NB DELL inspiron 6400 skusenosti 2

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod Gruppe 4. 10. 2006 20:53

Verex: byl to pouze priklad ze z cca 15ti notebooku s PATA, SATA, byl i tak na DELLu disk NEJRYCHLEJSI i presto ze byl PATA. Nechtel jsem zde vypisovat vsechny! ! !
Presto je druhy v prumeru ve srovnani s ostatnimi, proto jsem ho uvedl.

PS:lepsi nejaky test nez zadny test, nevidel jsem ze by sem nekdo dal nejaky test dell SATA vs PATA, ale jestli mas. sem s nim ,)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Frenny 4. 10. 2006 21:07

No to je skvělý, jenže to spadne kámen ze srdce těm, kteří si objednali 80GB harddisk, protože to bude určitě ten samej co je v testu, takže si nemusejí dělat starosti, že by to bylo pomalý. Ale já s tím svým objednaným 120GB nevím nevím. Mám strach no.
Frenny
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 4. 10. 2006 21:58

Frenny: cim vetsi disk, tim byva rychlejsi ,) (abys ale nebyl vyjimka..) :)
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod brablos 4. 10. 2006 22:21

Zdar, lidi zkousel jsem testovat rychlost disku programem HD SPEED http://www.slunecnice.cz/product/HD_Speed/ a výsledek byl 11,5 MB/s. Nechcete to někdo na Inspironu 6400 taky testnout? Zdá se mi to nějak málo, ale nevím no. Je to můj první notas a tak nevím jak to u nich s rychlostí disků oproti desktopům je. Na desktopu jsem totiž naměřil 50MB/s. Program se nemusí instalovat jenom spustit, takže to máte hned :)
brablos
Junior

Odeslat příspěvekod brablos 4. 10. 2006 22:27

Tak opravuju naměřená data, teď mi to ukazuje průměr 33MB/s při čtení. Předtím asi win ještě něco provozoval na pozadí :)
brablos
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 4. 10. 2006 23:10

brablos: a typ notebooku? Nejak se mne ty cisla nezdaji, ale tak to ATA 100 urcite zvlada hrave :D
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Zdářa 4. 10. 2006 23:23

já to mám kolem 32
Zdářa
Junior

Odeslat příspěvekod Foul 5. 10. 2006 08:59

fakt sem si precet celejch 50 stranek tady...a musim rict ze je to docela fuska :D
ale nenasel sem odpovedi na 2 otazky co bych mel
1. je velkej rozdil ve vykonu mezi tim zakladnim procesorem a pametma tj 2300E proc, paměti 533MHz a tim vylepsenim po telefonu na T2400 a pameti 667 MHz? Pouzival bych to i na nejaky hry...

2. vydrzi sestava medium s pridanou grafikou ATI Mobility Radeon X1300 ale zakladnim diplejem a zakladni baterkou 4 hodiny beznych kancelarskych praci?
Foul
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MikySailor 5. 10. 2006 09:25

Podle stránek Dellu by disky s kapacitou 60GB-100GB měli být u Inspironu SATA, ten 120GB je ATA, jakej je tam výkonnostní rozdíl těžko říct.
MikySailor
Junior

Odeslat příspěvekod Svobi 5. 10. 2006 10:29

Foul píše:fakt sem si precet celejch 50 stranek tady...a musim rict ze je to docela fuska :D
ale nenasel sem odpovedi na 2 otazky co bych mel
1. je velkej rozdil ve vykonu mezi tim zakladnim procesorem a pametma tj 2300E proc, paměti 533MHz a tim vylepsenim po telefonu na T2400 a pameti 667 MHz? Pouzival bych to i na nejaky hry...

více viz. zde http://www.intel.com/products/processor ... /specs.htm

2. vydrzi sestava medium s pridanou grafikou ATI Mobility Radeon X1300 ale zakladnim diplejem a zakladni baterkou 4 hodiny beznych kancelarskych praci?i/quote]

1) Rozdíl není v pracovní frekvenci, která je u obou 667 MHz, ale v taktu proceosru, kdy u T2300 je to 1,66GHz a u T2400 to je 1,83 GHz. V tomto rozdíl mezi procesory bude dost výrazný, obvzlášťě pokud budeš používat obě jádra.

2)Počítej s tím´, že grafika má větší spotřebu než grafický čip GMA 950. SPotřeba půjde dolů, ale určitě to není tak razantní cca přes 3 hodiny určo. Taky počítej s tím, že pokud vezmeš rychlejší procesor, tak ten si vezme taky více W. Bude především, jakou činnost budeš na baterce provádět.

Svobi
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 5. 10. 2006 11:50

SATA má menší spotřebu, rychlost asi nebude tím pravám argumetem když přenosové rychlosti ntb disků jsou podle předchozích měření někde a 33MB/s,)

Foul: CoreDUo je rychlé a rychlejší :) :) :) nevím jak jinak to napsat, i 1,66bude dost rychlá, je jen na tobě jestli máš dost peněz a jestli připlatíš za sekundy při rychlosti převodu videa apod ,)

Výdrž tipuju někde mezi3-4 hodinama, kdyžtak si připlať za lepší baterii ,)

Test Computer: Dell Inspiron 6400, CD1,66,GMA950,80GB HDD,512RAM, kap. baterie 53Wh baterie, výdrž 4:42. Hodně slušná hodnota ,)
Pro srovnání:
- AcerAspire 3661WLMi..................... 1:23 (29Wh)
- LenovoC1000 (sic celeron!)............ 5:26 (62Wh)
-Asus A6M-Q014H..............................4:43 (71Wh)

Samozřejmě jsou to obecneé hodnoty,záleží na model, typu, a hlavně při jaképráci:
-kancelář, nízký jas... -malá spotřba
-přehrávání DVD,hry... -vysoká spotřeba
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod brablos 5. 10. 2006 14:10

Ty testy jsem dělal na inspironu 6400,Core Duo 2400,512MB RAM, HDD - SAMSUNG 80GB, 8MB cache, SATA. Jak jsem si tak prostudoval nějaké článkz na netu, tak ta rychlost je tak odpovídající. Ale pak jsem si jiným programem změřil přístupovou dobu a to se mi moc nelíbí. Ta mi vycházela kolem 22ms.
brablos
Junior

Odeslat příspěvekod Svobi 5. 10. 2006 14:37

Ty testy jsem dělal na inspironu 6400,Core Duo 2400,512MB RAM, HDD - SAMSUNG 80GB, 8MB cache, SATA. Jak jsem si tak prostudoval nějaké článkz na netu, tak ta rychlost je tak odpovídající. Ale pak jsem si jiným programem změřil přístupovou dobu a to se mi moc nelíbí. Ta mi vycházela kolem 22ms.z/quote]

To je divné, podle disku by to mělo být kolem 16 ms.

quote]SATA má menší spotřebu, rychlost asi nebude tím pravám argumetem když přenosové rychlosti ntb disků jsou podle předchozích měření někde a 33MB/s,)
Svobi
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 5. 10. 2006 14:48

Svobi: jj tak pak uz jen vymenit za novy 7200ot aby to bylo sviznejsi :) Prave proto bych si treba ja nepriplacel za vetsi disk, ale casem tam zkusil hodit novejsi a rychlejsi :)
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Svobi 5. 10. 2006 14:53

Gruppe píše:Svobi: jj tak pak uz jen vymenit za novy 7200ot aby to bylo sviznejsi :) Prave proto bych si treba ja nepriplacel za vetsi disk, ale casem tam zkusil hodit novejsi a rychlejsi :)

Přesně tak....čase pořídit 5.400 ot. disk s kolmým diskem nebo teda ten 7.200otáčkový, ale ten už dost žere.....
Svobi
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka