NB DELL inspiron 6400 skusenosti 2

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod feldakiller 16. 10. 2006 19:19

grizun: dej tam mezeru
feldakiller
Junior

Odeslat příspěvekod Frenny 16. 10. 2006 19:42

to Brablos: Co tím přesně myslíš - při větší zátěži - pařils na tom hry nebo tak?
Po zapnutí notebooku (napájen ze sítě) jsem měl teplotu 23°, po další čtvrt hodině při práci s internetem byla teplota 33°. A když dopařím nějakou hru, tak se mi tam pak ukáže teplota tak 56°, ale následně se pak po nějaké době vrátí pod 50°, takže nevim. Větrák se rozběhne až při 49°.

to AIfreezer: mám tu nějnovější verzi, ale právě, že mně to ukazuje POUZE teplotu procesoru - CPU, žádnou jinou teplotu, ani GPU.
Frenny
Junior

Odeslat příspěvekod brablos 16. 10. 2006 20:27

No tak hry nehraju, takže když říkám trochu zátěž tak tím myslím spuštěný film :) takže je dost možné, že při hře by to šlo stejně jako tobě. Kdy se mi spoští ventilátor to nevím, ale na pravé straně občas jede i při té teplotě kolem 45. Nevím jestli je to větrák od HDD nebo od grafiky, která tam v těch místech taky myslím někde je.
Ta teplota grafiky by mně taky docela zajímala, ale tu mi NHC neukazuje.
brablos
Junior

Odeslat příspěvekod Frenny 16. 10. 2006 22:55

Takže když jsem pařil asi hodinu přes internet Medal of Honor, tak pak byla teplota 51°C. Potom se to snížilo na 47° při práci s internetem. Níž už to nešlo. Procesor od 32° do 50°.
Frenny
Junior

Odeslat příspěvekod y.jda 17. 10. 2006 00:10

Taky mi dnes přišel, právě na něm píšu :-) Vypadá ok, až na to, že přišel s 6článkovou baterkou a přiložená 9článková je nejspíš pro jiný model (má jiné označení než na faktuře) a nikam nepasuje :-( To se jim v Dellu moc nepovdelo, ráno jim budu muset zavolat a snad to rychle vyřeší.

Jak vám přišla 9článková baterka? Zvlášt v další krabici nebo v krabici s notebookem?

Jinak zatím velká spokojenost, na první pohled vypadá hodně dobře.
y.jda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stafin 17. 10. 2006 00:18

Souhlasim. jen se divim,ze me prislo jen jedno cd kdyz jsem si objednal jeste to jedno s ovladaci. Mam jen to na obnovu windows.Trochu me zarazila klavesnice,tlacitka se lechce viklaj a cvakaj.To je snad otazka zviku :) Jeste ty popisky na ni mi pripadaj jaj prelepeny :( Jinak je super.Jsem moc spokojen :-B
stafin
Junior

Odeslat příspěvekod MikySailor 17. 10. 2006 09:48

Zďára + ostatní: Mě se tenhle notebook moc líbí, akorát mě zaráží ty teploty disku, na spoustě míst jsem se doslechl že teplota 50° a víc už značnou mírou snižuje životnost disku. Mohl by mi k tomu někdo říct víc? U 6400 se mi líbí, že je tichoučkej, ale jestli je to na úkor toho, že se vevnitř vaří, pak je to na pováženou. Předem dík
MikySailor
Junior

Odeslat příspěvekod s0ny 17. 10. 2006 09:58

--
Naposledy upravil s0ny dne 17. 10. 2006 21:12, celkově upraveno 2
s0ny
Junior

Odeslat příspěvekod feldakiller 17. 10. 2006 10:33

ja nechapu stale ty uživatele NB kteří pořád špekulujou nad ruznými teplotami cpu, hdd a pod...a snaží se ruznymi zbytečnými programy upravovat otačky větráčku a podobně...a že při 50° se vše ničí..proboha myslite si ,že v DELLu pracujou neschopni, nevzdělaní amateři co vlastně ani neví jak by to mělo být s teplotami a otačkami? je to vše nastavene tak ja to ma byt...nic se uvnitř nevaří a pokud ano, od toho se zapnou větráčky...tot muj názor...opět čekam až příjde gruppe a napíše nadherně inteligentní příspěvěk utočící na moje auto a podobně...
feldakiller
Junior

Odeslat příspěvekod stafin 17. 10. 2006 11:13

Nevite nahodou jak rozdelit ten harddisk na dva??? Pres P.Magic se me to nedari. Jen tam vidim 4 nejake oddily.Ten 70 G je samozrejmne s windows.Dik
stafin
Junior

Odeslat příspěvekod Kumbal 17. 10. 2006 11:27

Ahoj šťastní(a budoucí:-D) majitelé Inspironů 6400. Vážně uvažuji o koupi tohoto NB, tak bych se vás rád zeptal na pár otázek...

1. Pokud na něm nepotřebuji programovat nebo vytvářet složitou grafiku stačí mi základní display v promo konf. medium-tzn.:Širokoúhlý displej UltraSharp™ s úhlopříčkou 15,4 palce s rozlišením: WXGA (1280x800)?
2. Myslíte, že je tak do 1-2 měsíců možné očekávat nějaké zlevnění(již tak super ceny:-D) ev. změny konfigurace ze strany Dellu?
3. Pročetl jsem celou diskuzi, ale nikde jsem nenašel moc referencí na Quick Snap kryty...nejvíce se mi líbí Kryt Mediterranean Blue,ale nikde na netu jsem nenašel moc fotek...tak jestli ho náhodou nikdo neviděl nebo neví o linku na pěknou fotku...u týhle světle modrý je přece jen úzká hranice mezi pěknou barvou a vyblitostí:D
Dík za odpovědi
Kumbal
Junior

Odeslat příspěvekod MikySailor 17. 10. 2006 11:34

feldakiller: Tak jen pro to abys mě pochopil :D Trpím chorobnou nedůvěrou :o) a taky když už si něco nemůžu osahat aspoň se snažím o tom získat maximum informací, abych se následně nemusel divit :shock: A tak kdo ví jestli by chytré hlavy z dellu tížilo, kdyby třeba po roce odešel disk. Nepochybuji o tom, že oni ví co dělají, ale záleží s jakým to dělají záměrem :wink:
MikySailor
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 17. 10. 2006 11:52

Kumbal:

1, Ak ti ide o farebne podanie, tak si kup radsej desktop s S-IPS LCDckom. Ak ti ide o rozmery (rozlisenie), tak to uz musis vediet sam (vyssie rozlisenie ma "plus" viac priestoru, ale "minus" mensie body a pismo - zalezi od kvality tvojho zraku)
2, Toto ti nepovie nikto... Ono proste ako sa trh bude vyvijat, tak sa bude menit cena. Nevidim to vsak "ruzovo" - Core(2)Duo uz je na trhu, novinky sa nechystaju a vyrobcovia tak maju cas chvilu si nazbierat $$$
3, Nemam sajnu, skus napisat do Dellu, ci ti nemozu poslat nejake foto (resp. si skus prebehnut americke stranky Dellu).

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod feldakiller 17. 10. 2006 12:03

mikysailor: jak odejde za rok tak zavolas do dellu a druhy den ti ho vymeni...chceš říct že borci z dellu tomu sice rozumi ale nemaji zajem nebo schválně nedělají věci na 100 %...BLBOST...tohle by si nedovolili...kdyby to takhle bylo...tak by neměl dell takové postavení jake má...to možná tak dělají týpci z ACERu...
feldakiller
Junior

Odeslat příspěvekod stafin 17. 10. 2006 12:13

To CeCo: prosim Te nevis jak se da obnovit ta zaloha z toho skryteho oddilu na tom harddisku DELLu??? Nejak jsem si pomrvil ty okna.Dekuji
Canon EOS 40D, Sigma 17-70 f2,8-4,5", Canon EF 70-200 f4L, Canon 50mm f1,8", Lowepro Flipside 400 AW
stafin
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka