poradte s nakupem NTB - pro studenta

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod r.polasek 3. 1. 2007 22:00

Na některé škole to bez pc jde, tam kde jsem já jsi bez pc nahraný, protože většina přípravy se skládá z práce přes internet.
Nemám rád blbce, primitivy, socany a lidi, kteří nerozlišují I a Y.
r.polasek
Junior

Odeslat příspěvekod esox 3. 1. 2007 22:03

to určitě, ale i kdybych šel na školu kde vím že se bez NTB neobejdu tak bych si ho dřív jak v září nekupoval
esox
Junior

Odeslat příspěvekod r.polasek 3. 1. 2007 22:12

Já sem si ho kupoval v červenci a stejně se mi zku.... týden předtím než sem šel na výšku a byl jsem měsíc a půl bez něj.
Nemám rád blbce, primitivy, socany a lidi, kteří nerozlišují I a Y.
r.polasek
Junior

Odeslat příspěvekod CaiseR 3. 1. 2007 22:29

V Tvem pripade bych urcite s koupi pockal co nejdele (na zari) - pokud ho nyni nutne nepotrebujes (vyvoj jde strasne rychle dopredu a 9 mesicu je strasne dlouha doba).
Take preferuju znacku dell, pouzival jsem model Latitude d610 (je to vyssi rada) a Inspiron 6400 (nizsi). U modelu Latitude mi trochu vadila nizsi vydrz (asi 2:30 Inspiron 6400 vydrzel +- 4 hodiny). U inspironu mi vadily materialy - pouzity plast je velmi nachylny na poskrabani.
Bezkonkurencni u dellu je servis - pristi den sami prijedou a vse opravi. Pokud budes mit k dispozici pouze ntb, tak je to neocenitelne (asi by bylo neprijemne byt mesic bez pocitace). Vpripade porizeni dellu bych si urcite priplatil 3 roky NBD. V posledni dobe sly ceny ntb dell znacne dolu a nejsou tak nedosazitelne, jako drive. Urcite sleduj akce u dellu, vyplati se to (napr.: http://www1.euro.dell.com/content/topic ... l=cs&s=bsd ) - koupit ntb rady Latitude od 21900Kc byla drive utopie.
CaiseR
Junior

Odeslat příspěvekod swarm 3. 1. 2007 22:34

esox píše:Určitě bych počkal než budeš nastupovat na VŠ já osobně jsem první semestr zkoušel jaké to je bez NTB a zjistil jsem žo to celkem jde, ale občas se přeci jen hodí (seminárky atd.) tak si ho budu kupovat nyní. Určitě bych si ho koupil až tak v září nebo tak nějak výrazně ušetříš nebo budeš mít určitě lepší výkon oproti dneškuu/quote]
Ano, tohle je podle mě správný způsob. Osobně když bych si kvůli škole kupoval notebook, tak bych čekal až tam začnu chodit a koupil bych ho přesně ve chvíli, kdybych ho už začal potřebovat.
Moje zkušenost z ČVUT FEL je taková, že notebook je jen drahá frajeřinka a ve spoustě případů bude mít jen rozptylující efekt :roll:.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod spachtle 3. 1. 2007 23:39

diky za cenne rady, asi jeste pockam (btw. pujdu pravdepodobne na Fakultu aplikovanych ved na ZCU v Plzni), alespon jsem trochu obhlidnul trh...
Hard to see, the dark side is.

ntb: HP Compaq 6710b | T7500 | 2GB | 160GB | WSXGA+ 1680×1050 | Vista Business

SE W800i (home SW upgrade from K750i) || O2 Pohoda

<odkaz odstraněn>
spachtle
Junior

Odeslat příspěvekod esox 4. 1. 2007 10:08

Jo určite ještě počkej, vím že je to lákavé, al e pak nebudeš litovat že jsi počkal, když si srovnáš co máš a co by jsi měl kdyby jsi si to koupil už teď. A také si myslím jestli se nepletu že koncem školního roku bývají slevy a někdy docela výrazné pro studenty, tam by to možná taky stálo za úvahu
esox
Junior

Odeslat příspěvekod lives 4. 1. 2007 10:26

Kroxigor píše:no možná se staraj když je to v záruce ale dostat z nich něco pokud už je zařízení mimo záruku je peklou/quote]

To si trochu odporuje, ne? Zadarmo se snazej, ale za prachy se jim nechce? :D

Jinak s HP servisem mam taky dobrou zkusenost. Odesla mi v ntb deska, nastesti jeste v zaruce. Jeden den jsem notebook dal na opravu do HP servisu v Praze 4, druhy den volaji ze je to hotove.
lives
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 4. 1. 2007 11:38

lives: zazraky se deji, ale jejich zarucni podminky jim neukladaji zadnou lhutu a ne kazdy bydli v Praze ,)
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lives 7. 1. 2007 02:14

Proc by si taky ukladali sami sobe nejakou lhutu? Staci prece, ze lhuta je uvedena v obcanskem zakoniku - 30 dni. Prece si ji nebudou sami zkracovat.
A prave proto, ze 30 dni neni zas tak malo, je celkem zajimave zjistit, jak servis u jednotlivych firem probiha v praxi.
Kdyz nekdo nebydli v Praze, tak samozrejme musi pocitat se zdrzenim "na ceste" pokud notebook posila do servisu postou. I pro nej je ale zajimave, jak rychle servis po doruceni notebook opravi.
lives
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 7. 1. 2007 13:35

lives: Proc by delali neco pro zakaznika???? No protoze by jim to treba zvysilo image :) ja vym ze je lhuta 30dni, ale proc to neopravit treba nejpozdeji do 5ti dnu? :) Cili kdyz del muze mit technika druhy pracovni den na miste, proc ho nemuze mit Acer, ktery hraje v Evrope Prim? :) protoze jim jde o trzby a ne o kvalitu a sluzby zakaznikum...proto.
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TuT 7. 1. 2007 14:49

protoze Acer nema dostatek soucastek skladem. a i na blbou optickou mechaniku se ceka treba 3 tydny...... tak mi to rekl technik od DELLu z jedne Brnenske firmy, proc prestali servisovat Acer, ze jim to kazilo dobre jmeno firmy....
TuT
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 7. 1. 2007 14:56

Ono vsetko nieco stoji - skladovanie suciastok, dopravne, praca cloveka. A evidentne je pre Acer lepsie mat jeden sklad niekde v cine a posielat male davky podla potreby do servisov po celom svete (co trva kludne i tyzden-dva), nez mat medzisklady na kontinentoch a posielat ich overnight...
Proste Acer setri, kde sa len da...

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Mike Wazowski 7. 1. 2007 16:15

CeCo píše:Ono vsetko nieco stoji - skladovanie suciastok, dopravne, praca cloveka. A evidentne je pre Acer lepsie mat jeden sklad niekde v cine a posielat male davky podla potreby do servisov po celom svete (co trva kludne i tyzden-dva), nez mat medzisklady na kontinentoch a posielat ich overnight...
Proste Acer setri, kde sa len da...

C.

Nechci aby to vyznělo sarkasticky, ale zřejmě právě toto umožňuje Aceru nabízet NB za cenou za jakou jsou. To co ojebaj na úzké servisní síti můžou promítnout do nižší prodejní ceny. Ale otázkou zůstává jestli tyto dva faktory jdou ruku v ruce.
Mike Wazowski
Junior

Odeslat příspěvekod lospedros 7. 1. 2007 16:38

ja mam hp nx 7400 508 es a nemuzu si ho vynachvalit. 1GB ram, dual core, jsem taky student, utahny i nejake hry takze fakt parada.
lospedros
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka