NB DELL inspiron 6400 skusenosti 2

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod Frenny 1. 10. 2006 18:55

Máte někdo zkušenosti, jak se liší pevné disky s 5400ot. od 7200ot. Je to v praxi znatelnej rozdíl v rychlosti? V testech na stolní PC to vychází skoro stejný, takže nevidim důvod proč připlácet za disk se 7200ot.
Frenny
Junior

Odeslat příspěvekod Verex 1. 10. 2006 18:57

Nekdo tu psal, ze rozdil je asi 2ms, coz clovek tezko pozna. Nevim jaky je cenovy rozdil, ale neprijde mi dobre za to priplacet.
I spatna jistota se snasi lepe nez nejistota.
Verex
Junior

Odeslat příspěvekod Frenny 1. 10. 2006 18:59

No tak ty 2 milisekundy sem psal já, ale takhle to psali v testu. Z praxe fakt nic nevim. :-/
Frenny
Junior

Odeslat příspěvekod Verex 1. 10. 2006 19:05

Tak to jo... z praxe taky nevim. 7200 mam v desktopu. 5400 v NB, ale to bych radsi nesrovnaval...
Verex
Junior

Odeslat příspěvekod Frenny 1. 10. 2006 19:14

Chceš říct, že je to pomalý? Tak taky záleží jestli máš ATA/SATA/SATA2. Tam už ty rozdíly jsou patrný.
Frenny
Junior

Odeslat příspěvekod Verex 1. 10. 2006 19:17

Pokud je v Dellu SATA disk, coz tu nekdo psal, ze je, tak v tomhle rozdil neni. Zatim jsem nepocitil, ze by disk nejak nestihal, takze 7200 v NB mi nechybi. s desktopem bych to ale moc nesrovnaval...
Verex
Junior

Odeslat příspěvekod Frenny 1. 10. 2006 19:25

Takže desktopy budou asi rychlejší jak vidím. No já mám ještě starej desktop (ten snad ani není ATA), takže to nemůžu nějak srovnávat.
Frenny
Junior

Odeslat příspěvekod havrda21 1. 10. 2006 19:45

Mám INSPIRON 6400 tři týdny,od počátku se zasekával,modrá obrazovka, DELL vyměnil RAM, potom desku, pak procesor, mezi tím mi poškodili horní kryt- výměna - a stále se zasekává a naskakuje modrá obrazovka - v DELLU mi poradili odinstalovat NOD 32, NERO atd. Při testu se zobrazují chyby při testu baterie -DELL na to nereaguje. Přece nemůžu používat notebook bez dalších programů?
Můžete mi někdo poradit? Děkuji.
havrda21
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomko 1. 10. 2006 19:57

havrda21: Pokud jsi to kupoval jako koncový zákazník, tak je to jasný, rptožo ještě jedna porucha a máš nárok na vrácení peněz. Jinak máš smůlu, odinstalace programů SAMOlZŘEJMĚ nic neřeší... druhá otázka - máš tam vše legálně? Protože jinak řeknou, že kdybys měl, tak se to nestane...
lepší být bohatý zdravý než chudý nemocný
tomko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Frenny 1. 10. 2006 20:07

Tak tomu říkám smůla jako hrom. Ale vzhledem k tomu, že vyměnili Ram, procesor, desku a nakonec i kryt, kterej poškodili, bych řekl, že se k reklamaci stavějí dobře. Akorát nechápu, proč se těď k tomu nehlásí a nic s tím dál už nedělají.
Frenny
Junior

Odeslat příspěvekod markoph 1. 10. 2006 20:22

práve som sa rozhodol, že si zakúpim tento Dell... premýšľal som medzi asusom F3F a týmto... preklikával som sa cez stránku dell.cz a vyzerá to tak, že už sa nedá objednať... neviete niekto prečo?

snaď sa tam objaví... ak áno tak ho určite vezmem...

potreboval by som však poradiť... mám radšej vziať procesor 1.83, integrovanú grafiku a 6článkové batérie alebo procesor 1.6, integrovanú grafiku (alebo väčšiu? oplatí sa?) a 9článkovú batériu...

ono tú baterku by som časom aj tak dokúpil, len mi ide o to, či sa mi oplatí viac procesor alebo grafika... samozrejme, že ide o to, čo s ním budem robiť - teda: programovať, amatérska grafika(aj video) - väčšinou používam Photoshop a Gimp, filmy... na hry veľmi nie som, ale raz za čas si niečo zahrám...
markoph
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod havrda21 1. 10. 2006 20:23

tomko píše:havrda21: Pokud jsi to kupoval jako koncový zákazník, tak je to jasný, rptožo ještě jedna porucha a máš nárok na vrácení peněz. Jinak máš smůlu, odinstalace programů SAMOlZŘEJMĚ nic neřeší... druhá otázka - máš tam vše legálně? Protože jinak řeknou, že kdybys měl, tak se to nestane...k/quote]

Vše legální!!
havrda21
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zdářa 1. 10. 2006 21:50

Zdravím, tak z Dellíka jsem zatím naprosto unesen. Displej - perfektní, Design - super, výkon na to co dělám naprosto dostatečnej, větrák v podstatě neslyším, kvalita plastů se mě zdá na velmi dobré úrovni.....

Teď pár dotazů:
Jakej používáte program na zjišťování teplot CPU, atd…??
Existuje u Dellu něco jako u Asusu „power4gear“? Našel jsem akorát „Power management wizard“, u kteryho jakž takž něco nastavíte, ale není tam třeba nastavení fixní frekvence CPU či možnost nějak omezit grafiku jestli to je teda vůbec potřeba.
Dají se ty multimediální tlačítka vepředu použít například na ovládání winampu? Zvuk přes ty první 3 se ovládá perfektně (při přehrávání CD v mechanice samořejmě fungují všechny –čili ve win. Medaia playeru).

Jinak jsem zatím dělal pár testů v 3d marku a super-pi:
Super Pi 1M 36
2M 1:26
4M 3:11

3d Mark 01 SE 4747
3d Mark 03 1305

Jinak mám tu základní essential konfiguraci, 1,66Ghz, integrovanou grafárnu..
Zdářa
Junior

Odeslat příspěvekod Verex 1. 10. 2006 22:06

[quote="Zdářa"tDají se ty multimediální tlačítka vepředu použít například na ovládání winampu?
Verex
Junior

Odeslat příspěvekod Verex 1. 10. 2006 22:09

Take bych mel par dotazu:
1. Pouzivate nekdo nainstalovany Media Experience...podarilo se vam ho presvedcit, aby cetl napr. MP3 z jineho disku nez C (rozdelil sem si harddisk a nejak se nemuzu dostat na Dcko)

2. Jak se vam zamlouva zapinani/vypinani wifi/bluetooth pomoci Fn+F2...ja bych docela rad docilil, aby to slo zvlast, mate nekdo napad jak na to? Zatim mam bluetooth zakazany a klavesou poustim pouze wifi.
Verex
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka