AMD Turion X2 vs. Core 2 Duo

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod CeCo 4. 2. 2007 12:58

Quickill
Kazda vec, ktora ide vyrobit, ide aj pokazit... Otazne je len, kedy. A ja mam rad istotu, takze pre mna tych 10 000 znamena zazichrovat to "kedy" - proste na druhy den (resp. i v ten isty) je u mna clovek a voala - opravene priamo u mna (bars aj v Londyne, Tokiu ci Moskve).

Inac som zvedavy, ako ti VBI opravia za par chvil - to by bol veeeelmi zaujimavy servis. Otestuju to tam aspon? (apropo - v tych 10 000 je schovanych viac nez len servis "o 2 dni kratsi" - jednak servis pride za mnou a nie ja za nim; jednak kvalitnejsie sasi atd.)

A ak si myslis, ze si si kupil notas, ktory sa nepokazi tak si na sakra velkom omyle - do 2-3 rokov ti tam urcite vyskoci nejaka vacsia chyba a niekolko malych. Kedze vsak servis nieco stoji (minimalne dopravu a cas), tak tie "chyby" pretrpis a ides. A na to je prave CarePack - neriesis, ze kedy notas potrebujes menej a kedy mas cas na servis. Proste zavolas a oni ho u teba opravia (minimalne setris dopravne a strateny cas).

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod CeCo 4. 2. 2007 13:38

Ono notebooky sa nedaju brat cisto podla CPU - to je proste fakt. Lebo silne CPU v slabom podvozku ti je nanic...

A pravdu povediac, tvoja otazka tu bola asi X-krat a je to ako "je lepsia modra alebo zelena farba"? Kazdy ti povie nieco ine...

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Quickill 4. 2. 2007 16:51

CeCo, je sice pekne mit kvalitni servis ale jak rikam ne kazdy si to muze dovolit a jestli mi doplatis 22000 tak si klidne koupim i ten DELL. Jinak ohledne tech asusu a aceru, tak to sou jednoznacne nejvice kazove notebooky. Jinak CeCo nemyslim si ze se notebook musi pokazit. Predtim jsem mel Fujitsu-siemens a byl jsem s nim maximalne spokojen. Za 2.5 roku chodu ani jedna sebemensi chybicka. Jeste se ke me nikdy nedostala zprava treba o pokazenem, nebo problemovem fujitsu. (tim nechci rict ze by se nekazili, ale pri vyrobe notebooku je dobre temto chybam predchazet a ne spolehat se na kvalitni servis). Kazdopadne kazdy s tim ma jinou zkusenost, nekdo ma s jistou znackou lepsi, nekdo horsi zkusenost. Ja proste nemam na to abych si zaplatil o 10-20 tisic vic za to same, jinak bych urcite volil jiz zmineny DELL misto VBI. Jestli na to nekdo ma, tak to ma dobre, ale ja (a myslim ze nejsem sam) na to nemam. Zatim sem s vbi maximalne spokoje. Klouby na sasi mam kovove a cele sasi je z tvrzeneho plastu, nijak nevrze, takze taky pohoda. Notebook je rychlejsi nez vetsina dnesnich klasickych PC a to vse "pouze" za 33000,-. Pri bezne praci ve windows to nepredbehnu a disk 7200 otacek mi zajisti celkem sviznou rychlost. Tot muj nazor
Quickill
Junior

Odeslat příspěvekod digiking 4. 2. 2007 17:14

Quickill: "Navic nemam prebytecnech 10-15 tisic abych si mohl dovolit platit jen za to ze mam na krytu napsane HP nebo DELL. "

Co to prosimte porad meles o tech tisicich navic??? Kdyby ses trochu orientoval v cenach, tak takovy blabol nikdy nevypustis z ust. Podivej se treba na Dell Inspiron 1501. A navic notebook je sice hezke vybirat ten nejnabusenejsi (tj. ACER a ASUS), ale az se ti ulomi viko, odejde mechanika atd, tak budes treba mesic bez notebooku a zmenis priority vyberu)
digiking
Junior

Odeslat příspěvekod Quickill 4. 2. 2007 18:01

No tak ten turion nesaha mojemi c2d T7200 ani po kotniky, ma jen 5400 otacek 80gb disk, grafarna je slaba jak caj a ma 15.4 display...

Rikam ti ze sem si u dellu zkousel podobnej config a vyslo by me to na 55000. (pred 4 mesicema)

Jo a nevim co bych mel menit na te priorite, kdyz na to nemam tak si to proste nekoupim. A jestlize mi za ty penize ten stroj podava stejne sluzby, tak nevidim duvod proc to nezkusit. Samozrejme kdyz sem si to kupoval, jsem vedel ze servis neni tak dobry jako u DELL nebo jiz zminovaneho HP, ale kdyz nejsou penize tak se s tim musi pocitat. Tiskarnu na prachy jeste nemam...
Quickill
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 4. 2. 2007 21:11

Quickill: Za ty penize ti VBI stejne sluzby neposkytne-nema takovy servis. Jinak ja jsem chudy student a nemam na to abych si opravy notebooku platil zvlast....s tim uz mam sve zkusenosti. proto mam dell :) Holt nejsem tak bohaty abych si mohl kupovat levne vecy.

Proste takove chvastani nemam rad, ja bych si ho za ty penize nevzal (VBI), proste nemam a opravy, takova deska vyjde na 8000 a myslim ze bych radeji porovnaval CELKOVE naklady.

PS: u Dellu je 9cell batera za priplatek 500,- u tebe kolik? ,) aha a uz jsem u tech cen co? :)


Jinak s porovnavanim Turionu a CoreDuo...dvoujadro jako dvoujadro, ja delam s 3D coz je jedina aplikace na ktere to vyuziji, jinak me brzdi platforma, disk....muzu vedet na co ty tak extremne vyuzivas ten Dualcore ze bys vazne poznal rozdil? Ja si dovolim tvrdit ze rozdil v mych 3D renderech by byl par sekund :)
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Quickill 5. 2. 2007 08:13

Pokud se ti notebook pokazi v ZARUCNI odbe, mas ZARUCNI opravu ze zakona ZCELA ZDARMA, akorat ti ji nevyridi jeste ten den ale chvili to potrva. Takze nevidim jediny duvod proc by si mel za opravu platit. Kolik je priplatek za baterku nevim ale vim ze 9 cells 7200mAh stoji neco kolem 1500,- ta puvodni 6cells 4800 me stoji asi 900,-. No k tomu procaku mas pravdu je to par sekund, tu scenu co turion renderoval 2800 vterin ma muj procak asi za 900, tak mas pravdu je to fakt minimalni rozdil. AMD nema mobilni procesory konkurence schopne intelu, takze neni dvoujadro jako dvou jadro, a to sem jeste nemluvil o spotrebe cpu. A je uplne jedno na co to pouzivam, proste zadna znacka to nedovede ve stejnem konfigu sestavit levneji. Navic sem rikal ze o tom vim ze servis neni tak kvalitni navic u dellu je dost malo pravdepodobne ze ho nekdy vyuzijes. A kdyz uz sme u tech cen tak proc chce dell za tu samou wifinu co tam mam ja skoro 1200 a na vbi mu ji tam daji za 650 (nebo si myslis ze kdyz ma tak karta stejne oznaceni ze jde o jinou? ja bych ani nerekl) a tak je to se vsim, navic sem u nich v nabidce ani nevidel ddr2 667 maji jen 533. Nechapu proste proc za stejnou vec platit vic. Dat o tolik penez navic jen quli kvalitnimu servisu (ktery je urcite fajn, ale je to drahy luxus)se mi proste nevyplati. Ja si na tu opravu klidne pockam. Zatim mi to slape bezproblemove, tak to neresim. Az na to budu mit tak si koupim DELL, ted na to nemam tak si ho nekoupim. Nebo me chcete nekdo zasponzorovat? Poslu cislo uctu.

Jinak POZOR, aby tu nedoslo k omylu, ja to nikomu nechcu nic vnucovat, je kazdeho vec co si koupi. Ja sem se rozhodl to risknout a zatim toho nelituju. Jestli chce nekdo jistotu prosim. Ja jen sdelil svuj nazor

A maji tam ted zajimavou nabidku, limitovana edice:
VBI Compal HEL80-F4
15.4" WXGA, intel Merom T7600 2.33GHz 4MB L2 cache,2GB/667MHz,100GB 7200ot.,GF Go7600 256MB,WiFi,BT, CardReader, FingerPrinter, WebCam... Za 37700,-. Ukaz mi nekoho jineho kdo to za ty prachy udela...
Quickill
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 5. 2. 2007 13:41

Quickill:
Ja si neplatim za opravu; ja si platim za to, ze tu opravu urobia rychlo a na mieste, ktore im poviem ja. No a pripadne aj za to, ze zarucna nebude 2 ale 3 roky...

Asi to vsak nema zmysel - evidentne bazis za hrubym vykonom (MB, GHz a pod.). Ja davam napr. prednost dobrej/kvalitnej klavesnici, vhodnemu rozlozeniu portov, stabilite systemu, velkej podpore a rychlemu (nadstandartnemu) servisu...
Pravdu povediac, radsej budem mat 60GB disk a 1,66GHz procak, ktory mi bude fungovat bez problemov a v podstate vzdy ked to potrebujem nez 160ku a 2,33GHz procak, ktory mi bude v pripade problemu trcat niekde v servise...

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Quickill 5. 2. 2007 18:05

Ja sem chtel maly notebook s brutalnim vykonem za rozumnou cenu, coz mi muj notebook s prehledem nabizi. Je silene rychly, stabilni a bezproblemovy. Krome toho servisu si myslim ze se to vyrovna drahemu znackovemu notebooku. Vsechny komponenty sou kvalitni, i blbej touchpad je od logitechu(pracuje se s nim perfektne, je dobre citlivy...). Navic tu mam vychytavky typu TPM1.2. Rikam, chtel sem vykon, ten mam. Jestli ty potrebujes kvalitni servis, je to tva vec, klidne si to doprej jak na to mas. Pokud ale nedelam ve firme kde je moje prace na pocitaci zavisla, nevidim duvod proc si za to priplacet. Uz sem to rikal jednou je kazdeho vec co si koupi. Ty nemas rad cekani na opravu, ja nemam rad pomale pocitace na kterem kdyz kliknu a cekam(tim nemyslim jen praci v OS typu klikani na okynka).
Quickill
Junior

Odeslat příspěvekod digiking 5. 2. 2007 18:28

hahaha, jsi proste nejlepsi :)
digiking
Junior

Odeslat příspěvekod TuT 5. 2. 2007 18:58

uvidi se za cca 2roky, kdo mel pravdu..... ja si myslim, ze servis je duleitejsi nez vykon..... a ja na nic necekam kdyz kliknu :D a to mam horsi stroj, co delas tak narocneho, ze KLIKNES a cekas?? :lol: mozna kdyz komprimuju video tak kliknu a cekam, nez se to dodela, to jo, ale s tim se musis smirit :D :D :D :D
TuT
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 6. 2. 2007 09:11

V poho, tvoje rozhodnutie.

Akurat by som ta rad upozornil na omyl "které dodávají přes 50% dílů ke značkám Dell, HP a Apple"...
Ano - dodavaju a montuju. A to je asi tak vsetko. Navrhy, zoznamy pouzitych komponentov idu totiz priamo od HP ci Dell-u a dany vyrobca ich len osadi na plosak a posklada to. Takisto si dany vyrobca robi vlastnu vystupnu kontrolu = kus, ktory by pod znacku HP nepresiel, prejde pod znackou Compal.
To len tak na okraj...

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Quickill 6. 2. 2007 09:42

CeCo, jde videt ze o tom aspon neco vis, nejak nekteri (napr digiking). Vubec nema sajnu o cem mluvi, jen tu vyskakuje. Dost lidi si servis a pristup servisu VBI docela chvali. Nemuze to hodnotit nekdo kdo vubec nevo o co jde. Ja sem se dlouho rozhodoval jakej notas a precetl sem toho hodne, a proste se mi to zdalo byt nejlepsi reseni. Navic neznam nikoho ani sem nikde na forech necetl ze by nekdo byl s VBI notebookem nespokojeny a to treba prechazeli od DELLu, HP, nebo IBM. Za ty prachy mi to nikdo jiny neposklada. (btw dival sem se na ty baterky a dokonce 9cells 7200mAh stoji 1300, s tim mi muj notas s 14.1 displayem da s prehledem pres 5 hodin). Kamosovi ted treba blbnula grafarna (pri hre to hazelo modre obrazovky smrti), za tyden mel notas z5, plne funkcni. Me stoji za to si tyden pockat, nez platit nehorazne sumy. Jak si rikal s tou kontrolou, tak to je sice pravda (snad sem jeste nevidel pokazeny dell nebo hp), ale chctit za nektere tytez komponenty podstatne vic mi prijde... Je to kazdeho vec, ale nez neco odsoudite, tak se o tom alespon poradne informujte...
Quickill
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků