AMD Turion X2 vs. Core 2 Duo

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod Black_Arrow_CZE 3. 2. 2007 08:30

Noteboky s Turiony X2 budou určitě levnější než s Corem 2 Duo a jejich výkon plně dostačující... nebo snad ne?
mam auto // mam mobil s GPS // mam notebook // mam počítač a baví mě vařit ;). Proto si myslím, že můžu trochu důstojně operovat ve fórech na: živě,autorevue,mobilmania,navigovat a šéfkuchař. Děkuji ;)
Black_Arrow_CZE
Junior

Odeslat příspěvekod Oops! 3. 2. 2007 09:14

C2D je v testech vždy o něco výkonější než Turion, ale kdo ví jestli to v praxi vůbec poznáš. C2D i méně žere a tím i trošku méně topí, ale tam je způsobeno čipovou sadou od AMD. Spíš záleží k čemu budeš noťas používat, jestli pro běžný kancl, tak Turion v pohodě bude stačit.
Oops!
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mh 3. 2. 2007 09:53

No ono asi takhle. C2D je mirne vykonejsi, ale z vlastni zkusenosti ( a myslim, ze kazdy ti to potvrdi) v dnesni dobe ani tak nezalezi na procesoru, jako spis vhodnem disku a operacni pameti. Ja mam treba CD 1,83GHz a jeste snad nikdy mi neslo ani jedno jadro na 100% - ani pri hrach. Spis dnes lituji, ze jsem nesel do jednojadra - vidina vyssiho vykonu byla silnejsi :lol:. C2D oproti X2 bych bral spis proto, ze je to Intel a ten je pro me proste pro notebooky vhodnejsi a promakanejsi - muj subjektivni nazor, nechtel bych vyvolat vedlejsi diskuzi ;)
mh
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod GReddy 3. 2. 2007 10:09

Ja osobne mam Turion X2 TL-52 a nemam s tym problem. Podobny notebook bol aj s C2D ale mal iba 512 MB RAM a 80 GB disk za taku istu cenu ako moj TurionX2 s 1 GB RAM a 100 GB disk.
Nad C2D som teda ani neuvazoval.
GReddy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sias 3. 2. 2007 11:07

Dle meho nazoru, je lepsi reseni nez Turion mobilni Sempron s jadrem Kenne.
Sias
Junior

Odeslat příspěvekod mh 3. 2. 2007 12:30

Ono vybírat ntb jen podle procesoru nelze. Ale to autor asi ani nechce. Jednoduse bych si rekl na co a proc ho kupuji, kolik na to mam, co od toho cekam a je to.
mh
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Oops! 3. 2. 2007 12:35

pavel_nadrchal píše:Zase mně záleží i na výdrži baterky, myslím tím době. Takže když míň žere, tak by měla vydržet více, ne? Promiň za blbý otázky, ale ptám se. NB není levná záležitost, tak se nechci zklamat. Vybírám NB do 40k a mám své požadavky, tak se ptám i na každou blbost ;-)-/quote]
Tak zas takový rozdíl ve výdrži nebude. Záleží na ostatních komponentech...
Oops!
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cache 3. 2. 2007 12:36

Hmm.. MOje nazory sa na toto rozchadzaju. Na jednu stranu suhlasim s nazorom, ze radsej jednojadro a viac pamate, ako dve jadra, ale na druhu stranu, viem co je to pracovat na dvojjadre a ako hrozne potom pocitujem jednojadro (v extremnych situaciach ako kompilacia projektu, ked na jednojadre proste musim cakat, na dvojjadre mozem browsit).

Treba si ale uvedomit fakt, ze 90% casu pojde cpu na minimalny vykon a este aj podtaktovane a v tych 10% ked ide na max, tak je irelevantne rozmyslat nad nejakym 5% narastom vykonu.. Radsej rychlejsi disk a viac pamate.
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Oops! 3. 2. 2007 12:54

Paměť nebo hdd není problém kdykoliv vyměnit a ani nejsou nijak drahé. CPU v noťasu budeš měnit jen těžko. Radši se trošku praštit přes kapsu, než pak další tři roky nadávat, že mi ten výkon nestačí.
Oops!
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cache 3. 2. 2007 13:00

Oops!: no neviem.. vymena disku a pamati do notasu je myslim dost draha zalezitost, uz aj koli tomu ze tie stare kusy ti ostanu v sufliku a uz ich nevyuzijes. A ver tomu, ze mas lautr jedno ci mas turion x2 alebo core2 duo, ako som pisal, 90% casu (teda pokial nemas notas len na hranie) ti bezi cpu takmer na 0% a pri najnizsej frekvencii.. O tom je aj notas, ak by ti fical stale naplno a trieskas si hlavu o stenu ze mas slaby vykon, tak mas priemernu vydrz tak pol hodiny..
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Anduril 3. 2. 2007 13:13

2cache: Vymena disku nebo pameti v notasu je imho uplne v pohode. Pameti stoji prakticky podobne jak klasicke ramky do PC a disky uz dnes taky nejsou tak silene drahe. Navic disk muzes dat zase do USB boxu, coz se hodi a nebo prodat, to i pameti..
Kupoval jsem nedavno vetsi disk, stary dal do USB boxu a mam mista spoustu a vyuziti stareho disku je v klidu.
Pro pridani pameti bych musel min. jeden modul vyhodit, ale naprosto v pohode ho prodam na netu v nejakem online bazaru.
HP nx7400 EY505ES w/ 3GB DDR2, Hitachi 7K200-100
Anduril
Junior

Odeslat příspěvekod cache 3. 2. 2007 13:30

Anduril: v pripade ze mas konfiguraciu 512+512, tak prides pri konfiguracii 512+1024 hlavne pri inteli o dost.. Intel potrebuje dualchannel..
A co sa tyka vymen vseobecne - naco kupovat notabook s tym, ze nevyhovuje a vies ze si budes musiet menit pamate? Ja vas nechapem, aky to ma zmysel?
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod CeCo 3. 2. 2007 13:34

No, 4x USB bude problem... Ono ak ma NB 4 USBcka, tak su casto hned vedla seba, takze nieco so sirsim konektorom a mas blokovany port dole a asi aj po strane...
Radsej 3, ale pekne od seba ;)

A s tymi poziadavkami - uff uff; najtazsia bude grafika. Ono Hypermemory je na vyrobcovi NB, ci ju povoli alebo nie. A 256MB nedava len tak kadekto...

Toto by bolo prilis tazke? (3,4kg, 17")
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=40241

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Oops! 3. 2. 2007 13:37

Ja jsem nepsal, že si to má hned měnit po nákupu. Jen jsem tím chtěl říct, ať se spíš zaměřuje na výkonější gpu a cpu, než na ramku a hdd. Navíc když má omezený rozpočet. Třeba za půl roku až nahodí Visty :), tak si může bez problému dokopit ramku.
Oops!
Pokročilý

Odeslat příspěvekod puck 3. 2. 2007 13:39

Oops! píše:Paměť nebo hdd není problém kdykoliv vyměnit a ani nejsou nijak drahé. CPU v noťasu budeš měnit jen těžko. Radši se trošku praštit přes kapsu, než pak další tři roky nadávat, že mi ten výkon nestačí.m/quote]

za tri roky ? lol to myslis vazne ? to bude zelezo do srotu ktorykolvek notebook
puck
Mírně pokročilý

Další stránka