AMD Turion X2 vs. Core 2 Duo

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Quickill 3. 2. 2007 13:42

Zdravim, ja mam C2D T7200 se 4MB L2 cahce a jeho vykonem jsem naprosto ohrome. Zalezi naco to budes chtit, ja chtel hardcore, ale zase jak ho pustim naplny vykon, je to znat na baterce a tak jsem se ted dival, ze bych svemu milackovi koupil 9-cell 7200mAh.
Jinak jak uz tu padlo, co v nb nesmi chybet je rychly disk a pamet. Ja sem dlouho zkoumal jakou znacku a nakonec jsem se rozhodl pro skladacku verifikovanou intelem na http://www.vbi.cz, jak sem videl ty ceny, tak sem nevahal. NB mam asi 3-4 mesice, stal me 33000,- v tehle sestave:
Sasi HGL30
Core 2 duo T7200 2.0Ghz 4MB L2 cachce (jadro merom)
1gb ram ddr2 667 (jeden modul a budu si kupovat jeste jeden)
Seagate Momentus sata 100gb 7200ot/min 8mb cache
GeforceGo 7600 256mb
dvd+-rw, zapisuje i na dvd ram
Realtek gigalan
Intel wifi a, b, g
BlueTooth 2.0
Realtek HD audio
ctecka otisku prstu
ctecka pametovych karet
webkamera s mikrofonem
3xUSB 2.0
s-vhs
vga
PCMCIA
PCMCIA express
14.1 wxga wide glared display 1280x800
vazi cca 2kg
ma naprosto perfektni vykon, ve win vista mam ranting 4.7, coz nema vetsina stolnich pc. Hry moc nehraju, ale co sem tak zkousel, vetsina novych her jede v nativnim rozliseni na plne detaily i s antialiasingem a anisotropnim filtrovanim. Od 16. ledna tohoto roku, jsou navic dostupne veskere ovladace pro windows vista.
Za ty penize je to velmi rychly stroj a kdyz si jeste 3000 priplatim tak tam budu mit 2gb ram dual channel, cili celkova investice 36000,-. Jak sem rikal mam ho asi 3-4 mesice, takze cena bude dnes jiste jeste nizsi. Vyhodou je ze si muzete zvolit jake chcete sasi, jaky procesor, ram, pevny disk, jestli tam chcete wifi, nebo BT...
Navic nato ze se jedna o zakazkovy stroj, vyrizeni objednavky a doruceni trvalo pouze 2 dny.
Quickill
Junior

Odeslat příspěvekod Oops! 3. 2. 2007 13:45

puck Proč ? Tatik má v práci pár acerů, který mají dobrých 5 let a jedou v pohodě při každodenním používání. V moji bývalé práci jsem používal nějaké staré IBM s cpu 350MHz s XPčkama a taky všechno jelo v pohodě.
Oops!
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anduril 3. 2. 2007 13:51

cache píše:Anduril: v pripade ze mas konfiguraciu 512+512, tak prides pri konfiguracii 512+1024 hlavne pri inteli o dost.. Intel potrebuje dualchannel..
A co sa tyka vymen vseobecne - naco kupovat notabook s tym, ze nevyhovuje a vies ze si budes musiet menit pamate? Ja vas nechapem, aky to ma zmysel?


Tak s tim dualchannel si dovolim pochybovat..nebot Intel mam, provedl jsem mereni rychlosti zapisu/cteni RAM s jednim modulem a se dvema a vysledky jsou prakticky totozne (dual channel rezim je aktivni). I kdyby to bylo dvojnasob, tak mi rekni, kde to realne v pripade notebooku poznam? :) Pro me je rozhodne dulezitejsi kapacita...v dobe koupe jsem proste na vic pameti/vetsi disk nemel, prip nebyl dostupny model s takovou konfiguraci, takze proto jsem udelal upgrade, nevidim v tom problem.
S vymenou cpu souhlasim, tam to neni tak snadne ani financne uspokojive.
HP nx7400 EY505ES w/ 3GB DDR2, Hitachi 7K200-100
Anduril
Junior

Odeslat příspěvekod Quickill 3. 2. 2007 13:52

jo a jeste abych se vyjadril k tem dvema jadrum. Ja osobne uz jedu asi 2 mesice na Vistach (samozrejme je mam legalne, aby si tu nekdo neco nemyslel :D) a nesouhlasim s tim ze se druhe jadro nudi. Polovinu procesu aplikaci ktere bezi na pozadi provadi jedno jadro a polovina to druhe. Prakticky pri kazde operaci dojde k zatizeni obou jader, a je prakticky rovnomerne rozlozeno. Mam gadget ktery ukazuje zatizeni obou jader, takze presne vidim ktere jak pracuje. Je pravda, ze kdyz je nejaka narocnejsi aplikace bez podpory multicore tak vyleti jen jedno jadro, ale i tak zpracovava nektere systemove procesy a ulehcuje tak tomu druhemu. Napriklad kdyz ty visty nabihaji, obe jadra sou zatizena pres 60 procent. Muj osobni nazor je ze procesory s vice jady maji budoucnost a je vseobecne zname ze i jedno jadro z tech dvou ma vetsi vykon nez obycejny jednojadrovy procesor. Intel to vychytal vydanim core solo, ale u amd ten rozdil bude. Tot muj nazor.
Quickill
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 3. 2. 2007 16:22

No, 2GB RAM v zaklade velmi nenajdes... A ak, tak to budu potom setrenia inde. Ak to ma byt na pracu, tak tam bude dolezity aj fajne servis a ten si myslim, ze HP ma o dost lepsi nez VBI...

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Oops! 3. 2. 2007 16:24

Oops!
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Quickill 3. 2. 2007 16:44

CeCo, no s tim servisem u VBI nevim, jeste se mi ten notas nepokazil, ale vim ze kamos mel s HP servisem docela nemile problemy. Asi je to individualni, ale myslim ze se shodnem ze nej servis ma DELL. Kdyz se nadruhou stranu podivas, tak sem se dival na jine vyrobce notasu a u jinych znacek ten notas v moji konfiguraci stoji i pres 50 tisic Kc. Navic vsechny ty servisy maji 30dni na vyrizeni reklamace a vetsinou tech 30 dni bezezbytku vyuziji, a kdyz ne tak jsou povinni mi vratit tu financni castku za kterou sem notebook koupil i v pripade ze je rok a pul stary.
Quickill
Junior

Odeslat příspěvekod Quickill 3. 2. 2007 16:49

No jinakyz se podivas na to co ted prodava asus tak sou s nim same problemy (nevom jak ty sasi asus na vbi). Jak rikam, ja mam vbi notebook uz 3-4 mesice a nemuzu si stezovat, navic si tam muzes do zakladu dat i ty 2gb ram. Ovladace na visty nejsou problem(teda alespon u vyrobce meho sasi) a je videt ze se to cimdal vice rozsiruje, i sluzby se zkvalitnujou. Navic se tam majitele notebooku muzou registrovat je tam sekce s ovladaci na vsechny vbi notasy a kazdou chvili se rozjede i forum vbi owners.
Quickill
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 3. 2. 2007 16:52

Quickill:
Ale len pokial si fyzicka osoba - nepodnikatel. Ak sa to kupuje na firmu, tak to bude trosku problem...

pavel_nadrchal:
Chyba sa stane urcite u kazdej znacky. Otazne vsak potom je, ako ti to opravia. Napr. ja prehanam technikov ku mne domov a su u mna dost rychlo (HP CarePack a objavil som firmu, co dava nahradne diely z novych notebookov, ktore len kvoli tomu drzi na sklade - naposledy oprava za 4 hodiny od nahlasenia!!!), co VBI rozhodne neponuka...
A to ma brat ten NB len na hry; takze ked budem mat NB na firmu tak to bude setsakra rozhodujuce - ani tak nie kazivost nez doba/kvalita opravy. A v tomto ma VBI silne nedostatky.

A zistil som, ze je mierna vyhoda, ak servis robi externa firma - ona totiz ma chut opravovat/reklamovat (je z toho platena); ak je servis firemny, tak tam ti ludia dostavaju plat bez ohladu na to, ci urobia 1 alebo 100 oprav => az tak im na oprave nezalezi...

No a samozrejme na pracu onsite. Ak mas 40 000, tak tam sa onsite uz da zmestit; takze by som napr. ubral na grafike a s RAM pockal a dane peniaze radsej dal do tej zaruky. Ver mi, oplati sa to (ak ti co i len trochu nieco bude vadit, tak sa ti to lahsie bude reklamovat nez vahat, ci mas byt 1-3 tyzdne bez NB...)

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Quickill 3. 2. 2007 16:58

no v tom servisu ma nedostatky snad kazdy krome DELLu a snad mozna HP, na HP servis sem zrovna moc chvaly neslisel, ale jak rikam je to individualni. Nevim odkaz si Ceco ale pochybuju ze tam kde bydlim ja u me bude servisak do 4 hodin. Jestli si z prahy nebo okoli tak se ani nedivim, ale na severni moravu a slezsko zvysoka serou. Navic nemam prebytecnech 10-15 tisic abych si mohl dovolit platit jen za to ze mam na krytu napsane HP nebo DELL.


Jinak urcite bude zalezet jestli tu reklamaci hlasis jako firma nebo to hlasim ja jakozto student. To asi daji prednost lukrativnejsimu klientovi
Quickill
Junior

Odeslat příspěvekod Anduril 3. 2. 2007 17:37

2Quickill: Napr v Ostrave dela servis HP notasu firma Dileris a na tu jsem zatim spatneho neslysel. Opravuji dost rychle (ze dne na den neni problem, pokud je dil rychle dostupny - a to ani nepotrebujes mit nejaky specialni Carepack).
HP nx7400 EY505ES w/ 3GB DDR2, Hitachi 7K200-100
Anduril
Junior

Odeslat příspěvekod JakubL 3. 2. 2007 18:12

pavel_nadrchal píše:[b] Jinak ohledně těch USB, tak bych rád připojil když bude na stole doma klávesnici, myš a tiskárnu, případně flash/foťák (pokud by to nemělo čtečku), takže třeba dokovací stanice by možná taky nebyla k zahození. Jak to tak vidím, tak budu ještě týden vybírat :-)t/quote]

Pokud jde o USB, mohl by pomoci i USB hub, který taky necháš doma na stole.
-
JakubL
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CeCo 3. 2. 2007 18:49

No... ja byvam v Bratislave. A taky servis som nasiel az na 4 krat...

Apropo - ja tych 10 000 najdem. Pretoze viem, ze v buducnosti mi to usetri viac nez spominanych 10 000 (pred cca 2 mesiacmi som mal 2 tyzdne NB v keli a dost veci mi vtedy proste zastalo - seminarky, projekty a nejake brigady).

A rozdiel v tom ani nie je - rozdiel je v prvom rade, ci mas carepack alebo nie. Proste mozes byt aj velka firma - ak nemas opravu na mieste, tak to proste postavia do rady a opravuju. Takze prioritu mam v prvom rade podla zaplatenej urovne a nie typu zakaznika (apropo, som student ;) )

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Quickill 4. 2. 2007 09:36

CeCo: "Apropo - ja tych 10 000 najdem. Pretoze viem, ze v buducnosti mi to usetri viac nez spominanych 10 000"
Aha takze ty vis ze se ti ten notas urcite pokazi. No tak takovy notebook bych si rozhodne nekoupil...
Reknu ti to asi takhle, nevidim jediny duvod proc bych mel platit 10 000,- navic (mimo jine zkousel sem delat tutez konfiguaci co mam ja u dell a ve stejne konfiguaci by ten dell stal asi 55000 a to tam mam byla jeste integrovana grafarna, ja mam geforce 7600 a stal me 33000, cili rozdil 22000) za to ze budu mit o 2 dny rychlejsi reklamaci. Navic kdyz mam problem a dostavim se s vbi notasem primo do jejich servisu, udelaji mi opravu namiste, max si par hodin pockam. A platit si za nejaky care (ktery mozna vubec nevyuziju) je pro me luxus ktery si nemuzu dovolit.
Quickill
Junior

Odeslat příspěvekod NickRabit 4. 2. 2007 10:48

Quickill: no ja bych rekl ze CeCo ma aji pravdu, ono je totiz docela pravdepodobne, ze se v dobe zaruky neco pokazi a je dobre s tim pocitat do predu, aspon co jsem mel sluzebni Acer, doma Asus M6, tak tech navstev v servisu bylo nekolik a cekani stoji penize..... ted mam Lenovo ThinkPada a zatim, dobry, ale pozna se to az casem....
Lenovo ThinkPad R60, Intel Core 2 Duo 1.83GHz,1GB Ram, 100 GB HD, Ati Radeon x1400, wifi, BT, DVD-RW,
Win. Vista Bussines(original)
NickRabit
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků