Asus A6Jc - problem z diskom a napalovackou

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod quarry7 12. 1. 2007 19:01

Caute,

Som "stastnym" vlastnikom Asus A6Jc Q003. Mam takyto problem: Disk ma normalnu pracovnu teplotu ked doslova nic nerobim, len tak pocuvam hudbu alebo pisem vo worde ma 55stupnov....Ked ho trosku viac zatazim tak ma 58 :!: , to sa mi zda uz moc.Mal som uz aj 59stupnov.Cital som niekde na fore ze pokial sa mi nic nestane tak ho reklamovat nemozem.Predtym som notebook este nemal takze nemozem porovnat,ale co maju kamosi,tak nieco okolo 30 - 40stupnov.
Dalsi problem mam z napalovackou.Vzdy ked dam nacitat cd tak mi nachvilku zacne mrznut PC ked zacne pracovat.A ked dam napalovat a mam spustenu hudbu tak mi asi po 10 sekundach dosova zamrzne PC, prestane hrat hudba,cely proces sa sustredi na to napalovanie a po zhruba 10-15 sekundach sa to vrati do normalu.Je jedno ci je to cd alebo DVD,staci ked napalujem.RAM mam 512.....Co sa tyka toho disku nemoze to mat nejaky vplyv na cely proces,lebo aj ked dam nieco nahravat ci uz z DVD alebo s USB kluca a ked popri tom otvorim len nevinny word ci hocico ine tak mi rychlost klesne aj z 5 nasobne aj viac........Kazda podnetna rada,nazor alebo skusenost ma potesi. Vdaka :) Cawte :mrgreen:
quarry7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod swarm 12. 1. 2007 20:20

To práce s CD, to vypadá na vypnuté DMA v systému. Ad teplota disku, tak tam nevim, co je použito za disk, ale třeba je tam nějaký s mezní teplotou 60°C. Ale i tak myslim bude problém, že by ti uznali reklamaci. Spíš ti to vrátí jako neoprávněnou.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gruppe 12. 1. 2007 20:26

quarry7: no mam 7200ot disk v Delliku a mam prac teplotu42-45, pri mezni zatezi az 50stupnu takze asi tak. Holt pohledal bych na strankach vyrobce disku jake ma prac teploty, ale bezne mit 60e celkem dost.

Zkus se podivat na radicich, mel bys mit zapnute DMA.
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod quarry7 13. 1. 2007 10:29

swarm: Pozeral som DMA a na disku ho mam zapnute a na napalovacke som ho nenasiel, mam WPcko a vo vlastnostiach napalovacky som to nenasiel...viem ze v starsich, napr. win 98 to bolo, kde by som to mohol najst?...resp, pocul som ze v XPcku je to pustene automaticky,ale aj tak by som to radsej skontroloval, lenze mam take tusenie ze to bude pustene:( a potom neviem.
quarry7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod quarry7 13. 1. 2007 10:30

malo tam byt mam XPcko:)
quarry7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod quarry7 13. 1. 2007 10:36

Gruppe:Ten moj disk ma 5400ot ,skusim pozriet na tych strankach,snad nieco najdem...a este jedna zaujimavost,ked idem na baterku tak sa zahreje rychlejsie ako ked mam pripojeny adapter.....na baterke sa zohreje na takych beznych 58 za menej ako hodinu....a keby som to chcel mat polozene len tak na kolenach a vyuzivat snad najvacsiu vyhodu notebooku-moznost zobrat si ho kdekolvek zo sebou, tak si ho na kolenach len tak nechat nemozem-pali ako diabol.
quarry7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod swarm 13. 1. 2007 11:26

Mno, hledej to ve vlastnostech IDE řadiče, ne vypalovačky.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Izmail 13. 1. 2007 23:58

U WINXp je taky zname ze se z nezname priciny rezim DMA proste vypne a je vyplej, i kdyz ve lastnostech ti to pise ze je zaplej.

Resilo se to smazanim nejakeho klice v registru,
kdyz budes hledat tak urcite najdes

viz.: http://www.google.com
Izmail
Junior

Odeslat příspěvekod swarm 14. 1. 2007 00:32

Podívej se ve správci systému na ty kanály IDE. To, co tam píše v tom aktuální režim přenosu, to odpovídá pravdě. Takhle ten dialog vypadá u mě:

Obrázek

Občas za nefunkční DMA na mechanice může Starforce (docela často u notebooků).
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kroxigor 14. 1. 2007 08:15

čím měříte teplotu HDD? Mě ukazuje tak 30-40°C při běžné práci a do 50°C při zátěži (okolní teplota 22-23°C) taky záleží na čem vám NB leží

problém s optickou mechanikou je způsoben pravděpodobně DMA přenosem jak píší přede mnou
Kroxigor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kroxigor 14. 1. 2007 08:22

na mém A6JC-Q003 je to nastavené takto a funguje to
Obrázek

Starforce v NB mám a žádný problém s ním nemám
Kroxigor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod quarry7 15. 1. 2007 14:33

V spravcovi systému to mam nastavene tak jak by malo,mam tam pustene tie DMA aj v zariadeni 0 aj v zariadeni 1. Takze neviem.

Co sa tyka tej teploty tak som pouzival na meranie SisoftSandra.

No a ten Starforce to by mala byt nejaka protipiratska ochrana...Kde by som zistil ci sa to u mna nachadza v PC.Ono vlastne teraz mam cerstvo naformatovany a nainstalovany windows takze ak sa to dostane do PC az s nejakou hrou, tak by som to tam nemal mat,lebo som zatial ziadnu este neinstaloval.
quarry7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod quarry7 15. 1. 2007 14:36

Ja si myslim ze mozno bude u tej napalovacky problem v niecom inom, lebo co mam jedno napalene dvd-RW-cko tak mi ho moj PC ani nenacita a v inom asuse ide bez problemov.Lenze reklamaciu zakladat na zkladne nefunkcnosti jedneho DVD-cka zakladat nemozem...Ten dalsi asus co som skusal by mal mat ten isty typ mechaniky co mam ja.
quarry7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pavel X 8. 5. 2007 13:49

Sice už uběhlo pár měsíců, ale...

Můžu potvrdit zvýšenou teplotu disku. Noťas mám od prázdnin 06 a hned od začátku se disk přehřívá. Prodejce i výrobce se tváří, že se nic neděje, ale teplota disku roste nad povolenou provozní teplotu (55 st.), až někam k 60 stupňům.

Doporučuju koupit si chladící podložku pod noťas nebo (jako já) přejít na provoz z CF karty...

Pavel
Elektronické knihy, http://ebook.craftcom.net
Pavel X
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LukiKE 8. 5. 2007 15:36

Ja pouzivam SpeedFun,....
LukiKE
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků