V cem je dobry notebook za 100k?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod kokos 31. 12. 2006 10:35

zdar! tak jsem se dival na notebooky a zaujal me siemens... ale ne svou kvalitou, ale spise cenou:-)
http://www.alza.cz/notebook-fujitsu-sie ... d65877.htm
nechapu, z jakeho duvodu je tak drahy... rek bych ze 100 000 je docela kruta dan za "ultralehkost" a zadny vykon... koupili byste si ho?
is it nut? no, it is coconut!
kokos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod asd111 31. 12. 2006 10:41

Taky to moc nechápu...Špičkově vybavený notebook se sežene za polovic.
asd111
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 31. 12. 2006 10:46

podivej se na tom jak zavisi cena na parametrech a uvidis, ze napr. za polovicni hmotnost zaplatis vic nez dvojnasobek. Proste ten vztah neni linearni a za kazdou blbustku se plati. Vcetne znacky.

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod Mobil-man 31. 12. 2006 10:47

tak tohle ani nahodou...to bych radsi koupil tento Sonak
Myslim, ze ten uvedeny FS je o nicem za ty penize...
Ale kdybych potreboval opravdu neco lehkyho a kvalitniho, tak Vaio
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod r.polasek 31. 12. 2006 10:54

Ono vyjde lepší si koupit nadupaný mobil než 12" notebook.
Nemám rád blbce, primitivy, socany a lidi, kteří nerozlišují I a Y.
r.polasek
Junior

Odeslat příspěvekod Jenyk 31. 12. 2006 10:58

Tak tenhle je fakt nonsens, ale já před rokem koukal po malém noťasu okolo 2 kila váha, displej 14" 1400x1050, 1GB RAM, disk 7200 ot/min, WiFi, baterka s delší výdrží. Hledal jsem to dlouho, v tomhle případě platíš za výkon, malé rozměry a hmotnost a spolehlivost (já skončil u IBM ThinkPadu). Cena byla obdobná a ze zkušenosti vím, že plně opodstatněná. Není to na hry, ale na práci.

Ten Sony má disk 4200 ot/min, to je s ohledem na zbytek kompu velká škoda.
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
Jenyk
Junior

Odeslat příspěvekod swarm 31. 12. 2006 11:11

r.polasek píše:Ono vyjde lepší si koupit nadupaný mobil než 12" notebook.o/quote]
Tak to si vůbec nemyslim. Na 12" booku máš plnohodnotnou klávesnici a normální soft. Krom toho teď mám 12" noťas a dokázal bych si to teda představit ještě o něco menší (prostě už i těch 12" mi přijde velké).

Pravda je, že kupovat notes za víc jak 100 tisíc už mi přijde trochu mimo. To bych neudělal ani kdybych fakt nevěděl, co z penězma. V dnešní době už nějak nevidim důvod dát do notesu víc jak 40, maximálně 50 tisíc (ale to už i s dokynou apod).
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod r.polasek 31. 12. 2006 11:26

Proč myslíš? Je to malé, na film se na tom dobře nepodíváš, hry si na tom nezahraješ, všechno titěrné že by z toho člověk oslepl. Nedovedu si to moc představit na práci.
Nemám rád blbce, primitivy, socany a lidi, kteří nerozlišují I a Y.
r.polasek
Junior

Odeslat příspěvekod kukin 31. 12. 2006 11:39

r.polasek píše:Je to malé, na film se na tom dobře nepodíváš, hry si na tom nezahraješ, všechno titěrné že by z toho člověk oslepl. Nedovedu si to moc představit na práci.v/quote]

:lol: :lol: skutečně dobrý vtip :mrgreen:
Po nás potopa.

na doma: foobar2000 + Carat RUBY2 / NAD C545BEE + C352BEE + KEF iQ30 + Audio-Technica ATH-A900X
do práce: HRT microStreamer + Audio-Technica ATH-A500X
kukin
Junior

Odeslat příspěvekod Mobil-man 31. 12. 2006 11:43

no urcite to bude pouzitelnejsi nez mobil cece:D
mobilem se da notak doplnit...ale ne nehradit.
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod malcolmX 31. 12. 2006 11:51

Vystridal jsem mj nekolik ultraprenosnych laptopu (10.4" a 12") a muj dalsi notebook bude urcite znova ultra-light. Nikdy mne v nicim neomezovaly. Kdo nezazil nepochopi... Nedavno jsem mel moznost osahat si UX, TX a SZ series Vaio (4.5, 11.1 a 13.3" lcd) a mit penize, nevaham a beru kterykoli z nich.

Nevim, proc by mel byt notebook za 100.000 mimo... mate nejaky podobny limit treba na auto, kolo, lyze, digitalni fotoaparat?

Kazde zbozi se dela pro jinou skupinu zakazniku a je veci kazdeho co a za kolik si koupi.
malcolmX
Junior

Odeslat příspěvekod Tučňák 31. 12. 2006 11:58

r.polasek píše:Proč myslíš? Je to malé, na film se na tom dobře nepodíváš, hry si na tom nezahraješ, všechno titěrné že by z toho člověk oslepl. Nedovedu si to moc představit na práci.s/quote]

Ten kdo si koupí nb za 100k ho určitě nemá ani na filmy nebo hry :mrgreen:

Jinak souhlasím, že takovéhle peníze investovat do nb je zbytečnost. (pro mě). Možná nějaký vyrcholový manažer se bude cítit líp, když bude mít takhle drahý nb :wink: Taky si myslím, že tak max. 40 000,- by mělo stačit. Teď mám nb za 30 000,- a pro mé potřeby studenta dostatečně vyhovuje :wink:

BTW taky bych si koupil VAIO :mrgreen:
The choises we make, not the chances we take, determine our destiny
Tučňák
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod swarm 31. 12. 2006 12:24

malcolmX píše:Nevim, proc by mel byt notebook za 100.000 mimo... mate nejaky podobny limit treba na auto, kolo, lyze, digitalni fotoaparat?
S tim mimo pokud to byla narážka na mě, tak já jsem napsal, že mimo je to pro . Jsem přesvědčen, že si to své uživatele najde. Měl jsem v ruce notebooky za 100 tisíc (některé i v osobním vlastnictví) a i dneska poznam rozdíl mezi notebookem za 100t a 50t, ale sám (jenom můj názor) jsem dospěl k názoru, že radši než jeden za 100t si koupim vždy na poloviční dobu noťas za 50t. Notebooky střídám tak nějak co 2-3 roky. Auto, digitál a to kolo podstatně méně.

r.polasek: btw na 12" displeji se podíváš na film úplně v pohodě. Mám širokoúhlou verzi s lesklým povrchem a filmy na tom vypadaj taky dobře. Samozřejmě to neni na to, aby si k tomu sedlo 10 lidí a společně na tom čučeli na film. Ta velikost notebooku ti dává úplně nové rozměry používání. Krom toho to ještě neni nic extra malýho zase. Já jsem dělal takové srovnání tohoto notebooku s průměrným víc jak deset let starým 486 notebookem, který byl děláný naopak na výkon v tehdejší době a ty ultrapřenosné stroje vypadaly úplně jinak a kupodivu ten all-in-one 486 tehdy multimedialní notebook měl taky úhlopříčku víka 12" (a až na tloušťku byl stejně velký). To znamená stejně velká klávesnice a pohodlí. To až v posledních letech ty notebooky nějak přerostly do obrovských zrůd, co by se ani neměly zvedat ze stolu :roll:.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod chemistry 31. 12. 2006 12:25

to je v podstate necelych 3 000 euro, tak sa pozrime na to s tejto stránky. proste niekto vyžaduje úplnú kvalitu , precíznosť, najnovšie technologie, použitie kvalitných materiálov a je ochotný si za to zaplatiť.

sice ja by som si radšej vybral tento : http://www.euromedia.sk/default.asp?mtc ... tiid=37501

a zvyšné prachy by som utratil za toto : http://www.bisaudio.sk/katalog.php?PID=6&CATID=11

:-)
chemistry between us
chemistry
Junior

Odeslat příspěvekod Thowt1 31. 12. 2006 12:54

No ono to mas o peniazoch. Ono su auta za 300 000 kacek a aj za 90 000 000 kacek (nake ferrari) i menej i viac. Ono kto ma neobmedzene zdroje penazi tak si kupi notas za 100 000 kacek len preto ze tolko stoji. Pre neho je to ako pre mna kupit si hotdog za dvacku. Oto skor si ho kupi ak sa tomu moc nerozumie. Sice nic noveho som nepovedal, ale je to tak.
profesionalna krysa na forum.doupe.cz
Thowt1
Junior

Další stránka