Asus A6Jc - problem z diskom a napalovackou

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod quarry7 9. 5. 2007 17:51

A co je to ta CF karta....ako to funguje v com to spociva? Ako sa tym znizi teplota?
quarry7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod quarry7 9. 5. 2007 18:20

Cawte, rad by som sa vratil este k mojmu problemu z napalovackou.

Uz minule som to raz riesil a poradili mi ze to moze byt sposobene tym ze nemam spustene DMAcka. Ale mal som. Takze by som si rad vypocul nazor na dalsie problemy.
Myslim ze ta napalovacka bude asi chybna ale nemam skusenosti z notebookovymi napalovackami tak mi je to tazko zhodnotit.
PRi napalovani rychlostou 4x mi to napalilo za 16 minut a to som vypol vsetko aj antivir aj firewall aj internet.Aj ked si myslim ze by to nemalo ovplyvnit...MAm notebook Asus A6Jc 512 Mb Ram...takze to by malo stacit....A ked dam palit 8x tak mi vypise cas 8,5 min. A trva to skoro 16min. Teda je to ani nie o pol minuty rychlejsie ako stvorkou. Tiez mi ta napalovacka neprecita niektore dvdcka ktore su napalane dobre.Ale neviem ci by som pri reklamaci uspel s tym ze mi necita niektore napalene DVD.
Vdaka.
quarry7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pavel X 9. 5. 2007 18:56

Tobě funguje SpeedFun na Asus A6JC? Já ho nedokázal zprovoznit. Mohl bys podat info, zda je potřeba udělat nějakou nestandardní finesu?

Díky
Elektronické knihy, http://ebook.craftcom.net
Pavel X
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lukecz 9. 5. 2007 19:28

Je potřeba si také uvědomit, že vypalovačky v NTB nedosahují parametrů jejich sestřiček v PC :wink: , proto taky zapisuju na DVD v booku jenom v krajní nouzi...

Navíc na médium se nikdy nezapisuje celou dobu deklarovanou rychlostí (ať už 4x nebo 8x...), ta se pohybuje hluboko pod touto mezí a dosahuje jí až v samém závěru.... :-B
Barman v Nočním klubu* Pauza.cz

šťastně vdaný za Snížka
Call of Duty :UO player
Lukecz
Junior

Odeslat příspěvekod Pavel X 9. 5. 2007 19:37

@ quarry7,

CF karta je normální Compact Flash karta (např. do PDA), která je navržená tak, že ptacuje v TrueIDE módu, tj. "chová se jako pevný disk", když to trochu zjednodušším.

Problémem některých modelů A6 je špatný chlazení, důsledkem je přehřívání hdd. Proto jsem hdd úplně odpojil, vytáhl a místo něj mám CF kartu v redukci IDE/CF. Mám na ní vlastní sestavení WinXP Embedded.

1. Karta ani redukce se provozem nijak nezahřívá.
2. Vyšší teplota noťasu v okolí karty (tam, kde byl předtím hdd) ničemu nevadí.

Pavel
Pavel X
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod quarry7 10. 5. 2007 13:42

Co sa tyka tej CF karty....Tak kartu s akou velkou kapacitou pouzivas? JA som som tak zbezne pozeral na nete a videl sam max. okolo 16 GB-tove, mozno je aj viac, neviem......ale ta 16 GB stoji okolo 7-8 tisic. Keby som chcel kartu s kapacitou disku tak by to bolo dost drahe.
quarry7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod quarry7 10. 5. 2007 13:46

Necakam od tej napalovacky ziadne zazraky.Ale kamosi co maju slabsie notasy tak im to zvladne tak za 13 minut. Myslim ze je to tym ze maju 1gb ram. Viem ze to pri napalovani dost pomoze. ale nechcelo sa mi verit ze je to len tym,lebo 512 by malo byt dost.
quarry7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pavel X 10. 5. 2007 14:12

@quarry7

Používám Compact Flash s kapacitou 2 GB a mám na ní vlastní sestavení WinXP Embedded. S originálníma ovladačama z CD to zabralo cca 600 MB, takže mám dalších 1.4 GB na aplikace a data. Navíc mám k tomu v té integrované čtečce 1 GB SD kartu (max. kapacita je 4 GB).

Jo, větší CF jsou podstatně dražší, o tom se zatím asi nevyplatí uvažovat.

Pavel
Pavel X
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod quarry7 11. 5. 2007 09:58

TAk to by mne ani zdaleka nestacilo. Ja mam malo aj 80 gb :mrgreen:
quarry7
Kolemjdoucí

Předchozí stránka