NB DELL inspiron 6400 skusenosti 2

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod Cj 23. 9. 2006 15:45

Hmotnost je myslím 2,8 kg. Baterka je podle mne(neměl jsem možnost ověřit) stejně velká jak ta 6cell.
Cj
Junior

Odeslat příspěvekod y.jda 23. 9. 2006 16:06

Díky, asi Dell nakonec objednám. :)
y.jda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Svobi 23. 9. 2006 17:33

Otestoval už někdo z Vás trochu více tu 9 článkovou baterii a tu grafiku x 1400?

Já už mám sice objednáno, ale docela by mne to zajímalo.

Díky
Svobi
Junior

Odeslat příspěvekod Jelen2 23. 9. 2006 17:34

Zdravím. Chci se zeptat zda podle vás stojí za to si tento notebook upgradovat ?
1) Slyšel jsem že má nic moc display, myslíte že se vyplatí si za lepší připlatit ?
2) Grafika ? Nebude mít velký vliv na hlučnost a hlavně na výdrž baterie ? A stojí to za to ? Popř která ?
3) RAM ? Přijde mi dost předražený dát za rozšíření o 512MB 4litry. Dá se dokoupit později ? A nemají to nějak zaplombované ? Mužu si ji tam dát sám ?
4) Disk - Dát 1500,- za 20GB navíc .. to si radši koupím externí USB disk.
5) Nevyplatí se zainvestovat a koupit místo verze Essential (21t) verzi Advanced (26t) ?
6) Co myslíte o přikoupení batohu ? Nemáte nějaké zkušenosti s ním ? O jeho velikosti .. potřeboval bych spíš větší.
7) Jak probíhá servis po záruční době ? Prodloužit si ho za připlatky (popřipadě pojistit) je pro mě finančně neunosné.

Kupuju si notebook do školy (muj první notebook, takže tomu moc nerozumím). Studuju první semestr aplikovanou informatiku v Brně. Převážně programování v Pascalu, Delphi, občas práce s grafickým softwarem (adobe). Chci ho mít především do školy, ale rád bych si na něm pustil aj nějakej film, hudbu, pracoval s fotkama, nenáročně s videem. Omlouvám se pokud opakuju to co tu ve foru už proběhlo, ale rád bych to měl na jednom místě shrnuté.
Děkuji moc za rady a poučení .. 8)
Jelen2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod el-codeas 23. 9. 2006 17:53

1) ja si vzal zakladni displej, leskly povrch by mi vadil
2) lepší grafiku snižuje výdrž notebooku, už ta základní gma 950 vyhrála v testu Computeru, takže pro mě dostačujicí (na hry si ntb nekupuju)
3)je to predrazeny, za 4000,- si v ČR koupim 1 GB RAM certifikovanou Dell (za 3200,- se kouip 1 GB RAM)
4)jasne, 20GB navic za 1500,- to nestoji, krom toho za rok budou disky s kolmym zapisem, kolem kapacity 160GB.. takže vyplatí se počkat
5)nevim, ja bral Essential, hlavně kvůli financim, zas nechci dát všechny peníze za NTB -> myslim i na příslušenství
6)batohy jsem sledoval nakonec jsem myslel ze koupim Dicotu, ale když jsem viděl v realu Topgala (obr. vize přispěvky výše) tak jsem si ho musel koupit, zatim si nestěžuji
7) tohle by mě taky zajimálo

NTB budu mít hlavně do školy, taky nastupuju, ja budu používat převážně na grafiku, upravy videa a občas sledovaní videa a programovani,
el-codeas
Junior

Odeslat příspěvekod y.jda 23. 9. 2006 18:41

el-codeas píše:
3)je to predrazeny, za 4000,- si v ČR koupim 1 GB RAM certifikovanou Dell (za 3200,- se kouip 1 GB RAM)

7) tohle by mě taky zajimálo
y.jda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod el-codeas 23. 9. 2006 18:52

no, bud si muzes dokoupit 1GB RAM značkovy Kingston za 3200,- anebo si koupit "skoro tu samou" ale má ve svém názvu slovíčko DELL + na strankach dellu tuhle primo doporčuji. ta je o 800dražši (za 4000,-) jinak instalaci necham asi někde technikum + o zaruku bych nemel prijit, dyztak bych ji vyndal..

Dell dava svoji zaruku na 12měsicu (vylepsena zaruka, ze přijedou až k tobě), jinak v čr máš na každý výrobek zaruku 2 roky

takže 1rok lepší zaruku od Dellu a další rok, normální dle zákonů ČR
el-codeas
Junior

Odeslat příspěvekod y.jda 23. 9. 2006 19:01

Díky, už je mi to jasnější. Tu pamět připlatím asi rovnou od Dellu, aby to už bylo komplet a nemusel bych pak ještě něco řešit :)

Grafika stačí integrovaná, disk 80GB, připlatím asi baterku.

Poslední co nevím je displej, rád bych ten lesklý s nejvyšším rozlišením, ale trochu se bojím aby 1680x1050 nebylo až moc na rozměr displeje. :?: Na displeji mi záleží, člověk se do toho kouká hodně dlouho. Tak aby to za něco stálo. :-B
y.jda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Cj 23. 9. 2006 19:33

Je vůbec slot pro RAM přístupný zvenku? Jestli si tam tu RAM můžu strčit sám...
Cj
Junior

Odeslat příspěvekod Jelen2 23. 9. 2006 20:17

1) A nevíte někdo jak funguje servis po vyčerpání záruky?
2) A ty kryty dipleye slouží k něčemu dobrýmu, nebo se jedná pouze o estetiku ?
3) Jaký máte názor na ten displej... vyplatí se připlácet ?
Jelen2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Svobi 23. 9. 2006 21:03

Zodpovím pár dotazů.

Přístup k pamětím není blombován =>je volně přístupné. Jakékoliv rozšíření paměti záruku neohrozí.

Pozáruční servis je trošku komplikovanější. Jediné servisní středisko je v Praze. Pokud máte s něčím problém zavolejte či pošlete email s číslem notebooku (to je identifikace zákazníka a konfigurace) Mám s tím zkušenosti a nemohu si stěžovat.

Co se týče té grafiky. Samozřejmě že pokud na baterce budete používat grafickou kartu, spotřeba půjde dolů, protože ji musí chladit větráček, ale pokud se používají office či programy, které nevyužijí grafickou kartu není to ale až tak drastické. Ale dá se říci, že pokud žádáte o něco delší výdrž a menší grafický výkon jděte do integrované grafiky. Ale stejně má největší vliv na spotřebu disk,DVD a procesor. Až budu mít svůj notebook s X 1400 a 9-cell batery tak testnu.

Teď k displayi. Já momentálně využívám notebook od společnosti Dell(jiný model) a mám na něm rozlišení 1600x1200 a musím říci že super. Jinak. Pokud používáte nebo budete používat notebook na fotky, grafiku či programování je vyšší rozlišení nutnost. Proto nyní budu kupovat notebook od Dellu s tím nejvyšším možným rozlišením 1680x1050. Toto rozlišení též zvedne hodnotnost notebooku.
Svobi
Junior

Odeslat příspěvekod Verex 23. 9. 2006 23:04

U krytu jde pouze o vzhled... Pokud do toho chces vrazit 900,- klidne, ale ziskas jen odliseni od ostatnich "beznych" NB a bude to na sebe poutat pozornost.

Display urcite doporucuji WSXGA.
I spatna jistota se snasi lepe nez nejistota.
Verex
Junior

Odeslat příspěvekod Jelen2 24. 9. 2006 09:25

Pokud bych chtěl ten Display WSXGA, nevyplatí se mi koupit rovnou verzi Advanced (s lepším procesorem), která ho přímo obsahuje + připlatit za DVDpalírnu - menší grafiku = o pětikilo víc ....
A co si myslíte o tom dell batohu ?
Jelen2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Cj 24. 9. 2006 09:30

Já si myslím, že se to vyplatí, já to tak udělal, jen jsem si dal ještě silnější grafiku.
Cj
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka