Jak rozjedu zvuk? Už opravdu nevím

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod babca 7. 2. 2007 21:50

Vlastnim notebook od HP, nx7300.
Normalne pri ciste nainstalovanych WinXP nejede na kazdem pocitaci zvuk (teda, kdyz nemaji xp jiz vestaveny driver).
No, proto si vzdy sezenu (at jiz z CD ci internetu) ovladac na zvukovou kartu, nainstaluju, a zvuk se zprovozni.

Ale na tomto notebooku?
Navstivil jsem na http://www.hp.com support stranku pro tento model.
V sekci Audio tam byl ke stazeni ovladac "Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio", tak jsem ho stahl a normalne nainstaloval. Po restartu vsak WinXP hlasi stale "zadne zvukove zarizeni".

Nevim co tomu jeste chybi.
Moc diky pokud byste nekdo neco vedel co s tim.

EDIT:
Takze jsem zjistil, ze se musi nainstalovat jeste dalsi ovladac, krome toho od microsoftu...

http://pcmark.info/viewtopic.php?p=8330#8289
Kdosi ve vyse uvedenem odkazu mel dotycny taky problem, napoadlo ho navstivit podporu pro podobny notas nx7400 (http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SoftwareIndex.jsp?lang=en&cc=US&prodNameId=1847095&prodTypeId=321957&prodSeriesId=1847094&swLang=8&taskId=135&swEnvOID=1093), a tam jiz nasel ovladace oba. Timto zpusobem zvuk zprovoznil.

Me se to ale zase nepovedlo. :( Nejdřív jsem nainstaloval ten Microsoft UAA. Pak jsem se snazil nainstit i ovladac "ADI SoundMAX HD Audio Driver" (ten druhej co mi schazel na nx7300 strance), ale vzdy to skonci chybou "HDA audio bus driver required and not found."

Nevi nekdo co s tim?
Uz googlim snad patej den, uz sem v koncích...
babčův HTPC pro rok 2011: AMD Zacate, spotřeba 16W@46°C při idle, just Google it
babca
Junior

Odeslat příspěvekod Anduril 7. 2. 2007 23:11

Service Pack 2 mas?
HP nx7400 EY505ES w/ 3GB DDR2, Hitachi 7K200-100
Anduril
Junior

Odeslat příspěvekod azarro 8. 2. 2007 00:21

jj tohle obvykle miva chip Realtek AC/97 a ten bez SP2 opravdu rozjet snad ani nejde
azarro
Junior

Odeslat příspěvekod Anduril 8. 2. 2007 00:37

Je tam chip ADI SoundMax...
Nicmene SP2, pak UAA a pak SoundMax driver a musi to jet :)
Anduril
Junior

Odeslat příspěvekod babca 8. 2. 2007 17:57

Jasně že mám SP2, kdo by v dnešní době neměl.

UAA nainstaluju. Pak zkusim ten SoundMAX, a porad koncim chybou.

A nejede to.
Naposledy upravil babca dne 8. 2. 2007 18:30, celkově upraveno 2
babčův HTPC pro rok 2011: AMD Zacate, spotřeba 16W@46°C při idle, just Google it
babca
Junior

Odeslat příspěvekod cyppisek 8. 2. 2007 18:15

vcera sem na ten nb instaloval xp a v pohode

nejdriv sem tam narval Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio co maj na strankach u nx7300 a nic

ale pak jsem nahodil ADI SoundMAX HD Audio Driver co maji u nx7400 a zvuk jede v pohode
cyppisek
Junior

Odeslat příspěvekod babca 8. 2. 2007 18:30

Hmm.

Jak vypadala vaše instalačka UAA? Moje má přes 35MB, a nějak se mi to nezdá. Jakmile se instalace dokončí (vypadá to tak), okno s progressbarem se prostě zavře a nic. A v přidat/odebrat programy se ovladač nezobrazí. Tak nevim. Že bych neinstaloval to správný?

Něbyl by někdo tak hodnej a hodil na net ten UAA ovladač? Moc dík.
babca
Junior

Odeslat příspěvekod Ehe 8. 2. 2007 18:38

Ehe
Junior

Odeslat příspěvekod babca 8. 2. 2007 19:26

DriverGuide je mi k nicemu.

Uz jsem stahl nekolik verzi ovladace "Microsoft UAA Bus Driver for HD Audio" v instalacnim balicku od HP (maj stejny readme, ani nevim jakej je mezi nema rozdil), nasel jsem i nakousi aktualizaci KB888111 od MS, ale ta taky nic. Nic z toho se nezobrazi v seznamu pridat/odebrat programy.

Uz fakt nevim.
babca
Junior

Odeslat příspěvekod Anduril 8. 2. 2007 19:38

V pridat / odebrat se to opravdu nezobrazi, nicmene mi to funguje :)
Anduril
Junior

Odeslat příspěvekod babca 8. 2. 2007 19:44

Sáákra, proč já? :D :cry:
babca
Junior

Odeslat příspěvekod cyppisek 8. 2. 2007 20:06

jo to co sem stahl ma taky 35mb a tusim, ze se to chovalo podobne

neco se zaclo dit az po tom co sem nainstalil ADI SoundMAX HD Audio Driver

kdyz tohle udelas tak to stejne nejde?
cyppisek
Junior

Odeslat příspěvekod babca 8. 2. 2007 20:25

No prave.

ADI SoundMAX HD Audio Driver, pri instalaci kdyz dojde skoro uz ke 100 procentum, tak vzdy skonci chybou "HDA audio bus driver required and not found."
Dal jsem se doted nehnul.
babca
Junior

Odeslat příspěvekod cyppisek 8. 2. 2007 20:43

aha sakra, tak to nevim co bych ti poradil :-(

muzes zkusit nainstalovat ubuntu
http://releases.ubuntu.cz/edgy/ubuntu-6 ... p-i386.iso

tam mi to zaclo hrat hned pri prvnim startu, takze treba zjistis jestli ty zvukovce neco je, ale to bych ti teda nepral :-( :-( :-(

blba rada no, ale nic jineho me nenapada
cyppisek
Junior

Odeslat příspěvekod babca 8. 2. 2007 20:55

Tak jsem ve skladu archivních cédéček vyhrabal CD s aktualizací Windows XP SP2 - zkusím přeinstalovat SP2.
Service Pack 2 jsem si integroval už kdysi přímo do instalačky XP; tak mě ale napadlo jestli to nebude třeba nějak blbě integrovaný (ikdyž pochybuju - už jsem tu instalačku tolikrát použil...)

EDIT:
Tak XP SP2 nepomohlo. Po její instalaci jsem zkusil znovu UAA driver a pak ten ADI Soundmax - ale soundmax zase a stále s tou chybou.
Heh, asi to fakt vypadá na non-microsoft systémy :-/
babca
Junior

Další stránka