované.
+ Má to optickou mechaniku (btw nejlehčí a nejtenčí notebook s optickou mechanikou na světě). Díky tomu je to v podstatě plnohodnotný notebook a přitom má váhu subnotebooků s procesory ARM (Psion Netbook, Psion Series 7, HP Jornada,...) a systémy EPOC/Windows CE (tedy neplnohodnotnými počítači, které mají blíž k PDA).
+ Má to lepší výdrž (6 hodin). V případě transreflexního módu displeje s vypnutým podsvícení je výdrž až někam k 10ti hodinám (odhadem, přesně to ještě změřené nemám).
+ Transreflexní displej připravený pro práci na denním slunečním světle. Tam kde s jinými notebooky neni šance displej přečíst můžete s tímto perfektně pracovat s vypnutým podsvícením.
- Pozorovací úhly jsou kvůli reflexním vrstvám silně omezené při slabém okolním světle, takže displej spíš nic moc.
- Opět chybí DVI/TVout. Je fakt, že moc nevim, kam by se ty konektory vtěsnaly ale myslim, že DVI-I (+redukce) místo VGA by se sem vešel. Kvalita VGA opět nic moc. Aspoň, že je k dostání tenký port replikátor, na kterém se DVI nachází. S TVoutem je bohužel smůla.
+ Ventilátor je i přes miniaturní rozměry chlazení pravděpodobně vypnutý (nebo jede na neslyšitelné otáčky).

------------------------

Tak tady máš takové menší-větší srovnání s tim ostatním, co jsem měl za posledního půl roku v ruce a bylo to podobné velikostní kategorie. Ceny si každý může najít sám, určitě se někde změnily od doby recenze.

Co my na ostatních NB chybí:
- Ať už jsou ty NB levnější nebo dražší, tak téměř nikde neni TVout. Protože ho používám poměrně často, tak mi to docela vadí. Dalo by se to ale vyřešit za 1200,- adaptérem, který konvertuje obraz z VGA výstupu a napájí se z USB. Už je to ale další krabička navíc, takhle se připichuju na TV kdekoli bez nějakého dalšího složitého příslušenství.
- DVI! To nemá snad žádný jiný NB této velikosti. Připojuju si často velká LCD a bohužel je to na víc místech najednou, takže by to jedna dokovačka nevyřešila (a kdybych ji měl tahat s sebou, tak už pozbývá smysl malý notebook). Doma mám 21" S-PVA 8bit 1680x1050 Samsung 215TW, což je poloprofi LCD s velmi kvalitním obrazem. Používám to sem tam na tvorbu grafiky, takže si nechci zabít obraz takového LCD nekvalitním výstupem z NB.
- Hlučnost chlazení. Málokterý notebook je tak tichý jako V3205. Vlastně za celou dobu z těch malých NB se to podařilo jen té Toshibě R500, co mám teď všechny ostatní NB prostě byly hlučnější.

Proč bych si nekupoval dražší NB než mám teď (příští investice bude zas <30t... maximálně při nějaké dobré "podpultové" ;-) nabídce bych šel o něco výš, když tam bude znatelná sleva proti ceně prodejní):
- Materiály sice bývají kvalitnější, ale nejsem přesvědčen, že by mé zacházení snášely dražší NB nějak víc. Tamty NB jsem většinou používal 1-2 týdny a na některých už byly známky opotřebení. Je možné, že by některé vypadaly stejně jako moje V3205, kdyby se mnou prožily taky tolik.
- Klávesnice u mě sice neni žádný zázrak, ale píše se mi na ní celkem dobře - resp nemám s psaním na ní žádné problémy. Klávesy mi nevynechává, popisky jsou taky stále, kde mají být, a na rozložení jsem si celkem rychle zvykl. Kvalitnější ani nepotřebuju.
- Výbava je všude horší. Tenhle NB má DVI/TVout, vhodně rozmístěná 4 USB, je tichý, má pěkný displej. Proč platit víc za méně výbavy.
- Výdrž baterky lehce přes 4 hodiny je výborná na 6cell baterku. Vyšší výdrž už tak maj pouze notebooky s větší baterií nebo ULV procesorem. ULV procesor většinou znamená nižší výkon nejen procesoru, ale i ULV čipsetu - tedy grafiky. Výkon sice většinou nepotřebuju nějak extrémní, ale zase občas by mě štvalo při výpočtech v matlabu atd čekat moc dlouho. Třeba ASUS U1F jsem používal dva týdny během odevzdávání jedné práce z umělé inteligence. Výpočty na U1F trvaly přesně dvakrát tak dlouho než na V3205.
Naposledy upravil swarm dne 15. 9. 2007 13:11, celkově upraveno 1
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod swarm 15. 9. 2007 12:51

No to mě poser... to sem se rozepsal... za to už by mi snad měli i platit :D
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod rushid 16. 9. 2007 20:12

moc hezke srovnani, diky!
rushid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MiraS_24 16. 9. 2007 20:30

Moc dekuji za srovnani... vahal jsem jestli si tento notebook koupit ale ted uz mam jasno :wink:
Jste jednou dik
MiraS_24
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod swarm 16. 9. 2007 20:36

No určitě nechci, aby někdo nabral pocit, že ten NB je dokonalý. Já sám jsem mu tu vytkl docela dost věcí. Já tenhle NB beru spíš jako nejmenší zlo... něco jako jednooký mezi slepými králem :-).
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod randim 17. 9. 2007 07:39

Ahoj Swarme , mám na tebe dotaz .
Chci si koupit monitor, mám 3205 ku, ale v nastaveni externiho monitoru v rozlišení není rozlišení 1680 x 1050 (WSXGA+) . A proto se chci zeptat jestli to nebude mít zásadní vliv na kvalitu zobrazeni. Taky jsem si všiml že podporovane rozlišení je až u 24 palcových (1920 x 1200 WUXGA) ale ten je asi o 5 tisíc dražší. Mě by stačil ten 22 palcový monitor kterej je zhruba za 7000 včetně DPH.

Popis monitoru :
Varianta 1:
BENQ 22"LCD, T221Wa 300cd/ m2, 1000:1, 5ms, repro
Rozměr LCD 22" širokoúhlý
Rozlišení (max.) 1680 x 1050 (WSXGA+)
Velikost bodu 0.282 mm
Počet barev 16.7 millionu
Horizontální kmitočet (max.) kHz 30 - 82
Vertikální kmitočet (max.) Hz 50 - 76
Šířka pásma videosignálu (MHz) 25 - 165
Pozorovací úhly (vlevo/vpravo, nahoru/dolů) 160/160
Zobrazovací plocha 473.76 x 296.1(mm)
Kontrast 1000:1
Jas 300 cd/m2
Doba odezvy (tr/tf) 5ms (2+3) ms
Barevná teplota Reddish/sRGB/Bluish + user mode
Vstupní signál D-Sub
Integrované reproduktory
Spotřeba energie 49W
Napájení Built-in
Hmotnost 4.9 kg
Hmotnost s příslušenstvím 6.7kg
Rozměry (Š x V x H) 422.45 x 518.26 x 169.57mm
VESA montáž na stěnu Ano - volitelné (100 x 100mm)
i-Key Ano
Třída TCO'03
Zámek Kensington Ano
Příslušenství VGA kabel
Záruka 3 roky

Varianta 2:
AOC 24" LCD 416V, 300cd/ m2, 3000:1, 5ms,
Specifikace
Panel: SEC LTM240CT01
Pixel / Velikost bodu: 0.27mm x 0.27mm
Plocha displeje: 518.4mm x 324mm
Jas 300 cd/m2
Ostrost 3000:1(DCR)
Typ. doba odezvy (tr) 5ms
Viditelný úhel CR=10: 160/160
Kompatibilní s VESA, VGA,SVGA,XGA, SXGA, WXGA, WSXGA+,WUXGA, Mac®
Horizontální frekvence: 30K~83KHz
Vertikální frekvence: 55~75 Hz
Pixel frekvence: 165MHz
Maximální rozlišení: 1920x1200@60Hz
Doporučené rozlišení: 1920x1200@60Hz
Podporované rozlišení: 720x400@70Hz, 640x480@60/75Hz, 800x600@60/75Hz, 1024x768@60/70/75Hz, 1280x1024@60/75Hz, 1440x900@60Hz, 1680x1050@60Hz, 1600x1200@60Hz, 1920x1080@60Hz
Počet barev: 16.7M
Analogový vstupní signál: 0.7Vp-p(standard), 75 OHM, Positive & DVI-D Digital Interface (TMDS)
Konektory RGB signálu: 15-pin D-sub
Napájení: 3-pin Plug(čínský standard)
DVI-D: 24-pin DVI-D
Vstup napájení: Univerzální 110~240VAC, 50/60Hz
Spotřeba: 90 Watts (Max)
Plug & Play DDC1/2B/CI
EPA ENERGY STAR ®: ano
Uživatelský kontrolní zdroj, AUTO Config,Eco/dolů,nahoru,menu,power
Funkční jas, kontrast, Eco mód, Gamma(1,2,3), DCR, zaostření, hodiny, H/V Position, teplota barvy (chladná,teplá,normal,sRGB,RGBYCM), barevná podpora(Plné zvýšení, Přírodní kůže, Zelené pole, Nebeská modř, Auto Detect, Demo), obrázková podpora (velikost snímku, jas, kontrast, odstín, saturace, H/V pozice, jasný obraz zapnuto/vypnuto), OSD Setup (H/V pozice, časový limit, jazyk), výběr vstupu, AUTO Config, reset, imformace
OSD jazyky angličtina, francouzština, španělština, němčina, ruština, italština, švédština, polština, čeština
Speaker: ne
Emise standard
Regulace cUL,FCC,CE,CCC,TCO03,Windows Vista
Jiné vlastnosti: naklonění, VESA 100mm Wall Mountable, ECO mód, úzký kraj, lesklý základ, HDCP Ready, zabudované tlačítka
Rozměry (WxHxD) (Monitor) 561.8 x 459.2 x 239.8mm
Váha: 7.5 kgs Krabice: 11.0 kgs

VArianta 3:
Acer 24" AL2416WB1920x1200, 5ms, 1000:1, D-sub, 400cd/ m2
AL2416WB představuje ve světě podnikání nový typ širokoúhlého displeje s vysokým rozlišením a vynikající technologií panelu v elegantním provedení. Nabízí jedinečný zážitek i zvýšení produktivity díky jedné z největších zobrazovacích ploch, jaké bylo dosaženo u profesionálních LCD monitorů bez negativního dopadu na ergonomii či podnikový rozpočet. Špičkový monitor AL2416WA s neobyčejně velkou, širokoúhlou obrazovkou 24" zobrazuje optimálně data a videoaplikace, např. internetové stránky, několik kancelářských aplikací současně nebo digitální fotografie do nejmenších detailů. Tento úžasný displej 24" W dokáže splnit jakékoli specializované nároky. Je to řešení odsouzené k úspěchu. Podpora rozlišení 1900 x 1200 WUXGA s 16,7 miliónů barev a zobrazením s poměrem stran 16:10 dokazuje, že monitor AL2416WA nabízí 1,2 x více pixelů než standardní 20" LCD displeje. Displej se zobrazením s poměrem stran 16:10 má dostatečnou plochu pro umístění dvou stránek A4 vedle sebe, čímž usnadňuje úpravu dokumentů a analýzu dat a navíc zvyšuje efektivitu práce. Užijte si pohodlí při práci nebo sledování filmů na DVD. Monitor s vynikajícím kontrastním poměrem 1000:1 nabízí jasný, ostrý a čistý obraz i při úhlu pohledu až 160°. Displej AL2416WB je ideální nejen pro profesionální uživatele, ale také pro hráče počítačových her a příznivce médií, protože bleskově krátká doba odezvy 5 ms je ideální pro hraní akčních her i sledování filmů. AL2416WB nabízí jasný, ostrý a čistý obraz multimediálním nadšencům i kancelářským uživatelům, kteří chtějí trvale zlepšovat kvalitu své práce a dokáží ocenit vysoký výkon a kvalitní obraz.

Velikost displeje 24" širokoúhlý, 518 x 324 mm
Technologie displeje TN
Rozlišení 1920 x 1200 WUXGA
Jas 400 cd/m2
Baervnost 16,7 miliónů barev
Bodová rozteč 0,270 mm
Rozsah disple (v x š) 547 x 352 mm
Kontrast 1000:1
Doba odezvy 5 ms (od šedé k šedé)
Horizontální frekvence 24 kHz - 80 kHz
Vertikální frekvence 49 Hz - 75 Hz
Horizontální úhel pohledu 160°
Vertikální úhel pohledu 160°
Vstupní signál Analogový nebo duální vstup (DVI s HDCP)
Reproduktory Ne
Vychýlení 15 ± 2°/ dolů 5 ± 2°
Upevnění na stěnu 100 x 100 mm
Ovládání Kontrast, jas, H-pozice, V-pozice, nastavení bodů, vyvolání předvolby, automatické nastavení, hodiny, 5 jazyků, OSD pozice, informace, YUV nastavení, vyrovnání barev
Rozměry (v x š x h) 577 x 457 x 219
Hmotnost Netto: 9,1 kg
Úspora energie Maximum: 90 W Vypnuto: 1 W Úsporný režim: 2 W
AC adaptér AC 100 V - AC 240 V interní
Plug & Play VESA DDC (12, 15 pinový konektor VGA)
Certifikace ISO 13406-2, UL, EN60950, EN - 55022, MPR 1990, CSA, CB, TUV-GS, FCC-B, CE, TCO'99, upgrade na TCO 03
Barva šasí Sim stříbrná a černá
Příslušenství Napájecí kabely pro Evropu, Anglii a Švýcarsko, VGA analogový kabel

Ceny zhruba : varianta 1 - 7000 , varianta 2 - 12.500 , varianta 3 - 10500.

Prosím o radu ve smyslu cena poměr výkon. Vůbec se v tom nevyznám a myslel jsem že zobrazovací rozlišení které je defaultní se dá změnit jen na úkor kvality obrazu (výrazné snížení ostrosti ...) Ale psal jsi že v pohodě používáš minitor s rozlišením 1680 x 1050 (WSXGA+) , což mě velmi mile překvapilo , proto se ptám na tvoji radi. Díky moc.
Karel Kopfrkingel
randim
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod swarm 17. 9. 2007 09:06

Mám chování vyzkoušené jen na Windows XP a můj postřeh je následující. Na GMA950 (všude ve win xp...tj. nejen na V3205) je pouze pár základních rozlišení a 1680x1050 tam neni. Můžeš ho přidat ručně použitím konfigurovatelného driveru (docela HC záležitost, tu jsem bral jako největší nouzovku). Driver by si měl ale umět jedno (to nativní) rozlišení natáhnout z monitoru. Problém je, že tato funkce funguje spolehlivě jen při digitálním zapojění.

Z toho plyne, že pokud chceš používat monitor s nativním rozlišením 1680x1050, budeš ho muset připojit digitálně (DVI). Přes VGA jsem na tom svém analogové rozlišení ani nerozběhal. Při připojení přes DVI jsem to měl zprovozněné během pár sekund.

Takže s tím prvním monitorem máš smůlu, protože ten DVI nemá (v té ceně by ale měly být i jiné, které DVI mají). Ohledně toho, který z těch dvou dalších je lepší ti neporadím. Všechno to jsou jen TN panely (kvůli nízké ceně) a jako člověk, co stále ještě musí pracovat s grafikou je vážně moc nemusim. Můj S-PVA panel stál 12 500,- a to má úhlopříčku jen 21".
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod randim 17. 9. 2007 11:56

Díky moc za radu. Poohlednu se tedy po monitoru s DVI . Ješte jednou díky.
Karel Kopfrkingel
randim
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka